Lietotājvārds
Parole
Straujuma 53 miljonus izdalījusi bez jebkādām problēmām. Valstī neesot naudas. Meli, meli un vēlreiz, meli. Valdībai ir jākrīt pēc šādām šmucēm.
līdz kaklam 23.10.2015. 09:43:12
Visās attīstītajās valstīs izglitības sistēma arvien vairāk virzās tā saukto mazo klašu un individuālas pieejas virzienā. Tikai ne te - Latvijā... kurā populistiski "izglītības līmeņa celšana", "augsta intelekta" un "augstas pievienotās vērtības produktu ražošana" UN "BĒRNI" nosaukta par valsts prioritāti. DIEMŽĒL - TIKAI TUKŠI VĀRDI. Valsts - nevis nevar, bet valdības (jau daudzas pēdējo 15 gadu laikā) NEGRIB, novirzīt līdzekļus (nodokļu maksātāju radītus un iemaksātus) prom no sava personīgā biznesa - drošības iestāžu pasūtījumiem, IT jomas pasūtījumiem (miljonīgu lieku portālu, e-nto uzskaites sistēmu ražošanā un uzturēšanā, kuras vienu ar otru pat nespēj savienot, producējot absurdus jebkurā sektorā informācijas apmaiņā (personu dati, ienākumi utt...)), komunikāciju / mediju uzturēšanā un "pareizā satura" dzenāšanā apkārt un iekšā cilvēku galvās, ES fondu "adminsitrēšanas" privātbiznesos utt... jomu ir daudz. Shēmas - klajas. Tiklīdz jāapmaksā Parexi, un visādi citi izsaimniekošanas seku objekti - tur nauda vienmēr - uzsveru = VIENMMĒR!!! - atrodas. Nemaz nerunājot par klaju ņirgāšanos - a la - tauta glupi, tautai var d^^&&-st" jebko smuki smīnot...
Kauns lasīt,ka pirmsskolas sklotājām VALSTS NEVAR samaksāt adekvātu aldziņu,jo par algu dēvēt to nav iespējams.Kauns.Liela nožēla pārņem.Tad kam tie dižie saukļi par mūsu bērniem, par to, ka tā ir valsts nākotne.Liekulības etalons.Kas gala beigās ir prioritārs,to kāds var pateikt.Tāpat skaidrs, ka ne izglītība, ne veselība šajā kategorijā neietilpst.Kut gan tas vistiešākā veidā skar katru valsts pilsoni.
Ko valsts var apmaksāt, kas saistīts ar izglītību un veselību???? Neko!!!! Bet bruņosimies līdz zobiem (ha, ha!!), bet iztapsim Es līku muguru...
Valsts var apmaksāt, tikai mūsu valdība to negrib.
Tas, ka pirmsskolas skolotājam ir uzticētas 20 un vairāk bērnu dzīvības, par to jau vien būtu jāmaksā adekvāta alga, bet skolotājam arī jāstrādā pēc licencētas programmas un bērnam jāapgūst noteikta viela, to zina tikai skolotājs kas strādā pirmsskolā un zina cik tas nav vienkārši. Iespējams šī ir viena no sarežģītākajām profesijām un skolotājs ar 20 un vairāk gadu darba stāžu saņem nepilnus 400 eiro, tas ir godīgi?
solīts makā nekrīt 22.10.2015. 20:32:35
Esam pieredzējuši, ka Laimdotiņa sola (solīja skolotājiem- naudiņa iezīmēta), bet solījumu nepilda. Kaut nu solījuma nepildīšanas niķis attiektos arī uz šo jautājumu!
...bet pats interesantakais bija premjeres teksts,lai jau tie skolotaji streiko,naudas jau tapat nebus vairak,nez ,rodas jautajums,savas premijas vai algas pielikumu,saukt var visadi,nems no naudas,kas domata neparedzetajiem gadijumiem???
Nu protams, mūsu valsts atļauties cilvēkus tad arī nevar. Tikai nezin kāpēc aizmirsuši, ka šie cilvēki (bērnudārzu pedagogitai skaitā), ir tie, kuri samaksā visus nodokļus un nevar pazaudēt miljonus ...
