Lietotājvārds
Parole
Latvijā ir populāri?
stagnācija kamēr iestrādājas 28.01.2016. 13:42:13
Galvenais jau ir nomainīt ministru,nevis savest kārtībā izgl.un vesel. sistēmu.Katrs nāk ar saviem uzstādījumiem un idejām un cietēji ir sabiedrība.
Varbūt derētu arī noteikt maksimālo skolēnu skaitu klasē. Ja, piemēram, skolā ir četras pirmās klases ar 30 skolēniem katrā... Vai šie lielie "kombināti" spēj nodrošināt katram bērnam individuālu pieeju? Tajā pašā laikā satraucamies, ka skolās ir nepietiekams skolēnu skaits.
Es domāju, ka laukos būtu jānosaka minimālais skolēnu skaits skolā, ko finansē valsts, bet atļaut pašvaldībai izvēlēties, vai pašai finansēt mazo skoliņu, vai organizēt skolēnu pārvadājumus uz citu skolu. Tas arī parādītu pašvaldības attieksmi. Jo nav noslēpums, ka ir pašvaldības, kuras neko nedara iedzīvotāju labā, sākot ar darba vietu radīšanu un sociālo problēmu risināšanu. Bet finansēt skolas, kurās ir vairāk pedagogu nekā skolēnu, nebūtu prāta darbs. Un vēl vajadzētu pārskatīt internātskolu tīklu, kvalitāti. Mūsdienās internātskolās mācās pamatā bērnunamu audzēkņi, vai ļoti trūcīgi lauku bērni, vai tādi, kuriem mājās ir sociālās problēmas. Rezultātā internātskolās audzēkņu skaits ir neliels, bet kontingents ļoti smags. Vai nebūtu racionāli veidot lielākas internātskolas, cik atļauj infrastruktūra un pa ietaupītajiem līdzekļiem piesaistīt vairāk sociālo darbinieku un psihologu slodžu, skolotāja palīgus.
skepsei, kura mazajiem grib skolu atņemt 28.01.2016. 10:13:48
Būs gan labums arī tad, ja mazie paliks tajā nerentablajā skoliņā - tikai labums šoreiz nebūs finansiāls, labums būs daudz lielāks un svarīgāks - mazajiem (no 7 gadiņiem sākot) nebūs ik agru rītu un ik vēlu pēcpusdienu jābrauc ar satiksmes autobusu, un tas mazu bērnu dzīves kvalitātei ir ļoti svarīgi. Un, ja mūsu valsts nevar saviem vismazākajiem nodrošināt elementāras lietas - nu, tad kam tādi vadoņi. Bet pēc šīs skepses (ne pirmās) komentāra saprotu - arī daļai citu iedzīvotāju tas vienalga.
Un Saeimu ar 100 deputātiem un neskaitāmiem palīgiem mēs varam atļauties?! Tad proporcionāli jāmazina deputātu skaits, kāda no viņiem jēga, ja tāpat partijas disciplīna liedz balsot pēc patiesā viedokļa!
Nesapņojiet 28.01.2016. 09:39:15
Lielo skolu skolotāji , neceriet, ka graši,ko ietaupīs uz mazo skolu rēķina, būs jums. Deputāti labāk zinās,kur to ielikt!
NEVIENAM nebūs drosmes šīs reformas realizēt!!!
Sākt ar nerentablo skolu slēgšanu Rīgā. Vai arī filiāļu veidošanu. Labs piemērs ir 34. vsk. un 40 vsk. Abām prestižajām skolām, kurās nekad nepietiek vietas visiem gribētājiem, pievienoja bankrotējušo skolu ēkas kā filiāles un skolas attīstās. Nevajag Rīgā uzturēt atsevišķās skolas ar 100 - 200 skolēniem.
Jā, man radās aizdomas, vai mēs ar Skepsi nerunājam par vienu un to pašu skolu!
Pirms gadiem 15 strādāju vienā palielā lauku vidusskolā, kura atrodas 2 km no ciemata centra, un uz kuru jāiet pa samērā dzīvas kustības ceļu. Vidusskolā mācās/mācījās ap 600 skolēniem. Bet blakus pagastā 10 km tālāk bija/ir neliela pamatskola ar līdz 100 skolēniem, taču šis pagasts organizēja autobusu uz pirmo pagastu, kur bērnus savāca ciemata centrā un pēc stundām atveda atpakaļ. Un tad daudzi vecāki izvēlējās šo pamatskolu dēļ drošības, lai nebūtu jāiet 2 km. Tomēr arī šeit man liekas nerentabla mazā skoliņa.
