Lietotājvārds
Parole
Riebjas tie visi lielie optimizētāji un kārtotāji. Dzimstība mazinās, protams. Valdība tajā pašā laikā (ne lielā, ne vietējā) īpaši neiespringst par citiem cilvēkiem (tik par sevi, ak, jā, viņi taču arī ir cilvēki). Valdība aiz skaistiem vārdiem par resursu lietderīgu izmantošanu un kvalitāti tajā pašā laikā laukus cenšas iznīcināt pilnībā. Ja jau laukos vairs nav skolas, kādai tad būt lauku attīstībai? Valdība nedomā ne par ceļiem, ne par ko cilvēkiem laukos. Kura normāla ģimene ar bērniem vēlēsies dzīvot tur, kur līdz skolai n-tie km un bedraini ceļi. "Centram" ir vienalga - viņiem labi ceļi, skola tuvu, arī attālums līdz pilsētas centram neliels, pavisam tuvu asfaltam - kas tad viņiem. Izskatās, ka valdības deputātiem (gan Rīgā, gan vietējā) pilnīga vienaldzība par cilvēkiem. Kā saka - ko ta jūs tur laukos vēl dariet? Sen jau laiks pārcelties. Tā dzīvo Latvijā. Latvija ir tikai Rīga un vēl dažas pilsētas vai novada centri. Valdībai nospļauties uz visu to, ka tik pašiem sev labums. Var taču nolemt deputāti sev paaugstināt algas. Vai nav jauki dzīvot Latvijā???
Lai neviens nejustos diskriminēts, turpmāk to skolēnu atzīmju punkti, kas būs virs 7, tiks pārvietotas uz to skolēnu atzīmēm, kam tās ir zem 5... Tas tik būtu izaicinājums... Vai mēs, Latvijas tauta esam tam gatavi?
Все это пустая болтовня - Вы угробили всю промышленность и сельское хозяйство - никому здесь рабочие руки и инженеры не нужны. И ничего нет не будет - люди уезжают отсюда целыми семьями. Вы даже пенсию сегодняшним работникам не обещаете. НИЩЕТА и все. Единственное, что Вас спасет, не сочтите меня преступником, это если ВАС снова кто-нибудь завоюет и наведет ПОРЯДОК. Сами Вы ничего не можете кроме повальной коррупции и воровства.
skjhgfdswert 24.01.2016. 19:46:01
va
vai tas būtu labākais variants, tas nozīmētu jaunu nemieru vilni 'Tā taču mākoņu stumšana. Protams, tā bija tukša muldēšana par latviešu valodu, jo noteiktai sabiediedības daļai tas patīk, bet reāli tas nav, tāpēc arī atļāvās sapņot. Nevienam tas īsti neizdotos, ja nu vienīgi par premjeru pieņemtu Dzintaru, bet par prezidentu - Iesalnieku. :) :)
Domāju, ka Kučinskim vispirms jādomā par robežu slēgšanu, lai neklaiņo šeit visādi, kuriem valsts bez ierunām atradīs jebkādus līdzekļu uzturēšanai u.c. izklaidēm. Dancošana pēc Eiropas debīlo vadītāju svilpes ved uz bardaku Latvijā. Citas valstis rīkojās...
prātotāja 24.01.2016. 10:59:57
Ilgi domāju rakstīt vai nē, bet kā visu sestdienu pavadīju pie datora veicot skolas darbus: izlabojot 60 darbus literatūrā un ievadot punktus eklasē vērtējumam.Tas aizņēma vairāk kā 5 stundas. Tad sastādīju jaunu pārbaudes darbu latv.val. Tas aizņēma 3 stundas. Tad nosūtīju vēstules skolēniem,kurš temats vēl jāatkārto. Tas aizņēma 0,5 st. Tātad visa sestdiena. Ko Kučinska kungs domā ar skolu tīkla sakārtošanu? Lai vēl nedaudz atlikuši latviešu bērniņi laukos paliek bez izglītības???????? Protams, muļķu tautu vieglāk vadīt. Kāpēc nesauc pie atbildības IZM ierēdņus par naudas šķērdēšanu? Ko nozīmē veidot attīstības centrus pie speciālajām skolām, ko savā galvā izplānojusi Papules kundze? Vai citiem skolēniem, piemēram 1.ģimnāzijas skolēniem, u.c. ģimnāziju un vidusskolu skolēniem, kuri nes Latvijas vārdu pasaulē nevajag fizioterapeita u.c. pakalpojumus? Lūdzu paskaidrot terminu "politiskā atbildība"es nevaru atrast skaidrojumu. Lūdzu, nododiet informāciju tam , kurš var izskaidrot, jo man jāskaidro skolēniem. Ar cieņu pedagoģe
Kāmēr nauda seko skolniekam, tikmēr skolu direktori būs pakalpiņi skolniekiem!
