Lietotājvārds
Parole
Savu algu neuzzinas nekad ,jo skolnieki lido uz arzemem,bet nauda seko!
sadistam maiguminam Sadurskim 10.03.2016. 12:33:06
Kapec algu krize samazinaja uz pusi un neatdod,bet darba apjoms tads pats, ka pirms krizes un palielinas.?Stradajam tik cik maksa,proti ,uz pusi mazak.
Sakartos lidz 2027g.beigam.lidz laukos neviena vairs nebus.
šorīt ministra kungs rīta ziņās skaidri pateica , ka naudas nav 07.03.2016. 19:05:17
Nauda ir. Jautājums ir par to, kur un kam valsts to tērē.
Vīrs vārdā Uve 07.03.2016. 11:15:00
Līdz kura mācību gada beigām?
Tikai sola ,sola , bet neko nedod, šorīt ministra kungs rīta ziņās skaidri pateica , ka naudas nav , tās ir tik cik ir, un ka skolotāji jaunās algas zinās junija beigās , tad kad visi jau atvaļinājumā un protams neko nevar izdarīt. Leiši spēja panākt , spēja vienoties un noturēties , bet mēs latvieši tik gaidām un gaidām, mums pietiek ar gardiem solījumiem............ Streiku un tikai strteiku eksāmenu laikā, tad atradīsies nauda un viss.
atkārtoju jautājumu 07.03.2016. 10:15:54
SKOLOTĀJI! BEIDZIET TAČU BEIDZOT BAIDĪTIES NO VISA, KAS KUSTĀS!!! Kāpēc sabiedrība netiek sapurināta ar streiku!!???? Jā - nedēļu Jums nesamāksās. Bet - vai tā ir sliktāk, kā šādi turpināt vēl 10 gadiem?
skolotajs 1991 07.03.2016. 09:33:59
Tikai konkuret spejigs, adekvats atalgojums un konkurence ir izglitibas kvalitates un kartibas garants.
Apšmaukti tiek visi šai valstī strādājošie: no 2017. gada vispārējs algu pazeminājums un cenu kāpums arī neizbēgams...
šorīt "Rīta Panorāmā" intervija ar K.Šadurski 07.03.2016. 08:33:30
Jau pašos pamatos bija skaidrs, ka ministrs K.Šadurskis nepieļaus situāciju, kad vienkāršs lauku skolas direktors ir daudz saprātīgāk un loģiskāk domājošs ne kā daudzskaitlīgā IZM ierēdņu armija! Nav ko sasapņoties par Č.Batņas modeli - jau šogad rudenī mūs gaida ministrijas ierēdņu "garadarbs". Solīja, ka tiks pieņemts un jūnija beigās.
Jaunais modelis būs izstrādāts un saskaņots atlikušo trīs- četru mēnešu laikā, bet vēl aizvien neviens pedagogs nezina, kas tad tur ir - šajā jaunajā modelī. Vai temps nav tā kā mazliet par ātru ? Bet varbūt temps tieši tādēļ ir tik ātrs un noslēpums tik liels, lai pedagogi nespētu pat aptvert, kā kārtējo reizi tiek apšmaukti?
pilnīgi vemt gribas, vienkāršāk ir pacelt algas skolotājiem nekā nomainīt šito debilo izglītības sistēmu.To vien redz kā jezgu ap tām skolotāju algām bet bērni paliek pēdeējā plānā
un ir tik acīmredzami cik vienaldzīgs skolu un izglītības jautājums ir valdībai. pat ja visi Latvijas skolotāji streikotu, šajā haosā nevienu valdībā tas nesatrauktu, es pat nebrīnītos, ka viņi to pat lāgā nepamanītu. vienīgie cietēji būtu skolēni un tie vecāki, kuriem nav iespējas pa dienu pieskatīt savus bērnus...
skolotajs kopš 1991g. 06.03.2016. 17:29:06
Jāstreiko! Visas VALDĪBAS tukši man solījušas un arī tagad sola, atkal 2017. gada 1.septembri. Tikai streiks panāks atalgojumu.
muļķu zeme 06.03.2016. 12:12:52
Kad šo noslēpumu varēs iepazīt?
kad skolotāji drīkstēs uzzināt,kas tur rakstīts?
Man interesanti, vai ir vēl palikuši naīvie skolotaji, kuri tic tam, ko stāsta ministrs un IZM? Ārsti neparakstīja līgumu ar korumpēto ministru, bet mēs jau n-to gadu gaidam un ceram uz to labāko...
