Lietotājvārds
Parole
aizvaciet rokas 25.03.2016. 09:02:08
No berniem!
Piekrītu Zanei2, ka varētu studijas beigušais, kvalifikācijas ieguvējs, topošais skolotājs savā bakalaura vai maģistra darbā apsekot skolas, veicot pētījumu par sporta stundu apmeklējumu vairākās skolās, konstatēt un izdarīt secinājumus par to, cik vispār skolēni un kādu iemeslu dēļ sportu (ne)apmeklē? Dažam labam skolēnam sports ir kā zobu sāpes, stundu neapmeklē tikai tāpēc vien, ka slinkums 15 min. garā starpbrīdī pārģērbties sporta tērpā!!! Kas būs 2 nedēļu pagarinājuma laikā, vispār uz sporta stundām neies? Varbūt 2 nedēļu pagarinājumā katru dienu atstrādās kavētās stundas?!
Izskatās, ka ministrija vairs nezina, ko tad darīt ar algām. Un taisa troksni ap nebūtisko. Vai skolām, direktoriem nebūtu laiks nopietni pajautāt un bez atkāpšanās pieprasīt skaidrību jau tuvākajās nedēļās. Lieldienas klāt, kā nekā.
ministra kungs turpina duļkot, manipulē ar prioritātēm, APZINĀTI spiež uz nesvarīgām blakus pogām (lai būtu skolotāju citas prasības): kad sliktāk- jo labāk. Atšķirībā no LIZDAs viedokļa savu uzticības kredītu K.Š. JAU SEN un tagad vēl vairāk ir izsmēlis. Laiks- atkāpties V Ruporam!
Man ir 2 konkrēti jautājumi šajā sakarā? 1. Bija pirms gadiem 10 veselības māc;iba, ētika 7. kl, ekonomika 8,kl, tiesības 9. kl. To lepni apvienoja kā sociālās zinības. Kāpēc vajag jaunu veselības mācības priekšmetu? - vienojam atpakaļ uz 4 priekšmetiem dažādos gados - un arī nevis soc zin māca vēsturnieks pēc 12 h kursiem, bet gan veselības mācību - biologs, ekonomiku - matemātiķis, tiesības - vēsturnieks. 2. Tagad mācību gads ir 35 nedēļas, mācību plāni ir veidoti šādam stundu skaitam. Piemēram, matemātikā, kur pašlaik daudzās klasēs ir 6 stundas, pagarinot gadu, varētu likt pa 5., bet ko darīt mūzikā, Latvijas vēsturē, kur ir gadā 35 stundas, pa vienai nedēļā? Pielikot 2 nedēļas, būs 37 stundas, kā plānos vielu. Tad jāpārstrādā visas mācību programmas, tikai tad var noteikt, ko pagarīnāt. Nu vienīgi projektu nedēļu pārnest uz jūniju, jo to ir galīgi garām, februārī vai jūnijā,, Un atgriezties pie vecās kārtības, ka 12. klase beidz 25. maijā, 9. klase - 30.maijā un tikai tad sākas eksāmeni. Kur jāskrien jau 13. maijā?
sviests 1000 21.03.2016. 16:20:18
Ideja? Vai tiešām nebeigsies šis ideju karuselis? Pieliks veselības mācību, bet manu bērnu iespiedīs skolas solā vēl divas nedēļas lai viņš elpotu sasamakušo,putekļaino gaisu un veidotu skoliozu mugurkaulu! Kur, ministra kungs, ir loģika- no grāmatām mācīt veselības mācību- viņam veselīgi jāatpūšas saulītē un dabā- tad ar veselību būs kārtībā... Bērnam ziemeļu klimatā nevar prasīt mācīties tikpat garu mācību gadu, cik Eiropas dienvidos. Kad beidzot pārstāsim "smelt ar spaiņiem vaakumu" no Eiropas idejām. Sportosim vasarā vēl vienu nedēļu- ludzu! Piešķiriet tiem pašiem sporta skolotājiem naudu un lai viņi rīko dažādas sporta aktivitātes, pasākumus. Var taču katru dienu pēc stundām organizēt sporta aktivitātes svaigā gaisā- dodiet skolotājiem normālu algu un darba dienu 8 stundaas un viņi būs skolēnu rīcībā un nodarbosies, kur un kā vien varēs. Ir jāmaina sistēma, nevis bērni ar ieskaitēm, eksāmeniem, un "Sprīdīša mocībām" jāietriec skolas solā un jādomā, kā ilgāk viņus piespiedu kārtā piesaistīt skolas soliem un telpām!!!
