Lietotājvārds
Parole
Ja valdība nespēj problēmas risināt vairāku gadu garumā, tad ir JĀSTREIKO. Un tā kārtīgi, lai Straujuma jūt. Ja viņa nav spējīga neko darīt, tad lai atkāpjas. Kam mums tāda valdība vajadzīga, ja tikai tukši solījumi un mutes "aizbāšana".
Ja valsts kā biznesa struktūra nespēj samaksāt strādniekam algu, tā ir bankrotējusi.
Nu kā var sakārtot izglītību valstī ,ja ir par lepnu ,lai visūr piesaistītu pašus skolotājus? Ja skolas direktori diletanti ,bez pieredzes, ja pagastos cilvēki bez atbilstošas izglītības, ja novados specialisti bez pieredzes, izglītības ministre skolā nav strādājusi! Iznāk tā , ka izglītības sistēmu mēģina un nevar sakārtot diletanti, jeb cilvēki ,kam īstenībā tas nav jādara.
Ko nodarījuši valsts vadītājiem skolotāji, ja tādas algas? jautā krievu komiķis.
Korekcijas varētu ievilkt līdz nenoteiktam laikam-koriģēt un koriģēt,tad atkal pārkoriģēt jau izkoriģēto un tā bezgalīgi.Jautājums tikai 1:kas un kā tās problēmas beigu beigās atrisinās?Laikam veltas cerības.
Nauda ir un būs ("atradīsies" ik reizi un no čuksta vien) jomām, kas ir ienesīgas biznesam - drošībai (rūpniecības uzņēmumiem, kas pelna uz valsts pasūtījumiem; pārvadātājiem un tigotājiem, kas iepērk valsts pasūtījumam), protams visādām "startēģiskām infrastruktūras būvēm" (celtniekiem, transportētājiem, tigotājiem, projektētājiem utt..), jaunajām tehnoloģijām (izstrādātājiem, programmētājiem, uzņēmumiem, kas iepērk un realizē t.s. "IT dzelžus" utt...), mēdijiem (jo no tiem var bne tikai pelnīt izpludinot cauru valsts naudu, bet arī ar tiem var vadīt /manipulēt - pasviežot "pareizās tēmas un veidojot viedokli par "realitāti"" ) . Atradīsies, jo valsts nauda caur šiem uzņēmumiem smuki izmet loku un kāda daļa nonāk arī pašu "valsts ierēdņu" kabatās caur pašu organizētu privāto biznesu. t.i. = shēmas ir skaidras, formas var atškirties, bet nebūtiski... Izglītība - savukārt, ir klaji "nerentabla" joma = tajā ir grūti kko nopelnīt... tad nu veido glupu sistēmu, kur skolotāji, lai nu galīgi nemirtu badā, kaut nedaudz var nopelnīt tikai, ja ķeras pie privātā biznesa - labo glupu izglitības programmu robus/sekas ar privātstundām.. un viss... to sauca par kko līdzīgu ekonomikas likumiem vai kā tml. vairs neatceros pareizos autorus ;)
IZM darbinieku ir tieši tik daudz,lai nebūtu no kā prasīt atbildību par brāķi. Gluži kā MAXSIMas lietā. Skolā arī vairs nav pedagoģiskās padomes un kolēģu, bet ir administrācija un "mana komanda". Dažs sevi uzrunā 3.personā - "direktorīte", gluži kā Andrejs Upītis. Mums ir labas izglītības tradīcijas.Kur tagad lecam?
Latvijā VISS notiek pavisam CITĀDI ! Un varas vīru un sievu pašapziņa (lasi - augstprātība) pie mums arī ir unikāla. :)
nesaprotu vinnas paarlieciibu! Visur citur pasaulee streiks ko maina, bet te LV nemainiis!!!?
Visos laikos valdības ir rūpējušās par savu aizsardzību,nostiprinot likumus.Pa kluso pieliekot juristiem. Nostiprinot policiju, armiju! Un tad var mierīgi ņirgāties par pensionāriem, bērnudārzu darbiniekiem, skolotājiem,ārstiem.Paklausieties ko saka augšas:Nauda vajadzīga iekšējai drošībai un armijai. Kā nav kauna runāt par miljoniem ,kas vajadzīgi AirBaltik, kad skolotājiem, bērnudārziem krīze nav beigusies!
Kāpēc nevar būt izglītības reformas modelis "Samazināt IZM darbinieku skaitu"?
