Lietotājvārds
Parole
Par Sirmo - Chef 26.01.2016. 15:30:14
Opā, ģeniāla ideja! Varētu kā reiz LTV izveidot sižetu, viņš tak visu laiku taisa raidījumus.
Kur tad mūsu ceļotājs-garšvielu guru Sirmais? Vai tad nevarēja uzcept raidījumu, kā veseligi un garšīgi gatavot skolas ēdnicās!?:)
Veselība un Sports 26.01.2016. 11:36:58
veselībai un sportam 25.01.2016. 11:00 Aizliedziet nu paši sev to visu neveselīgo, smiekli nāk par tik gudrām domām, ko tad jūs tik veselīgu katru dienu ēdiet, gribētu redzēt tos burkānu kalnus. Atbilde: protams, visu neveselīgo pārtiku nemaz tā īsti nav iespējams izslēgt no ikdienas ēdienkartes, jo veikala piedāvājums ir pilns ar ķīmiju! Risinājums protams ir - naturālā saimniecība laukos, bet uz ko tādu mūsdienās parakstītos labi ja 1% !:) Ko varu teikt par sevi, tad ar katru dienu cenšos dzīvot veselīgāk - no rītiem ēst auzu pārslu putru, samazināt cukura, sāls patēriņu, sen jau nelietoju majonēzi, saldināto dzērienu vietā izvēlos dabīgo minerālūdeni, samazinu konditorejas izstrādājumus uzturā, kas nemaz nav tik viegli, jo mana atkarība ir saldumi, dažādās izpausmēs, ko cenšos aizstāt ar vietējiem āboliem, burkānu,kāpostu salātiem, utt. Nedaudz izbrīna negatīvā attieksme veselīga uztura idejai skolā, bet atbilde jau nav tālu jāmeklē, paskataties lielveikalos uz vecākiem, ko viņi liek iepirkuma ratiņos un atbilde būs rokā..!!! Alkaholiķis jau arī labprātīgi neatzis, ka ir dzērājs...,kas līdzīgs ir ar atkarību no ēdiena un ēšanas tradīcijām, katrā ģimenē..! Kā jau minēju, pats arī neēsmu perfekts, jo cīnos ar atkarību no saldumiem, bet pozitīvais ir tas, ka es to apzinos..! Veiksmi visiem un lai miers uz zemes!:)
LOĢISKUMS 25.01.2016. 19:54 arī bulciņas vien skolā ēdis, tāpēc gramatika tagad vāja.
Es protestēju lai aizslēdz ēdnīcas. Kas tad tā par skolu kurā nebaro? Saprotams, ka tagad grūts brīdis, bet nu tomēr. Turiet sevi rokās!!! Bulciņas un viss pārējais ir daudz labākas nekā čipsi, pūlverīši, košlenes, želejas u.tt. Tas tākā būtu jāsaprot. Tagad mans bērns un skolā ir apmierināti, skolā viss ir atļauts, baro kārtīgi un garšīgi, bet vēl vairāk bērns lepojas ar svaigi, karstajām siermaizītēm...
Man bērns sūdzās par skolas ēdienu kopš pirmās klases. Atnāk no skolas un jābaro, jo tur nekas neesot ēdams. Vai tā nav līdzekļu izšķērdēšana? It kā pusdienas bez maksas, bet viņas neviens negrib ēst, vai arī ēd ar gariem zobiem. Lielāko daļu pēc tam nākas izmest. ēdināšanas politika skolā ir absurda. Tik pat labi bērnus var barot ar sauso suņu barību, jo tur arī ir visi vitamīni, nav sāls un citas neveselīgas lietas. Tas nekas ka nav ēdama un bezgaršaina. Vai tas viss iet uz to?
velns parāvis!!! nu cik var! 25.01.2016. 18:56:09
Nu taisat ciet visas ēdnīcas utt...un lai ir kā daudzviet ārzemēs...katrs atnāk uz skolu ar savu kārbu, kurā ir ēdiens, apsēžas kopējā telpā pie galda un katrs sevis līdzi paņemto apēd. Nu cik var te maurot! Tiešām neapnīk gadu no gada, dienu no dienas tupēt te, e-klasē un bļaustīties par vienu un to pašu? Nekas nemainījās, nemainās un nemainīsies! Ja kādam kas nepatīk-lūdzu-domājiet iepriekšējā vakarā par to, ko jūsu mazais vai lielais skolneiks ēdīs skolā nākamajā dienā. Punkts! Elementāri!
