Lietotājvārds
Parole
Mjā ---> ! 22.10.2015. 20:36:51
Teritorija, no kuras bērni tiek vesti uz skolu neskaitās! Jau tagad bērns riņķo autobusā līdz skolai 0,5-1stundu!
Tā jau tā nelaime, ka izglītības sistēmā visvarens ir ierēdnis. Pat ierēdnelis. Viņa priekšā niecības ir direktori, vietnieki, par skolotājiem i nerunājot. Tāpēc arī nespēj tie direktori kolektīvi un galanti pasūtīt ierēdneļus, lai tie paši atrod vajadzīgo informāciju tur, kur tā ir un tai jābūt - bet ļauj sevi dr. āzt ar bezgalīgajām atskaitēm un pērējo papirometriju, un citādām nekam nevajadzīgām blēņām. Un nav arī profesionālās solidaritātes skolotāju vidū. Un nebūs, jo IZM un valdība kopumā lieliski prot sarīdīt sabiedrību pret skolotājiem un skolotājus savā starpā. Šis jaunais algu "paaugstināšanas" modelis ir klasisks piemērs skaldi un valdi politikai. Jo man un maniem kolēģiem nu nemaz negribas iet un streikot par mūsu algas samazināšanu par 300 eiro(IZM ierēdnēm tā saprotams nav nauda, bet peanuts, kā mēdz teikt).
hermi 21.10.2015. 09:51 Vai kāds zina, kur var atrast Igaunijas skolotāju algu modeli? **************** Tas kāds noteikti nav ne Seile, ne LIVA, ne LIgZDA, ne visa mūsu valdība.
Vispār jau atskaites pieprasa ne tikai izgl. pārvaldes, bet arī IZM. Un kaut ko teikt IZM virzienā - tas ir sauciens tuksnesī. Vai tad paši neredzat, kā IZM par mums "rūpējas". Algu modelis taču arī to parādīja - bija liela darbošanās, minūšu uzskaitīšana, n-tās sanāksmes, BET ČIKS VIEN SANĀCA. Izdariet secinājumus paši. Ar atskaišu pieprasīšanu, to apkopošanu, apjomīgu prezentāciju veidošanu IZM rāda, cik čakli strādā un kā uzklausa skolotājus. Bet mūsu viedoklis jau tur neparādās. Tas ir skaidrs no sanāksmēm, kurās direktori un skolotāji izsaka savas domas un priekšlikumus, bet ministrijas tāpat dara pa savam - kā viņiem patīk un lai vairāk naudas paliek viņiem pašiem.
Komentārs bija domāts: 21.10.2015. 13:40:51
VELTĪJUMS "Uzbraucienam 13:17
VELTĪJUMS "Uzbraucienam 21.10.2015. 11:12" 21.10.2015. 13:17 21.10.2015. 13:39:46
Ej par direktori/u vai vietnieci/ku. Tad redzēsi. Varēsi iepazīt direktoru/vietnieku saldo dzīvi, algu, atskaites un visu pārējo. Laikam tikai brēkt māki un tālāk par bļaušanu neesi tikusi/ticis.
VELTĪJUMS "Uzbraucienam 21.10.2015. 11:12" 21.10.2015. 13:17:52
Ja direktorei skolā trūkst argumentu, lai pamatotu savu skolotāju kolektīvam nesaprotamu vai pat nepieņemamu lēmumu, 2-3 vietnieku likmes tiek sadalītas 4-6-8? cilvēkiem, no kuriem vairāki ir "izbijuši koristi ar trenētām balsīm", kas pratīs pārliecināt skolotājus, ka viņiem ir tikai 2 iespējas - vai nu pieņem direktores "ukazu", vai arī rakstīt atlūgumu. Mēs skolā to saucam - "paņemt ar masu". Ja skolu direktori un vietnieces savās ikgadējās sapulcēs uzdrīkstētos bilst kaut vārdu par nepārdomātajām atskaitēm un ciklogrammām, ko pieprasa izglītības pārvaldes ierēdņi, varbūt, kaut kas mainītos. Bet viņiem bailes, jābūt pa labam, atnāks vēl uz skolu "neplānota pārbaude"- nelīdzēs ne jods, ne plāksteris.
Ilze, vēl nesen biju dir.v, tagad skolotāja-pensionāre 21.10.2015. 11:33:57
Kolēģi, lūdzu, nepārvērtīsim e-klasi par "bļautuvi", kur izkliegt katram savu aizvainojumu pret skolas direktori, vietniekiem vai kādu neapmierinātu skolēna māmiņu vai tēti! E-klasi lasa arī skolēni un viņu vecāki! Vairākos komentāros izteikta neapmierinātība ar skolēnu skaitam neproporcionālo vietnieku skaitu skolās. Visi mēs esam cilvēki - kādam klibo datora lietošanas prasmes, cits nejūtas drošs, strādājot internetā, trešajam nepieciešama 5 min. kafijas pauze pēc 4 stundu intensīva darba. Ja pārbaudītājiestādes (Rīgā tas ir departaments) nepieprasītu no skolām dokumentus, kas katram ierēdnim pašam pieejams VISC vai citā datu bāzē, arī vietniekiem būtu vieglāk. Kā jau vairākkārt izskanējis e-klase komentāros - visu izšķir kadri.