Interesanti, kāpēc valstij pirmsskolas pedagogiem nav naudas? Kad mums jāmācās, jāapmeklē kursi, neviens neprasa ir nauda vai nav, mēs tik mācāmies, izglītojamies utt. Mēs esam tādi paši pedagogi, kā citi, un mums pienākas cilvēcīgas algas!
Ja valsts nevar atļauties, tā ir bankratējusi, kā teica Māris.
atbilde <nu nu..... 21.10.2015. 20:45> 22.10.2015. 15:09:22
Visur tur, kur likvidē reģionālās skolas, ja Jūs jautat par LV. Tāpat arī LV privātajās skolās, kurās izmanto progresīvas metodes - piemēram, montesori pedagoģijā un valfdorfpedagoģijā. Ja Jūs jautājat par ārvalstīm - paskatieties publiski pieejamos izglītības statistikas datus... iesākumā. Un nemaz ne tālāk par Eiropu meklējiet.
VanGogspedagogs 22.10.2015. 14:48:44
Kāds reiz atbraucis no kāda kongresa uz dziļajiem laukiem,tas vēl tajos laikos....Citi viņam prasa:"Ko dzirdēji? Ko tur teica?" Viņš atbild:"Teica viss cilvēku labā! Viss cilvēkiem! Un es redzēju šo cilvēkus..."
ausma-šausma 22.10.2015. 13:42:18
Pirmsskolas skolotājas jau neskaitās nekādas skolotājas,jo man ir tāda attieksmes sajūta.Tas nekas,ka esmu beigusi LU,ka man ir pakāpes, ka apmeklēju kursus utt.Kuram pieder tā spīdošā ideja pārdēvēt b.d audzinātājas par skolotājām.Vajadzēja atstāt kā bija un miers.Vienkārši-bērnu pieskatītājas!BET,tad nevajadzēja izvirzīt tādas prasības attiecībā uz izglītību,kavalifikāciju un tālāk.Tā ir pēdējā cūcība,atļaušos teikt.Viss tiek novelts uz pašvaldībām,labi zinot, ka tur nekādi zelta kalni nav atrodami.Un tad brīnās, ka cilvēki aizbrauc.!
Pedagogi ir neapmierināti ar savu algu? Grib streikot? Drīzumā skolas var gaidīt ministrijas kontroles, kurās atklāsies TĀDAS NEKĀRTĪBAS, ka vajadzēs kaununāt visus pedagogus.... Tam sekos pasūtītie raksti presē un citos saziņas līdzekļos. Tālāk? Visa sabiedrība tiks noskaņota pret pedagogiem.... Šāds scenārijs jau bijis pielietots vairākas reizes. Varbūt pietiks pedagogus uzskatīt par muļķa trusīšiem, kuri iet kā čūsku hipnozēti....
Aprūpes namos personāla algas ir lielākas par pirmsskolas skolotāju algām. Jostas savilkšanas laikos bija konkrēti ierēdņi, kuri uzskatīja, ka pirmssskolās nepieciešam tikai sociālās aprūpes funkcijas ar personālam atbilstošu atalgojumu. Tā kā juridiski to nevarēja dabūt cauri, tad ierēdņi nolēma to īsteno faktiski - valsts nefinansēs pirmsskolas pedagogu algas, Pašvaldībām nav tik daudz līdzekļu, lai skolotājiem (lai arī pirmsskolā) samaksātu par ārpusnodarbību darbu(visu laiku ir kontaktstundas ar bērniem), par bērnu skaitu grupās,(tas pārsniedz visas normas, johigiēniskās normas ir atceltas - bērnam pēc likuma vairs nepienākas pat 3 kvm telpas, lai kustētos, rotaļātos utt; grupā ir 23 - 24 bērni) - tātad - pirmsskolas vecuma bērni reāli ir nostādīti ķīlnieku lomā, jo viņiem nepienākasne apmācība - tikai aprūpe, ne dzīvībai droša vide, ne normāla emocionālā vide: bez grūstīšanās un .psiholoģiskas spriedzes.
