Lietotājvārds
Parole
Nu kā tā var skaitīt? Sanāk, ka 420 un 760 ir "aptuveni tas pats" ? Kad, nabadzībā esot, katri 5 Euro ir SVARĪGI! Saņemot 500, man tieši 200 nepietiek ģimenei KATRU mēnesi!!!
Mana alga nesvaarstaas, man jau patiktu gan,ja vienu meenesi buutu 700 un tad jau pieciestu naakoshajaa 300, bet nekaa, katru meenesi tikai 300...diemzeel...
Tas 420-760 uz papīra ir tas adekvātais un konkurētspējīgais atalgojums, par ko tu ar putām uz lūpām cīnies?
Tu zini kādas algas saņem nelielo skolu skolotāji? Un par kādu slodzi? Pamēģini pastrādāt apvienotā klasē un sagatavoties tādai stundai. Ja nepamēģini, tad vismaz papūlies painteresēties!
Vai nav kauns šos ciparus ķirināt? 31.10.2015. 08:55:36
420- 760 ir UZ PAPĪRA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Par papīru kurpes nenopirkšu un par dzīvokli nesamaksāšu!
Minot šīs summas, vispār nav pateikts, kas ar tām domāts - likme vai tas, cik skolotājs saņem, strādājot 40 st. nedēļā. Automātiski tur pieskaitītas direktoru un vietnieku algas (strādāju skolā, kurā 180 skolēni, bet direktora un 5 -6 vietnieku algas ir vismaz 3x lielākas nekā skolotājiem. Nerunājot nemaz par melnajām avīm, kas te strādā...Bet audits to neredzēja...jo nopirkts...
Nevar īsti noprast, vai šie 420 - 760 eiro ir jāuztver kā super labs vai slikts rādītājs skolotājiem un viņu darba apjomam, kvalitātei, ražīgumam... Apkopējām arī ap to pašu grozās, sētniece mūsu pagalmā par to vispār atsakās strādāt 8 stundas dienā ...vai tam tā ir jābūt?
Negribas ticēt, ka tie, kas apkopoja šos datus, neapzinājās, ko īsti viņi apkopo. Atliek secināt, ka dati speciāli tiek rādīti tādā gaismā, lai sabiedrībai izskatītos tā, kā nu tagad izskatās. Un mediji papildus vēl noklusē to, kas IZM lapā ziņojumā ir palicis - ka tur ir ieskaitīti visi, kas ir skolotāji (bet aizmirsts pateikt, ka alga gan nav paņemta tikai skolotāja algas daļa, bet visa, ko saņem konkrētā persona, tātad, piemēram, ja bibliotekārs vēl māca tās atļautās dažas stundas, vai direktors vai vietnieks - tad paņem visu - abu amatu algu kopā).
Saņemto algu sarēķina, bet kāpēc nepasaka, ka skolotāji strādā 2 slodzes, lai nopelnītu vairāk par 500 eiro.
nožēlojami! 29.10.2015. 21:02:55
Skolotāja algas diena ir tā, kas sabojā noskaņojumu, jo ieejot veikalā, nopirkt nevar, gandrīz, nekā, izņemot pārtiku un kādu našķi bērniem. Lai nopirktu ziemas zābakus, turpat jau puse algas vajadzīga, lai nu paliek, pastaigās vecos. Jādomā, lai pietiktu naudas samaksāt kārtējos ikmēneša rēķinus un izvilkt līdz nākamajai, nožēlojamajai algas dienai. Padoms topošajiem pedagogiem: ja esat gatavi dzīvot pelēcībā, tad droši kļūstiet par skolotājiem!
Kāds bezprāts - problēmas apzināta nerisināšana uz skolotāju rēķina, kurš iegūs?????????????? (VALDĪBA), kurš zaudēs??????????????? (VISI SKOLOTĀJI_KATRS NO MUMS)!!!!!!!!!!!!!!!! ("Nodzītus zirgus nošauj...")NESAGRAUJIET SISTĒMU (NEPIEŅEMIET BRĀĶI), NEĻAUJIET TO DARĪT BEZATBILDĪGI. PARŪPĒJIETIES PAR VISIEM SKOLOTĀJIEM - ALGAS SAMAZINĀT NEDRĪKST NEVIENAM, NOTEIKTI JĀROD PAPILDUS LĪDZEKĻI NELIELO SKOLU SKOLOTĀJU CIENĪGĀM ALGĀM!!! MODELIS BEZ TARIFIKĀCIJAS - SAMUDŽINĀŠANA, PASAKOT, KA TIEK SAMAKSĀTS PAR VISU, BET NEBŪS SKAIDRS KONKRĒTI NEKAS (būt skolā un strādāt vai būt skolā un pavadīt laiku, atsēdēt paredzētās darba stundas...) Nedrīkst notikt sistēmas sakārtošana ar milzīgu naudas pārdali pašā sistēmā.