Tā var kārtējo modeli piestrādāt no gada uz gadu, atliekot, koriģējot to.... Bet laiks iet.... Tiešām ir kauns atzīt, ka tas ir tikai laika novilcināšanai domāts it kā plāns....
Ministru šova vērotāja 20.10.2015. 22:00:14
Katru dienu mēdijos dzird kompetentas personas kritizējot potenciālo skolotāju algu modeli. Un ir kārtīgi argumenti pret šo modeli, ir aprēķini un situāciju modelējumi, ir priekšlikumi rīkoties citādi... NESAPROTU, vai noteicošās personas ir KURLAS, BREMZĒTAS, PĀRĀK PAŠPĀRLIECINĀTAS un UZPŪTĪGAS vai vienkārši NEKAUNĪGAS (sak, mums ir vara, mēs tā darīsim, un jūs palieciet mierā!)? Bet, ja cilvēkiem ir šādas psiholoģiskas vai veselības problēmas, vai viņi drīkst vadīt valsti un tās nozares, kuras uzņēmušies vadīt? Negribētos jau apvērsumu, bet vai tiešām nevar konstruktīvi sarunāties un izvēlēties optimālu risinājumu, kurš būtu vismaz taisnīgs un visiem saprotami argumentēts.
Ja neesat apmierināti ar 20.10.2015. 21:56:28
Ja neesat apmierināti ar savu arodbiedrību, pajautājiet kolēģim (vēstures skolotājam) ko par arodbiedrībām, savulaik rakstīja Ā. Hitlers. Ļoti trāpīgi uzrakstīts...
Streiks un tikai streiks. Jau sen gaidu. Noteikti darba dienā, noteikti vairākas dienas, lai vecāki ceļas līdzi. jeb visi skolotāji vienā dienā uzraksta atlūgumus......vienalga ko, bet lai sadzird......
vinna taa baigi paarliecinaata! Bet ja visi saaks streikot, tad gan kaut kas mainiisies, ja ne algas tad valdiibas vienaldziiba!
Kārtīgs beztermiņa streiks kautko atrisinātu gan...jautājums tikai - ko? Kā pareizi jāstreiko un jāvirza prasības, lai tās arī kaut cik izpildītu? Vai arodbiedrība ir gatava vadīt atbilstošu streiku? Vai visi to atbalstīsim pat skolu direktorus un pārvaldes ieskaitot? Kur ir juristi, kas palīdz pieprasīt to, kas pienākas? Kāpēc juristi nevar virzīt lietu par valdības darbu (2005.g. grafiku) neizpildi? Vai tiem lēmumiem nebija likuma spēks, bet tikai tāda parunāšana?
Un ja tas būs beztermiņa streiks līdz pilnīgai prasību izpildei nevis kārtējai papļāpāšanai un "apsolījumiem"? Vai tad izglītības sistēma sabruks? Vai pilnīgi visas skolas tiks likvidētas? Vai tad Straujuma paleposies Eiropai, ka mums izglītības sistēmas un skolu vairs nav, jo prasības nav izpildāmas un pedagogi streiko? Jeb vai sāksies reālas represijas, šantāža un skolotāju piespiedu aidzīšana uz skolu mācīt bērnus?
II semestrī jau budžets būs pieņemts. Būs par vēlu. Cepsimies atkal līdz nākošajam. Jāstreiko tūlit pēc brīvlaika- kāmēr manīsim izmaiņas- sakarīgas (ne 10 eiro)!
Izglītības kvalitāte jau 20 gadus ir nostatījusies pretī finanšu ieguvumiem pilnīgi mežonīgā un nekontrolējamā, bet saprotamā veidā: nevar būt kvalitatīvs darbs pārstrādājoties, nevar būt dažādi kvalitātes kritēriji dažādās skolās (pilsēta, lauki, ģimnāzija vai vispārizglītojoša skola...). Zināmas aprindas nekādi negrib saprast ekonomikas pamatlikumus: jāpalasa arī Marksa "Kapitālu". Streiks ir tikai likumīga "kapitālistu" piespiešanas metode pieprasīt darbam adekvātu atalgojumu.
Iesaku tīmeklī sameklēt rakstu "Varu diriģents". Perfekti pateikts...
Demokrātija savās patiesajās izpausmēs... sabiedrībai savas intereses nāksies aizstāvēt radikālāk nekā par demokrātiju rakstīts mācību grāmatās... Vai arī turpināt stāvēt pie ratiem...
