Lietotājvārds
Parole
Skolotājs jau ir diskriminēts ar to, ka algas pielikums ir tikai no 1.septembra. Kāpēc par to neviens nesatraucas??? Arodbiedrība nez kāpēc piekrīt!!!
Diskriminēts tiks jebkurš skolotājs, kurš paliks bez izdienas pensijas. Manuprāt, jebkurš Latvijas strādājošais būtu pelnījis godīgu atpūtu vēl tad, kad viņš kaut ko spēj, nevis tad, kad atlicis vien risināt veselības problēmas.
Nedos jau pensiju, kuri skrien uz kursiem, kuri nē....Kurš teica, ka pirmsskolas skolotāji neskrien uz kursiem. Reizēm šķiet pēc pieredzes, ka daža skolotāja skolā ir tālu no bērnu psiholoģijas pārzināšanas un nespēj nokāpt no sava paaugstinājuma pie bērna. Un nemainās.....
Loti žel, ka skolotāji, kas regulāri iet uz dažādiem kursiem, semināriem , skrien pakaļ jaunākajam mācīšanas metodēm, ir sliktāki nekā sporta skolotāji un bērnudārza skolotāji?????????????? ABSURSD........................
Bet ar ko tad atšķiras citi pedagogi, kāpēc tad citi ir diskriminēti?????????
Ja piešķirsim izdienas pensijas viesiem skolotājiem un vēl no 55 gadu vecuma, tad jau nebūs līdzekļu deputātu algu paaugstināšanai. Un, ja kas, man tie skolotāji vēl šodien riebjas.
Pirmsskolniece 31 gads darba stāžs 28.01.2016. 15:01:12
Lai skolotāji, kuri tik daudzus gadus strādājuši atpūšas, kuram žēl? Nāks vietā jauni, enerģijas pilni skolotāji.
Pirmsskolniece 31 28.01.2016. 14:54:31
Priecāsimies, ka lietas ar izdienas pensijām kaut daļai skolotāju sakārtosies. Neķengāsim viens otru. Lai atsaucas pamatskolas, vidusskolas skolotāji, kuri grib tupu rāpu bērniem lasīt, iet rotaļās, 17 bērnus 2 gadus vecus saģērbt, iecelt gultiņās.....Man vēl līdz šai pensijai jāstrādā12 gadi. Ir taču vieglāt sežot, stāvot mācīt, lasīt u.t.t.Pirmsskolā tā nesanāk. No aptaujātajiem skolu skolotājiem neviens negrib strādāt pirmsskolā. Nerunāsim par psiholoģisko akcentu, bet par fizisko. Būsim saprotošaki.!!!
Kad mans bērns gāja skolā, viņam bija audzinātāja ap sešdesmit gadiem. Kad citas klases gāja pārgājienā vai brauca ekskursijā, mana bērna klasīte vienmēr bija nogrēkojusies un netika. Tad es nesapratu, kāpēc tā. Tagad, kad man ir jau pāri sešdesmit es viņu saprotu. Nu nevar vairs šajā vecumā izskriet visus garos gabalus, nakšņot teltīs, pēc stundām piedalīties skola rīkotajos pasākumos, sarīkojumos dežūrēt utt., tai pašā laikā otrā dienā būt klases priekša pl.8.00 , smaidošs, optimiski noskaņots, enerģisks, izdomas bagāts. Mūsu darbs nav sēdēt pie papīriem un prasīt nekam nevajadzīgas atskaites. Varbūt skolotāja darbs būtu pieskaitāms pie smagiem un veselībai kaitīgiem.... ar visām no tā izrietošām sekām.
Skolā nostrādāju 28 gadus,izaudzēju 3 bērnus - nodokļu maksātājus, bet mani pielīdzina kopējam statusam. Iešu pensijā65 gados, ja vēl nodzīvošu! Nespēju jau tagad īsti pavilkt šo slodzi, arī mazbērnus netiek paauklēt, kā to darīja mana mamma. Uzskatu, ka par katru bērnu jāatņem no pensijas vecuma minimums 2 gadi!!!
