Lietotājvārds
Parole
Beidzot viens cilvēks (Dr.math.K.Šadurskis) pateica acīmredzamu, droši vien nepatīkamu patiesību - pie esošā LV skolēnu skaitu būtu tuvāko 3 gadu laikā atlaist un pensionēt vismaz ap 5000 skolotāju...... ;a tā tik to vien dzird : algas mazas, minimums, utt. Kur, lai nauda šīm algām rastos, ja pie pašreizējā ekonomijas modeļa tas ir maksimums ko var atļauties. Cita runa būtu sociālistiskais (komunistiskais) ekonomikas modelis - tad jā - pavisam citi principi, naudas plūsmas.......
zelta graudiņš 10.03.2016. 15:49:07
"Zivs pūst no galvas!"
Kur nu jums vēl nobeigums? Takš pavasara sākums tikai!
Paldies par labiem vārdiem mācību gada nobeigumā! Ejam pa burbuli! Jo tālāk, jo ātrāk!
Pepija skolotājai 08.03.2016. 14:16:39
Bet ja nu padomājam loģiski... tātad pamatskolā ar 25 (paņēmu vidējo) skolēniem, sešās klasēs strādā 15 skolotāji. Vidēji katrā klasē 4 skolēni un ar tiem katrā stundā strādā 2,5 skolotāji. Jūs tiešām uzskatiet, ka tas būtu normāli??? Es uzskatu, ka tā būtu apbrīnojami nekaunīga nodokļu maksātāju naudas bezjēdzīga tērēšana.
skolotaja Pepijai 08.03.2016. 13:10:19
Aizbrauciet uz Islandi un paskatieties (biļete gan padarga). Katram ir šajā dzīvē jāpilda savi pienakumi, nez kāpēc tajā Saeimas kastrolī vārās gadiem vieni un tie paši, laikam labi tur dzīvot.Kā tur tiek tādas pelēkas bētnes kā Seile,arī nav saprotams. Direktors triju mēnešu laikā izstrādā modeli, bet ministre ar saviem palīgiem-radiniekiem sēž un brīnas, ko tie skolotāji grib?
Šadurskim arī būs pēdējais. Pats to vēl nezin.
Nu ļoti iedvesmojoši mācību gada nobeigumam
Skolas slēgs, skolotāji zaudēs darbu...Bet kāpēc mūsu mazajā Latvijā ir veseli 100 deputāti??? Varbūt varētu atstāt kādus 50? Jo cilvēku arī valstī mums kļuva mazāk? Uzreiz ekonomija būtu! Varbūt no otra gala vajadzētu ķerties pie lietas???
Vēlreiz Hmm... 07.03.2016. 14:21:46
Un diemžēl daži simti mīnus daži skolotāji vienalga zaudētu darbu.
Īrijā mazajās skolās strādājot 1-2 skolotāji. Iespējams, tādā gadījumā tas ir to vērts. Vai laukos būtu vecāki, kuri sūtītu bērnus pamatskolā, kurā strādā 1 skolotājs? Vai būtu skolotājs, kurš būtu ar mieru tā strādāt?
troļu bari 07.03.2016. 10:04:07
Skolotāja 06.03.2016. 19:18 javna ir Vienotības trollis. Vienotību visur pavada taktika iebarot lasītājiem galvā viedokli "mēs par maz esam cietušies", "nav naudas" "ir tik,cik ir".. utt... bulshits. Naudas ir pietiekami - tikai pārdalīta tā ir uz privātajiem politbiznesiem, nevis sabiedrības vajadzībām!
