Lietotājvārds
Parole
LIZDAs nebiedrs 05.04.2016. 14:19:23
LIZDA jau pati lielā mērā vainīga,ka biedru skaits ir krietni sarucis,jo nav ticības neauglīgām sarunām ilgu gadu garumā, maksāt kādam biedra naudu par nepadarītu darbu(šoreiz domāju LIZDAs iepriekšējo biroju darbību).Lai INGAI V. un viņas vadītajam birojam IZDODAS viss iecerētais,skolotāji atgūst TICĪBU!
Kāds sakars var būt tām izmietēm un tiem izmiešiem, kas veidoja JAUNO algu modeli? Vai pacietīgi jāgaida, kamēr viņi un viņas kārtējo reizi apmetīs kažokus?
pseidotolerance 03.04.2016. 15:24:40
LIZDA tik iecietīga pret IZM kā pret skolnieku ar speciālajām vajadzībām , ka tik nebūtu par ātru un par daudz prasīts!
Ja leišu kolēģiem ir 5 arodbiedrības, kāpēc mums tikai viena un tā pati formāla? Arī igauņu pedagogi ,lai tiktu pie lielās algas kārtīgi streikoja,tikai mums par to nerakstīja,jo pastāv cenzūra!
Visas garās runas par algām ir viens vienīgs fufelis. Apnicis jau to visu klausīties. Un pavisam apriebies algas dienā saņemt kontā nožēlojamus grašus, pilnīgi neadekvātus ieguldītajam darbam. Pie tam mūzikas skolā maksā tikai par kontaktstundām, it kā nepastāvētu koncerti, eksāmeni, ieskaites, it kā teorijas skolotājiem neko nevajadzētu ne gatavot, ne labot, it kā instrumentu skolotājiem nevajadzētu meklēt un pielāgot repertuāru katram audzēknim. Bet tas nu tā, aicinājums taču esot...
Sarunas saruniņas 02.04.2016. 19:20:57
vairs nelasa neviens. Cik gadus Saeima lēma, kad streika dienā pielika klāt 700 eiro- 1 dienu. Cik mēs te malsim? IZM par nākošo modeli lai meklē naudu,.....
Trīs dienas atpakaļ taču ministrs teica, ka nemainīs modeli, tikai pielabos. Un i labi būtu bijis. Bet kopumā man šķiet, ka gan piedāvātie modeļi, gan pašlaik esošais nav ne tuvu skaidri un saprotami. Manuprāt, vajadzēja atgriezties pie apmaksas sistēmas, kas jau bija kopš padomju laikiem un līdz 2009. gadam, tikai to pielabojot: t.i. vienāda alga visiem par 18 - 21 kontakstundām, tik un tik (nevis stundas, bet €) par darbu labošanu atkarībā no priekšmeta un skolēnu skaita, tik un tik par audzināšanu, tik un tik par konsultācijām. Un šīs tik un tik summas palielinās atbilstoši inflācijai un dzīves līmenim.
Komentētāju vidū cilveki, kas nav arodbiedrības biedri, mērķtiecīgi mēģina nomelnot arodbiedrību. Varam tikai minēt iemeslus, viens no tiem - tie nemaz nav skolotāji, mērķis - sanaidot, lai nespēj vienoties. Ja būsim vientieši, tad ticēsim negatīvajam par arodbiedrību, tā novērsīs uzmanību no IZM. Arodbiedrībā ir tikai 50 % pedagogu, Pārējie izmanto arodbiedrības padarīto bez maksas, jo viņiem žēl iemaksāt biedra naudu. Cik ilgi pacietīsim nekoleģiālos kolēģus? Varbūt ir laiks pateikt, ka aroda biedra pienākums ir līdzdarboties, jo arodbiedrība ir sabiedriska organizācija un katram tās biedram ir iespēja ietekmēt procesus. Norvēģu, somu, beļģu, franču u.c. valstu pedagogi ir apvienojušies arodbiedrībā gandrīz 100% un uzskata, ka sabiedrības veselības pazīme ir sabiedrisko organizāciju pastāvēšana. Cik ilgi dzīvosim ar pagātnes priekšstatiem par arodbiedrību? Protams, labēji noskaņotiem cilvēkiem darba ņēmēja intereses nav saistošas.