Бабайs 28.01.2016. 08:10:18
Баранs
Migrantu barus gan valsts var atļauties,tam miljonu pietiek...bet izglītībai nekad nebūs
Lielas skolas skolotāja> skepse 28.01.2016. 07:32:00
Kā Jums nav kauna! Mēs, puslīdz liela skola streikojām gandrīz visi, tikai solidarizējoties ar Mazajām skolām... Mūs, vecā brāķa reforma puslīdz apmierinātu, ja skatītos tikai savā dīķītī. Mazās lauku skolas streikoja labi ja 30% pedagogu...
Vai tad skolu tīkla sakārtošana ir kāda reforma? Tā ir optimizācija.
Hmm, es atvainojos, bet kāds tieši ir segums viņa minētajai nepopularitātei šeit minētajos komentāros? Vai jums ir uz ko tieši atsaukties, par ko viņu necienīt? Bez emocijām, kompleksiem utt? Argumenti?
bruģakmens 27.01.2016. 22:19:50
Lai likvidētu skolas laukos,ir jāmaina Ministru kabineta noteikumi ceļu apsaimniekošanā .Vispirms tiek tīrīti un kaisīti visā posmā celi,pa kuriem tiek pārvadāti bērni uz un no skolas.Pēc tam tie,pa kuriem brauc Saeimas deputāti un ministri.Patreiz viss otrādi.Vispirms ir jāsamazina Saeimas deputātu skaits proporcionāli Latvijas pilsoņu skaitam,arī iedzīvotāju,ministriju skaits tās apvienojot,tad ķerties pie skolām.Te Kučinskis vēl nav iesēdies,bet jau sapņo par jauniem ministriem.Kozlovskis slikts iekšlietu ministrs.Kontrabandu pat Rīgas centrāltirgū tirgo atklāti,kas vēl citur...
Mums te laukos pamatskolu no vidusskolas šķir 6km. Pamatskolā knapi komplektē pirmās klases. Lai kāds vēl pasaka, ka tā nav izšķērdība!? Vidusskolēni no viena miesta uz otru izbraukā ar pilsētas reisa autobusu, kas priekš Latgales laukiem vēl samērā bieži kursē, un braukšana maksu sedz pašvaldība. Vārdsakot - neredzu šķēršļus, kāpēc mazie nevarētu pārcelties uz vidusskolu. Var taču arī pagasta autobusu atvēlēt šai tēmai, tak lētāk ismaksās nekā pustukšas skolas uzturēšana!!! Kam patīk var bļaustīties par agrākiem laikiem, bet realitāte ir tāda kāda ir. Un ne jau tikai pedagogi paliek bez darba.
kučinskis jau tagad ir ļoti nepopulārs!
Vai ar "valsti" katrs ierēdnis saprot sevi un savu partiju? Ar "nevar" domā: negrib/ neuzskata par vajadzīgu? Vai mums ir Francija ar Luiju 14 - "Valsts esmu es"? Ar ko tas beidzās Francijā? Un svarīgākais: vai skolēni ir skolu dēļ, vai skolas - skolēnu? Cik stundas pirms Saeimas sēdes deputāti būtu gatavi braukāt autobusā, kamēr visus deputātus savāc resursu taupīšanas nolūkā un nogādā Saeimā? Demokrātiski būtu atteikties no valsts mašīnām un darīt tā, kā liek citiem. Un atlaist proporcionāli iedzīvotāju skaitam liekos deputātus. Bez vietiņām valdēs.
valsts vispār var atļauties, ja ne nobļauties - glābjas, kas un kā var? Un viss...
frāze "valsts nevar atļauties" ir cinisma kalngals!!!!!!!!!!!!!! Valsts "atļāva " tuvredzīgas ekonomiskās politikas dēļ emigrēt uz Eiropu simtiem tūkstošu( kam ir bērni, tagad dzimuši jau citā valstī! ) valsts arī nevar atlauties tuvredzīgu valsts vadīšanu, ja kas!
Vai tiktāl esam nonākuši? Vai tāds ministru prezidents mums šodien vajadzīgs? Te nu jārīko vislielākās protesta akcijas. Neļausim nevienam bezprātim postīt Latvijas laukus!
Jaunais premjers vēl dibenu nav krēslā apsildījis, kad sāk izgudrot jaunus liekēžu amatus un putināt ārā skolas. Un tas bija labākais variants no visiem piedāvātajiem ļaunumiem...