Līdz šim visi modeļi radīti tikai samazināšanāi. Iepriekšējais krietni pazemoja vienu daļu. Sen publiski atzīts par nepareizu, radīts, lai slēgtu un iznīcinātu. Nu nākamais kalpos, lai iepriekšējos pasākumus veiktu pārējās skolās. =>Kā tad- bija iespēja izdzīvot, savilkt galus,-> pietiek! Ja jau tā viena daļa varēja, arī jums būs jāspēj eksistēt!
Vilibalds - Profesionālim 20.10.2015. 12:36 20.10.2015. 17:25:14
Nu tāpēc jau viņi strādā IZM un citos vadošos kantoros nevis skolā.
Nē!!!Tikai informācija- ZINĀŠANAI!!!!
Toties 1 miljons kameru uzstādīšanai valdības namā un vēl kādi eirīši koridoros ādas dīvāniņu,tā sakot, nomaiņai- ko nu!!!! tāds nieks vien rokfelleru dinastijai,ko sauc par Latvijas nodokļu maksātāju naudu!
streikam jēga ir tikai vienā formā - II semestrī skola vienkāŗši nesākas un viss, kamēr valsts nav atradusi naudu, ko maksāt par izglītību!!!
Modelis ir vienkārši murgs. Samazina algas, lai nepārstrādātos rada situāciju, ka skolā vajag papildu skolotājus, bet tā kā naudas nepietiek, tad esošajiem nevar samaksāt par papildu pienākumiem, rezultātā, slodze palielinās, alga samazinās, direktoru mīlulīši atsēž skolā un saņem to pašu ko cits stundas vadot.
Toties Saeimai būs sava TV. Vai nav smieklīgi??? Vienalga vai tas paņem pusmiljonu, vai miljonu...bet vai tiešām tas mūsu tautai vajadzīgs????
Problēmu nav iespējams atrisināt, jo lēmums jau ir pieņemts. Jautājums, kāpēc notiek šis cirks?
Jaunā modeļa "teksts" ir zināms visiem skolu direktoriem!
Iepriekšējā rakstā "Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) jauno pedagogu algu modeli sauc par brāķi." Kuram vēl kas nav skaidrs??? Tikai streiks!
Lielais MAO 20.10.2015. 15:04:00
Labāk kaut vai 1 mēnesi streiks un algas palielinājums dazu gudru politiķu demisija nekā atkal veselu gadu ar trūkumcietēju algu.....
Jaunā algas modeļa pieteikumā rakstīts - skolotājs nebūs pārstrādājies, viņam nedraudēs izdegšana un būs lielāka alga. Šobrīd tas viennozīmīgi (gan lauku skolā, gan pilsētas skolā) izskatās tā - strādāsim tik pat, izdegsim vēl vairāk, bet saņemsim mazāk. Modelis ir tieši tik "caurspīdīgs", lai mēs noticētu un piekristu. Nekā no solītā, bet nav neviena, ko vainot. Vai esam tam gatavi? Jau tagad "rejam"viens uz otru - Kurš kuram ko atņems, labums no tā mūsu valdībai, jo skolotājiem pietrūkst laika iedziļināties viņu labirintos un tikmēr jau budžets pieņemts. Vienreiz jāpasaka savs vārds un jāparāda, ka esam vienoti. Mēs esam spēks!
arodbiedrība ir fonds, kurš apmaksā streikā pavadītās dienas, valsts to nedara
>atbalstu streiku 20.10.2015. 14:48:19
Man nav nekas pret to, ka skolotāji grasās streikot, bet tādā gadījumā visiem streikotājiem, par cik nestrādās, algu par streika dienām nemaksāt. Jo kas tas par streiku, ja algu saņemsiet.
atbalstu streiku 20.10.2015. 14:31:32
Streiks problēmu atrisinās gan. Bez streika valdība algas nepacels.Tikai jāstreiko pa īstam, tas ir, skolotāji nenāk uz darbu tik ilgi, kamēr algas netiek paaugstinātas, kaut vai 2 mēnešus.
Kāpēc pārsvarā tiek runāts par algu samazinājumu. šķiet, ka ne IZM, ne LIZDA, ne citiem neinteresē mazo skolu skolotāju algu palielinājums. CIK ILGI MUMS VĒL BŪS JĀCIEŠ??????!!!!!!!!!!!!!!
Lūdzu, kur var iepazīties ar modeļa projekta tekstu?
Taisnīgam novērtējumam jāatceļ negodīgi /netaisnīgi/ nemotivējoši iegūtā kvalitātes pakāpe. Jāņem vērā stāžs un reālādarba kvalitāte, ko var novērtēt skolas administrācija, vecāķi

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5-4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.