Nebūtu jau slikti, ka būtu trešā sporta stunda, bet neviens jau nav papētījis, cik skolēnu vispār apmeklē šīs stundas. Vidusskolā lielākā daļa skolēnu vispār ir atbrīvota no sporta stundām. Tas nozīmē, ka ārsti ļoti nenopietni attiecas pret skolēnu veselību un atbrīvo no stundām par katru nieki.
Mūs rausta kā muļķus-nesaprotu, vai tie, kuriem alga rakstās ar vairākām nullem, desmitus gadu nespēj izlemt par vienotu sistēmu-visu laiku mainās Ministru kabinetu noteikumi, tad kā izmaksās algu, tas ir murgs! Cik var! Apnicis, godavārds. Lai atnāk un pastrādā vel vairāk kā tagad! Atvaļinājuma nauda tik sadalās līdz oktobrim knapi, ne normālas atpūtas neko, citi pedagogi vel laukos, siltumnīcās piepelnās! Tas ir kauns! Ja vel otrs ģimenē pelna, tad tā. Un vel pagarināt mācību gadu, lai tik raujam melnām mutēm. Padomāsim, kāpēc skolotāji pat pirms pensijas mirst no insultiem, infarktiem! Skola, tas ir stress, lai arī cik ļoti mīlam bērnus! Tie divi vasraas mēneši ir knapa elpas ievilkšana. Var būt garāks mācību gads, ar NORUNU,ka mainās pati sistēma! Skolas ikdiena. Mēs ne ziemā, ne pavasarī, ne pat vasaras sākumā neredzam saules gaismu, jo sēžam skolā! Skumji. Kaut būtu kāds, kurš uzņemtos šo rūpju nastu. Kāds, kurš apzinās reālo ikdienas dzīvi skolā. Izturību, kolēģi.
ir labākas idejas 21.03.2016. 12:35:12
Ministra Kārļa Šadurska fiksā ideja par mācību gada pagarināšanu, maigi sakot, ir absurda. Mācību gadu pagarināt nedrīkst! Tā vietā ir jādomā, kā racionālāk izmantot šobrīd mācību gadam atvēlēto laiku. Un izglītības ministram šajā jautājumā derētu apspriesties ne tikai ar veselības ministru, bet arī ar pedagogiem un ar skolēnu vecākiem. Par sporta stundu skaita palielināšanu – vispirms būtu jādomā par sporta stundu saturu un kritērijiem, pēc kuriem tiek liktas atzīmes. Ne visas sportiskās aktivitātes bērniem aprobežojas ar sporta stundām skolā. Liela daļa sporto brīvajā laikā – katram savas intereses, spējas, iespējas un vēlmes. Un pie viena arī jānovērtē, kādi vispār ir skolu sporta “kompleksi”. Lielākajai daļai nepieciešama renovācija un citi uzlabojumi. Veselības mācība nav jāievieš kā atsevišķs priekšmets. To var veiksmīgi integrēt sporta stundās, mājturībā, klases stundās utt. Tā vietā, lai veidotu mistiskus jaunus mācību priekšmetus, derētu pārskatīt esošo programmu un padomāt, vai atsevišķi nepieciešams tāds izplūdis mācību priekšmets kā “sociālās zinības”. Derētu arī padiskutēt par tā sauktajām projektu nedēļām, kuru jēga ir visnotaļ apšaubāma.
Pirms pagarina mācību gadu, vērts padomāt par skolas vides sakārtošanu. Piemēram, paaugstinoties temperatūrai ārā, paaugstinās temperatūra klasēs, gaisa apmaiņa praktiski nenotiek, bērni klasēs pārkarst, jo skolas projektētas, ievērojot mūsu klimatiskās īpatnības - lielākā daļa klašu saules pusē dienas otrajā daļā.