Tiklīdz kāds " valstsvīrs" ierunājas par tēmu "valsts nevar atļauties", "valstij nav naudas", es šo tipu pārstāju uztvert kā objektīva viedokļa paudēju... Šāda attieksme man ir ļoti palīdzējusi saprast valstī notiekošo...
Kučinska kungs! Jūs esat apmeklējis kādu no Latvijas skolām? Kā mācās bērni Latgalē un Rīgā. Vieniem ir viss, citiem eksistences llimenis. Vai Jūs savus bērnus/mazbērnus nodotu Sakstagalas pamatskolai , tas ir puemērs, j tā skola ir ļoti laba? Visi ministri ķersies klāt skolām, bet ne bērniem, par kuriem jāuzņemas atbidība. Visvieglāk ir pārbaudīt skolas ,bet ne VID u.c. iestādes. Kad šis murgs beigsies? Skolas grib stabilitāti. Jāunā valdība, ja ir spējīga, lūdzu nodrošiniet stabilitāti valsti.
Valstī ar zelta tiltiem,platīna operu, dimanta bibliotēku un VID ēku trūkst naudas skolām. Valstij ,tautai tās vajag, Kučinskim &co nevajag. Kučinskis nav valsts,valsts ir tauta. Viņš ir tikai niecīga daļiņa. Nedraudzīgar
OK rakstīja: "Oij, taksh atlaist sklolotajus no darba var viens divi...ka tik tas socialais budzhet skolotajam esot bezdarbniekam vinja degungala nepliist ka ziepju burbulis, laikam jau nepavilks to atlaishanu un bezdarbnieku pabalstus,.. ______________________________________________ Nevajag uztraukties, jo valdībai jau šāda pieredze ir. 2009. gadā notika vēl lielākas atlaišanas - pārdzīvojām. Pārdzīvosim arī šoreiz.
Reforma jātaisa pēc bēgļu iepludināšanas, citādi būs skolas jābūvē vai jāremontē no jauna par nodokļu maksātāju naudu...
Es domāju, ka Kučinskim ar to nevajadzētu lepoties! Vai pienāks tādi laiki, kad Latvijas valdība ar kaut ko leposies un teiks- ši reforma, process, plāns ir ieguvums, "populārs veikums"
Valstij izdevīgas nav arī daudzās valdes, kuru locekļi saņem daudzu tūkstošu atalgojumu...
Nekas jauns, turpinās reģionu iznīcināšana. Kad runā par attīstību ,tad runā par reģionu attīstību. Savādi gan, bet veca dziesma
Pati esmu augusi ne gluži pilsētā un savus skolas gadus atceros ar prieku- beidzās stundas, skola nebija tālu, pēc 15 minūtēm biju mājās. Paēdu, dzīvojos pa āru, lasīju. Jau tagad daudz kur bērni nīkuļo daudzas stundas līdz autobusam, kas viņus tumsā izvadā pa mājām. Un tas vēl ies plašumā! Un lauki tiešām paliks tukši. Lauku skolotājs gan jau darbu atradīs, bet arī dzīvot aizies uz pilsētu, kaut nelielu. Bet tad var pienākt brīdis, kad neaudzināti, mežonīgi , neēduši un zaglīgi depresīvajos laukos bez skolām un kultūras namiem palikušie reāli apdraudēs tos smalkos, izglītotos pilsētniekus. Ko tad? Tiešām brīnos, ka ZZS varētu deklarēt šādu lauku pagrimuma scenāriju...
to speciālists 27.01.2016. 14:39:36
Vispār jau pie mums integrāciju saprot ļoti šauri - nosēdināt bērnu ar īpašām vajadzībām parastajā skolā. Štrunts par to, ko viņš saprot, ko nē, ko iegūst no skolas, štrunts par to, ka pārējie bērni klasē neiegūst vajadzīgo, jo skolotājam vaiŗāk laika jāvelta speciālajam bērnam... Integrējam! Kaut arī faktiski mums vajag šos bērnu INTEGRĒT SABIEDRĪBĀ, lai viņi daudz maz patstāvīgu spētu vadīt savu dzīvi pēc skolas...