Ar ko citi pedagogi sliktāki par sporta skolotājiem? Klases audzinātājam j'apiedalās visos aktīvajos pasākumos, valodu skolotājiem, matemātiķiem jālabo burtnīcas līdz vēlam vakaram, kas valstij tiek apmaksāts ar ubaga grašiem. Kur te ir TAISNĪBA???
visām sievietēm no 55 gadiem vai nu pensiju vai algu un par katru bērnu vienu gadu atrāk pensionēties!
Varētu piešķirt izdienas pensiju pēc nāves. Par to nobalsotu visi.
Pilniga laime 28.01.2016. 09:22:21
Pirmsskolas pedagogu darbs ir tikpat grūts. No vadības puses vien. Algas groza kā grib, apiet un iziet no likumu pusēm. Bet valsts sektorā algas ir smieklīgas... Bet mūsu bērni arī grib ēst! Strādāju ar bērniem gadus 10 un jau reizēm baterijas tukšas. Jo ir tak arī savi bērni. 60 gadi...Stipri par daudz. Un tas, ka nav pienākums bērnus cilāt-kurš to teica-pastrādājiet un padomājiet CIK tas ir reāli.
par skolotāju pat 80 gados var strādāt tikai tie, kuri sūc enerģiju no bērniem! Jums vajag, lai no Jūsu bērniem sūktu enerģiju?
No 60 gadiem pensija pienākas visiem,kuri godīgi strādājuši visu mūžu un maksājuši nodokļus.Kāpēc tautai ir jācieš nesakārtotās politikas dēļ? Bezatbildība,korupcija valda šajā valstī,bet varējām būt laimīgi visi.Mēs paši izraidījām no savas zemes savus pilsoņus,mēs paši iznīcinājām skolas,mēs šajā valstī nenovērtējam cilvēku un viņa darbu.
Jā, es NĪKŠU skolā! 27.01.2016. 20:26:54
Jo ap 55- 60 gadiem , strādājot vismaz jau 28-30 gadus, ir iestājusies totāla rutīna, emociju, enerģijas, darbaspēju kritums tik lielā mērā, ka darba turpināšanu es uzskatu par nīkšanu. Un, ja valstij tas vajadzīgs, es nīkšu. Nīkšu un strādāšu tā, kā man maksā, kā mani novērtē valsts un sabiedrība. Varbūt lielajās valdēs, pie 5000 algām un strādājot 8-10 darbavietās vienlaikus, cilvēki tiešām izliek sevi visu, bet es skolā to netaisos darīt. Un varat kaut uzskatīt, ka es neko nedaru.
>>>> kolēģim 27.01.2016. 20:15:40
Zini, man ir tie 47 gadi, bet es jau tagad labprāt ietu izdienas pensijā
Rejiet, tik rejiet savus kolēģus . Tas jau vien liecina par inteliģenci. Būtu priecājušies, ja kaut daļai IESPĒJAMS paveiktos, tad pēc kāda laika IESPĒJAMS varētu pārējie vērsties ar piekšlikumiem pie valdības. Cik man zināms sporta skolotāji pierādīja, kādas ir viņu saslimšanas pēc 7-8 stundu intensīvajām slodzēm ( protams kā visur ir izņēmumi, ir arī tādi , kuri sēž uz soliņa). Protams, būtu jau labi, ja visi skolotāji varētu pensionēties, bet valstij naudas ir tik cik ir. Tie daži desmiti, kuri aizies izdienas pensijā valsts budžetam robu neuztaisīs. Atcerieties!!!! Izdienas pensija -AIZLIEDZ strādāt skolā.Tā ir tikai alternatīva, ja cilvēks tiešām veselības pēc nevar vairāk strādāt.Un parēķiniet cik naudas izteiksmē viņi saņems? Diez vai , ja to piedāvātu visiem ,kuri šobrīd bļauj, vai ietu prom? Esmu pārliecināts, ka -nē.
Gribu jautat ,ka ta tehniskie ,kas strada izglītības svera un vel cilvēki kuri strada ar cilvekiem ,bērniem invalīdiem .Tie nav cilvēki un godam savu pensiju nopelnijusi?
Arī kaut kāda skolotāja 27.01.2016. 19:34:54
Domāju, ka skolotājiem jau vajadzētu pensionēties no 50 gadiem. Man pašai tagad 47, bet jūtu, ka nav ne deksme, ne prieks kā 30 gadu vecumā....