Starp citu, pagarinātais mācību gads tad arī būs solītais algas pielikums. Bet tagad bērni nezin kāpēc ir pēdējā vietā.
Klasiska netīras taktikas izpausme politikā: runāt par sērkociņiem. Paskaidrošu, kā tas notiek: cilvēki ir nobrieduši nopietnam streikam (neskaidras nākotnes dēļ) . Uzstājas Kārlis (uzminiet - kurš!). Skan sašutuma pilni kliedzieni, pēkšņi kāds iekliedzas: "Un arī sērkociņu (papidlus sporta stundu) nav." Nu Kārlim (uzminiet - kuram!) trumpis rokā: "Kāpēc nav sērkociņu (papildus sporta stundu), tūlīt pat sagādāt sērkociņus ( papildus sporta stundas)" . Redzot Kārļa (uzminiet - kura?) rosību , cilvēki pamazām nomierinās , sāk izklīst, jo "vismaz sērkociņi (papildus sporta stundas) būs.
Vai jūs, skolotāji un vecāki, TIEŠĀM cerat, ka kāds tur, "augšā", ieklausīsies jūsu argumentos un viedoklī ????? Nebūsim taču naivi!
Pagarināt mācību gadu NEDRĪKST! Domāsim par bērnu veselību, saulīte mums ir tikai vasarā...
Šadurskis nav apguvis analītisko domāšanu,jo ir lietišķās matemātikas speciālists,kurš kā galveno darbībā izvirza/kā pats kādā intervijā izteicās, metodi,bet ne motivāciju,mērķi un iegūto rezultātu modelēšanu. Neko patiesi labu un vērtīgu ne mēs,ne izglītības sistēma no šī kunga nesagaidīs. Kārtējais ĀZIS dārznieka lomā.!!!
--->Inta 18.03.2016. 18:04 21.03.2016. 09:23:22
Tas nozīmē, ka Jūsu stundas nesastāv no normatīvu kārtošanas (kā arī būtu jābūt). Jebkurš ģimenes ārsts zinot, ka skolēnam nākamajā dienā pēc pārslimotas strutainas angīnas būs jāskrien 1km (piemēram) uz laiku, dod atbrīvojumu no sporta vismaz uz nedēļu, ja ne ilgāk (ja bijusi ilgstoši augsta temperatūra).
Mācību plāna ir tā sauktā variatīvā stunda, kuru skola piešķir kādam mācību priekšmetam papildus pēc saviem ieskatiem. Pārvēršam to par 3šo sporta stundu un nekāds mācību gads nav jāpagarina!
|ZM bērnu aktivitātes līmeni nepaaugstinās ieviešot 3.sporta nodarbības stundu nedēļā un pagarinot mācību gadu. TAS IR KĀRTĒJAIS ABSURDS no IZM puses....Par to jārūpējas ģimenē....
Protams, atvirzot pedagogu algu problēmu otrajā plānā, kā vienmēr " parādās" cita problēma. Zināms politiķu triks.... Tādejādi pirmo problēmu padarot mazāk svarīgu...
Vai IM gādās par to, lai katrā klasē būtu kondicionieris un žalūzijas? Vai izglītības iestādēs bērni tiks nodrošināti ar bezmaksas dzeramo ūdeni? Mūsu skolā, kas celta vēl padomju laikos, visi klašu logi ir saules pusē, un jau karstajās maija dienās gaisa temperatūra klašu telpās mēdz pacelties lidz +40 grādiem. Turam vaļā logus un durvis, strādājam caurvējā...Kas notiks jūnijā?
