Lietotājvārds
Parole
Streikam jābūt beztermiņa- kaut līdz janvārim. Viena diena ir tikai priekš kārtējās paņirgāšanās! Jāstreiko, kamēr panākts rezultāts- normāla slodze= normāla samaksa par to! Solīts jau gana- katru gadu! Pirmkārt jāatgriežas pirmskrīzē, tikai tad tādu saukli kā "algas paaugstināšana" var sākt lietot. Nost kārtējo modeli "dzīšanu vēl lielākā krīzē".
Nekā personīga. es tā nedaru, bet vajadzētu gan- strādāt tik, par cik maksā. Vai tu , kad pabeigsi skolu strādāsi apmaksātās darba stundas + tikpat vel tikai tāpat??
Atbilde skolēnam. Tu, bērniņ, vispirms iemācies darbu darīt! Normālam skolēnam, kuram vecāki iemācījuši strādāt, nekādas labošanas vispār nevajag. Cilvēks nāk uz darbu sagatavoies,respektīvi, iemācījies uzdoto! Ja nākotnē, piemēram, vadīsi trolejbusu, uzbrauksi cilvēkam, arī iesi pārlabot? Kas būtu, ja skolotājs izdomātu pārlabot savu stundu un liktu skolēniem strādāt vēl, piemēram, 9. stundu? Kas attiecas uz laiku, vai Tavi vecāki arī bez maksas strādā āŗpus darba laika? Droši vien pirkstu nepakustina. Jebkurš skolotājs ir gatavs strādāt papildus, lai bērnu sagatavotu olimpiādei, ZPD utt. Bet te jau ir runa par vecāku pārlutinātu sliņķi, kurš iedomājas, ka ir pasaules naba. Bez cieņas skolotāja, kura starp citu, arī šādus vārguļus, nedzen no konsultācijām.
Sen jau vajadzēja streikot, jo tāpat ir skaidrs, ka tie ir kārtējie klajie solījumi.....
Vai pedagogi, pieauguši un izglītoti cilvēki būdami, neapjēdz ka LIZDA patiesībā viņus tin ap pirkstu, ausīs batonus sprauž, bet uz ausīm karina makaronus? Nu uzrīkos to simbolisko streiku nevienam nekādas neērtības neradot uz tieši vienu dienu (nu vai max. divām) kamēr bērniem iedos "ēnu dienu", "projektu dienu" vai citu ikgadējo un tradicionālo jau gada plānā iekļauto mācību gada "gandrīz brīvdienu". Un, saprotams, ka neko ar šādu streika imitāciju nepanāks. Tā nu simboliski pastreikojuši dzīvos tālāk tikpat nevarīgi kā vienmēr. Neies jau tak valdībai rokā kost. Streiks, ko līdzētu tikai tad, ja tas būtu beztermiņa līdz pilnīgai prasību izpildei, nevis kārtējiem solījumiem, kompromisu sarunām, plāniem, grafikiem, modeļiem un diagrammām ko vēlāk varēs nogrūst kaut kur labi dziļi atvilktnē vai pat "apaļajā arhīvā" un laimīgi par tiem aizmirst pārsolot no kārtējā septembra uz janvāri, no janvāra uz septembri, no septembra uz janvāri, septembri, janvāri, septembri, janv..... nu līdzīgi kā visus iepriekšējos grafikus, plānus, modeļus...
Pirmsskolas skolotāja 20.10.2015. 23:02:32
Patiess prieks izlasīt, ka kāds beidzot sāk runāt arī par niecīgajām pirmsskolas pedagogu algām...niecīgajām- attiecībā pret skolu skolotāju algām...kā zinaam izglītība visiem viena, bet atgas tik atšķiriigas...