>pirmsskola 27.01.2016. 13:27 27.01.2016. 19:10:13
"..bērnus ģērbjot un cilājot.." Mums darba drošības un aizsardzības seminārā vienmēr aizrāda, ka skolotājs nedrīkst cilāt bērnus. Tas nu ir katra paša rokās. Diemžēl sabojātā mugura netiks uzskatīta par arodslimību, bet gan par paša paviršību.
50 gados pensijā - tas ir apvainojums! 27.01.2016. 18:28:21
Vienā no Latvijas speciālajām skolām "satiksmi regulē" direktores vietniece ar 50 gadu pedagoga stāžu. Viņai vienmēr taisnība, vienmēr viņa nekļūdīgi pieņem lēmumus, viņai vienmēr ir pēdējais vārds. Ja vajag, prot sariebt tā, ka vairāk negribas. Tāpēc - 50 gadu vecumā piedāvāt speciālo skolu skolotājām pensionēties - tas ir apvainojums!
\visiem skolotājiem, ,kas nostrādājuši 30 gadus un ir 60 gadus veci, jāpiešķir pensija!
Kravas auto šoferi pēc 60 tik pat kā vairs nav manāmi. Tas tāpēc, ka vairs nevar "pavilkt". Bet pensija šiem tik 65-os... Arī vajag izdienas pensiju. Rakstā taču minēts, ka jāaizstāv tos, kas zaudē veselību pildot pienākumus... nu kaut kā tā... Ir jau vēl čupām citas profesijas. Pat atsevišķs "izdienas pensiju likumiņš" sanāktu... Tači tā ka patiesais mērķis ir nevis kādu aizsargāt, bet gan sarīdīt dažādu profesiju pilsoņus... sen zināmā "skaldi un valdi" sabiedrības pārvaldes metode...
Manuprāt, visiem cilvēkiem būtu jāiet pensijā no 55 gadiem. Vismaz visām sievietēm noteikti, ja vien nav kāda speciāla vēlme neiet. Ja jau sāk ar skolotāja kategoriju, tad lai vismaz visiem skolotājiem tādas tiesības piešķir! Lai tiek!
Vēl skolotāja 27.01.2016. 16:41:26
Man ir 60. Kauns atzīties, bet ,tiešām, atmiņa nav, radošais arī izsmēlies, visu ko aizmirstu, IT jauninājumos grūti ieiet dziļāk, nevaru daudz ko atcerēties, no vecākiem brīžiem neērti. Darba pieredze liela, esmu fiziski aktīva, varu ar bērniem vēl iet un pat paskriet, bet sajūtas ir sliktas. Vēl nedaudz jāstrādā. Visi jau nav vienādi. Es, tiešām, būtu aizgājusi izdienas pensijā pāris gadu atpakaļ, ja būtu tāda iespēja. Es arī neatbalstu nekādu šķirošanu.
Es uzskatu, ka skolotājs pēc 55 gadiem ir sevi izsmēlis un nav spējīgs radoši strādāt, fiziski noguris, un smadzeņu darbība arī palēninās. Tas viss sagādā zināmas grūtības kvalitatīvi un pilnvērtīgi veikt savus pienākumus. Protams ir arī daži izņēmumi.
Skolotājiem jāļauj iet pensijā 55 gadu vecumā.Būs vieta jaunajiem .Nekadu sķirošanu nav ko pieļaut!Ar ko es sliktāks par sporta skolotāju?
Labi, ka atkal nepiedāvāja 60-gadīgiem sporta skolotājiem apmeklēt kārtējos tālākizglītības kursus, lai 5.klasē varētu matemātiku mācīt!
Pati doma par izdienas pensiju piešķiršanu tikai kaut kādai pedagogu grupai ir aplama... Kāda jēga runāt par tālāku dalīšanu, ja bezjēdzīgi jau ir sadalīti.:( Visiem pedagogiem jāpiešķir pensija no 55 gadu vecuma. Tad lai cilvēks pats lemj - var vēl strādāt, vai tiešām pietiek.