Paldies mīļie! 20.03.2016. 14:53:23
Neviens normāls vecāks negribēs savam bērnam atņemt vasaru,zinot to, cik grūti bērnam ir koncentrēties mācībām pavasarī,kad saulīte silda ,kur nu vēl vasarā! Un, runājot par tām sporta stundā,jāsmejas,bērni labāk jūtas skrienot pa lauku ar vienaudžiem ,spēlējot futbolu,braukājot ar riteni,skrituļslidām utt.sporta nometnēs.nekā sasmakušās klasēs un vēl piespiestās sporta stundās no kurām izvairās.
pilnībā par visiem 100 procentiem piekrītu Ieviņ .ka skolotājs nav bērnu aukle....utt.
labāk būtu domājuši, kā beigt skolu 18 gadu vecumā, nevis pagarinot māc. gadu!!!
kad ombudsmens klusē, bet učuki vēro 20.03.2016. 13:15:49
IZM ar ministru likvidēs vidusskolas, pavairos tālmācību, kur maz/ mazāk nopelnīsiet/ 12.kl.eksāmenu rezultāti apm. 70/ 35%
skolotāja, mamma 20.03.2016. 11:26:24
Principā man nav iebildumu pret mācību gada pagarināšanu. Reāli tās divas nedēļās jūnijā mēs tāpat strādājam ar skolēniem, kuri nav sekmīgi apguvuši kādu priekšmetu, savukārt septembrī brīnāmies par visu, ko skolēni garajā brīvlaikā aizmirsuši. Tomēr Šadurska priekšlikums nav pārdomāts. Ja kādam priekšmetam paņem nost vienu stundu, lai pieliktu trešo sporta nodarbību, šis priekšmets gadā zaudē 35 stundas, bet jūnijā atgūst divas. Citi priekšmeti, kuriem nekas nav atņemts, arī iegūst papildstundas jūnijā. Ja 2018. gadā sola jaunus standartus un programmu paraugus, tur arī varētu laicīgi paredzēt garāku mācību gadu un atbilstoši sakārtot mācību priekšmetu saturu. Bet jāpadomā, vai tiešām ir vajadzīgs mācību dienu skaita palielinājums. Valstīs, kurās ir īsāki vasaras brīvlaiki, ir garāki brīvlaiki mācību gada vidū. Daudzās vietās jūnijā skolēni nevis mācās klasē, bet dodas uz mācību nometnēm dabā, kuras ir iekļautas programmā un ir obligāta mācību satura sastāvdaļa (vecākiem gan jāapmaksā transporta un dzīvošanas izdevumi).
Nometnes rīko no mācībām brīvā laikā. Tā vismaz līdz šim bijis. Ja mācību gads pagarināses papildus pieliekot vienu vai otru stundu, tas nozīmē, ka šajā laikā notiks stundas (mācību darbs).
Atļaušos vēlreiz teikt sen pateikto. Mācību gads beidzas , bet skolās vēl notiek darbs. Skolotāji strādā. Parasti vairums atvaļinājumos aiziet nedēļu pirms "Jāņiem" un darbā atgriežas augusta vidū. Darāmā netrūkst. Ir pagarinātie mācību gadi bērniem ar problēmām (daļai 2 nedēļas jūnijā, daļai augustā), ir eksāmeni, izlaidumi, ir jāuzraksta daudzās atskaites, ko no skolotājiem prasa, darbs kabinetu, metodisko līdzekļu sakārtošanā. Skolotājam atvaļinājums ir 48 dienas. Jā, lielais bonuss, ka tas vienmēr ir vasarā.Iespējams, kādam izdodas pazust līdz ar m.g. beigām, es gan tādu skolu nezinu, kur tas būtu iespējams. Ja vasarā ir ilgstošāki kursi, nereti nemaz atvaļinājumu visu izņemt nepaspēju. Tad gan vadība kādu dienu ļauj izmantot brīvlaikā.Nupat beidzās kārtējās skolēnu brīvdienas. Man izdevās sev "nočiept" vienu pēcpusdienu, lai apciemotu savus bērnus (daļa uzskata, ka esmu bijusi atvaļinājumā un nosauļojusies siltajās zemēs).
