Lietotājvārds
Parole
Pilnas nedēļas kpncepcija...
Nākamais solis varētu būt - pagarinātās nedēļas skolas (internātskolas), kurās vecāki atstāj bērnus pilnā pansijā un audzināšanā, lai paši būtu brīvi no atbildības, bet stingri varētu izvirzīt prasības izglītības iestādei, ministrijai un pedagogiem...
>>>Brīnumam Vai es piedāvāju kaut ko darīt vienlaicīgi? Skola ir liela ēka, tur ir daudz telpas, un gan jau var atrast vietu kur palikt vienam un pastrādāt. Jā pēc grafika jums stundas nav - var darīt to, kas ir jādar bez kontaktstundam. Galvēna ideja, lai tas notiek skolā katru dienu un tikai 8 astronomisku stundu intervalā. Lai viss ir tā ka cilvēķiem. Skolā var uztaisīt apstākļus darbam, bet mājās ne vienmēr - tur gan ir jāgatavo pusdienas, jābraukājas ar mašīnu un kaut ko vēl jādar. Un skolotāji vēl labo darbus...
salīdzināšanai 13.03.2017. 16:54:45
Redz - augstas klases medķis ārpus sava darba laika ministram izpalīdz un izgriež šo to bez maksas- saceļas liela brēka un nosviež no darba (vismaz atjaunoja). Skolotājam bez maksas pēcpusdienā pieskatīt bērnus vienkārši pienākas!
Rīga nav visa valsts. Rīgā apmaksāts tiek par visiem darbiem. Arī dažādas iespējas nodarboties interešu izglītībā un citur Rīgā ir. Vajag tikai pašam gribēt. Ārpus Rīgas situācija ir pavisam cita. Ārpus Rīgas strādājam par puscenu!
Laikā, kad strādā ar bērniem, nekāda labošana un gatavošanās nesanāk- pat ja tu strādā ar vienu bērnu! Pamēģiniet vienlaicīgi braukt ar mašīnu, gatavot vakariņas un kaut ko uzadīt!
Ja skolotājiem maksātu par bērnu nodarbināšanu pēc stundām, tad arī veidotu dažādas grupu nodarbības. Tagad uz visu skolu ir viena pagarinātā grupa, kur bērni mācās, taču viens skolotājs nevar nodrošināt dažādu klašu komplektiem izmācīšanos un brīvā laika nodarbības. Es, piemēram, labprāt strādātu ar savu klasi līdz 16-17-iem. Smuki izmācītos, pastrādātu papildus gan ar spējīgiem, gan švakulīšiem. Bet par absolūti skaistām zilām acīm to gan nedarīšu. Jau tagad vismaz trešdaļa darba apmaksā neietilpst!
pēdējam komentētājam 10.03.2017. 11:47:03
Bet raksts taču nav par problēmu "bērniem pietrūkst ģimenē kopīgi pavadīta laika". Raksts ir par to laiku, kuru bērni tik un tā nevar pavadīt kopā ar ģimeni, jo pēcpusdienās pieaugušie ģimenes locekļi parasti ir darbā. Kādā veidā laiks, ko bērns šobrīd pēc stundām līdz vecāku pārnākšanai pavada viens pats mājās vai pagalmā, varētu kļūt par laiku, kas pavadīts kopā ar ģimeni? Tas nav nekādi iespējams. Izlasot rakstu par vienu tēmu, protams, var raisīties galvā idejas par citu "nevirspusēju" tēmu, bet tas nav iesmesls teikt, ka citi, kas runā par konkrētā raksta tēmu neko nesaprot.