AM >>skolotāja >skolotājam 27.01.2016. 11:00 27.01.2016. 14:33:41
Katrai vietniecei - kabinetu un glītu plauktiņu (skapīti) ar mapītēm - lai visi redz, cik es svarīga! Mūsu skolā ne man vienīgajai ir pārliecība, ka vietnieces savā starpā nesarunājas - katrai vajag iesniegt vīziju, aizpildīt kārtējo anketu vai aptauju, izteikt savu redzējumu. Nav laika gatavoties stundām - jāpilda pieprasītie papīri. Jo vairāk vietnieču, jo vairāk papīru katrai skolotājai jāgatavo. Mēģināju izdrukāt 4 eksemplāros, nekā, atšķīrās jautājumu formulējumi un secība...
" bēgļiem" gan miljoni atrodas- izdariet secinājumus............
skolotājs, DZM, Rīga 27.01.2016. 14:15:57
Atjaunotās Latvijas Republikas pirmais aizsardzības ministrs Silārs pēc izglītības bija ginekologs. Tradīcijas turpinās - nav svarīga ministra kompetence dotajā jomā, svarīgi, lai kārtējam "partijniekam" atrastos silta vietiņa. Piemēram, Reirs - cilvēks, kurš varētu vadīt praktiski jebkuru ministriju. Un viņš tāds nav vienīgais! Jo reāli Latvijas IZM ministre šobrīd ir tikai "peramā meitene", kad jāatbild par neskaitāmo IZM ierēdņu neizdarībām, vai "kāzu ģenerālis", kad kādam jāpaspiež roka vai jāsēd prezidijā. Visu "sabīda" ierēdņi - ne par velti izglītības sistēmā mums ir tik daudz vadošo un mazāk vadošu speciālistu, ekspertu, projektu vadītāju un viņu vietnieku. Tāpat kā skolā - katram skolas direktoram vismaz 5 "karsējmeitenes - vietnieces". Lai bērnu vecāki un skolotājas nemēģina "sprēgāt"! Ķīlis uzdrošinājās apšaubīt tik lielas ierēdņu masas lietderību - skolotāju arodbiedrība LIZDA un skolu direktoru arodbiedrība LIVA bija pirmās, kas apšaubīja Ķīļa reformu lietderību!
Viens no ZZS solās atņemt darbu, otrs no ZZS atņem zāles un iespēju normāli ārstēties. Nu ko tu padarīsi. Novēlēsim drīzu Saeimas pārvēlēšanu. Un tad lai pieminam nodevējus. Kas attiecas uz samilzušajām pilsētu skolām, tad tur nekad nebūs kvalitatīvas izglītības. Tas vienkārši nav iespējams, ja nu vienīgi , sevi un arī citus apmānot un savu sirdsapziņu pārdodot. Neatceros informācijas avotu, bet Norvēģijā kalnos ir mazas lauku skoliņas, tur atslēgas ir noliktas zem paklājiņa pie durvīm. Ja kādam skolēnam vai skolotājam ko vajag, var nākt, kad grib. Toties mūsu mazajā Latvijā kā stikla burkā ir redzamas visas duļķes un nogulsnes.
Un to saka ZZS pārstāvis! Mazā skola ir lauku sastāvdaļa, to slēdzot, lauki vēl patukšosies.Kam interesēs teritorija bez skolas?Kas tā par valdību un Saeimu ar tik šauru domāšanu?!Vai esat parēķinājuši, kādi būs finansiālie ieguvumi?Vai vispār būs?Vai esat pabraukuši pa lauku ceļiem? Vai degviela neko nemaksā?Labas , siltinātas ēkas būs jāuztur.Miljonu miljoni tiek sagrūsti krāpnieku bankās un uzņēmumos!To nav žēl?
Žēl tik, ka šos sulīgos un arī izmisuma pilnos komentārus nelasa ne Kučinskis, ne viņam līdzīgie. Tā tik tāda vārīšanās pašiem savā sulā. Lūk, ja skolotāji visai sabiedrībai redzamā veidā un ļoti vienoti VISI izteiktu savu viedokli, ja lielo skolu skolotāji, kuriem slēgšana nedraud, šajā cīņā solidarizētos ar mazajām skolām, tad būtu cita lieta. Bet es esmu pārliecinājusies par vienu - mūsu, pedagogu, sabiedrībā, tie, kam iet labi, nesniegs palīdzīgu roku tiem, kam iet slikti. Drīzāk gan augstprātīgi norādīs, ka pareizi vien valdība dara, mazās skolas slēdzot - mēs, tie lielie, tak tos lauku nabagus pieņemsim, bet par tiem lauku skolotājiem - kam gan mums par viņiem vēl jādomā!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4+3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.