Lietotājvārds
Parole
Parasti jau tiek deklarēts, ka tās problēmas ir vecajos!
Krauklis @ he he 26.10.2015. 11:13:27
Nu, nav, nav tā, kā raksti. Neesi naivs. PR-isti nemeklē mistiskus pētījumus. Par šiem pētījumiem to autori paši izveido relīzi un tad sūta, lai žurnālisti publicētu. Neviens neņemsies un netērēs laiku, lai lasītu šādus pētījumus un tad vēl par tiem rakstītu ziņas. :D :D Pārspīlē, stripri.
he he - Kristapam 26.10.2015. 10:12:34
viss pareizi, Kristap - teksti pētījumā var būt atrodami, jau taču rakstīju "autori labākajā gadījumā apstiprina... citos - viņu tekstus rada vai "izzvejo no konteksta visai nepilnīgus" pavisam bez viņa ziņas." - vārds - "izzvejo"... un tad sakompilē tekstiņā, kā nu saprot (pēc shēmas - kā uzbūvēt preses relīzi) - un tur tiešām nav nekāda sakara ar autoru vai izpratni par ko stāsts :) (šobrīd neapspriedīsim pētījumu kā tādu - jau viens cits komentāra autors to pieminēja - ko gribu, to atrodu, to nosaucu par pētījumu un secinājumi... :D )
Vācijas skolās šo problēmu risina šādi- visi skolēni, kuri nezina vācu valodu, sāk savu mācīšonos Hauptschule, kur no 6 - 16 gadiem veci skolēni mācās TIKAI vācu valodu. Kad viņi to ir apguvuši, tad tiek sadalīti pa atbistošām klasēm un skolu tipiem un mācās tālāk. Was nun? Man ir brīnums, ka šādi pētījumi tikuši veikti ar jaunajiem skolotājiem. Bet vecie- tie gan visi ir apguvuši, ko darīt ar Ali, kurš dauzās 7.klasē un tracina visus skolēnus un neļauj viņiem mācīties. Starp citu, Ali lieliski runā latviski.
Tik liels mans darba stāžs. Skolā esot jauni / jaunie skolotāji???????? Tie ir tie, kam stāžs par desmit gadiem mazāks kā man/?????
Klāra Klukste 23.10.2015. 18:08:54
nu bet runa jau tieši par to, kā ātrāk un labāk iemācīt latviešu valodu cittautiešu bērnam. pats no sevis tas nenotiek. un, ja citas tautības pārstāvji te dzīvo un maksā nodokļus, tad ir tikai loģiski, ka valsts nodrošina latviešu valodas apmācību. esmu strādājusi bilingvāli. un man pat ir šādas tādas zināšanas par to, kā tas jādara. bet praksē, kad klasē sēdēja 30 skolēni ar pilnīgi dažādu valodas saprašanas līmeni, bet mans mērķis bija sagatavot viņus eksāmenam vēsturē, tad ļoti ļoti gribējās, lai būt adaptētas mācību grāmatas, ar jēdzienu skaidrojumiem un arī vēl materiāli divās valodās. jo , valodas mācīšana ir viena lieta, savukārt zinātņu pamatu mācīšana pilnīgi cita lieta. un diskriminēt bērnu par to, ka viņa dzimtā valoda nav latviešu valoda ir ne tikai stulbi, bet arī ļauni.
Palasot komentārus par mazākumtautību skolām šķiet, ka to autori ir vai nu iesīkstējuši teorētiķi vai absolūti neizprot situāciju. Līdz 6.klasei (ieskaitot) skolēni mācās, piemēram, tikai krieviski (visus priekšmetus kuros terminoloģija ir pietiekoši sarežģīta), tad no 7.klases līdz 9.klasei jāsāk mācīties bilingvāli, bet 10.-12.kl. tikai latviski - jautājums visiem sabiedrības integrētājiem un līdzīgiem darboņiem, kuri šo murgu ir izstrādājuši - KĀ LAI ES MĀCU FIZIKU (no 8.klases) JA SKOLĒNIEM JAU TĀ IR PROBLĒMAS AR LATVIEŠU SARUNVALODU KUR NU VĒL ZINĀTNES PAMATUS IEMĀCĪT UN IEMĀCĪTIES!!!!!!!!
to Kristaps @hehe 23.10.2015. 11:09 23.10.2015. 14:44:09
Kādus rezultātus vajag, tādus atrodu. Tad nosaucu to par pētījumu. Tagad tātad ir vajadzīga nauda jauniem OBLIGĀTIEM skolotāju kursiem! Kāds atkal varēs labi nopelnīt, bet skolotāji būs spiesti tērēt savu tā jau ierobežoto laiku, šādus kursus apmeklējot.
bet man gan liekas, ka to latviešu bērni, kuri ir aizbraukuši, piem., uz Angliju, gan mācās parastās skolās un nevienu tur neinteresē, cik labi viņš saprot valodu. Ir taču kursi... Ja nu būtu daudz naudiņas (bet, kā zināms, nav; vismaz izglītībai), varētu veidot kaut ko līdzīgu izlīdzinošām klasēm...
šeit vairāk ir jautājums par integrāciju kā tādu. vai mēs integrējam starpkultūras vai latvieši integrējas starpkultūrās kas jau faktiski notiek. bērns kuram latviešu valoda nav dzimtā valoda un kur vecāki turpina ģimenē lietot tikai dzimto valodu, tradīcijas un parašas, atnākot uz b/d vai latviešu skolu ir šoks jo nesaprot neko (ne valodu, ne tradīcijas) tad šeit jautājums kāpēc ģimene kura vēlas dzīvot LV nevēlas pieņemt latviešu valodu, kultūru utt.?