Ja valsts nevar, pareizāk sakot, NEGRIG, tad deputātu skaits, proporcionāli aizbraukušo, un, vēl aizbraucošo - samazināt uz 1/3.
............... 22.10.2015. 10:17:14
Kāpēc ir tāds uzskats, jo mazāk skolēnu klasē, jo sliktāka izglītības kvalitāte........vai nav otrādi, visiem stundā tiek pievērsta uzmanība.....
Enija 21.10.2015. 23:49 Enij, ta saucas KORPORATIIVAA valsts ar vienas partijas autoritaro rezhiimu, jeb veiksmes stasts, kad nabadzigie un zemak esoshie slanji stradaa, lai augsha esoshajam slanim nodroshinaatu labklajiibu, cinisms un nesodamiiba ir no valsts vadiibas lidz skolas solaa sedoshajam skoleenam. Ja valsts kaa biznesa struktura nespej samaksat stradniekam algu, taa ir bankrotejusi.
Skolotājs. 22.10.2015. 09:10:22
Skolotājiem nav naudas ko pielikt pie algām. Kāpēc??? Valstī samazinās iedzīvotāju skaits, tātad nevajag tik dzudz ne saimā ne novadā vadošos dara spēkus. Tas nozīmētu ka saimā uz pusi jāsamazina deputātus jo puse Latvijas jau izbraukusi. Tad nauda diezgan palieku. Tas nozīme ka pielikt būtu ko.
Tie varas vīri un sievas jau neko nespēj, tikai miljoni atrodas deputātu, ministru u.c. ""līdzvērtīgo"" algām.Straujuma katru dienu ar putām uz lūpām mēģina iestāstīt,, ka naudas nepietiekot, tikai tur un slavenajiem ""bēgļiem:"" gan mijjoni atrodas!
Все умное, что Вы здесь пишите, Вы лучше покажите на следующих выборах в Сейм. И снова как и все 25 последних лет Вы выберете этих же бездарных, глупых, лживых и вороватых депутатов, которым совершенно наплевать на стариков, детей, учителей, медиков...на всех кроме ...себя.
cefhjkefk 21.10.2015. 17:18 Valsts daudz ko nevar! Un arī to, ko var sakārtot bez naudas. Un tad vēl brīnās, kāpēc daudzi dodas prom no valsts. BET katrs, kurš aizbrauc maksā nodokļus un algas CITAS valsts skolotājiem, policijai, mediķiem... - piekrītu, ka "Valsts, kas nerūpējas par bērniem (t.i. arī skolotājiem) ir zaudējusi nākotnes vīziju. Diemžēl Latvijā, manuprāt, pašlaik dzīvo tikai 1 dienai bez redzējuma kaut 1 gadu tālāk.
Nesmu ekonomists, gribētu, lai man kāds gudrāks paskaidro vienu lietu. Ja valsts nevar (negrib?) atļauties apmaksāt izglītību, medicīnu, iedzīvotāju aizsardzību (t.i., policiju), bet var apmaksāt birokrātisko pārvaldes aparātu, kā to sauc - valsts bankrots, dziļais kapitālisms (viss par maksu) vai klaja vienaldzība?
Interesanti cik liela ir tā nauda, kuru valsts nevar atļauties pirmsskolas skolotājiem maksāt?
Nu, tad nemācām bērnus pirmsskolā!
_>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> 21.10.2015. 21:17:17
Valsts var tikai palielināt Straujumas kompānijas algas. Katru gadu! Tā kārtīgi! Valdība kalpo tautai vai muļķa tauta kalpo valdībai- kā ta sanāk?
Kur ir tāda skola, kur mazāk kā 20 bērni? Nevajag vispārināt, kā laimdota. Konkrēti!
Pirmsskolas izglītība ir vissvarīgākais posms personības veidošanā. Tur vispār būtu jāstrādā profesoriem. Bet Straujuma un viņai līdzīgie lēmējvaras pārstāvji, šķiet, nekad nav skolā gājuši un bērnus ar` nav skolojuši. Skola nav vajadzīga un skolotāji ne tik. Slēdzam to bodīti ciet. Izglītības ministriju likvidējam. Tā vietā lai dzīvo izklaides industrija! Vismaz kādu peļņu nes. Diemžēl vēsture pierāda, ka valsts, kas degradējas iet bojā. Tieši tas tagad notiek pie mums. Ardievu!