Pirms pāris dienām 10.kl.skolnieks jautāja, kurus autorus literatūrā lasīsim nākošgad. Tanī mirklī pirms atbildes es sapratu - es aizeju. Ne jau bērnu dēļ, ne kolēģu dēļ. Man patīk darbs. Taču, ja es necienīšu sevi, kurš cienīs mani??? Un ziniet, ir apnicis visiem ministrīšiem-rīkotājiņiem-direktoriņiem pielāgoties-iedziļināties-saprast. Vēl nezinu, kur atradīšu darbu, bet zinu - es aizeju. 32 darba gadi. Lai pietiek spēka palicējiem!
Eiropas nauda veiksmīgi iztērēta- grupu darbi, anketas, pilotskolas utt. Secinajums-nekas nesanāca-Būs pa vecam!
TTie nav joki! 01.04.2016. 16:52:06
LIZDU ,,UZTUR,, skolotāji no savām ,,LIELAJĀM,,algām.Domāju,ka skolotāju algu problēmas risinājums pašreizējā situācijā ir LIZDAs GALVENAIS DARBA PIENĀKUMS.Cik gadus reāli nekas šajā jomā NAV PADARĪTS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Niknais Kalašņikovs 01.04.2016. 14:17:01
Ha, ha,, ha atkal skolotāju algas.??? Atstājiet iztikas minimumu un atkal pielieciet pie algas sev, kā Straujumas laikā. Tas netiks aizmirsts!!! Vai vispār IZM vēl eksistē arodbiedrība??? Ha, ha, ha!!!
Beidziet sarunāties, bet sāciet strādāt! Nu cik ilgi var ņirgāties! Streikojam un viss!!!
Kaspars 01.04.2016. 11:14 -> Tā skolotāju arodbiedrība šķiet gauži slābana... Runājot Informāciju Tehnoloģiju vārdiem skolotāju arodbiedrībai var būt tikai binārs stāvoklis (t.i. ir divi iespējamie stāvokļi): vai nu gauži slābans (1) vai pavisam slābans. Parasti gada griezumā arodbiedrības "izstarotais aktivitātes signāls" pa mēnešiem izskatās šāds. 000100010001.
Ja nākas konstatēt, ka neko izdarīt nevar, tad varbūt jābeidz arī runāt par darīšanu?
Kāpēc visur tiek pieminēta arodbiedrība? Vai tā ir darba devēja vai algas maksātāja? Jāpriecājas, ka arodbiedrība vispār pievēršas visiem sarežģītajiem jautājumiem šajā nozarē.Atbildība jāuzņemas ministrijai. Neesmu dzirdējusi, ka citu nozaru arodbiedrības tik ļoti iesaistās dažādu jautājumu risināšanā. Vai LIVAi nebūtu jāuzņemas lielāk atbildība par skolotāju noslogojumu un arī algām? Arodbiedrības iespējas tiek pārvērtētas.
vnk. skolotāja 01.04.2016. 13:04:24
Pirms pusotra gada Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) bija neizpratnē par to, cik sarežģīta sistēma ir pedagogu algas noteikšanai, un atzina, ka pedagogu algas aprēķināšanas sistēma ir nesakārtota. Viņa esot mēģinājusi iedziļināties aprēķinos, kā nosaka skolotāju algu, un bijusi neizpratnē, ka tam ir nepieciešamas 80 dažādas darbības. "Ir neizprotami, kā šīs algas tiek rēķinātas ..." Slava ministram K.Šdurskim - viņš saprata, uzliks pāris ielāpu (kā uz Latvijas lielceļiem) un Leiputrija būs klāt!