Skolēns 2015 20.10.2015. 21:27:19
Manuprāt, skolotāji nav pelnījuši pat 120 eiro mēnesī, jo tie ir egoisti, domā par sevi nevis par mums, citi pat nedod iespēju labot (sakot ka tas ir viņu brīvais laiks ). Atļaušos citēt vienu skolotāju : "Man maksā tikai par vienu stundu darbu labošanai un ne minūti vairāk, nepieņemšu nevienu kurš grib labot, jo tā stunda nedēļā man aiziet kontroldarbu sagatavošanai un atrisināšanai(nav matemātikas sk.)." SKOLOTĀJIEM VAJAG SAMAZINĀT NEVIS PALIELINĀT ALGAS PAR TO ATTIEKSMI PRET SKOLĒNIEM!!!
skolotāja007>>jautājums 20.10.2015. 20:25:40
Nav visi bērni mežoņi, t.i. - lielākā daļa nav mežoņi, vienkārši - jauna paaudze. Tikai, kamēr nebūs daudz maz normāla alga, nekādas kvalitātes nebūs, var reformēt kaut stāvus debesīs. Jo nebūs konkurences. Un tie mistiskie 1000-1200 EUR jau ir uz papīra! Nākotnes algas,ko sola - arī pirms nodokļiem! Pie tam, tie jau nav lati, bet tikai eiro!!! Par kādām "algām" mēs vispār runājam...
Beidzot šķiet, ka arodbiedrība ir! Beidzot dzirdu, ka šis modelis ir NEPIEŅEMAMS. Beidzot dzirdu, ka ieteikumi tiek ignorēti! Beidzot ir cerība! Tikai nenokavēt! Kamēr budžets vēl nav pieņemts!
un cik godprātīgi paši izlietojat savu budžetu, kas sastāv no pedagogu iemaksām???? Vai tik nav kāds skelets skapī!!
Vai tiešām visi bērni mežoņi? Tā pēc skolotāju komentāriem izskatās. Kaut kā negribas ticēt. Varbūt tomēr problēmas ( ne jau algas) risinājums ir skolotāju pusē? Piemēram > učuks kāmim, ja jau esat tik nabagi, par kādām naudiņām tad ekskursijas un izklaides? Tās summas, ko min kāmis neteica politiķi, bet viens bija skolotājs, otrs zinātnieks.
Silja-kāmim 20.10.2015. 15:02:07
Kāmis savā migā sēdēdams, nav sapratis, ka visu, ko mēdiji ziņo, nevajag ņemt par pilnu. Un īpaši to, ko runā politiķi. Nepazīstu nevienu savu kolēģi, kura alga būtu 1000-1200. Ja kāmis tādas skolas zin, kāpēc neiet uz tām strādāt? Par LIZDA: varbūt pamanījāt, ka šo modeli ( maigi sakot- savādo) akceptēja vecā LIZDAs vadība. Inga Vanaga nav bijusi klāt tā tapšanas procesā.
komentārus ,šķiet,ka esam pārcilvēki-jāaudzina,jāmāca,individuāli jāpastrādā reizē ar masu,jāuzklausa, un ko tik vēl nē.Bet vecākiem pat nav pienākums sakārtot savam skolēnam somu,lai varētu stundā mācīties un būtu visi nepieciešamie mācību līdzekļi.nu ja ....laikam jau tie arī skolotājam jāiedod,jo vai tad nevar iedot burtnīcu un visu pārējo vajadzīgo manam bērnam.Cik klasē tādu manu bērnu?
>>SK kāmim 20.10.2015. 13:56:05
Prātvēders! Ja uz skolu atnāk bērns, kurš 7 (!!!) gadus nav mācīts uzvesties, vecāki viņu nekur nav veduši, ar bērnu runājušies, kopā darbiņus darījuši - ko skola īpaši vairs var ietekmēt?
>SK kāmim 20.10.2015. 13:18 20.10.2015. 13:38:04
Pārfrāzējot šo - Skola tāpēc ir skola,ka iemāca bērnam gan uzvesties,gan dod zināšanas. Ja skolotājs nevar "valdīt" klasi, viņam ir jāiet prom no skolas - jāsaka, ka ārsts ir ārsts, ja viņš nevar salabot zobu un tas ir jāizrauj, tad viņam jāiet prom no zobārsta kabineta, ja viņš operē sirdi un nevar izoperēt, tad jāiet prom no ķirurga amata. utt.
Pastrādā lauku skolā, piepilsētā, kur atnāk no pilsētas "kvalitatīvajām" skolām "atbirušie" skolēni. Pie mums viņi gada laikā (protams, ne visi) ir sākuši mācīties, dažs iemācījies beidzot lasīt 5.klasē, dažs pat gatavs labi startēt mācību priekšmetu olimpiādēs, piedalās konkursos, projektos. Alga par 1 slodzi šajā darbā uz papīra ir 420 EUR, jo esam mazā skola, kam nepietiek naudas un ko šobrīd valsts grib slēgt. Diez kādu izglītību šie bērni saņems klasēs ar 30 skolēniem, vai šie bērni vispār ies uz skolu? Un valsts gudri runā par iekļaujošu izglītību, par skolu pametušo jauniešu skaita samazināšanu, kvalitatīvu izglītību, kurā TIEK DOMĀTS PAR IZGLĪTOJAMO.