бабайс 19.03.2016. 12:34:59
весеннее обострение продолжается
R'īkojiet nometnes bērniem j'ūnijā, nevis sēdēšanu solos sasmaku'šā klasē!!!
secinājums 18.03.2016. 21:15:28
Pag, pag, vai tad tikai sporta stundas vajag? Palasiet kaut kādus tur starptautiskos pētījumus un sapratīsiet, ka arī lasa slikti, noteikti arī reizes rēķinu nezina, arī svešvalodas brīvi nepārvalda,...Es domāju, ka vispār vasaras brīvlaiks nav vajadzīgs.Lai skolēni sēž sasilušās klasēs, lūkojas pa logu uz koku galotnēm un sapņo par svaigu gaisu, fiziskām aktivitātēm jūrmalā, pagalmā.Totie vecāki, kā raduši, no rīta līdz vakaram varēs ar mierīgu sirdi nodoties darbam un norādīt skolotājiem vietu, kur tiem jāatrodas. Jaunais ministrs speciāli saceļ trauksmi, lai nevajag risināt tos uzdevumus, solījumus, ko jau gadiem gaida skolotājs. Jauna problēma, lai vecā aizmirstos. Situācijas atkārtojas.Skolotāji, varbūt nu esat sapratuši, ka mūsu valstī par misionāriem ņirgājas? Beigsim vismaz skaļi deklarēt, kas esam, bet strādāsim tā, kā nopelnam? Vai sētnieks, apkopēja arī aiz misijas sajūtas lieku darbu dara?
lielajām klasēm un lielajām skolām, kurās jau tā ir grūti organizēt sporta nodarbības tik daudzām lielām klasēm. Mums laukos gandrīz visi bērni sporto vai dejo, starpbrīžos spēlē futbolu laukā (šoziem pavisam reti bija sniegotais laiks) Ilgi centos atcerēties un saskaitīt, cik mums ir tuklu bērnu. Nu varbūt pa visu skolu kādus 2-3 atradīsim, bet liekas, ka tur ir veselības problēmas. Reiz runāju ar vienu no sporta skolotājām- tiešām ir lielas problēmas ar stāju, ar mugurkaulu un vērtīga būtu veselības vingrošana, sevišķi mazajās klasēs.
Kāa? Vai tad nevajag vispirms labi dārgu pētījumu, ko izstrādājusi kompetenta darba grupa? Tā vienkārši ņems un pagarinās mācību gadu?
Man manā 15 gadu skološanās laikā NE REIZI nav bijis atbrīvojuma. Cik atceros, skolas laikā ,ja kāds sēdēja malā, tad tas tiešam bija ar salauztu kāju vai roku un nespēja ( nevis negribēja) piedalīties stundā. Tūlīt saniknošu publiku, bet gribu teikt,ka sporta stundā darboties var visi, iespējams, ar individuālu slodzi. Smieklīgi - sporta stundā bērņuks sēž malā un "saudzē veselību"', pēc stundas pliku galvu sandalēs un T-kreklā padsmit grādu salā jož uz tuvējo veikalu pēc čipsiem!
>> Madara, vai saviem bērniem pajautāji, cik priecīgi viņi būs vienīgajā (gandrīz) siltajā mēnesī sēdēt klasē? Tieši "sēdēt", jo par mācīšanos to ir grūti nosaukt. Es esmu redzējusi arī tādus vecākus, kas būtu priecīgi savus bērnus redzēt, ejot ārā pa durvīm...Vienmēr, katru dienu, ilgstoši. Esmu par tiem vecākiem, kas "patiesi" mīl savus bērnus, nevis meklē vainīgos savu problēmu risināšanā.