*Šī ir 1.aprīļa ziņa! 01.04.2016. 12:23:42
PĀRKOPĒTS NO PORTĀLA DIENA.LV "Šogad nav iespēju iegūt vēl papildu līdzekļus pedagogu algām un uz piemaksām skolotāji nevar cerēt, taču, lai katrs skolotājs justos novērtēts, nākamā gada 1. septembrī katrs pedagogs saņems labsajūtas kasti," portālu Diena.lv informēja izglītības ministrijā. "Mums ir Saeimas piešķirtais budžeta palielinājums mērķdotācijai. Šajā gadā citu iespēju nav," uzsvēra ministrijā norādot, ka līdzekļu ir tik, cik ir, tāpēc tiks ieviesti papildu labumi, kas nav mērāmi naudā. Labsajūtas kastes ir pilotprojekts, kam valdība piešķīrusi 92 tūkstošus eiro. Labsajūtas kastē ikvienam pedagogam būs piparmētru tēja (60 grami), divas pildspalvas, krūzīte ar uzrakstu "Tu esi labākā skolotāja pasaulē!" (budžeta taupības nolūkos uzraksts būs tikai sieviešu dzimtē, taču, ja kādam pedagogam pret to būs iebildumi, viņš varēs vērsties Eiropas cilvēktiesību tiesā. Ministrija šādam scenārijam esot gatava) un 32 lappušu biezs pierakstu blociņš no otrreiz pārstrādāta papīra. Labsajūtas kaste nav dārga (2,79 eiro), tāpēc tai esot simboliska nozīme, un tā tiks dotēta no valsts budžeta. To, vai labsajūtas kastes būs arī 2018. gada plānos, ministrijā neapstiprina. "Šis ir tikai pilotprojekts, lai iepriecinātu pedagogus, un nav zināms, vai mērķis attaisnos līdzekļus," portālam norādīja ministrijā. Lai noskaidrotu, vai mērķis ir attaisnojis līdzekļus, tiks veikts arī īpašs pētījums un veidota darba grupa, kura mērīs skolotāju noskaņojumu pirms un pēc labsajūtas kastes saņemšanas. Mērījumi gan nebūs lēts prieks - tam plānots atvēlēt vēl 1,2 miljonus eiro, no kuriem daļu ministrija cer gūt no Eiropas līdzekļiem, bet atlikušo ņemt no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Līdz ar to kopumā pilotprojekta ieviešana izmaksās aptuveni 1,3 miljonus eiro. *Šī ir 1.aprīļa ziņa!
tas nav 1.aprīlis 01.04.2016. 12:20:59
Visbiežāk solījumi tiek doti pirms Jaunā gada. Piemēram, visā pasaulē tieši janvārī ir vislielākais pieplūdums trenažieru zālēs. Gadu sākot, lielākā daļa apņemas piekopt veselīgu dzīvesveidu, veltīt vairāk laika ģimenei, nopelnīt vairāk naudas... Bet kas notiek tālāk?
Ko var ņemties ar tiem modeļiem! Nu nevajag mēģināt jaunu riteni izgudrot. Vajag sakārtot un pilnveidot esošo, un katrs dabūs pēc padarītā darba.
Beidziet sarunāties, vienkārši pielieciet pie algas!!!
Tā skolotāju arodbiedrība šķiet gauži slābana...
skolotājs - eksaktais 01.04.2016. 11:12:59
Arodbiedrība ir pilnībā pārdevusies un iet ministrijas pavadā. Kurš to noliedz tas ir vai nu ieinteresēta persona, jebšu dumjš kā teļš.
Varbūt tiem skolotājiem arī uz CE tā kārtīgi pačibināties???
pensionārs 01.04.2016. 10:33:58
Un pēc cik gadiem beigsies saruna un sāksies alga. Varbūt mani 60 gados ar 35 gadu stāžu palaidīs pensijā un ļaus strādāt jauniešiem. Lai gan neceru.
Atvainojiet, Rainis , protams, ar lielo burtu (iepriekšējā komentārā)
Samazinot ierēdņu (amatpersonu) un viņu palīgu un asistentu skaitu Latvijā, iespējams ieekonomēt ļoti solīdu summu. Kad rainis bija izglītības ministrs, ministrijā strādāja 22 ierēdņi. Tāpat skolās - priekšnieks priekšnieka galā, ja ne uz pilnu slodzi, tad uz 0,25-0,3 - galvenais, ka priekšnieks
Laba ironija 01.04.2016. 09:13:18
Haha, vīrds vārdrā Uve. :D Skaidrs, ka šogad. :D :D
Gog. Šadurska kungs! Vai Jūsu solījumi saskan ar tikumiskās stundas pamatrprincipiem. Jums nav ne mazākās nojautas par ētiku attiecībā pret pedagogiem. Kad notika skolotāju streiks Jūs balsojāt par savas algas palielināšanu. Skolotāji ir pacietīgi, bet kā saka: " Kad vadzītis ir pilns, tas lūzt"
Vīrs vārdā Uve 01.04.2016. 09:07:54
Lūgums precizēt GADU! Kurā gadā!!!