Naudu skolotāju algām Latvijā varētu ņemt no ES līdzekļiem
Augsta kvalifikācija 05.03.2016. 07:56:48
Piedodiet visi augsti kvalificētie, bet ... Katrs pedagogs būs augsti kvalificēts, ja pie viņa nonāks caur trīs- četriem sietiem izsijāti mūsu labākie, gudrākie un motivētākie. Viņiem ir stipras aizmugures, vecāki un vecvecāki, kuri ir ieinteresēti, aukles un uzraudzes, privātskolotāji utt. Atlase bērnudārzā, atlase pēc sākumskolas vai 6. klases, atlase pēc 9. klases, atlase iestājeksāmenos uz 10. klasi un vēlāk, ja nemācīsies vai vienkārši netiksi līdzi tiksi pasūtīts uz citu skolu. Tie augsti kvalificētie bieži iedomājas, ka tas, ka viņi strādā prestižā skolā, ir viņu nopelns. Diemžēl mūsu sistēmā tā ir daudzu apstākļu sakritība. Lielajās skolās ir jāsamazina slodzes, nevar būt tā , ka viens kolēģis strādā un saņem tūkstošus plus vēl lielās pensijas, bet cits ne mazāk kvalificēts , strādājot ar sava rajona bērniem par vienu slodzi saņem daudz daudz mazāk.
Atkal vārds modelis - tātad algas samazinājums. Skolotāju šantāža 2 gadu garumā turpinās. Arodbiedrībai jāprasa nevis modelis, bet algu palielinājums. Pirmskrīzes algu aprēķins bija godīgs, tas jāatgriež - viss bija skaidrs - cik maksā par kontaktstundām, labošanu, gatavošanos, audzināšanu, konsultēšanu. Skolotājs varēja izrēķināt savu algu, varēja direktoram pateikt - tas nav manos darba pienākumos. Tagad direktors varēs likt atsēdēt 36 vai 40 stundas (un neizlabotos domrakstus skolotājs labos mājās), prasīt rakstīt atskaišu atskaites (tās ietilps pilna darbalaika nedēļā) - skolotāja situācija tikai pasliktināsies.
arī skolotāja 04.03.2016. 17:06:50
Ai kā tas viss ir apnicis! Vienā teikumā saka, ka šogad naudas algām nav. Nākamajā atrodas 9 miljoni. Tad saka, ka līdz mācību beigām jābūt skaidram visam, citā vietā lasu, ka līdz septembrim visam jābūt saskaņotam utt. utt. Viss atkal sākas (turpinās) no gala un tā jau n-to reizi. Te pabrēc par kaut kādu mistisku Batņas modeli, nez kur to var aplūkot/izlasīt? Nu tiešām pūderē smadzenes un bāž batonus ausīs, lai tik sēž rāmi tie skolotāji. Uz kurieni mēs ejam ar šādu izglītības un arī medicīnas bardaku???? Bēdīgi!
ar'ī skolotāja 04.03.2016. 16:08:51
Jau nezin kuro gadu dzirdu, ka, ejot atvaļinājumā, zināsim, kāda būs mūsu alga septembrī. Līdz šim gan tas nav piepildījies un , liekas, ka šī atkal ir kārtējā muldēšana no ministru puses
APSPRIEDA (lasi-parunāja) par pirmsskolas skolotājām.Runas un viss.Nekā konkrēta.Diez vai kaut ko sagaidīsim,jo mēs-pirmsskolas skolotājas laikam esam ārpus pedagogu loka.
Skolotāji, gatavojieties REĀLĀS algas samazinājumam. Ceru, nevienam nav jāpaskaidro, kas ir reālā alga? Tas nav tikai kaut kāds skaitlis kaut kādā ailītē. Tas ir algas samērs ar darbu un atbildību, tas ir dzīves līmenis, ko var nopirkt par šo algu.
SKOLOTĀJI! BEIDZIRT TAČU BEIDZOT BAIDĪTIES NO VISA, KAS KUSTĀS!!! Kāpēc sabiedrība netiek sapurināta ar streiku!!???? Jā - nedēļu Jums nesamāksās. Bet - vai tā ir sliktāk, kā šādi turpināt vēl 10 gadiem?
Nu, bet mēs taču nestreikosim kā lietuvieši, vai ne? Mums taču ir TIK SKAISTI SOLĪJUMI! Un kā var neticēt ....
ha,ha,ha - nu īstais par ministru! Jāāāāā, vajag mācēt runāt un neko nepateikt! Nekas labs, mīļie pedagogi, nav gaidāms! Tikai algu samazinājums!