Atkal NOGRIEZT? Atkal samazināt atvaļinājumu skolotājiem? 18.03.2016. 14:34:18
Pietiek! Algas jau nogriezāt 2007. gadā par 50% mēneša laikā pieņemot lēmumu bez komisijām, bez modeļiem, bez plānošanas, bez grafikiem un pārejas laika. Labi, strādāju par šo izsmiekla minimālo valsts algu... tikai TĀPĒC VĒL STRĀDĀJU, KA VASARĀ IR GARAIS ATVAĻINĀJUMA LAIKS, kad varu nedaudz ievilkt elpu, atslēgties no smagā darba un 3x vairāk nopelnīt citos darbos, lai nosegtu ziemā kredītkartēs radušos mīnusus. . . . . . Man to plāno atņemt? - Paldies - manis vairs nebūs izglītības sistēmā, jo tas ir vienīgais iemesls, kāpēc vēl strādāju šo smago darbu par minimālo algu. Sporta stunda kā iemesls - izsmiekls! Vai tad DURSKIS vēl kaut ko labāku nevarēja sakomponēt un piedzejot? Tie bērni, kuri kustās, tioe atrod sporta aktivitātes arī pēc stundām, pārējie, kas nenāk uz šim divām jau esošajām stundām, uz 3-šo nenāks vēl ne tik! Būs kārtējie nelietderīgi izšķērdētie miljoni, kur par plānošanu, aprobāciju, programmu izstrādi, projektu bīdīšanu miljonus saņems kas? - - - ZINĀM! Un skolotāji tie nebūs!
Pilnīgi piekrītu !!! 18.03.2016. 14:31:54
Jap 18.03.2016. 10:46 Ja par tēmu, jeb oficiālo cēloni, kāpēc mācību gadu vajag pagarināt - lai pievienotu papildus sporta stundu, tad, kamēr sporta stundas netiks restrukturizētas un tiešām nodrošināts, ka visās skolās (nevis tikai uz papīra) tās tiešām ir vērstas uz aktivitāti un skolēnam veselīgu izkustēšanos, nevis formālu normatīvu nokārtošanu, kur nav svarīga ne izpildes kvalitāte, ne tā labums uz skolēna veselība, tikmēr sporta stundas vispār nav vajadzīgas - tikai sačakarē tā jau skolēnu bēdīgo veselības stāvokli.Un tad pārsteigums, ka 1/2 klasei zīmes ar atbrīvojumu, jo visa tā skriešana, bez iesildīšanās, presītes uz skaita, bez mugurai draudzīgas to izpildes un taml. brīnumi ir galīgi garām.Tad kaut vai tā vietā būtu ieviesuši ārstniecisko vingoršanu - i tad tam būtu lielāka jēga, nekā tagad tā saucamajām sporta nodarbībām, kas tikai papildus rada skolēniem NEvēlēšanos būt aktīviem un sporto
1) Ja šobrīd vairākās speciālajās skolās, kur visi 9.klašu skolēni atbrīvoti no Valsts pārbaudes darbi par vispārējās pamatizglītības ieguvi, mācības beidzas .... 13.-15.maijā, tāpat kā tiem, kas eksāmenus kārto. Kur te loģika? 2) Pagarinās mācību gadu, bet, tas nenozīmē, ka no sporta stundām atbrīvoto skolēnu skaits samazināsies. e-klases komentāros tiek pieminēti pat 60% "atbrīvoto" dažās klašu grupās.
izbraukāties!:)
Skolotājs nav bērnu aukle. Savi bērni jāaudzina pašiem. Un jāpieskata pašiem,nepieciešamības gadījumā algojot cilvēku,kas to darīs par samaksu. Es eju mācīt un iemācīt un ne mazākā mērā nejūtos vainīga par to,kur kādam likt savu bērnu....Tie laiki pagājuši,kad skolotājs bija mātes vietā.Mums pašiem ir savas ģimenes un savi bērni.Darbs-kā visiem pārējiem. Un nekādas misijas vai tml.... Par sporta stundām to vien dzirdu,ka riebjas iet un,ka ir atbrīvojums...Daudz veselīgāk ir ļaut bērnam ar riteni izsbraukāties un ar draugiem ārā izskrieties,nevis sēdēt sasvīdušā klasē un bezgalīgajos starpbrīžos rīt bulkas!
Nu ko! Lai bērni vēl pasēž un panīkst karstās, piebezdētās un bezgaisa telpās pāris nedēļas, rīdami smalkmaizītes - tas noteikti ir "veselīgāk", nekā vasaras siltajā mēnesī paskraidīt vai braukt ar velosipēdu laukā. Naivā Ieviņa domā, ka kāds domā par viņas interesēm...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.