Ja valdība nedod naudu pirmsskolas izglītības nodrošināšanai, tas nozīmē, ka viņai vienalga, kādi bērni un vai vispār būs sagatavoti pamatskolas izglītībai. Politiskais analfabētisms rada izglītības analfabētismu. Un tad vēl sūdzas, ka nav izdevīgi turēt lauku vidusskolas. Vislētākais ir atteikties no atbildības.Lai nosaka skolu topu rēķinot iegūtās vietas valsts olimpiādes uz 1 skolēnu skolā. Tad tie uzpūstie reitingi par Rīgas skolām pazūd.
Par valstisko liekulību 21.10.2015. 19:33:06
Šķiet, ka valsts var visu, tikai ne nodrošināt adekvātas algas cilvēkiem, kas strādā ar valsts nākotni - bērniem un jauniešiem. Secinājums: valstij, precīzāk, valdībai - vienalga, kāda tā būs. Jo tad jau Vienotība nebūs pie varas. PĒC MUMS KAUT ŪDENS PLŪDI. NU ĻOTI VALSTISKI PATRIOTISKA POZĪCIJA. NEZ, KĀPĒC AUDZINĀT PATRIOTUS, KURI NAV VAJADZĪGI?
Bet 100 gudrajiem 150 eiro varēja pielikt vai nē pie aldziņas.Kā mana gudrā profesore pirms dauzdiem gadiem teica Latvijā pēc neatkarības atgūšanas valda 19.gs kapitalismsun viņai bija pilnīga taisnība. Tādu bezdarbību, cinismu, augstprātību, mantkārību nenovēlu nevienam.Par tādiem pat nav jakaunās, jo Bībelē jau rakstīs, kur viņi nonāks pastara tiesā.
kā nav kauna ņirgāties par pedagogiem.Aizklapēt ciet visus dārziņus,un tad,lai bērnus ved pie 100 gudrajiem
""Mēs redzējām skolas, kur ir mazāk par 20 bērniem. Vai varat iedomāties, kā notiek mācības, ja ir tik maz bērnu 12.klasē?" vaicāja premjerministre. Viņa piebilda, ka izglītības reformā ir daudz izdarīts, bet vēl ir daudz arī darāmā. "" Vai premjere ir informēta, ka 12 skolēnu klasē ir iespēja strādāt individuālāk un dziļāk, jo nav jālec golopom po Jevrope, lai aplektu visu programmas murgus, bet var reāli izvēlēties metodoloģiju atbilstoši individuālāsm īpatnībām? Vai ir informēta, ka tas ir ļoti optimāls skaits, kad ievieš attīstītas metodesm nevis robotu ražošanu - atkārto, ieskaitīts? Visās attīstītajās valstīs izglitības sistēma arvien vairāk virzās tā saukto mazo klašu un individuālas pieejas virzienā. Tikai ne te - Latvijā... kurā populistiski izglitības līmeņa celšana, augsta intelekta un augstas pievienotās vērtības produktu ražošana UN BĒRNI nosaukta par valsts prioritāti, diemžēl, tikai tukšu vārdu veidā :(
Ja skolās un bērnudārzos strādātu tikai veči ,nevis trauslas ,kautrigas sievietes ,tad valdiba būtu sen jau izkastrēta!
Bērnudārzi līdz ar skolotājiem streiko un ne jau 1dienu !
skolotāja 59 21.10.2015. 17:44:29
Kura vēl profesija mūsu valstī ir tā diskriminēta?Tai valstij , kurai nerūp bērni un veci cilvēki, nav nākotnes !
Tad lai palielina līdz deputātu algām, kuras var palielināt!
Valsts daudz ko nevar! Un arī to, ko var sakārtot bez naudas. Un tad vēl brīnās, kāpēc daudzi dodas prom no valsts.
Un tad vajag samazināt algas valsts pārvaldei un deputātiem, lai varētu samaksāt.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9+6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.