Kuluāru metode, kādā tiek bīdīts šis modelis, rada tikai un vienīgi aizodmu, ka tas nu galīgi nav atbilstošs vispārējai situācijai. Un kā nu ne - tiek bīdīts tā saukto "lielo skolu" modelis, kas NAV OK = 25-30 skolēni klasē neveicina izglītības kvalitātes celšanu!! nekādi!. Vēl vairāk - šis modelis nīcina arā pēdējos izgl.centurs reģionos, bet līdz ar to = visu reģionu pastāvēšanas iespēju! Tālāk jādomā, ka, visticamāk, skolas direktors ir izvēlēts kā politisko darboņu /IZM public relations triks - reku tak jums, skolotāji, modeli izstrādāja tāds, kas pats skolotājs - nu gan jūs nevarat iebilst... un tik maļam uz priekšu! Ar ko atšķiras šis modelis no IZMa? Ar ko? Kāpēc tas tiek bīdīts pa vecai modei - vispirms klusi individuāli vienojas, savāc vairākuma atbalstu un tad bliež, bet nemaz neiepazīstina, neapsriež ar mērķauditoriju??? LIZDA vienmēr ir labi izpildijusi prasību pēc politisko aktu publiskas apsriešanas - asociācija, kas nekad nav pārstāvējusi pietiekami daudz to, kurus deklamē, ka aizstāv.. bet ministrijai tas izdevīgi - ieliek ķeksi - bija sabiedriskā apsriede ar sfēras pārstāvjiem... Roka, protams, roku mazgā.
skolotājs - eksaktais 04.03.2016. 14:20:49
Tas pretīgais, izžulgušais lops melo! Tie, kas tic - ir nelabojami stulbeņi.
Vienotiņš 04.03.2016. 14:19:51
Skolotāji! Drīz jūs visi dzīvosiet šokolādē: tikai ticiet mums un neaizmirstiet nobalsot par mums! Nu kā var nesolīt!
Nu, kā lai nesola! Skolotājiem jau patīk, kad "bāž batonus ausīs".
IZGLĪTĪBA 04.03.2016. 14:05:08
Cik viedi vārdi virsrakstā, tādi paši, kā Seiles kundzei 2015.gadā. Bet skolotāju maciņi kā nepildās, tā nepildās!
Ну а потом придется подождать еще лет 20-30, пока ее введут. 25 лет уже ждете, когда у учителей будет достойная зарплата. Сейчас семья из двух учителей с одним ребенком, если родители работают каждый на ставку, живет ниже прожиточного минимума. Это позор этой стране. Зат о чиновники из службы госдоходов, которые только делят наши бешенные налоги из тех копеек, что мы получаем, имеют недвижимость и счета в банке на сотни тысяч евро.
Kur tad paliks tie 9 miljoni, ja nākošajā mācību gadā vēl nebūs ne cents klāt pie algas! Un kad tad tie 27 miljoni sāks darboties? Kad atkal būs cits ministrs, citi plāni un jauni modeļi? Tas jau būs tad desmitais modelis.
Prieks par pirmajiem komentāriem. Pilnīgi tiem piekrītu un pievienojos. Tomēr vēlos pabojāt Šadurska kunga uzburto ainu par skolotāju rožaino nākotni ar vienu lielu kleksi. Citur sakām - skaties uz viņa pirkstiem, politikā ir jāsaka - klausies uz viņa vārdiem. Ja jaunā IZM dāmu vadoņa pārspriedumu, kas pateikts viņam raksturīgajā lapsas kūmiņa stilā , savilktu vienā "POZITĪVĀ" teikumā , tad tas būtu šāds : "Pedagogi var būt droši un priecīgi par algas pieaugumu NĀKAMAJOS gados." Pazemīgi pateicos par gaismas stariņu tuneļa galā.
Reformām jābūt pārdomātām ilgtermiņā. Skolu tīkls jāoptimizē, vienlaicīgi domājot par to, ka no lielajām skolām algu samazinājuma gadījumā aizies augsti kvalificēti pedagogi. Ceru, ka mērķis ir sakārtots skolu tīkls, nevienam skolotājam (pēc skolēnu skaita lielajā skolā) nesamazinot algu. Domāsim ar galvu un par Valsti, tās tagadni un nākotni.
kaut kas neiet kopā. tikko Šadurskis teica, ka daži simti skolotāju būs bez darba( reorganizācija), tagad atkal baro ar cipariem????
Nu, nesapņojiet! Skolās un arī pirmsskolās jūtams algas paaugstinājums būs ne ātrāk kā pēc 10 - 15 gadiem. Kad vecā gvarde (tagad strādājošie 50 gadīgie skolotāji) būs aizgājuši pensijā - minimālajā. Un tad valdība būs vienkārši spiesta tās algas pielikt, jo skolās nebūs, kas strādā. Cik gadus modelē tos modeļus, pamet solījumus, sabiedrība arī vēl piedzied - paši tak izvēlējāties šo profesiju... tā teikt - labprātīgais darbs mūža garumā! Lai visiem jauka diena!
Izklausās pat pārāk labi, pilnīgi pat neticami. 9 miljoni tagad klāt pielikti, 27 miljoni pēc tam. Nepateica tik, vai tos dalīt uz nākamo 1 vai 3,4 gadiem? :)

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.