Lietotājvārds
Parole
Artis daiders 29.09.2016. 17:40:32
Tu piepisi visus Latvijas skolotājus. Un man nav kauns to teikt. Tu kā izglītības ministrs esi lohs. Algu reforma ir dirsā galīgā. Paskatīsimies tālāk.
Kvalitāte ir! - lūdzu, cien. ministra kungs, nāciet uz skolām un vērojiet stundas. Es reizēm apbrīnoju, kur skolotāji vēl spēj ņemt šo enerģiju un radošas idejas mācīt mūsu un Jūsu bērnus (mazbērnus). Jautājums - KAD BEIDZOT SKOLOTĀJAM BŪS CILVĒKA CIENĪGA ALGA!!!!
no nelielas skolas 10.04.2016. 14:14:41
Atalgojums tikai pašam ir prioritāte!
zivs pūst no galvas. 10.04.2016. 13:43:24
Uz brīvprātīgo darbu vairs neparakstos! Ja maksās 2 minūtes par labošanu, tad arī 2 minūtes labošu! Ja maksās par klases audzināšanu 2 stundas nedēļā, tad arī tā darīšu!
algu samazināt uz pusi, tas ir svarīgākais darbs un paaugstināt viņu darba efektivitāti u.c.blablabla tukšmuldēšanu.
kā gan citādi 07.04.2016. 17:09:17
Svarīgākais kakla kungiem skolotāju streika dienā palielināt algas. Protams, par minimālo algu prasības uzskrūvēt. Ļoti motivējoši!!!
Labs joks, atlika tikai vēl šito ielikt 1. nevis 5. aprīlī. Kauns, ka mums ir tik "gudrs" ministrs.
Tam>Ārpus Rīgas. 07.04.2016. 10:59:54
Nevajag izdomāt jaunu divriteni - pagarinot mācību gadu neko neiegūsim. Lai IZM ministrija plāno darbu ar skolēniem vasarā, piesaistot nometņu vadītājus utt. Skolotājam ir vajadzīga atpūta, kas reāli tagad ir tikai 1, 5 mēn. Līdz Jāņiem ir darbs ar nesekmīgajiem, gatavošanās izlaidumiem, vasaras nometnes, ja tādas skola organizē. Augusta vidu jau esam darbā un rakstam plānus, apmeklējam kvalitātes celšanas kursus utt. Skolotāji nav un nevar būt atbildīgi par katras ģimenes izvēli radīt un audzināt bērnus. Kad plānoju ģimeni rēķinos ar to, ka būs bērni, viņi būs jāsūta dārziņā, pēc tam skolā un augstskolā - savu dzīvi tam pakārtoju. Skolotājam uzspiest darbu ar skolēnu vasarā ir vājprāts. Jau 9 mēneši mācību gadā diendienā ar skolēniem (Mūsu izgl. sistēmā arī brīvdienās nevar no skolas darba atslēgties - jālabo darbi, jāplāno stundas nāk. nedēļai) - tā ir milzīga slodze gan emocionāla gan fiziska, savai ģimenei tā arī neatliek laika.
ārpus Rīgas 06.04.2016. 16:29:51
Vai tiešām nesaprotat, ka vasarā rīdziniekiem nav kur likt bērnus? Nometnes-dārgi, vecvecāki, radi laukos-nav, vecākiem laika nav. Bet risinājums ir- PAGARINĀT MĀCĪBU GADU! Jo garāks būs mācību gads, jo mazāk problēmu vecākiem-skolotāji pieskatīs! Atbildības slogs par SAVU bērnu pārlikts!
....................... 06.04.2016. 15:19:16
Labāk lai sāk likt algas skolotājiem klāt! Skolotāji iet uz skolu māca skolēniem visu kas jāmāca un tērē savu laiku lai neko nevarētu dabūt par strādāšanu! Bet politiķi un ministri neko nedara kāda jēga no politiķiem un ministriem!? Skolotājiem algu vajadzētu 5000-10000 Eiro mēnesī! Bet politiķiem un ministriem 100-300 Eiro mēnesī!
