Lietotājvārds
Parole
Muļķības. Laikam āboltiņas, vairiņas u.c. ir vīrietenes.
Vieniga vieta ,kur diskrimine viriesus ir Latvijas skolas.
Bļāvējiem par feminismu 09.03.2016. 22:44:27
Vispār jau to vidējo atalgojujmu, ko aprēķina šādos pētījumos, sievietēm samazina arī pirms, pēcdzemdību un bērna kopšanas atvaļinājumi, slimības lapas bērna slimošanas laikā, nepilnas slodzes darbs utt. Tā arī sanāk par vienādu amatu dažāda alga.
Tā jēga jau nav plikā izglītotībā, bet tajā, cik sakarīgs, vadītspējīgs, pieredzējis ir vīrs. Sievietēm obligāti nemaz pasaules norisēs nav jāņem pati galvenā loma, kā saka, pats augstākais noteikšanas, vadīšanas un vārda galapunkts.
Es atvainojos, bet Latvija var iztikt bez šīs neizglītotās feministu propogandas. Šie jau veci maldi no ASV un R-Eiropas stulbajiem galiem. "ik reizi, kad vīrietis nopelna 1 eiro, sieviete par to pašu darbu saņem tikai 84 centus." Ja tā būtu, tad pieņemtu darbā tikai sievietes, kāpēc lai darba devējs izvēlētos tērētu vairāk naudas uz vīriešu strādniekiem? Ak jā- jo viņi strādā ilgākas stundas, ņem jēdzīgākus amatus un pavada mazāk laika ar bērniem. "par to pašu darbu" Meli, meli, meli un vēlreiz meli. "Sievietes Eiropā ir izglītotākas par vīriešiem" izņemot tā, kura izdomāja šitos murgus. Feministes raudās par to, ka sievietes ir mazākumā augsti vērtētos amatos, bet tas, ka ir vīriešu pārsvars arī bīstamajos darbos, raktuvēs un kanalizācijās, viņas neuztrauc, zin', tas var palikt. Šis raksts var iet ieskrieties.
atkaliņās visi pelna mazāk nekā Vakareiropā. Tā ir kliedzoša diskrimninācija!!Eiropai mums jāpiemaksā!!!
Kāds brīnums gan? Četras "tradicionālās" sieviešu sfēras - izglītība, medicīna, kultūra, sociālā sfēra - prasa augstu izglītības līmeni, bet ir relatīvi zemāk atalgotas. Pie mums tas ir ļoti krasi izteikts, bet principā tā ir visur. Kamēr banku sektors, politika, uzņēmumu menedžments ir ar mazāku sieviešu īpatsvaru , bet ar krasi augstākām algām.
man vispār nav skaidrs, kā pasaulē notiek algu samaksa! Kā piem. citās valstīs var palikt pāri uzturlīdzekļi lai ģimene mierīgi varētu kopā atpūsties, bet te LV ,knapi velkam?
un mana dzīvesbiedre ar ar augstāko izglītību apsver iespēju braukt uz ārzemēm strādāt cehā, jo tur nopelna 10 reizes lielāku samaksu un ik pa laikam tik atbraukt uz LV mājām! Lai vismaz vecumdienas skaisti varētu pavadīt.
nevar būt vienā uzņēmumā 10 gāmatvedes, bet traktoristi gan var būt! Sievietes tak ar var iet ar lāpstu zemi rakt, bet to nedara! Tad būs dzimumu vienlīdzība!
kaut kur sociālo zinātņu mācībā top testiņš ar "pareizajām atbildēm" šajā jautājumā...
Domāju, ka šeit atkal notiek prātu jaukšana, jo viss ir sabāzts vienā maisā. Nevar salīdzināt dažādu profesiju atalgojumu, jo ir profesijas, kur atalgojums ir zemāks, neatkarīgi no tā vai tur strādā vīrietis vai sieviete un tāpat ir profesijas, kur tas ir lielāks gan sievietei gan vīrietim. Korekts salīdzinājums būtu, tad ja šāda atšķirība parādītos vienas un tās pašas profesijas ietvaros.
Kam tieši jūs to sakiet?
Varbūt daļa no tā, ko mēs saucam par izglītību ( laika pavadīšana n-tajā augstskolā nevis veltīšana savai ģimenei) nemaz nav īsta izglītošanās (kļūšana gudrākam/ai- vairāk apjēgt, vairāk saprast, vairāk pašnoteikšanās un pārliecības par vērtībām,...). Sēdēšana skolas/augstskolas solā vēl nedod garantētu pozitīvu iznākumu !
Lūdzu nejaukt jēdzienus LĪDZTIESĪBA un VIENLĪDZĪBA.
Emancipācija drīzāk, nevis vienlīdzība. Vienlīdzība nav vajadzīga. Katram ir savas stiprās un vājās puses, arī dzimumiem. Vai sievietēm un vīriešiem vajadzētu tikt vienlīdzīgi vērtētiem sportā? Piedalīties kopīgās svarcelšanas sacensībās? Nu, tas tāds piemērs, lai ideju saprastu. Vienlīdzība nav nekāda panaceja.
Nu, re! Tad Klāras Cetkinas un Rozas Luksemburgas līdzgaitniecēm vēl tāls ceļš priekšā ejam, līdz vienlīdzība būs sasniegta!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7-6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.