Žēl, ka domājat tik virspusēji. Es runāju par aploku, Jūs par aitām. Es runāju par vispārīgu problēmu,KA BĒRNIEM PIETRŪKST LAIKS AR ĢIMENI. Fakts kā tāds. Lai Jums jauka diena un izdodas būt gan labam darbiniekam, gan naudas pelnītājam, gan vecākam :)
Ēriks @skumju ieleja, pēdējais komentārs 10.03.2017. 09:40:47
UN?! Acīmredzot, nelasāt gan! Nevienam neinteresē, tak lai jūsu bērni sēž mājās kat 24/7. Runa ir tikai par tiem bērniem, kuriem ir vēlme vai vajadzība vairāk laika pavadīt sklā un papildus izglītoties vai vienkārši jāpavada laiks, jo jāgaida vecāki!!
Un, ja Jūs varat spriest par cilvēku pēc viņa viedokļa, uz kuru tiesības ir mums visiem, un vel saukt par kviecošu publiskā telpā, atvainojos, Jūs bērniem varat iemācīt tikai to,ka taisnība ir Jums vienam un par cieņas izpratni es nerunāšu.
Erikam un citiem no skumju ielejas 10.03.2017. 09:03:25
Tad bez manis, skatot pozitīvi spiesto pogu, ir daudz nedomājošu un kviecošu! Ja strādā ar sirdi, tad var redzēt un pamanīt daudz vairāk. Un lasīju gan! Bērniem ir jābūt mājās, jo mūsu sistēma, slodze un pulciņi ir gana! Mani bērni ir laimīgi, jo daudziem esmu vecāku vietā! Jo vecākiem nav laika,kas mūsu ikdienā ir pat saprotami. Nevajag te kalt akmenī. Nav nozīmes kā pavada laiku, es runāju par ĢIMENISKUMA FAKTU.
vecāks > Jutai 09.03.2017. 12:38:22
Un kāpēc gan skolas telpās nevarētu būt pieskatītāji, bērnu nodarbinātāji tie, kas nav priekšmetu skolotāji? Jau šobrīd Rīgā pašvaldības bērnu un jauniešu centru darbinieki piedāvā interešu pulciņus, kuru nodarbības notiek skolas telpās (ja ar skolas administrāciju tā ir sarunāts). Un neuztraucieties, Juta, ja nepieciešams, arī citu profesiju pārstāvji strādā ilgākas darba stundas un pat bez pusdienlaika, kad un ja tas ir nepieciešams.
Ēriks @skumju ieleja 09.03.2017. 12:16:11
Mans personīgais viedoklis - jūsu bērniem, iespējams, krietni labāk būtu pēcpusdienas pavadīt skolā kādos interesantos pulciņos, izmācīties utt. Jo ja mājās ir tik histērisks vecāks, nekritiski domājošs un argumentēt nespējošs, kur bļauj un kviec pirms vispār izlasa par ko ir runa... Ticiet man, nevienam bērnam tas nenāk par labu.
Juta- viedoklim 09.03.2017. 12:08:16
Šī doma, ka skolai vajag ilgāk, agrāk, vairāk nekā no zvana līdz zvanam...Tā nav pirmo reizi. Un tā sabiedrība prasa tikai no skolotāja. Citu profesiju darbinieki gan ierodas uz noteikto darba laiku. Piemēram, pēc darba gaterī vai veikalā, frizētavā, advokātu kantorī un citur pēc nostrādātā laika dodas mājās. Neviens neuzskata, ka būtu vēl laiciņu jāuzkavējas, kaut kas jāpadara, vairāk, virs normas, ārpus kārtas, ka no rīta tak arī varētu būt kādu stundiņu agrāk, lai pieskatītu utt. Bet par skolotāju tā ir kā norma- lai ne vienu brīdi bērni nav vieni- citi nāk nesamērīgi agri, citus, redz, vakarā nevar mājās dabūt, par klaiņotājiem jāatbild, par zagļiem veikalā arī un par visiem, kam nav kur palikt. Domāju, skolas jāliek mierā. Tiešām- lai izglīto un māca. Bet pēc stundām -jārada citas instances, kas par bērniem gādā.