bezatbildība no VISC puses 06.04.2016. 15:00:33
Ja Valsts ieskaites un eksāmeni būtu jūnijā, pēc mācību gada beigām, tad arī nebūtu jāpagarina mācību gads MĀKSLĪGI, TIKAI LAI BŪTU REFORMA REFORMAS PĒC! Valsts ieskaitēs un eksāmenos tiek iesaistīti citu priekšmetu skolotāji, jo eksāmena priekšmeta skolotājs nedrīkst būt pat tuvumā. Tāpēc cieš mācību darbs tajās klasēs, kur stundas laikā skolotājam jāatrodas eksāmena telpā kā vadītājam vai novērotājam, jo no pus maijā vairs nav normāls mācību režīms. Konsultāciju laikus arī nevar produktīvi plānot, jo vienlaicīgi eksāmenu laikā maijā eksāmena priekšmeta skolotājam arī citās klasēs vēl notiek stundas. Nodalīt eksāmenu sesiju no mācību gada.
nu jā. Kādas JAUNAS ziņas. Apnicis, tas, ka neredzi ne bērnus ne ģimeni jo jārauj pa divām skolām ,lai EKSISTĒTU tikai, kur vel dzīvotu. Nevis iZdzīvotu.
nu redzēs-līdz atvaļinājumam vairs nav tālu. Ministrs solīja,ka jūnijā visi zinās savu algas likmi likmi rudenim. Jautājums tikai viens: tik pat vai tomēr vairāk? Liekam likmes!
Izskatās ka VA ir Kārļa ēnotājs. Īsais un aprautais (arī skolotāju viedokli APRAUJOŠAIS) Kārļa teksts ir ultimāts izglītības purvā ietigušajiem brīvprātīgajiem. Nekas netiks mainīts, jo ir jāsaglabā "darba lauciņš" izmietēm un izmiešiem. Skolotāju darba kvalitāte no ministrijas ziloņkalna torņa, no kura ,kā teicis Flobērs, vispatīkamāk ir spļaut lejā, nav pārbaudāma. Lielās klases ir izglītības ešafots. Un galvenais, ministris kopā ar savu izmiešu komandu acīmredzami ir nosliecies par labu tiem skolotājiem, kas strādā prestižo talantu attīstīšanas un papildus arī valsts izglītības veikala skatlogu noformētāju un Latvijas kā veiksmīgas ES dalībvalsts spalvu spodrinātāju darbu. Novārtā paliek un paliks tie skolotāji, kam jācīnās ar vidējo un vēl zemāku izglītojamo slāni. Droši vien Kārlis šad un tad aizčāpo uz baznīcu paklausīties sprediķi vai garīgo dziesmu, taču Bībeli viņš noteikti nelasa un par tādu cilvēka dzīves virsvērtību kā sevis neieredzēšana pat dzirdējis nav.
atbilde uz VA Nu tā tik ir humora izjūta. Malacis!!!
Tas VA komentāram 06.04.2016. 12:38:15
Kā jūs vērtējat ministru algu pielikumu 2015.gada rudenī par 600-800 eiro? Vai tiešām skolotāju algu paaugstinājuma dēļ sākās 2008. gada krīze?
Kāpēc skolas akreditācijās atkal un atkal tiek vērotas eksāmenu priekšmetu mācību stundas ( kaut gan mācību rezultāti tiek analizēti katru gadu), nevis mācību priekšmeti , kuros nav valsts pārbaudes darbu?
Nu paši vainīgi -eksāmenu laikā beztermiņa streiks ,atcerēsies visi gan Kārlis,gan bērnu vecāki.Kāda jēga no badaina, kumpalās tērpta pedagoga? Tāpēc jau puse vecmeitu strādā skolās,kas viņas precēs,kurš grib sievu ,kura jāuztur un kurai nekad nav brīva laika,ģimene guļ ,bet šie labo kontroldarbus ,gatavojas stundām,tur visādiem pasākumiem.Vīram vajag sievu,bērniem māti nevis skolotāju ,kura cauru nakti burās pa papīriem. Paši vainīgi,prasiet un dabūsiet ar savi inteliģento klusēšanu nekur neesat tikuši.
par VA 06.04.2016. 10:27 06.04.2016. 12:13:26
Ne visai veiksmīgs šis melnais humors VA sanācis, gribot pārspļaut sevi asprātībā - redz, mīnusotāji uztver nopietni.