Tiešām neviens nespēj lasīt?! 07.03.2016. 09:59:56
Šadurskis turpina....... iesākto kursu - iznīcināt Latvijas lauku pagastus. Izskatās, ka 'Vienotība' ir valsts patrioti tikai vārdos. Pirmskara neatkarīgajā Latvijā centās uzcelt un uzturēt skolu katrā pagastā, lai neiznīcinātu laukus un cilvēki neaizbrauktu uz pilsētām. Tagad tiek veikts pilnīgi pretējais. Pirmskara Latvijā lauku skolas spēja uzturēt neatkarīgi no skolēnu skaita, bet tagad, kad esam bagātāki, tas vairs nav iespējams... Īrijā ir pagasts, kur dzīvo tikai viena ģimene, bet valsts uztur tajā veselu pamatskolu, lai šī vienīgā ģimene neaizbrauktu prom un pagasts neizmirstu. Kāpēc mēs necienām un nemīlam savu Latviju? Kāpēc to nesargājam un par to nerūpējamies? Ir jāizbeidz izdabāt ģimnāzijām un lielajām skolām. Tajās nav Latvijas nākotne, jo audzinām tikai pārgudrus robotus, kuri izaug par bezdvēseliskiem patērētājiem, kuriem nerūp Latvijas problēmas, nākotne, lauki, meži, pļavas, upes, ezeri, latviskums, tradīcijas. Šie pilsētnieki visi izbrauks uz veco Eiropu laimes meklējumos...
Pepija skolotājai 07.03.2016. 09:10:00
Neviens taču jums neliedz kļūt par ministru :) Tikai tad jārēķinās, ka vēlētāji ir dažādi, pēc tam tāpat nāksies uzklausīt arī neadekvātus bļāvienus, nāksies pieciest žurnālistus, kuri meklēs kļūdas Jūsu personiskajā dzīvē un garderobē. Pie tam maz ticams, ka šai amatā mierīgi nostrādāsiet līdz pensijai. Un man ir grūti noticēt, ka skolā var mācīties 20-30 bērni pie 15 skolotājiem. Ja katram skolotājam vidēji ir 2 bērni, tad tur tikai savējie arī mācās...
Sakārtojat kvalitātes pakāpes un būs nauda algām.Daudzi direktoru draugi kvalitātes pakāpes nav pelnijuši...
islandietis skolotājai 07.03.2016. 00:37:56
priaritātei būs būt un kakām būs nebūt es par
Mums visu laiku saka par to, ka skolēnu skaits sarūk utt. Cik zināms, arī diemžēl iedzīvotaju vairs nav tik, cik bija pirms 15-20 gadiem. Taču, tavu brīnumu, Saeima kā bija 100 depūtatu tā arī ir... Dīvaini gan! Algas viņiem pieaug, ir palīgi un citi atvieglojumi. Kāpēc? Es arī gribu būt par ministru, kuram ir 8 palīgi. Skolotājam, strādājot klasēs ar neadekvātiem skolēniem, kuri var bļaut, ko grib(jums nav tiesību utt.), piedodiet, pukšķināt, kakāt skolas telpās pa kaktiem, palīgu nav, arī algas smieklīgas. Varbūt derētu reiz paskatīties realitātei acīs un samazināt iereidņu skaitu, nevis slēgt skolas, kur mācās pat līdz 50 bērniem. Kāpēc Islandē skola mācās 20-30 berni un strādā 15 skolotāji? Tapēc, ka tur priaritātē ir cilvēks nevis politiķis!
visi mūsu ierēdņi domā un domās jo viņi ir visgudri un vizinoši ,bez dvēseles lietu patiesas izpratnes.
Es neticu,ja samazināsies skolotāju skaits pārējiem pieaugs, tad tas būs jāieraksta sarkanajā grāmatā. Klusi un nemanāmi pieaugs deputātiem,ministru un valsts ierēdņu algas, jo viņi nonākot pie varas siles aizmirst par visiem pārējiem.
bez komenta 06.03.2016. 19:24:45
Tas tiešām varētu būt "iespējamās misijas "skolotājas komentārs....