Te daži nostājas prte IT. Ne jau IT lietošana kā tāda traucē zinību apguvei, bet gan neprasmīga tehnoloģiju lietošana. Ar prasmi es šeit nedomāju veiklu pogu spaidīšanu. Domāju- metodiskā neprasme. Iedot skolotājiem jaunus rīkus ir normāli un nevajag pretoties laikmeta garam. Cits jautājums, ka neviens neierāda, kā ar jauno rīku sasniegt labāku rezultātu. Un, ja pedagogs pats neatrod labu metodi vai ideju, jā gan - tad varbūt labāk arī nevajag, lai tad strādā ar veco pāraudīto stilu. Ir pietiekami dažādu apmācību, kas ierāda, kā rīkoties ar tādu vai citādu aplikāciju vai iekārtu. Bet ar to NEPIETIEK.
neceriet nemaz 23.01.2016. 12:50:17
Vienlaicīgi gan, Kučinski, vajadzētu veikt izmaiņas normatīvajos aktos par pensijām.... Bet to jau šie "politiķi"nesaprot. Ka tikai pie miljardu dalīšanas....
Tad visiem skolotājiem arī vajadzētu garantēt pilnu laiku. Nevis lielākā daļa skolotāju strādās mazāku slodzi.
Kā tad !šis nu būs tas īstais !
Vai skolu mobilitāte ir domāts, ka skolotāji busiņos braukās apkārt pie skolēniem? - Skola piebrauc tur, kur ir kāds, kuru vēl atlicis mācīt? IT paplašināšana? - ka varēs neprast ar roku rakstīt un nesaprast, ko lasa? Tikai kopēt un ielīmēt? atrast un apskatīt? Skat. attīstīto Eiropas valstu skolas - tur nemana apsēstību ar IT. Latvijā daudziem šķiet, ka slaistu IT padarīs par censoni! HA HA Efekts praksē gan ir pretējs.
Es cerēju izlasīt, ka beidzot sauks pie atbildības "dižo projektu" bīdītājus un finansu līdzekļu notrallinātājus: gan skolas.lv kūrētājus, gan kvalitātes mapju sistēmas dzemdinātājus.....
Cerēju izlasīt, ka M.Kučinskis sola - 1) samazināt par 1/3 ierēdņu skaitu ministrijā, departamentos un izglītības pārvaldēs; 2) noteikt, ka minimālās skolotāja darba slodze skolā ir 0,5 likmes (ja būs mazāk, būs neapmierinātie ar mazo stundu skaitu un zemajām algām); 3) noteikt, ka skolās ir 1 vietnieks uz 200 skolēniem un vietnieka slodzi nedrīkst dalīt vairāk kā 2 cilvēkiem (šobrīd dažā skolā 1,5 vietnieka likme, kas sadalīta 6 cilvēkiem); 4) solītās izdienas pensijas atsevišķām skolotāju grupām; 5) precizēt, ka ne visi pedagogi ir skolotāji, kas strādā klasēs (kad raksta par pedagogu algu 1500+ eiras, tad tas nav par skolotājiem , tas ir par lielo skolu un ģimnāziju direktoriem un vietniekiem). Ja kādam vēl ir redzējums, ko Jūs neizlasījāt, piebiedrojaties!