ARODBIEDRĪBA - beidzot parādiet savu spēku, vai muļļāsiet tālāk, vai mēs dzīvojam muļķu Zemē...
kārtējo reizi paliek ar garu degunu. Kas arī bija jāpierāda. Par kvalitātes mapēm: mūsu skolā visas mapes stingri izkontrolē direktore un vairākas reizes atsviež atpakaļ, lai visās būtu ''pareizi'' papīri salikti un sarakstīti, tāpēc mapes glītas, vienādas visiem, kā izštancētas, tādas biezas un svarīgas. Nelaime tā, ka tur nav neviena īsta doma, neviena patiesa teikuma, un nabaga skolotāji sakostiem zobiem savās jau tā retajās brīvdienās sēž un tās labo, papildina... Blefs tas ir, nevis skolotāja kvalitātes pārbaude.
Kā Tu Kārli vari naktīs gulēt???????Kā jauns ministrs tā sola zilus brīnumus! Kārli uz mežu strādāt un savu algu ziedo labdarībai, kuru neesi pelnījis!!! Kā Tu nesaproti Latvija nav Rīga!!!
Kāpēc VA klusē par Saeimas deputātu un ministru algu pielikumu? Ne jau skolotāju dēļ sāskās krīze valstī, bet gan nemākulīgas saimniekošana rezultātā. Nevajag aizmirst, ka skolotāji vienlaicīgi ir lielākie nodokļu maksātāji!
Suņi rej, karavāna iet tālāk.... Tie paši vēži, " pie cita ministra" ....." Izglītības un zinātnes ministrija lūdz apzināt provizorisko informāciju par to pedagogu skaitu, kuri plāno iesaistīties pedagogu profesionālās darbības kvalitātes novērtēšanas procesā 2016./2017.mācību gadā." Marasms turpinās, sagaidāms kārtējais "finansu apgrieziens" augstākajos orgānos.
neapzinīgā 06.04.2016. 10:33:53
Man nevajag algas pielikumu. Ņemu piemēru no ministra - nākamo trīs gadu laikā iemācīšu to, kas paredzēts šogad. Vēl nākamajos - to, kas paredzēts nākamgad. Bet stundās bērni lai paši lasa, iemācās - rezultātus pārbaudīšu ar kādu kontroldarbu. Patiks?
Skolotāji ir ļoti neapzinīgi. Ekonomiskā situācija valstī nav tāda, lai prasītu algu pielikumu. Vai jūs jau esat aizmirsuši, kas notika 2008. gadā, kad skolotājiem paaugstināja algas? Ekonomika sabruka un iestājās dziļa recesija. Daudzas ģimenes zaudēja ienākumus un nokļuva banku parādu jūgā. Es, personīgi neko tādu vēlreiz piedzīvot nevēlos! Tāpēc pacietietis ar saviem algu pielikumiem.
Valsts drošība?! Kādas valsts - kas ir tā valsts? = Vai tie 60%, kas pametuši šo valsti, jo šai "valstī" mirst badu, kur savu nomaksāto nodokļu naudu apēd tādi Raspopovi, kas domā, kur savu politbiznesu apbarot, kur kādu projektiņu sarunāt caur kādu ierēdni un ministru, kā savas privātdāčas sacelt un nopārdot tiem, par kuriem pats pēc tam brēc, ka "drošība" pazudusi... ? Paklusējis būtu, drošībnieks atradies.
Kāda kvalitāte no pārguruša un nepārtrauktā psiholoģiskā spriedzē esoša cilvēka? Kāda kvalitāte profesijā, kuras prestižs iemīts zemē un ar ierēdņu un mediju demagoģijas palīdzību tiek gremdēts vēl? Skolā strādā entuziasti-fanātiķi (kas arī ne vienmēr ir tas labākais), tie, kas paši ar papilddarbu prot vai kam ģimene var sponsorēt šo "hobiju", vai tie, kas neko citu nemāk un negrib. Talantīgi jaunie pedagogi (tāpat kā medicīnas studenti un ārsti) aiziet no profesijas, izvēlas darbu ar algu, par kuru var dzīvot, nevis tikai izdzīvot. Vai tiešām tur - "augšā" kāds nopietni uzskata, ka 420 (+ kval. vai pašvaldības piemaksa, ja ir) EUR uz papīra par oficiāli noteiktu vienu darba slodzi ir normāli?!
Darām kā lietuvas skolotāji- beztermiņa streiks!
kaut šito visu izlasītu ministri, bet viņi tak nelasa tāpēc nezina ko tauta domā un kāda ir realitāte, tāpēc streikot un pieprasīt izgl. min. reformas untad arī to nevajadzīgo iznemšanu no mācību programmām
kĀRLIS ir Apjucis!!! Kā var domāt par izglītības kvalitātes paaugstināšanu Nepaaugstinot Skolotāja Algu!!! APJUKUMS!!!