Protams, izlasot ziņu, ka tiks atlaisti vairāki simti skolotāju, smaids sejā nav jaušams, bet ko darīt? Ja nauda ir tik, cik ir, tad tikai loģiski, ka jāsamazina cilvēku skaits, lai tiem maksātu lielākas algas. Ja runājam par valsts izzagšanu, nu tad jāsaka tā! Protams, šobrīd pensijas saņem tie cilvēki, kas strādā Padomju Latvijā, kur nodokļi bija pāris rubļi mēnesī, bet šobrīd uz šī brīža strādājošo rēķina saņem pensijas, kas ir vismaz 100 vai 200 reizes lielākas (tās nav lielas, bet uz to laiku maksātajiem nodokļiem, tās ir ļoti lielas). Protams, ka tas rada mīnusus budžetā, jo šī brīža strādājošajiem ir jāuztur pensionāri, sociālo pabalstu ņēmēji un vēl pulciņš ar cilvēkiem, kas saņem pabalstus (ak, jā - jārūpējas taču arī par tiem laimes meklētājiem ārzemēs.... nerunāju par tiem, kas tur strādā un dzīvo, bet par tiem, kas aizskrien uz turieni laimi meklēt slinkumā)! Beigās, protams - atbildībai atbilstošas algas, vēlmes un iegribas - beigās naudas fonds ir tukšs... Gribās jau dzīvot labi, bet citas valstis ir krietni vairāk pievilkušas savas jostas, lai tiktu uz augšu nekā mēs... mēs vienkārši gribam labumu bez sliktuma...
tikai īzī 06.03.2016. 18:31:37
Iztaisis reformas un neviens nenomirs. Atlaistie skolotāji vai nu aizies pensijā vai aizbrauks ārzemēs melno darbu darīt. Īšak sakot, pielāgosies, kā vienmēr latvietis to ir darījis un darīs vēl simtu gadu uz priekšu, ja vajadzēs. Jo kurš tad viņam ko prasīs?!
šadurskim galva jāārstē
Pavērojot Šadurska sejas izteiksmi viņa nemainītos arī ,ja viņam būtu jāpaziņo ,ka tūkstošiem skolotāju tiks atlaisti. Jāstreiko.
varbūt samazināt deputātu un ierēdņu skaitu, tur ekonomija būtu daudz reižu lielāka. Pēc skolotāju streika tūlīt sev algas pielika..........................Kas viņiem lauki un lauku bērni..................
Par Latvijas pagastiem 06.03.2016. 12:55:24
Šadurskis turpina Viņķeles, Koķes, Sēles iesākto kursu - iznīcināt Latvijas lauku pagastus. Izskatās, ka 'Vienotība' ir valsts patrioti tikai vārdos. Pirmskara neatkarīgajā Latvijā centās uzcelt un uzturēt skolu katrā pagastā, lai neiznīcinātu laukus un cilvēki neaizbrauktu uz pilsētām. Tagad tiek veikts pilnīgi pretējais. Pirmskara Latvijā lauku skolas spēja uzturēt neatkarīgi no skolēnu skaita, bet tagad, kad esam bagātāki, tas vairs nav iespējams... Īrijā ir pagasts, kur dzīvo tikai viena ģimene, bet valsts uztur tajā veselu pamatskolu, lai šī vienīgā ģimene neaizbrauktu prom un pagasts neizmirstu. Kāpēc mēs necienām un nemīlam savu Latviju? Kāpēc to nesargājam un par to nerūpējamies? Ir jāizbeidz izdabāt ģimnāzijām un lielajām skolām. Tajās nav Latvijas nākotne, jo audzinām tikai pārgudrus robotus, kuri izaug par bezdvēseliskiem patērētājiem, kuriem nerūp Latvijas problēmas, nākotne, lauki, meži, pļavas, upes, ezeri, latviskums, tradīcijas. Šie pilsētnieki visi izbrauks uz veco Eiropu laimes meklējumos...