Vispirms jāsaskaita, cik reāli ir minēto 3 kategoriju skolotāju, kas varētu priekšlaicīgi pensionēties! Zinu speciālo skolu Rīgā, kur vairāk kā 2/3 skolotāju ir 55+ vecumā, liela daļa pensionāres. Vakances nav - mēģināju pieteikties, teica, neviens negatavojas iet pensijā.
un sākumskola? un cik atšķiras darbs dārziņa grupiņā ar 20 bērniem 4-6 gadīgiem no darba, kur 30 bērni klasē 7-9 gadi bērniem un tikai viena skolotāja strādā??????
Lai nu plēstos un ķengātos deputāti, bet ja paši skolotāji viens otru noniecina, izceļot tikai sevi un savu grūtumu...! Tajos nicinātajos padomju laikos atzina, ka skolotājs ir psiholoģiski un fiziski grūta profesija (ja atmiņa neviļ- tika likta kaut kur tūlīt aiz lidmašīnas pilota), kurā NAV IESPĒJAMS ražīgi strādāt līdz sirmam vecumam. Varēja iet pensijā (pilnā pensijā) no 55 gadiem. Tagad man ir 62, bet vēl ir jāstrādā (stāža dēļ varu pensionēties priekšlaicīgi- tad pensija 140 eiro!!!). Nav spēka ar klasi izbraukāt pat vienas dienas ekskursiju, izstaigāt kilometrīgus pārgājienus, jūtu, ka sirds streiko pēc katra notikuma, kur man jāskaidrojas ar izlutinātu padsmitnieku, rupjības uzklausot, vai viņa vecākiem. Un nav svarīgi, kuru klasi vai kuru priekšmetu es mācu- tāda ir tā ikdiena visiem. Plus vēl no valdības lasu medijos, ka vecajiem skolotājiem nav izdomas, radošuma u.t.t. Tad ko darīt?
tālās nākotnes vergs 27.01.2016. 13:48:38
Arī es uzskatu,ka skolotājiem bez izņēmuma ir jāpiešķir izdienas pensija. Nu nevar skolotājs līdz 65 gadiem strādāt, tā nav tā profesija- cilvēks tiešām kā fiziski, tā garīgi nolietojas. Man pēc 15 gadiem un psihiatrisko klīniku braukt kaut kā negribas ...
Kas citu priekšmetu skolotāji kļūst jaunāki...Haa, haa
atkal kudīšana vienam skolotājam pret otru?Ir taču skaidrs, ka ar gadiem cilvēks kļūst nogurušāks un fiziski ne tik stiprs vairs.Bet viss atkarīgs no katra konkrēta gadījuma un situācijas.Nu nenāks tie jaunie kadri-īpaši pirmsskolā.Tāda algas nevienu nesaista!Tad arī tādas omīšu vecuma skolotājas turpina audzināt un mācīt mazos bērnus.Nezinu, vai ir kāds pētījums par to,kura vecuma pedagogi ir produktīvākie,radošākie un visādi citādi vislabākie.Tāpēc nemetiet akmeņus uz to pusi, kur tie nav jāmet!
Ir atšķirība - stāvēt klases priekšā un gadu no gada atkārtot vienu un to pašu, neaizmirstot pasūdzēties, ka pirmsskolā nekas nav iemācīts vai skriet pakaļ trīsgadniekam un censties viņu ieinteresēt uzvilkt kurpīti, izēst zupīti un vēl kaut ko par krāsiņām un vistiņām rotaļveidā iemācīt. Par sabeigtajām mugurām, staigājot pērtiķa pozā un bērnus ģērbjot un cilājot, nerunāsim. Varbūt būtu lietderīgi saskaitīt, cik skolotāju skolā un cik pirmsskolā paliek pēc pensijas vecuma sasniegšanas.
Cik ilgi skolotājs var būt izdomas pilns, interesants, radošs? Pienāk katram savs laiks, kad visi resursi iet mazumā, veselība klibo...Būtu jādod iespēja visiem pedagogiem pensionēties ātrāk, lai skolā ienāk jaunie!
Tad jau privātajās izglītības iestādēs vairs nebūs nepieciešama pedagoģiskā izglī'tība

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9+5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.