Kuri būtu tie skolotāji, kas bērnus ieinteresēti pieskatīs un visu izmācīsies.Vai tie , kuri jau nostrādājuši savas 7 kontaktstundas un kam vēl jāizlabo nodotie darbi, jādoma par rītdienas stundām?
vecāks > pedagogam un skumju ielejai 09.03.2017. 11:27:36
Pedagogs nav iemācījies lasīt un lasīto izprast. Pirmkārt, šī ideja netiek apspriesta mūsu valstī, bet gan kaimiņos - Lietuvā. Otrkārt, nav runa par bērna palikšanu uz pastāvīgu dzīvošanu skolā, bet gan par saturīgu un lietderīgu laika pavadīšanu līdz brīdim, kad mājās no darba pārrodas vecāki. Treškārt, kurš tad tos bērnus šobrīd pieskata pēcpusdienā? Varbūt bērns apmeklē kādu pulciņu (bet arī tie nenotiek katru dienu), varbūt pilda mājas darbus, varbūt iet ciemos pie draugiem, varbūt lasa grāmatu, varbūt lūr TV, datorā vai telefonā, bet varbūt kaut kur iekuļas nepatikšanās. Vairumam vecāku darba laiks beidzas ap pieciem, sešiem (atkarībā no tā, cikos sācies, cik garš laiks pusdienu pārtraukumam ierēķināts), pierēķinām klāt laiku, kas nepieciešams, lai nokļūtu no darba mājās (piemēram, Rīgā tas var prasīt pat stundu laika), un tad aprēķinām sauso atlikumu - 2-3 stundas, kurās jāpaspēj gan vakariņas pagatavot, gan ar bērnu aprunāties, gan palīdzēt viņam mājas darbus izpildīt (ir bērni ar gudrām galvām, kam viss padodas viegli, un kuri paši ar mācībām tiek galā, ir bērni, kuriem ir nepieciešama palīdzība un apgūstamās mācību vielas papildus izskaidrošana). Bieži vien tieši tā kopā būšanas un caur to - audzināšanas - puse sāk klibot, jo tam vienkārši nepietiek laika un spēka (arī man, tāpat kā tam pārgurušajam pedagogam, vakarā vairs nav spēka pasaciņu bērniem izlasīt). Doma, ka visu nelaimju pamatā ir vecāki, kas dzenas pēc naudas (strādājot parastu astoņu stundu darba dienu un vēl kādu stundu pavadot ceļā uz mājām) ir visai interesanta, jo laikam tās paudēji nezina, ka vecāku pienākums ir savus bērnus nodrošināt arī ar pārtiku, apģērbu un dzīvesvietu.
Es sapratu,ka tā ir iespēja bērnem , kuri nedzīvo skolas tuvumā. Gaidot autobusu ,klīst pa ielām,zog veikalos un demolē autoostu.
kas tas par jauninājumu?Vai vecākiem vispār nav bērni jāpieskata?Tā ir apzināta ģimenes modeļa iznīcināšana.Tās vairs nebūs skolas,bet bērnu patversmes,kur paglābties no vecākiem.Tā jau pedagogi audzina bērnus vairāk nekā vecāki.Stulbumam nav robežu mūsu valstī.
skumju ieleja 09.03.2017. 08:10:15
Labāk būtu plānot valstī tā, lai VECĀKIEM ir laiks pavadīt laiku ar bērniem. Ģimeniskums mūsu valstī ir zudis, ne visur,bet ir. Domājam tik kur nogrūst bērnus un tad brīnāmies par Zilajiem vaļiem utt. mŪSU VALSTĪ VISS IR PAKĀRTOTS NAUDAI, CIK DAUDZI NO MUMS VAR TEIKT,LIEKOTROKU UZ SIRDS,KA PAVADA PILNVĒRTĪGI, GANA DAUDZ LAIKA AR SAVIEM BĒRNIEM? Cik? Tā ir liela valsts problēma. Pietiek skatīties virspusēji, virzienā-kas kuram ir izdevīgāk. Daudzi vecāki šausmās, kad uzzin,ka gaidāms brīvlaiks un bērni būs mājās visu dienu. Un skolotājam arī ir bērni, ģimene, bet reizēm nav spēka pasaku izlasīt, jo pats, atnākot mājās, gatavo stundas, labo burtnīcas. Bet daudziem liekas, ka skolotāji dzīvo skolās un citu neko negrib dzīvē. Tāpat ir ārstiem,kuri raujas pa vairākām vietām, un arī citi prof.pārstāvji. Sapratāt,kur ir reālā problēma? Lieliski būtu,ja būtu atsevišķa vakance, ja reiz gribās bērnus skolā turēt līdz vakaram. Cik ērti-bērns atnāk mājās, mājasdarbi izpildīti,izmazgā zobus-un gultā...