Skaidrs, kāpēc pedagogu algas 2000+ EUR 29.10.2015. 17:08:57
Izglītības un zinātnes ministrija (turpmāk – ministrija) ir apkopojusi datus par pedagogu (visi pedagoģiskie darbinieki – piem., iestādes vadītājs/direktors, vietnieks, metodiķis, vispārējās izglītības skolotājs, pirmsskolas skolotājs, interešu izglītības skolotājs, speciālās izglītības skolotājs, profesionālās ievirzes skolotājs, sporta treneris/organizators, karjeras konsultants, logopēds, psihologs, sociālais pedagogs, bibliotekārs, internāta audzinātājs u.c.)
Haotiski ir tas, ka šī milzu atšķirība 420 un 813 ir par LIKMI! Vēl nekur nepiemin, ka jaunajiem skolotājiem, kuri skolā nostrādājuši mazāk par 10 gadie, likme ir 405 un 413 EUR. Mūsu skolā tā arī ir!
Tev ir pilnīga taisnība,Letiņ! Tikai jāņem vērā, ka skolas dibina un slēdz pašvaldība. Valdība šo procesu var ietekmēt, nosakot minimālo skolēnu skaitu klasē. Nezin kāpēc skolotājiem jājūtas vainīgiem par esošo situāciju. Vai Jums pašam ir konkrēts priekšlikums, kā to varētu darīt un kuram tas jādara?
Bērnu skaits skolās samazinās , skolas pustukšas , bet skolotāju skaits nemazinās .Samazināsim skolas un skolotāju skaitu un visiem būs pienācīgas algas .Tagad ir skolas kur skolotāji un tehniskie darbinieki ir vairāk kā skolēnu . Visi jau grib lielas algas . Bet sistēmai vajag ļoti sāpīgas izmaiņas tad arī varēs runāt par algu paaugstinājumu .Ir jāreformē skolas daļu slēdzot ,un tad pedagogi kas paliks varētu saņemt kā minimums 1000 euro un vairāk
Strādāju Rīgas pašā viducī ,tātad centra skolā.Mana algas likme "uz papīra "ir 532 eiro. Braucu no pierīgas...žēl,ka nav darba tur,kur dzīvoju,citādi par likmi saņemtu 813 eiro.Ir taču starpība,vai ne???
te jau arī ministre atzīst situaciju, ka 2/3 skolotāju algas samazinās. Jo 44% saņem no 420 - 760. Atskaitām no šejienes nost tos, kas saņem 700 - 760, paliks kādi 30%. Un visiem pārējiem nogriežam nost. Ņemot vērā, ka tagad slodze ir 21 stunda, bet tad būs 28 - 30 stundas, mums atstās 700 par slodzi. Par 21 stundu - tie būs 600. un cik paliek uz rokas?? Nekauņas!
Skolu direktori arī ir pedagogi. Palielinot skolu direktoru (un viņu vietnieku) algas par 40% (jaunais pedagogu algu modelis paredz ievērojamu skolas administrācijas algu palielinājumu, Straujuma teica - līdz +40%), varēs rakstīt, ka skolās strādā pedagogi, kuru alga tuvojas vai pat pārsniedz 3000 eiro! Korektāk būtu informēt sabiedrību par skolotāju algu par likmi. Ja skolotājs strādā skolā un vēl, piemēram, remontē automašīnas vai restaurē mēbeles, vai tad mēs arī drīkstam apgalvot, ka skolotājs "bruto" mēnesī nopelna 1300 eiro?
Tiesa, ka par likmi ( tās ir 21 kontaktstunda ) pedagoga atalgojums ir 420 eiro pirms nodokļu atmaksas, bet strādājot vairāk kā vienu likmi, attiecīgi atalgojums arī pieaug. Ja pedagogs strādā mazāk kā vienu likmi, arī atalgojums ir mazāks. Kas tad šeit ir haotiski?
500 eiro = ...... lati! Ar šiem milzīgajiem paaugstinājumiem un grozījumiem nemaz neesam sasnieguši pirmskrīzi! Citiem sauc ciparu pēc nodokļu samaksas, pedagogiem - pirms. Otrādi saukt tā neskaisti izskatās! Lielais tūkstotis pēc nodokļiem un pārrēķinot latiņos, ir tas, kas sen jau sasolīts! Valdība solījumus nepilda! Savu likumiņu par iespēju aldziņu pacelt, mainoties vidējam rādītājam, ātri pieņēma un nekad nepiemirst!