atbilde kukuu 06.03.2016. 12:48:24
Arī Rīgā svešvalodu skolotājiem ir mazas grupas un maza alga...
pilsētas skolotājai 06.03.2016. 12:08:34
Laukos ir īpatnība, ka mājas atrodas tālu viena no otras. Tās saucas- viensētas. Mums kursē 2 autobusi- viens pa vienu pusi, otrs pa otru. Autobusi sāk kursēt 7:00. Pirmie bērni tiek savākti nedaudz pēc 7-iem un autobusā kratās 1-1.5 stundu, līdz nonāk skolā, kaut attālums līdz viņu mājām ir 5-10 km. Nu tad sāksim tos bērnus vizināt no 6-iem? Tā jau mums viss veidojas- paskatāmies uz skaitli un ar to viss beidzs. Kā tas ir realitātē, nevienu neinteresē. Mazākapdzīvotās vietās nav vajadzīga ne satiksme, ne izbraucami ceļi, ne veikali, ne medicīnas pakalpojumi. Brauciet uz pilsētu- vismaz būsiet tur bijuši!
sniegpulkstenīte 06.03.2016. 11:02:32
Jā!!!! Tā 25 gados izzagt valsti var tikai vai nu garīgi slimi, vai bez kādām morālām vērtībām. Skolās ieviesīs tikumības stundu, bet kur lai tos tikumus ņem? No mūsu 100 gudrajām galvā? Vai no pārbiedētā skolotāja, kurš tiek turēts "Kā piesiets"suns ķēdē. Gribu likvidŗšu skolu, gribu algu samazināšu utt. Kāpēc VID 4000 darbiniki nevar iekasēt nodokļus? Igaunijā VID dtrādā tikai 1000, bet nodokļus iekasē uz pusi vairāk nekā Latvijā. Vēl par kvotām Beleviča kungam vajadzētu noteikt, cik cilvēki drīkst saslimt. Droši vien pārbaidītie skolotāji arī nedrīkstēt slimot, jo nav kvotu.
Ei, pilsētu skolotāji, saprotu jūsu sašutumu par mazajām klasēm lauku skolās, bet.... vai tas ir normāli, ka pilsētās tik lielas klases? Cik reizes jūs stundas laikā KATRAM bērnam acīs ieskatāties? Cik minūtes jūs katram bērnam stundas laikā varat veltīt? Runa ir ne tikai par to, cik un kā bērns šajos kombinātos iemācās( nav brīnums, ka vecākiem mājās jāpārstrādā skolotāja darbs), bet tīri par cilvēcisko kontaktu cilvēkam ar cilvēku. Brīnāmies - tehnoloģiju paaudze... nav jau, kad sarunāties... nav, ar ko sarunāties... depresijas... sevis neizpratne.... mūsu nākotne... Varbūt vajadzētu pacīnīties, ka katrā klasē ne vairāk kā 15 - 20 skolēnu... mēs uzklausām komandas - ne mazāk kā...
Medicīnā jau mazās slimnīcas slēdza, optimizēja, bet... vai tad ārstēšanās kļuvusi pieejamāka, kvalitatīvāka, vai mediķi saņem lielākas algas?Muļķības! Tas ietaupījums aiziet kaut kur citur... Kvalitāte jau atkarīga no indivīda. Var pa 420 eur izdarīt kvalitatīvi mazā lauku skolā, bet nevar pa 840 lielā un otrādi. Tehnoloģiski jau mazajās skolās tagad viss nodrošināts, tikai tās visu laiku baida ar slēgšanu , optimizāciju - jau gadiem. Nav jau droši ne skolā ar 35, ne skolā ar 135 bērniem. Un stabilitāte nosaka daudz.