Rūgtā prakse rāda, ka pamatskolā ir daudz bezjēdzīgu priekšmetu programmā.... Bērni nav muļķi ! Problēmas ir no nesakārtotības absurda., pārbāztām klasēm, pārslogotiem audzinātājiem, neieinteresētiem ministriem un citā dimensijā planējošās ministrijas.... un ir ļoti svarīgi mainīt vidi, nevis dirnēt vienās sienās!
Un kā ar skolotājem? Viņiem arī varētu pilnas dienas koncerpciju izstrādāt. Lai skolotājs varētu strādāt 8 astronomiskas stundas, sēžot skolā, un pa šiem stundām gan vadītu mācību stundas bērniem, gan gatavotos, gan labotu darbus. Un lai pārejais laiks būtu brīvs ka normāliem cilēķiem. Tad darba slodzes aprēķini stipri vienkāršosies un nebūs nenormēts neapmaksātais darbs jādar mājās
Skatieties plašāk @nemaz 08.03.2017. 19:23:35
Nu bet taču nav jāpaliek, dievs žēlīgais! Bet padomājie arī par citiem bērniem, jūsējie nav vienīgie... Citiem tā būtu laba iespēja.
"Koks ar diviem galiem". Viens, atņemam bērnību, otrs, daram visu, lai nedegradētu, lai socializētu, lai palīdzētu vecākiem. Tieši tā pat ir ar evalūciju cauri gadsimtiem - zaudējam dabiskumu, lai kalpotu naudai. NU? Vai tad nav kopsakarības? Tāpēc nevajag visas idejas noliegt. Visi ģimeņu modeļi, vecāki, bērni un cilvēki nav vienādi, un peras šai naudas gadsimtā kā māk. Tāpēc viss, kas tiek veidots vieglākai dzīvei mūsdienās, un nav uzspiests kā obligāts ir tikai apsveicami.
nevēlos lai mani bērni paliktu skolā līdz vakaram...
Latvijā tas nebūtu iespējams - interešu izglītībai cits finansējums. Vienīgā iespēja - papildināt amatu kodifikatoru ar jaunu amatu - BĒRNU PIESKATĪTĀJA
Tā arī Latvijā ir vienīgā reālā iespēja, ja Latvijā tiešām plāno realizēt skolu reformu. Skolas autobuss ir daudz lētāk nekā skola ar 70 skolēniem.
Jūs runājat par brīvo laiku, bet vai tiešām jūs esat tik akli, ka nepamanat, ka jūs tieši to atņemat bērnam ? Padomājiet dziļi, ko gribējāt esot skolā paši, un cik ilgi jūs spējāt pievērst uzmanību tam, ko jums teica skolotāja/tājs. Neiejot ilgās runās par to, cik stulbs ir šis gājiens, es citēšo kādu visiem pazīstamu cilvēku... ''Mēs tik ilgu laiku esam pavadījuši būvējot paradīzi, ka mūsu stulbumā, neesam pamanījuši, ka esam to iznīcinājuši.''
