Lietotājvārds
Parole
matemātika 16.10.2015. 14:31:50
Nu, kurš te nav matemātiku mācījies un rēķināt neprot - ministrija vai LIZDA?
Un cik godprātīgi tērējat savu budžetu - pedagogu veiktās iemaksas??
Kāpēc valsts ņirgājas ar samaksu par mājas darbu labošanu?Vienai klasei izlabot laika ziņā aiziet vismaz 2 astronomiskās stundas. Un cik ir klašu komplekti, un cik ir obligātais kontroldarbu skaits, ko māc. daļas pieprasa, ka jābūt 2 lieliem kontroldarbiem mēnesī. Bet apmaksā no tā visa 1 mācību stundu par labošanu, vai nav izsmiekls?Lai būtu likme ar stundām, tie ir vismaz 12 klašu komplekti. katrai klasei 2 kontroldarbi mēnesī, tas nozīmē, ka 12reiz divi, 24 kontroldarbi, kur klasē vismaz 25 skolēni. Stundu ziņā , kas jāpavada labojot ir 24 reiz 2, tas ir 48 stundas mēnesī , ja ne vairāk, ko pavada skolotājs tikai labojot.Un apmaksā tikai 1 stundu......vai nav smieklīgi???Par matemātiķiem un valodniekiem vispār nerunāsim, cik viņiem jālabo.Šobrīd ir vakarā pusē divpadsmit, normāli cilvēki guļ, nevis labo kontroldarbus....:)))
Vienalga kas nesaskan ,bet skolotāju un bērnudārzu audzinātāju algām jābūt cilvēcīgām,nevis minimālajām un mazākām!
to skolotāja 15.10.2015. 17:45:41
Jaunais modelis to negarantē. 110% garantija, ka pie 36 stundu slodzes reālā slodze būs vismaz 45-50 stundas nedēļa'!
Es negribu strādāt daudz, lai vakarā knapi kājas vilktu un muti spētu paplest. Es gribu strādāt kvalitatīvi un ar prieku. Bet es gribu bez bažām samaksāt rēķinus un kaut reizi gadā kaut kur aizbraukt...
""Izrunājām pedagogu noslogotību. Jaunais modelis paredz to, ka pedagogiem būs vairāk jāstrādā. IZM domā pretēji. Vienojāmies, ka uz nākamo sēdi izanalizēsim konkrētu piemēru, lai redzētu atšķirības," sacīja LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga." Protams, ka taisnība LIZDA. Ja rēķina, cik daudz skolotājs drīkst strādāt max - gandrīz 2 slodzes vai nedaudz vairāk par vienu slodzi (+4 stundas), tad skolotāji strādās mazāk. Ja rēķinām, lai nopelnītu to pašu naudu ko līdz šim - skolotāja slodze palielinās, faktiski, rēķinot uz kontaktstundas + pārējie darbi (labošana, konsultācijas, gatavošanās stundām), ko apmaksā tagad, pēc jaunā modeļa šos papildienākumus apmaksā pat mazāk. Faktiski pie šīm 36 stundām būs vajadzīgs tāpat vismaz vēl 10-15 stundas manis minēto darbu veikšanai.
ES STRĀDĀJU VIENĀ ŠĀDĀ PAŠVALDĪBAS SKOLĀ , KUR PAREDZĒTS SAMAZINĀJUMS, MĒS NEESAM NO PĀRĀK LIELAJĀM SKOLĀM,JAU TAGAD UZ ROKAS SAŅEMU 400 EIRO, KUR TAD VĒL MAZĀK
Tās 35 pašvaldības ir visas lielākās pilsētas(Rīga, Liepāja, Ventspils utt., bijušie rajonu centri) - visas lielās un vidējās skolas(vidusskolas un pamatskolas), tā var būt, ka tie 56% skolotāju tur strādā. Un samazinājums būs skolotāja makam smags. Runā par 200 eiro apmēram....
Sociālisms rullē - nolīdzināt, visiem mazāk, bet vienādi. Jāsāk domāt par darbavietas maiņu.
56% pedagogu
Interesanti zināt, cik % no visiem skolotājiem strādā šajās 35 pašvaldībās, kur samazināsies finansējums
"Izrunājām pedagogu noslogotību. Jaunais modelis paredz to, ka pedagogiem būs vairāk jāstrādā. IZM domā pretēji. Vienojāmies, ka uz nākamo sēdi izanalizēsim konkrētu piemēru, lai redzētu atšķirības," sacīja LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.
LŪDZU NESAGRAUJIET SISTĒMU, NEĻAUJIET TO DARĪT BEZATBILDĪGI. PARŪPĒJIETIES PAR VISIEM SKOLOTĀJIEM - ALGAS SAMAZINĀT NEDRĪKST NEVIENAM, NOTEIKTI JĀROD PAPILDUS LĪDZEKĻI NELIELO SKOLU SKOLOTĀJU CIENĪGĀM ALGĀM!!! MODELIS BEZ TARIFIKĀCIJAS - SAMUDŽINĀŠANA, PASAKOT, KA TIEK SAMAKSĀTS PAR VISU, BET NEBŪS SKAIDRS KONKRĒTI NEKAS (būt skolā un strādāt vai būt skolā un pavadīt laiku, atsēdēt paredzētās darba stundas...) Nedrīkst notikt sistēmas sakārtošana ar milzīgu naudas pārdali pašā sistēmā.
Bet tā kā lēmējs un pēdējā vārda turētājs tomēr ir IZM (drīzāk - valdība), tad tas neko daudz nemaina... Pielīdzinās valdības veiktajiem aprēķiniem.
Nu ja, katrs aprēķina un prezentē, to kas izdevīgāk. Pretējām pusēm nekad statistika nesakritīs.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.