Latvijas pilsonis 06.04.2016. 08:10:16
Ministra kungs, nu nevajag noniecināt mūsu skolotāju darbu un mūsu bērnu spējas. Nez kāpēc mūsu bērni, kuri izceļojuši ar vecākiem uz ārzemēm tur - ārzemēs ir to labāko skaitā. Vismaz man zināmie bērni. Ja jau jums nepietiek kvalitātes, neaizmirstiet, kamēr nebūs labs atalgojums tikmēr nebūs atbilstošas kvalitātes. Kāpēc tad ministriem pieliekot 800 eiro mēnesī vienā rāvienā tika pamatots, ka tas stimulēs kvalitatīvāk strādāt. Nosauciet kaut vienu nozari, kurā ir kārtība. Kur ir jūsu - ministru darba kvalitāte? Riebjas jau klausīties, kā mēs tiekam maldināti tikai ar spārnotām nekam nevajadzīgām frāzēm, lai pavilcinātu savu esamību ministru aprindās.
smaidīgais pavasaris 06.04.2016. 07:50:09
Viss nāk un aiziet tālumā........ Un sķas viss no gala. Strādāsim 2 nedēļas jūnijā, jo tā ir prioritāte, labosim vecāku pieļautās kļūdas, neuzdosim mājas darbsu visu ar ne..... algu nepauagstinš utt.
Ko tu neteiksi.... Jau kuro gadu muļķu tēlošana un kustība pa riņķi. Nu nevajag jau arī pielikt, citādi atkal krīze iestāsies kā toreiz...
Vairs nav spēka. Ne tik daudz nostrādāto skolā,gandrīz 40, gadu dēļ, bet šīs gadu gadiem pazemojošās attieksmes dēļ. Jūtos ļoti slikti. Varbūt, tā ir sadegšana. Pensiju vēl nedaudz jāgaida. Varbūt sagaidīšu. Ārstēties jau ar nav ne laika, ne līdzekļu. Šis ņirdzīgais, smīnošais ministra ģīmis uzdzen šermuļus un riebumu.
Kā tad tā... 05.04.2016. 23:49:25
Teica, ka algu paaugstinās no nākamā mācību gada, tagad, ka trīs gados. Tas nozīmē - NEKAD. Jo pēc tam būs nākamie tŗīs gadi...un nākamie...un nākamie...
Gaistošā cerība 05.04.2016. 23:36:51
Nu tā. Sapratu, ministra teikto, ka man jāpamet darbs skolā un jābrauc prom, kamēr vēl varu pastrādāt citur. Meklēšu darbu ārzemēs. Žēl, ka to neizdarīju agrāk, bet ticēju ministru solījumiem.
Tā rietumvēji man seja pūš Bez algas aizsteidzies mans mūžs Jau pensija man ar roku māj - Par naudu sapņot skolotāja stāj!
Nu bez komentāriem - skaitli nevar nosaukt... lab, ka streika dienā zināja deputātiem, t.i. Kārlim pielikt +700 eiro pie esošās algas. Tur nevajadzēja 5 gadus baudīt visādos veidos, rīkot nodokļu maksātāju referendumu, veidot n-tos modeļus - viss vienā dienā. Vai likmes minimums būs vismaz 700 eiro ???
Vajadzības 05.04.2016. 21:49:59
Vajag: 1) jaunas brilles, 2)aiziet pie zobārsta un higiēnista, 3) nopirkt vasaras kurpes un kleitu, 4)telefons sāk niķoties- vajadzētu jaunu, 5) somai saplīsa rokturi, kaut kā neērti ar tādu staigāt, 6) lietussargs arī vajadzīgs, 7) tuvojas apaļa jubileja, vajadzētu atzīmēt, 8)domāju,ka aptiekā arī būtu daudz kas jānopērk, 9)..., 10)...., utt. Tā tās vajadzības krājas. Vai tas ir normāli, ka skolotāja ar 30 gadu stāžu un 1 slodzi ( vairāk nav) nevar atļauties ikdienišķas lietas? Samērīgs un saprātīgs atalgojums ir svarīgs!!!!!!!!!!!!! Šobrīd parastajām, ierindas skolām tas ir primārais, jo tā vietā, lai rakstītu šo, es domātu par augstākām lietām.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9-5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.