Jūs runājat par brīvo laiku, bet vai tiešām jūs esat tik akli, ka nepamanat, ka jūs tieši to atņemat bērnam ? Padomājiet dziļi, ko gribējāt esot skolā paši, un cik ilgi jūs spējāt pievērst uzmanību tam, ko jums teica skolotāja/tājs. Neiejot ilgās runās par to, cik stulbs ir šis gājiens, es citēšo kādu visiem pazīstamu cilvēku... ''Mēs tik ilgu laiku esam pavadījuši, ka mūsu stulbumā, neesam pamanījuši, ka esam to iznīcinājuši.''
nopietni?????? 08.03.2017. 15:16:30
Tad jautājums- kad piedzimst bērns, kam pieaugušie pakārto dzīvi? Naudai???? Kur paliek bērnu. Cik nav silītēs, bērnunamos. Drausmas,jā, ir vecāki,kuri ar prieku bērnudāzos atstātu uz nedēļu. Žēl bērnu...tik daudziem trūkst mīlestības. Ja glaužas klāt skolotājam...Tādu ir daudz. Varbūt atstājiet vispār skolā un miers? Skolotājiem jau ar savus bērnu redzēt negribās, tik sēdēt un audzināt to bērnus,kuriem priekš viņiem nav laika! Atvainojos par tiešumu.
Manī tas rada pārdomas, kam mūsdienās vajadzīgi bērni un kāda būs viņu loma nākotnē? Nevienam nevajadzīgi robotiņi, ar mērķi pelnīt pensiju fondu. Trakākais, ka daļa cilvēku atbalsta jebkuru ieceri tā vārdā, ka vecāki taču līdz naktij strādā, ka bērniem taču nav kur palikt, viņiem taču nav ko darīt. Jebkurš iemesls, ko minam, apstiprinot jaunas koncepcijas nepieciešamību, parāda vājas vietas, kas patiesībā netiek sakārtotas. Būtu vispirms jālabo tas, ka vecāki līdz naktij strādā, ka bērniem nav kur palikt, ka viņiem nav ko darīt un tamlīdzīgi. Jauna koncepcija ir veids, kā dzēst ugunsgrēku, tā ir kā avārijas kontracepcija. Skolās netiekot galā ar vardarbību? Ja tur būs jādzīvo līdz vakaram, tad nelīdzsvarotie varēs uzgavilēt - būs ko terorizēt visas dienas garumā.
Skolām ir jāizglīto, nevis jādomā, kur likt bērnus pēc stundām!!!
Nu nespēs tie bērni pēc stundām vēl līdz vakaram produktīvi pa pulciņiem ņemties. Viņiem vajag mājas, drošu vidi, kur pabūt mierīgi savās mājās. Varbūt tad atceļam vecākus vispār un lai kā internātā, kā pirmdien atnāk, tā piektdien mājās, bet varbūt uzreiz uz pusgadu, lai paliek skolā, saliksim gultas vairākos stāvos un bērni būs kā teikt "pie vietas". Mājās uz Jāņiem un Jauno gadu!!! Viss!
Ja skolā varētu jēdzīgi pavadīt pēcpusdienu, tad būtu krietni labāk. Atceros, kā es savulaik pēc stundām gaidīju, kad man brauc pakaļ, un tad galīgi vēl nebija vēls vakars! Pēc stundām varbūt līdz 15 vai 16 (maksimums!) un jau tajā laikā nav kur palikt un ko darīt - klasēs jau sēdēt nevar, kafejnīcu arī slēdz ciet.. tad nu domā, kā neizskatīties pēc pēdējā lūzera, sēžot garderobē!! Skolām vajadzētu mazliet padomāt par bērniem ne tikai papīros ierakstītajā laikā - kā zvanst atskan, tā lai skrien uz visām četrām debess pusēm!
Diemžēl tā arī daudzi dara - nedodas mājās, bet klaiņo pa rajonu.
Noteikti par šādu iespēju arī Latvijā! Bieži vien bērniem nav nemaz pie kā mājās doties, jo vecāki strādā līdz vēlam vakaram. Ehh. Un ko viņiem darīt? Kā bednīšiem vieniem sēdēt bibliotēkā, kuru arī drīz vien slēdz ciet vai doties klaiņot ārā...?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7-4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.