Svarīgāk par jautājumu, vai valsts pārvaldē nepieciešams pārskatīt nodarbināto skaitu, ir pārskatīt iestāžu funkcijas, noskaidrojot, kuras no tām varētu būt liekas, uzskata Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS). «Definīcija visiem ir skaidra - par mazu un elastīgu valsts pārvaldi, bet baidīt ar samazināšanu - tā diezin vai ir labākā motivācija,» uzskata valdības vadītājs. Tas ir ievads rakstam "Būtiskāk par nodarbināto skaita samazināšanu valsts pārvaldē ir funkciju pārskatīšana" www.tvnet.lv ziņās. Bet tas jau attiecas tikai uz valsts pārvaldi, skolotājus var turpināt baidīt....
turpinu, jo lai cik sā'pīgi, bet lielu klašu skolotājiem kāpēc visu laiku jācieš, pažēlojot lauku skolu skolotājus. IELIKS PAŠVALDĪVBAS AUTOBUSĀ UN AIZVEDĪS,KUR VAJADZĒS TOS LAUKU BĒRNUS, vismaz pilsētās pabūs.
ĻOTI PAREIZS SPLIS, SEN TĀ VAJADZĒJA IZDARĪT UN NEBŪTU NE JĀSTREIKO, NE JĀRAUD PAR NAUDAS TRŪKUMU.
Bērni arvien vairāk savu nākotni nesaista ar Latviju. Jaunatne brauc brom. Latvija mirst. Padomju laikā Latvijā pie varas esošie laizīja pēcpusi Maskavai un ar fanātismu pildīja Maskavas rīkojumus, tagad precīzi tas pats, bet ar Briseli. Likumus mums uzspiež arī no turienes. Kā veidot attiecības ar kaimiņiem arī paši nenosakām. Kas ir draugs un kas ir ienaidnieks. Ja kāds teiks ka tagad vārda brīvība, tad arī tur tā brīvība ir izkropļota. Vārda brīvībai ir sava izmaksa. Tu vari stāstīt "patiesību" masu medījos, ja Tav ir ar ko samaksāt par šo "taisnību". Un kam ir ar ko samaksās? Tām kuram ir nauda. Un kurām Latvijā ir nauda? Tiem, kuri pie siles. Lūk visa demokrātija. Eiropas Savienībā stājamies, kas visos medījos tika stāstīts par algām un pensijām? Ja kāds teiks ka mums ir izdevies saglabāt latviešu valodu, tad arī jāsmejas. Jau daļa normatīvo aktu Latvijā ir angliski, pakāpeniski latviešu valodā ienāk ārvien vairāk svešvalodu vārdi, tā tiek izspiesta. Mēs esam atteikušies no savas identitātes iestājoties ES, mēs zaudējam mūsu latiņu. Bet mēs balsojam un izvēlamies tos, kuri ved mūs uz iznīcību.
Atlaist varētu visus skolotājus. Nolikt TV kameras pašu Šadurski un vēl dažus ministrijas darboņus, un lai lasa grāmatiņu skolniekiem priekšā. Bet šie - rāmi sēž lielajā aktu zālē un bez nekādiem papildus jautājumiem cītīgi klausās...
Arī tev IZM ministrs. Jā, jā . Tev būs pēdējais gads jauniegūtajā amatā. Atbildēsi par savu kolēģu kļūdām. Kādā sakarībā tev pienākas atvaļinājums?
Nogurušajai Rīgā 05.03.2016. 16:04:02
Es strādāju tik pat garas stundas, bet alga uz pusi mazāka. Žēl, ka nogurusī Rīgā neredz problēmas būtību. Varbūt atbrauc atpūsties uz laukiem.
Jā gan, 100 skolotājiem tas būs pēdējais gads, bet 100 varas vīriem un sievām arī būtu jāsamazina tas skaits, jo iedzīvotāju ta paliek mazāk! Šī siltā vietiņa nav izravējama! Tie kā piepes nostiprinājuši savas pozīcijas un skaitā nekrītas.
Jā, jā, no 60 gadiem uz puspensiju....

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.