Lietotājvārds
Parole
Pirms dažiem gadiem Dobeles novada pašvaldība īstenoja projektu, kura mērķis bija: “Izveidot multifunkcionālu izglītības centru Dobeles novadā, integrējot vispārējās vidējās un profesionālās izglītības programmu apguvi - apvienojot Dobeles 2. vidusskolu, Dobeles Amatniecības vidusskolu un Apguldes arodvidusskolu sekmēt izglītības kvalitātes paaugstināšanu un izmaksu efektivitātes palielināšanu, vienlaicīgi uzlabojot izglītības pieejamību Dobeles un apkārtējo novadu izglītojamajiem.” Izglītības iestādes ir apvienotas. Jaunizveidotā iestāde realizē jaunu vispārējās vidējās izglītības profesionāli orientētā virziena (ar ievirzi policista darbā) programmu. Rodas jautājumi: Kāpēc jāpārtrauc uzņemšana šajā programmā 10. klasē? Vai tā ir izglītības pieejamības uzlabošana un labvēlīgu apstakļu nodrošināšana izglītojamajiem? Kā programmas ar ievirzi policista darbā pārtraukšana ir saistīta ar Dobeles 1.vsk, sākumskolas un Kristīgās psk reorganizāciju? Kāpēc būtu jāpārtrauc programmas realizācija Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošajā vidusskolā? Cik zināms, šī ir vienīgā skola Dobeles novadā, kura realizē vispārējās vidējās izglītības profesionāli orientētā virziena (ar ievirzi policista darbā) programmu, un to apgūst arī jaunieši no citiem novadiem.
skolotājai un skolēna mātei 05.04.2016. 20:47:47
Izskatās, ka šī medaļas puse īpaši neinteresē nevienu, tāpat kā neinteresē arī skolēni... Galvenais īstenot kārtējo projektu...apgūt Eiropas naudu, vienā vārdā sakot - OPTIMIZĒT. Skolotāji un skolēni tak var paciest, pārdzīvot, pielāgoties ...lielā mērķa labad..., un vispār izskatās, ka tas cilvēciskais faktors nav tik svarīgs, kad runa ir par naudu. Cik pārdomāti, lietderīgi un veiksmīgi būs iztērēta šī nauda?
Skolēna māte 05.04.2016. 11:51:32
Gan pašvaldība, gan reorganizējamās skolas direktore Dolotovas k.dze ir aizmirsuši pašu svarīgāko - skolēnu, viņu vajadzības saņemt izglītību piemērotā vidē. Kristīgajā pamatskolā bija izglītības programma bērniem ar īpašām vajadzībām, mācību traucējumiem, apmācība notika piemērotā vidē, nelielās klasēs. Vai šie bērni varēs mācīties Dobeles 1.vidusskolā, kur klasēs ir ap 30 skolēnu un šī apstākļa dēļ nav iespējama individuāla pieeja katram bērnam. Bēdīga perspektīva šiem bērniem, arī tiem, kuri mācās tā jau pārpildītajās klasēs....
Par bēgļiem 04.04.2016. 11:45:33
... tikai diemžēl bēgļiem nav naudas par ko algot skolotājus, tā ka tas nav risinājums.
Ir iespēja uzņemt bēgļu bērnus, būs gan skolēni, gan darbs!
Jebkuram procesam ir lavīnas efekts, jeb kā sv. rakstos teikts- ko sēsi, to pļausi.................
Bet kur lai atrod darbu skolotāji?.... Vai atkal jābrauc prom uz ārzemēm?.... Vai kādu interesē arī šī medaļas puse?
Vajadzētu reorganizēt arī ģimnāziju...neatbilst Valsts ģimnāzijas nosaukumam!!!!!!!!!!
Jums laikam nav ne jausmas, par ko runāju. Acīmredzot, nezināt, kas notiek novados.
Lienīt, vai Tu pati esi tā izcilā pedagoģe, kura jāgodina? Un Tev kā Dobeles iestādei ir daudz pārdzīvojumu!? Nabaga Liene! Izsaku TEV līdzi jušanu un varbūt varu vēl kā Tevi atbalstīt un mēs varam noorganizēt raudātāju partiju???
Risinājums 03.04.2016. 10:17:32
Domājam vairāk par demogrāfiju?
Rīdziniece' 03.04.2016. 10:10:01
Piekrītu, bet skolu reorganizēšana gan varētu būt labas pārmaiņas. Jā, vecākiem un skolotājiem ,kā arī skolēniem būs jāpielāgojas pārmaiņām, taču jāskatās perspektīvā. Piekrītu direktoriem - nu, ja samazinās iedzīvotāju skaits, tad samazinās! Mākslīgi, neekoonomiski skolas uzturēt nevar!
Dobeles mācību iestādēm šogad jau tā daudz pārmaiņu un pārdzīvojumu, sākot jau ar izcilās pegagoģes izvadīšanu...:( Cerams, turpmākie gadi būs labāki!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.