Hmm. Skolotājas pārdomas. 29.10.2015. 11:22:25
Arī es māku strādāt ar taustiņu kombināciju COPY-PASTE. Tāpat kā pašlaik katru dienu tiek cepti rakstiņi ar vienādu saturu, mainot tikai virsrakstu! . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Man vēlas maksāt 3 eiro par stundas darbu ar 20 skolēniem vienlaikus. Prasa kvalitāti. Prasa, lai visi būtu vienādi LABI iemācīti, izpratuši, protoši. Neskatoties, ar kādu atbildību, priekšzināšanām, prasmēm, iemaņām, gēniem viņi atnākuši uz skolu. Un pat, ja atnākuši bez jebkādiem piederumiem darbam, regulāri nepildot nevienu mājas darbu. . . . . . Bet: pie FRIZIERA ar saviem plānajiem izdedzinātajiem matiem, kur 3 mati 9 rindās un prasu - man superīgu frizūru ar skaistām lokām līdz jostasvietai lūdzu stundas laikā par... 3 eiro! un stundas laikā!, nu kaut 5 eiro. Uztaisīs?:D Aizeju pie KONDITORA ar saviem gadiem stāvējušajiem, iepelējušajiem miltiem, vecajām olām, sažuvušajām rozīnēm un prasu - man superīgu, kvalitatīvu torti vajag! Pa 3 eiro. Stundas laikā izcepiet! Nu, kaut 5 eiro. Uzceps?:D Aizeju pie AUTOMEHĀNIĶA ar savu no vecas mašīnas izņemtu detaļu, pa pusei sarūsējušu un prasu - man am jaunajam, skaistajam auto tāda sabojājās, lūdzu nospodrināt, sataisīt, lai spīd, laistās un kalpo visu mūžu, un stundas laikā par 3 eiro! nu kaut vai 5 eiro! -Sataisīs?:D Tā es varētu turpināt.... . . . . Bet turpināšu tiem vecākiem, kas tūlīt teiks - nestrādā! Nečīksti! Ej projām! Tas ir privātais bizness! Jā. Skolotājs ir valsts algots... pat nezinu kas... "darbonis-misionārs", laikam:... no ierēdniecības izmeta.... no vidējās algas atsaistīja.... līdz minimālajai palikuši 40 eiro, bet: . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . vai tas, ko šobrīd PRASA un ko ir gatava par savām prasībām no skolotāja maksāt Valsts, ir samērīgi? - neviens frizieris NEVAR no sabojātiem, plāniem matiem izveidot garus, skaistus, neviens konditors NEVAR no veciem, bojātiem produktiem izcept kvalitatīvu, garšīgu kūku, neviens automehāniķis no vecas, nolietotas detaļas NEVAR uztaisīt tādu, lai tā labi kalpotu jaunai automašīnai ilgstoši! Un par tādu samaksu stundā NEVIENS pat klāt neķersies! . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Bet no skolotāja prasa, lai tas spētu uz skolu atvestus 20 dažādus bērnus (nebūt ne ideāli audzinātus, aprūpētus, ar dažādu potenciālu spējās, motivācijā) visus vienādi LABI iemācītu vienlaicīgi ar viņiem strādājot!!!!! Vai te kaut kas nav šķērsām prasību un atalgojuma samērībā?
Lai visi skolotāji saņemtu 700 eiro PIRMS NODOKĻU SAMAKSAS tas ir ap 500 eiro pēc nodokļu nomaksas, Ja skolotājs staigās kumpalās un ēdīs auzu pārslas izdzīvos, tikai skolnieku acīs viņam nebūs autoritātes un neviens viņa priekšmetu nemācīsies
Eiro pirms nodokļu nomaksas - noņemiet vēl darba devēja nodoklu un pārējos - tie ir absolūtie skaitļi ar visiem nodokļiem. Cilvēki vēl aizmirst, ka ir arī darba devēja nodoklis! 1500 noteikti ir direktoriem lielās skolās + viņi vēl arī stundas vada un "aizstāj" skolā neesošos kolēģus (slimojošos)!
Gribu redz'te to skolu, kur saņem 1500 eiro. Vārdus studijā! Neticu, ka tādas skolas ir. Protas, direktori - iespējams!
Un turpinās strādāt par 300 eiro āri! Skolotāji, iztaisnojiet mugurkaulu, pietiek. Ja nepiekāpjas, mums arī nav jāpiekāpjas!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6+2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.