Uzbraucienam 21.10.2015. 11:12:56
Tiešām jāpiekrīt šeit ( 21.10.2015. 10:44) rakstītajam. Varbūt Jūs vienkārši esat apvainojusies uz skolas vadību un tāpēc tagad pie katra raksta brēcat par vietnieču skaitu. Ja jau Jums liekas, ka viņām par 0.25 pietrūkst darba, variet to savā skolas kolektīvā pārspriest. Nezinu, kā Jūsu skolā, bet mums, kaut neesam liela skola, neviens neapskauž vietnieces, jo darba tiešām daudz.un neviens negrib šo darbu.
Protams, ne jau mehāniski, bet tikai pārrunu, viedokļu, kompromisu ceļā kopā ar pašvaldībām, jo tieši tās, manuprāt, ir visieinteresētākās skolas pastāvēšanā. Ja pašvaldībai ir pieejams finansējums pieklājīgs, nu tad lai uztur savu skolu kaut ar 10-15 skolēniem. Līdz ar to arī skolotāju skaitu lai regulē. Ja, piemēram, tiks uzturēta viena skola uz 5-6 pašvaldībām, vai būs nenormāli ekonomisks izdevīgums, jo būs jāuztur transports bērnu pārvadāšanai, būs jāalgo šoferis un vēl citādi maksājumi skolas labā?
Uzbraucienam 21.10.2015. 10:44:23
Nu bet piemaksas jau arī ir aptuveni 7 eiro uz slodzi, nekas daudz tur skolotāju atbalstam nepaliek, ja iedod par tiem pasākumiem, kas ārpus skolas notiek, ceļa pamaksai reāli sanāk. No tā vēl nodokļi nost. Bez tam - piemaksām jābūt pieejami atšifrētam - prasi sekretārei un redzēsi, kam un kā sadalītas. Galu galā - kolektīvam vai nu visam jāpiedalās piemaksu apspriešanā, vai vismaz pārstāvim. Ja nav kārtības šai jautājumā, tad ieviesiet, nevis gaudo teju pie katra raksta par šo tēmu (ēdelīgie, slinkie vietnieki un direktore, pārējie nabadziņi), jau apnicis.
Šorīt LTV "Rīta Panorāmā" Valsts kancelejas jaunais vadītājs solīja ierēdņu skaita samazināšanu valsts iestādēs. Jācer, ka viena no pirmajām būs IZM, tad RD IKSD, tad dažādās izglītības pārvaldes un OBLIGĀTI skolu administrācija!
Vai kāds zina, kur var atrast Igaunijas skolotāju algu modeli?
vai tas ir uzbrauciens? --->>> TO otrā replika 21.10.2015. 09:21:29
Ja premjere Straujuma intervijā pirms jaunā mācību gada sākuma nebūtu visai Latvijas sabiedrībai skaidri pateikusi, ka pedagogu jaunais algu modelis palielinās skolu direktoru algas līdz pat 40% , tad skolotāji "neviļņotos" par šādu iespēju. Nezinu, kā Jūsu skolā, bet mūsējā skolotāji knapi var "sakasīt" slodzi, jāmeklē papildus darbs citās skolā vai ar skolu nesaistītā jomā, tai pat laikā direktorei vietnieču skaits palielinās katru gadu - bija 2, pēc tam 3, tagad jau 5 + informātiķis. "Esot daudz papīru", tā skaidro direktore par 1/2 slodzes vietniecēm. Un, ja kādreiz skolotājas varēja cerēt uz kādu piemaksu par papildus darbu vai skolēnu panākumiem olimpiādēs vai sporta sacensībās, tad tagad, visticamākais, nauda tiek izlietota vietnieču "papildus darba" apmaksāšanai. Un strādājam mēs visas skolotājas praktiski par minimālo algas likmi + 5 eiro. Jāsamazina birokrātiskais aparāts skolā, departamentā, ministrijā. Ja skoēnu skaits samazinās, nav klašu komplektu, tad kāpēc koordinatoru, speciālistu u.c. "ekspertu" skaits, piem. RD IKSD nesamazinās, bet pieaug?
TO otrā replika 21.10.2015. 08:50:39
Ej par direktori/u vai vietnieci/ku. Tad redzēsi. Algu reformas modelis ir aplūkojams IZM mājas lapā. Paņem un palasi, bet nekasies!
otrā replika 21.10.2015. 08:41:42
Varbūt cien. Melles k-dze un LIVA varētu ieviest skaidrību, cik lielā mērā skolu direktoru un vietnieku algas (vietnieku algas ir tieši proporcionālas skolu direktoru algām) ietekmē IZM un LIZDA veiktos aprēķinus? Pieļauju iespēju, ka cien. ministres M.Seiles minētā šībrīža pedagoga alga vairāk kā 2000 Eiro par likmi ir skolas direktora alga nevis skolotāja alga.
pirmā replika 21.10.2015. 08:35:44
Samazinoties iedzīvotāju skaitam, izglītības sistēma ir obligāti jāreformē. Un ar domu par to, kā situācija attīstīsies tālāko 10-15 gadu robežās, lai ik pēc 5 gadiem nav jāveic jaunas reformas. Manuprāt, IZM un FM piedāvātais variants ir īstermiņa, jo tas paredz tālāku lauku degredāciju un valsts pakalpojumu klāsta samazināšanu laukos. Tas nozīmē, ka turpināsies esošā tendence - jaunās ģimenes ar bērniem pamet reģionus un iet uz lielām pilsētām, vai arī izbrauc no valsts.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.