Nejauki, ka šo noteikumu dēļ bulciņas var tirgot tikai ēdnīcā, bet kafejnīcas aizslēdz. Kā lai paspēj izstāvēt milzu rindu, kas tagad veidojas ēdnīcā? No augļiem, ja nesporto, starp citu, var tīri smuki pieņemties svarā...
Diemžēl kāds piemirsis par bērniem , kam ir dažādas alerģijas. Celiakija (kviešu cietes nepanesamība) ir salīdzinoši diezgan reta slimība, bet kā ir ar bērniem, ka nepanes augļus un sulas? - to ir daudz vairāk, turklāt ziemas - pavasara periodā no ķimikālijām tīru augli vai dārzeni diez vai atradīsiet. Liekais svars - tas atkarīgs no ēšanas paradumiem ģimenē - lai gan mani bērni ir pilnīgi pretēji- mājās ēd vienu un to pašu ēdienu , mācās vienā skolā, ēd vienā ēdnīcā, bet viens ir tievs kā skals otrs -apaļigs. Ko nu vainot?
Viss kārtībā 25.01.2016. 15:45:37
Savā laikā Hruščovs izdomāja kukurūzas audzēšanu. Tā izrādījās dārga un neekonomiska. Valstī (runa ir par PSRS) pēkšņi nebija baltmaizes un sviesta. Kad biju skolēns, patērētāju biedrības veikals katram skolēnam izsniedza vienu mazu baltmaizes bulciņu dienā. Pieaugušie stāvēja rindā, lai nopirktu drupenu maizi no Amerikas kukurūzas. Vai Belēvics to atceras? Vainīgie bija kolhoznieki, kas negribēja iet kolhoza darbā, bet savās mājās audzēja cūkas. Pa mājām staigāja ciemu padomes darbinieki, kas atļāva vienu govi, vienu cūku un vienu aitu. Tagad fikso Hrušcova ideju mēģina atkārtot Belēvics. Vajag tikai izdot rīkojumu, un mūs gaida gaiša nākotne. Pēc 50 gadiem, saskaņā ar Belēvica izdomājumiem, Latvieši būs visveselīgākā tauta pasaulē (Hruščovs 20 gadu laikā uzcēla komunismu). Protams, ka skolu ēdnīcas milzīgus pārtikas daudzumus izmetīs atkritumos, bet var taču pa mājām izsūtīt pašvaldības amatpersonas, kas vecākiem uzliks administratīvus sodus par bērnu nepareizu ēdināšanu un nepareizu ēšanas paradumu veidošanu.
Paklausoties mūsu Veselības ministru nākas secināt, ka viņam laikam smaga bērnība bijusi, ja šobrīd ir tik agresīvas izpausmes par saldumiem. Protams, ja mums būtu algas kā viņiem, tad varētu gan riekstus, gan dabīgās sulas bērniem atļauties. Skolā vajag gan bulciņas , gan pankūkas, gan šokolādi. Bērniem ir ļoti garas mācību dienas un vēl gari vakari - treniņi, mūzikas un mākslas skolas. No pusdienām vien vakaru nesagaidīs un labāk, lai skolā launagu paēd - bulciņu, pankūciņu, biezputriņu, nekā ieskrien neveselīgos našķus un dzērienus lielveikalos paķert. Absurds - vārds "krāsviela", tas nekas ka dabīga, vienkārši vārds kā tāds ir indīgs, citronskābe un vēl nekaitīgās vielas, bez kurām vienkārši nevar, bet apzīmētas ar konservantiem. Piedoties, bet valdība šoreiz tiešām parāda savas prāta NEspējas. Un manu bērnu skolā nemaz tik daudz bērnu ar lieko svaru nav. Valdība nespēj tikt galā ar cigaretēm, alkoholu , enerģijas dzērieniem , ar vecāku izglītošanu par veselīgu dzīves veidu, tad pieķersies vismazāk aizsargātajai sabiedrības daļai - bērniem, kuriem bija iespēja ēst bulciņas, bet tagad valdība pēc čipšiem un enerģijas dzērieniem vilinās "Nāc, Nāc un veikalu, te krāsainās un indīgās vielas bez ierobežojuma" Piedodiet , emocionāli, bet šitas nenormāli tracina!!!!