Demagoģiskie papīri jāsakārto, bet Reālajā Darbībā, lai IZDODAS!!!
ja godīgi- 22.01.2016. 14:18:30
Reālu, 40 stundās paveicamu slodzi un adekvātu samaksu!!! Stipri jāpārskata atbilstošo kontaktstundu skaitu! Nemaz neesmu ieinteresēta strādāt 60 un vairāk reālās darba stundas un uz rokas saņemt 300-400 eiro. Gatavošanās arī ir darbs, labošana arī ir darbs, dežūras arī ir darbs.... un starpbrīžos nerauju kosmosā!
Nejūsmojiet, Kučinska deklarācijā skaidri pateikts par vispārizglītojošo skolu slēgšanu: "Izglītības nozares attīstība ir saistīta ar valsts un sabiedrības sociālekonomiskajiem procesiem, un ilgstoši zemais dzimstības līmenis, atšķirīgā reģionu attīstības dinamika, sabiedrības novecošanās un Latvijas iedzīvotāju emigrācija liek nekavējoties pieņemt lēmumus par izglītības resursu efektīvu un pārdomātu izmantošanu" Otrs tupums - spiest uz tehnoloģijām - Kembridžas pasniedzēji jau konstatējuši, ka tehnoloģijas klasē tikai traucē apgūt vielu. Bet mēs kā provinciāļi. :)
Skolu sistēmā ir tāds bardaks, ka nekādas reformas ar to vairs galā netiks. Kopā vienā klasē salikti talantīgie bērni , bērni ar uzvedības traucējumiem, ar garīgo atpalicību. Kurš skolotājs stundā spēj noturēt uzmanību šādam klases sastāvam? Neviens. Visām izglītības pārvaldēm vienalga kas reāli skolās notiek, pārraudzība caur internetu. Kamēr nauda (kā suns) sekos skolniekam, bardaks būs un paliks.
šodiena>vakardienai 22.01.2016. 12:20:13
Redz, citi laiki jau mums nav bijuši kā vien tie padomjlaiki. Patiesībā no padomjlaiku skolas (pašdisciplīna, savstarpējacieņa, zinātkāre) diezkas pāri vairs nav palicis, ja nu vienīgi zemais atalgojums. Bet jaunos skolotājus ar mietu skolā nedabūsi. Nez kāpēc?
Ir jāceļ algas ,bet tikai reizē ar bērnam draudzīgas skolas radīšanu, tikai reizē ar reformām. Jaunajiem skolotājiem jābūt normālām algām,šobrīd viss darbojas uz vēl veco padomjlaiku kadriem.
tukša muca... 22.01.2016. 12:02:03
ZZS tik ilgi bija pie varas siles bet neko nesakārtoja,vienīgi sev. Tās valdību deklarācijas nav pildītas, bet nekad nav bijusi atbildība par nepaveikto, tikai jauni solījumi.
Tā pāreja uz latviešu valodu ir vajadzīga kā govij segli. |Sodien jau paši bāleliņi latviski runā orangutanu līmenī.Un par algām- ja valstij nav vajadzīgi skolotāji, kāpēc vēl algu maksāt!
Pēdējais gads 2008.g. 22.01.2016. 11:36:18
Atkal vecā dziesma nevis palielināt algas skolotājiem, bet reformēt algas ......................labāk bija treknie 3 gadi-5 gadi.ne kā jau gandrīz 10 gadi esam vienoti ar stagnāciju (bet solija Eiropas valstu attīstības līmeni, cieņu un godīgu politiku......).
....nu kā var nesolīt .....
... un sākas viss no gala!
Tā taču mākoņu stumšana. Protams, tā bija tukša muldēšana par latviešu valodu, jo noteiktai sabiediedības daļai tas patīk, bet reāli tas nav, tāpēc arī atļāvās sapņot. Nevienam tas īsti neizdotos, ja nu vienīgi par premjeru pieņemtu Dzintaru, bet par prezidentu - Iesalnieku. :) :)
Uh, cik daudzsološi ziepju burbuļi!....
Kādēļ tad par pārēju tikai uz latviešu valodu vairs netiek nekas runāts?! Kamēr neesi pie varas, var muldēt visu, kas ienākt prātā, bet tiklīdz nāc pie varas, tā visi plāni izkūp gaisā, ja?
Tirgus vaļā 22.01.2016. 10:19:07
O, jau sola! :)

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7+3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.