Skolotajs ar skoleniem nedrikst jokot , jo joku skoleni, nelabveli, var pagriezt pret skolotaju ka grib.
Kristaps @hehe 23.10.2015. 11:09:38
Uzmetu aci pētījumam - tie ir tieši citāti no pētījuma, nevis sabiedrisko attiecību speciālistu relīzes izdomājums. :) :) :) Pirms ****, noskaidrojot faktus, nevis bārstiet savus nepamtotos, stereotipus bāzētos apmelojumus. Par valodu vairs savu viedokli neizeikšu. Joprojām nav skairds, kādēļ šeit dzīvojošiem ārzmeju bērniem nevajadzētu mācības balstīt latviešu valodā, ja reiz viņi šeit ir apmetušies, lai dzīvotu.
Klāra Klukste 23.10.2015. 10:15:26
komentāriņi kārtējo reizi liecina, ka cilvēki, kas nezina neko ne par mācīšanu metodiski, ne par terminoloģiju, izsaka savus sašutušos viedokļus par to, ko paši nesaprot. Pirmā valoda, katram ir dzimtā valoda. Un, ja bērns, kura dzimtā valoda piemēram ir zviedru , mācās latviešu skolā, tad latviešu valodas metodika priekš viņa būs atšķirīga. svešvalodas māca citādāk nekā dzimto valodu. tas nozīmē, ka skolotājam vajadzētu būt prasmēm un mācību materiāliem, lai zviedru bērns pakāpeniski varētu sasniegt to pašu latviešu valodas zināšanu līmeni, kas ir pārējai klasei. un īpaši nesaprotošajiem : mācību sistēmā pirmā valoda ir dzimtā, otrā valoda ir pirmā svešvaloda, trešā ir otrā svešvaloda. bet latviešu valoda, vienalga, vai tā ir dzimtā vai nav dzimtā, visiem ir obligāta. nav problēmas, tautieši!
un nevajag iedomāties, ka šos rakstiņus - preses relizes - raksta pētījuma autori - tos "cep" žurnālistiņi / t.s. mediju speciālisti - katru dienu par dažādām tēmām, tāpēc nereti preses relizei "cauri spīd", ka citātus sacerējis un uztapinājis kāds, kam par tēmu nav visai daudz nojausmas... autori labākajā gadījumā apstiprina... citos - viņu tekstus rada vai "izzvejo no konteksta visai nepilnīgus" pavisam bez viņa ziņas. :) bet tas tā.. komentārs
he he atbilde Kristapam 23.10.2015. 10:08:39
.. bet neviens taču neapstrīd Likumu :) - runa ir par realitāti - bērns, kam latviešu nav dzimtā = bērns, kas visticamāk, ir citas kultūras pārstāvis, tātad - viņa PIRMĀ valoda ir viņa dzimtā, bet latviešu - tikai otrā :) Jūs taču neiedomāsieties tagad uzspiest kādam citvalodīgajam latviešu saukt par dzimto, jo tas vnk ir absurdi :D Nevienu brīdi neteicu, ka latviešu valoda nav vienīgā VALSTS oficiālā VALODA :)
Kristaps @hehe 23.10.2015. 10:01:51
Man gan šķiet, ka jūs pats kaut ko neesat "ap-ap". Raksta autors - pētniece I. Margeviča-Grinberga - raksta, ka "Tāpat būtu nepieciešams sekmēt svešvalodu un latviešu kā otrās valodas metodikas apguvi". Vienalga, kāds bērns,no kādas kultūras mācās LATVIJĀ, viņam latviešu valoda nevar būt otrā valoda?!?! Kāds tad ir valsts valodas un izglītības likums? Latvijā mācību valoda ir viena! Pat mazākumtautību skolās jāmāca ir latviešu valodā, tikai cik tur procenti var būt krieviski. Kādā sakarā viņam paliks latviešu valoda kā otrā?? Ja jau reiz uz šejieni ir atbraucis, tad viņš arī mācīsies latviski kā pirmo valodu, viss, punkts, basta. Ja nepatīk, tad lai nemācās Latvijā.
Zane, Jums ir problēma - ņe poņala - tagad ir pareizi.
Raksta autors visai virspusēji spējis "ap..." (nevar saprast, kādu vārdu lietot :) ) tēmu, piedodiet. Visticamāk (no loģikas) izrietētu, ka vajag augstākajās mācību iestādēs veidot programmas (specializāciju) skolotājiem, kas varētu strādāt ar atšķirīgu kultūru bērniem, kuriem tiešām - latviešu valoda ir un paliks tikai "otrā valoda"... bet nu - laikam nevajag celt tēmas, kuras nevar pacelt, tikai tāpēc, ka jāuzdrukā kāds jauns raksts...katru dienu ;)
"Tāpat būtu nepieciešams sekmēt svešvalodu un latviešu kā otrās valodas metodikas apguvi" - kādēļ, lai Latvijā skolotājiem būtu nepieciešamas šādas zināšanas?
Ņepoņila... (kā redziet man nav problēmas ar svešvalodām) - kādā sakarā skolotājiem vajadzētu apgūt, kā mācīt latviešu valodu kā otro valodu?!?!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.