Runājot par augļiem, viss ir labi. Bet mans bērns līdz pieciem vakarā nevar pārtikt no augļiem. Nu netaisiet tik lielu traci, gribas redzēt cik veselīgi un zaļi ēdat mājās. Tā viena vai divas bulciņas neko sliktu nenodarīs bērnam, kurš būs paēdis pusdienas skolā un pēcpusdienā apēdis bulciņu. Liekais svars rodas, jo vecāki paši mājās vakarā negatavo ēst, tikai makarini, cīsiņi utm pusfabrikāti. Tā arī rodas liekaais svars, un protams mazkustīgums.
Ja bērns paliek pagarinātajā, es neko sliktu neredzu , ja mans bērns nopērk bulciņu. Vispareizāk būtu , ja skolas iepirktās bulciņas sāktu tirgot no 14.00 kad skolā ir launags. Un visas problēmas atrisināsies, arī ar to ko vecākiem dot papildus līdzi. Tāpat pārsvarā visi dod līdzi veikalā pirktas smalkmaizītes.
Bulciņas skolā nevajadzētu tirgot. Tad nevajag kladzināt, ka bērniem ir liekais svars. Protams, tirgotājiem ērtāk (mazāk darba, lielāka peļņa) tirgot bulciņas, nevis nomazgātus un sagrieztus augļus un dārzeņus, salātus, riekstus, biezpiena desertus. Smieklīgi, kāda tur atšķirība, vai bulciņas iekļautas ēdienkartē, vai nav iekļautas. Bulciņas paliek bulciņas, vai tās sauc par desertu vai bulciņām.
Vēl neviens bērns neapēdot pāris bulciņas dienā nav nomiris. Kāds ir patiesais iemesls skolas uztaisīt par tirgus plačiem no skolas ēdinātāju un to asociāciju puses un kāpēc līdz bulciņu tirgošanas aizliegumam skolas direktori atļāva vienā skolā ierīkot 3 kafejnīcas?
Arī skolotājs grib nopirkt bulciņu un tikai vienu bulciņu! Man nemaz negribas tās pusdienas!
veselībai un sportam 25.01.2016. 11:00:17
Aizliedziet nu paši sev to visu neveselīgo, smiekli nāk par tik gudrām domām, ko tad jūs tik veselīgu katru dienu ēdiet, gribētu redzēt tos burkānu kalnus.
Veselība un Sports 25.01.2016. 10:48:20
Sen bija laiks, aizliegt rīt visu to ķīmiju, kas bērnus padara atkarīgus no tās (čipsi, saldinātie dzērieni, ar ķīmiskiem garšas uzlabotajiem piebāztā pārtika) un tad vēl ražotājiem nav kauna teikt, ka pieprasījums diktē piedāvājumu, tad atvainojiet man, spaisa tirgotāji ir tādi paši biznesmeņi, kā čipsu un kolas tirgoņi!!! Sākam grauzt burkānus, kāpostus, ābolus, banānus!!!
Debilaku valsteli neesmu redzejusi! Paldies Dievam muuku prom ar visu gjimeni pie radiem uz Australiju. Varesiet beegliishus barot ar bulcinjaam... :-)))))))

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.