Skola tāpēc ir skola,ka iemāca bērnam gan uzvesties,gan dod zināšanas. Ja skolotājs nevar "valdīt" klasi, viņam ir jāiet prom no skolas. kāmim> redz kā skolotājiem taisnība acīs iekodusi :))
piekrītu, vajadzētu arodbiedrību vecākiem, kur tiek pildīti vecāku nepadarītie audzināšanas darbi,skola nepāraudzina,bet tagad ir tā ,ka nākas pāraudzināt
LIZDA ir piedalījusies pie šī modeļa izstrādes jau no paša sākuma, tāpēc tā saukšana par brāķi ir diezgan dīvaina. Šķiet, ka LIZDA dara visu, lai nekādas reformas izglītības nozarē nebūtu... Darbojās labākajā gadījumā kā troļļi, bet brīžiem kā teroristi... Pirms brīža galvenā un teju vai vienīgā problēma esot bijusi finansējums. Tagad, kad tas piešķirts, izrādās viss modelis ir brāķis..., ļoti dīvaini...
LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga saka, ka jaunais pedagogu algu modelis ir brāķis. Neatceros, kad IZM radīja ko tādu, kas nav brāķis.
učuks kāmim 20.10.2015. 11:16:54
Par sporta skolotāju strādāju 26.gadu. Mana alga uz rokas, gandrīz par slodzi,340euriki un tas ar trīs apgādājamajiem!Tu gribi ,lai es vēl skolā pildu policista funkciju.Nevis vecāku arodbiedrību ,bet vecākiem pamatīgus naudas sodus ,par skolas kārtības graušanu un nemācīšanos, visatļautību.Uz streiku ,jo ātrāk sāksim ,jo labāk.! Apnicis visu mūžu par minimālo strādāt.Skolotājiem streika laikā iesaku doties ekskursijās,izklaidēties.
Nezinu par jauno modeli, Bet ,ja mazākā alga ir 760 ( no TV par fizkultūras skolotāju algām) , vidējā 1000-1200 (no TV 20.X. rīta pārraide) es gribētu redzēt skolotājus streikojam par , piemēram, nepareizu rakstītmācīšanas metodoloģiju, par svešvalodas mācīšanu no grāmatas, kurā nav neviena paskaidrojuma latviešu valodā, par ...,Ja skolotājs tikai māca ( kas, pietam, daudziem neizdodas) savu priekšmetu, bet vienaldzīgi iet garām skolēnu disciplīnas pārkāpumiem, viņi nav nopelnījuši to pašu. Vecākiem vajadzētu veidot " arodbiedrību", kas beidzot vienoti sāktu celt gaismā visas tās nejēdzības, kas notiek skolās.
Citāts no TVNET: Kamēr valsti vadīs "Vienotība", tikmēr skolotājiem taisnīgu samaksu par savu darbu neredzēt. Izglītības ministre Mārīte Seile no "Vienotības" padevīgi un bez ierunām pilda premjeres Straujumas un finanšu ministra Reira norādījumus, kas nozīmē, ka ministre nemaz negrasās iestāties par skolotājiem, jo gluži vienkārši velk garumā laiku, bet jaunais skolotāju algu modelis ir prasta fikcija, lai radītu darbības imitāciju. Bez streika neiztikt!.
Ko dara tas tiesībsargs, ka neiedziļinās šajā jautājumā? Viņam līdz šim nav bijis ne vārda komentāram.
un būtu vienreiz jāatmaksā iztērētie līdzekļi valstij, visiem tiem, kuri iesaistījās un saņēma brangu finansējumu, šī modeļa izstrādē. Ja tas nedarbojās, tad atdodiet iztērētos līdzekļus. Varēs kaut nedaudz pielikt skolotāju algām. Modeļus bez jēgas izstrādā, bet atbildība no šiem ierēdņiem netiek prasīta.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5+2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.