Lietotājvārds
Parole
piekrītu Zanei! 11.05.2016. 16:33:17
Klase atrodas dienvidu pusē, telpā vismaz 25 grādi, saule spiež virsū, kaut kādas aizvēsturiskas žalūzijas jau sen bez grozekļiem minimāli piesedz sauli, visi logi visās klasēs līdz galam vaļā, lejā durvis arīdzan, caurvējš kapitāls, ventilācija- nekāda, trešā daļa bērnu jau slimi, domāju, ka pati arī līdz 30. datumam neaizvilkšu (vecās, gadiem iestaigātās vainas atdzīvojas mērkaķa ātrumā)! Tāda ir tā drošā vide!
Klasē +29 grādi. Logs vaļā visu dienu, durvis arī. Bērni labāk ar mieru sēdēt caurvējā, nevis + 35 grādu karstumā, ostot smaku no žalūzijām Made in China. Vot i visa vide.
Dr. Zigmunds 10.05.2016. 21:25:39
Kas te notiek!? Kur māsiņas, sanitāri!? Atkal kārtis spēlējat māsu istabā uz izģērbšanos!? A nu ka pie darba! Paciente tikusi pie interneta, nekāds vairs kārtības. Galoperidolu, dubultu devu, palātā iekšā, atslēgu priekšā.
Svētule《ssss 09.05.2016. 09:13:39
Skolotājas te cenšas pierādīt sevi savos augstumos, lūdzu, netraucē! :D
ssss >svētulei 09.05.2016. 06:36:36
Vai jums ir garīgas veselības problēmas? Aizbrauciet uz tvaika ielu, tur jums palīdzēs. Jēga tagad lieki kurināt naidu pret skolotājiem? Jūs šeit velti tērējat laiku, lūdzu nerakstiet savus bezjēdzīgos komentārus un pazūdat.
Es jau skrienu, skrienu uz palātu... tik cenšos sienā neiemaicīties! :D
Svētule》 Kerija 08.05.2016. 22:11:58
Skrien, skrien... tik sienā neiemaicies! :D
Svētule, škic, uz palātu, naktsmiers iestājas.
Svētule》svētule 08.05.2016. 22:04:49
:D :D :D ...ha ha... un par kādu drošību var būt runa!? Kādu algu maksāt šādām garīgi slimām būtnēm!? Trako, trako... pierādi sevi! :D
domājošā 08.05.2016. 12:53:14
Tādas svētules ielikt klasē, lai pastrādā, tad redzēsim kādi komentāri sekos.
Ko jūs uzbrūkat skolotājiem? Viņi ne pie kā nav vainīgi. Ja gribat kādu vainot, vainojiet IZM, deputātus un vecākus. Ļoti retos gadījumos skolotājs ir tāds tiešām..pasists, bet daudzos gadījumos skolotāji ir vienkārši noguruši un viņiem vairs nav prieka mācīt bērnus, ja katru stundu jābļauj, jāsavalda kā tādā cietumā. Daudzi vecāki domā, ka viņu bērni ir baigie enģelīši..nu nav tas tā. (Tagad runāšu tikai par zēniem) Tie kuri grib zināt kā ir skolā, stundās pa īstam.Tātad, sākumskolā vēl parasti viss ir normāli, lai gan ir daži gadījumi kad jau 3. klasē kāds pīpē un izceļas, pamatskolā (šeit ir vistrakāk jo pusaudža vecums un hormoni, kurus daudzi nespēj nomierināt) ir tā, ka daudzi vispār nedomā ar smadzenēm. Definīcija īstam murgam skolotāja acīs. Daudzi bļauj, ārdās, neklausa skolotāju (nu reāli, skolotāji jums šķiet kā sargsuņi??? Man nē) daudzi basto un visbeidzot kaujas. Dažkārt tiešām rodas sajūta, ka kādam ir garīgas problēmas. Vai vienkārši ir izlaisti. UN viss. Lai būtu droša vide ir pirmkārt jācīnās ar mobingu!!!
