Lietotājvārds
Parole
Mūsu valstī ne uz ko nevar paļauties. Tikai uz sevi.
nepiekrītu 03.01.2017. 21:29:51
ne visiem, kas nopelnījuši 4.pakāpi, rezultāti skolas darbā izpaliek. Vienīgi ir tā, ka ne visiem, kas ir gandrīz vai līdzvērtīgi savā darbā piešķīra gan 3, vai 4.pakāpi. Novados, kur skolu maz, tas ir vieglāk, bet tā- Jums tik daudz nevar būt ar 4.pakāpi, citiem arī vajag.
Kurā profesijā vēl ir tādas pakāpes, un kurā tām ir īslaicīgs efekts, jo izrādās, kad termiņš beidzas - tu vairs neesi nekas. Jau tā skolotājiem ir regulāri jāiziet kursi, lai nezaudētu profesionālismu. Nu cik var tos pedagogus malt dzirnavās un vēl par tādām algām!
Manuprāt, metodiskās apvienības, kursu, semināru vadīšana nav kvalitātes rādītājs, tie ir cita veida pienākumi un ,cik zinu, neviens to par pliku velti nedara. Mani novērojumi liecina,ka šie "kvalitatīvie " un aktīvie pedagogi diezgan maz laika velta sava ikdienas darba kvalitātei, viņi bieži nav skolā .
2015./16.m.g. pedagogi varēja plānot novērtēšanas procesu divos variantos - 1) mācību stundu/nodarbību vērošana notiek 2 m.g. laikā un kvalitātes pakāpi piešķir 2017.g. maijā; 2)mācību stundu/nodarbību vērošana notiek 1 m.g. laikā un kvalitātes pakāpi piešķir 2016.g. maijā. Ja atbilstoši šiem noteikumiem, pedagogs izvēlējās pirmo variantu, tad vērotās mācību stundas/nodarbības jaunajā novērtēšanas procesā tiks ņemtas vērā.
Patika Pierīgas skolotāju ierosinājums (rudenī izlasīju "Izglītībā un Kultūrā") - 1) visu dokumentāciju iesniegt tikai digitālā veidā; 2) 4. un 5. pakāpju pretendentu labo pieredzi publiskot ikvienam skolotājam pieejamā datu bāzē; 3) iespēja pakāpi "pagarināt", t.i piešķirt atkārtoti bez birokrātiskiem papīriem.
Ja jūs atnāksiet uz IZM pēc 3. kategorijas šādā baltā blūzītē , ar šādu mīļu pogojumu,tad jums noteikti piešķirs šo kategoriju.
tie, kuriem ir tās 4. un 5. pakāpes lielākoties strādā pa visādiem projektiem, vai augstskolās, vai vada metodisko darbu lielā apjomā, vai arī citādi saistīti ar augstākstāvošām instancēm. tā kā viņu ieguldījums konkrētās skolās darbā ir vairāk dekoratīvs, prestižs. melno darbu ta jādara tiem, kas katru dienu strādā ar skolēniem. bet maksājot augstāko pakāpju skolotājiem, samazinās samaksa tiem,, kuri tad nu ir šī ikdienas pastāvīgā darba veicēji. tāds speciāli uzkultivēts "elitārisms". nepilnvērtības sajūta laikam ir mūsu nacionālā psihoze. skolotājs ir paliek skolotājs un visi tie pričindāļi - maģists, 5. pakāpe, kaut kāda tur projekta vadītājs, mentors uc. - tas viss no veselīgas pašapziņas un pašcieņas trūkuma.
Mūsu skolā gan ļoti liela daļa ir ieguvusi pakāpes, taču piekrītu, ka tie tituli nenosaka gan, cik labs ir skolotājs. Skolēniem, piemēram, ir pielnīgi vienalga, kāda tev ir pakāpi, viņi vērtē pavisam citas lietas. Tāpat arī vecāki un kolēģi.
Nu, ko, jācer, ka drīz būs divas un tad jau neviena! :D Pedagogu kvalitāti tiešām nenosaka tie papīru kalni, kurus lielāk'ā daļa taču nemaz nepilda personisku iemeslu dēļ.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.