Rīga, LETA, 30.marts 01.04.2016. 08:28:02
Rīga, 30.marts, LETA. Līdz jaunā mācību gada sākumam tiks slēgtas 17 izglītības iestādes, aģentūra LETA uzzināja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM). Tādējādi šis mācību gads būs pēdējais17 izglītības iestādēm - jūlijā Bauskas novadā tiks likvidēta Mežotnes internātvidusskola. Vasaras vidū Gulbenes novadā tiks likvidēta arī Daukstes pamatskola, savukārt Ventspils novadā augustā lemts slēgt Zlēku pamatskolu. Jūlija beigās tiks likvidēta arī Saldus 1.vidusskola un Saldus 2.vidusskola. Saldus novadā tiks slēgta arī Nīgrandes pamatskola, to pievienojot Saldus novada pašvaldības Kalnu vidusskolai, Nīgrandes pirmsskolas izglītības iestāde "Griezīte", to pievienojot Nīgrandes pirmsskolas izglītības iestādei "Straumīte". Saldus 1.vidusskolas struktūrvienības "Sātiņu pamatskola" izglītības programmu īstenošana līdz ar iestādes slēgšanu tiks nodota Saldus pirmsskolas izglītības iestādei "Sienāzītis". Krāslavas novadā augusta sākumā tiks slēgta Kalniešu pamatskola, Skaistas sākumskola un Sauleskalna sākumskola, bet Rēzeknes novadā augusta otrajā pusē tiks slēgta Kalnezeru Katoļu pamatskola. Augusta beigās Daugavpils novadā durvis slēgs arī Tabores pamatskola, Birznieku pamatskola un Skrudalienas pamatskola, to pievienojot Silenes pamatskolai. Šī gada sākumā jau tika slēgtas trīs izglītības iestādes. IZM šogad arī saskaņojusi vēl 19 reorganizācijas procesus, 14 no kuriem notiks šogad.
Tikko parādījās Batņas izstrādātais skolotāju algu modelis, tā Šdurskis paziņo, ka izvēlējies pielabot esošo pedagogu atalgojuma modeli, nevis pabeigt darbu pie jaunā modeļa. Piepildās janvāra beigās Ķīļa izteiktā prognoze - "Kārlis Šadurskis savā jaunajā amatā «čibināsies» un reformas nevirzīs".
Jā, jā, un tad līdz 1.septembrim. Un tad atkal līdz jaunajam gada. Tad līdz nākamam gada un tā tālāk uz mūžību!!!
Pagaidām vēl skolotāja 01.04.2016. 07:50:47
Biju pagājušajā gadā LIZDA konferencē, kur nolēma, ka algu reformai jābūt gatavai līdz 2015./2016. mācību gada sākumam! Viss mans darba mūžs pagājis klausoties solījumos. Ja līdz maijam nav konkrētas skaidrības ir jāsāk beztermiņa streiks!!! Citādi šī "gaidīšana" jau pārvēršas idiotijā.
1. APRĪĻA JOKS? jeb ŅIRGĀŠANĀS? 01.04.2016. 01:09:24
""Mēs pacietīgi nogaidām, lai mums netiktu pārmests, ka sociālie partneri par agru prasa vēl negatavas izstrādes,............................" Par agru prasām???? Kad gan prasīt? - kad kapu smiltis birs? .... Jā, jā, PACIETĪGI GAIDĀM JAU VAIRĀK KĀ 25 GADUS, pēc krīzes visiem algas ir atpakaļ, pat lielākas kā bija, bet mēs, skolotāji tikai pacietīgi GAIDĀM, GAIDĀM, GAIDĀM, GAIDĀM................................................................arī to - kad arodbiedrība beidzot sāks rīkoties, nevis gaidīt!?
Līdz mācību gada beigām nekas nebūs zināms, nelolojiet veltas cerības. Šogad vismaz godīgi pasaka - vēl jūnijā par to lems.
Oi, un tad jau līdz maija beigām vairs nav tālu! :)

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9+3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.