Svētule》kārtējais absurds 07.05.2016. 10:34:20
Tik tiešām kārtējais absurds, kārtējā skolotāja pierāda savu stulbumu... ja pati būtu emocionali stabila, tad skolēni ar tādi būtu... jūs pašas vajadzētu visas caur psiheni izlaist, bez psihiatra pārbaudes nemaz strādāt nedrīkstētu... vēl decibelus skaita, ar ko... ar savu stulbumu?
kārtējais absurds 07.05.2016. 10:22:14
Droša vide? Un tas tiek pieprasīts, vienlaicīgi integrējot emocionāli nestabilus bērnus (ar dažādām diagnozēm) vispārizglītojošo skolu klasēs ar 30 un vairāk bērniem (jo jāpalielina skolēnu skaits uz vienu skolotāju), turklāt šie bērni skolā apmeklējot pulciņus un pagarinātās dienas grupas uzturas līdz pat 18 vakarā, jo vecākiem nav laika priekš savām atvasītēm. Kas nodrošinās drošu vidi skolu darbiniekiem - cik nav bijuši gadījumi, kad skolēni savās dusmu un histērijas lēkmēs savaino klasesbiedrus un pat skolotājus. Un troksnis - trokšņa līmenis starpbrīžos, sporta stundās un pasākumos nemitīgi krietni pārsniedz pieļaujamās 40 decibellas...
Kauns, ka skolotāju cilvēciskais līmenis Lv ir ļoti zems... zemāks par 0...
Ko Jūs satraucieties kolēģi satraucietiesi, mūsu pienākums ir tikai atvērt logu,kas tālāk notiek un kurš gībst , mēs vairs neatbilstam, jo mūsu siltumnīca stādiņi ir ļoti trausli.Nevienā skolā izglītojamā m2 telpa neatbilst MK noteikumiem utt. Kura skola ir ierīkota ventilacija un ugunsdrošības nodroš.- tikai ēdnīcā...
Droša vide? A man maksā tikai par kontaktstundu un ne graša vairāk! Pēc jaunā Šadurska piedāvājuma pat par kontaktstundu nevarēs samaksāt! Ko, Šadurski, gribi lai es pārcenšos? Vairs nē!!!
tā mums ir! 06.05.2016. 22:46:00
Starpbrīdī grūti atvērt pakešnieku, ja klasē 15 gr. t.- aukstā laikā.
No klases dienvidu pusē. 06.05.2016. 22:43:22
Sutšim vasarā - bez skābekļa, bez ventilācijas- Šadurskis.
pagāšsezon pavasara sesijas beigās parlaments štancēja likumus par tikumību un lojalitāti, šogad- par drošību. Precedents pāraug par kāzusu. Kas tālāk?..
Pa starpbrīdi Jūs varat paspēt izvēdināt savu dzīvojamo istabu, nevis telpu, kur dievnvidu pusē sēž 30 cilvēki - pat visu dienu turot vaļā logu, gaisa nav. Var jau taisīt cauruvēju, bet tas sasvīdušiem bērniem arī nav veselīgi. Un tiem, kas spriež par mācību gada pagarināšanu, iesaku aiziet līdz kādai skolai un "dzīvajā" izmēģināt uz sevis, kā darbojas prāts +30 grādos cepoties kā uz pannas. Lai gan, varat arī nenākt - jābūt jau prātam, bet mūsu 100 "gudrās galvas" šajā jomā ir apdalītas.
tas tik ir numurs! 06.05.2016. 15:52:22
Tas tik ir numurs! - Ar šo likumu pirmsskolas vecuma bērni varbūt arī tiks pie plašākas dzīvojamās telpas - pašvaldības pašlaik atcēlušas līdz 2020.gadam higiēniskās normas par bērnu skaitu grupās - t.i., katram bērnam var nepienākties paredžetie 3 kvm telpas, kur kustēties, ēst, gulēt, mācīties. Šo normu atcelšana būtiski pazemina bērnu emocionālo un fizisko drošību pirmsskolas izglītības iestādēs, jo bērni lielajā drūzmā (virs 20 bērniem 60 kvm telpā, kurā atrodās arī 6 lieli gultu skapji un 4 - 5 lielie galdi), bieži saskrienās un gūst galvas traumas. Izklausās pārāk labi, lai būtu īstenībā - kā jau viss, kas saistās ar irmsskolas sistēmu kopumā....
Savādi pie mums. Visprms renovē skolas pa lēto, pēc tam runā par veselīgu vidi... Ļoti daudzās skolās bērni mācās telpās, kur ventilācija ir nepietiekama vai tās nav vispār. Ar loga atvēršanu starpbrīžos nevar pilnībā izvēdināt telpu, starpbrīdis ir par īsu. Kaut cik normāls gaiss elpošanai ir tikai pirmajās mācību stundās. Dienas otrajā pusē bezgaiss.
klasē logi atvērti visu dienu, vienalga saules pusē karstums tāds, ka bērni sēž kā zivtiņas ar atvērtām mutēm. turklāt trokšņa fons klasē ir pamatīgs , jo pa blakus esošo ielu visu laiku rībina transports un notiek remontdarbi - kaļ, urbj, tā ka brīžam pat nevar sadzirdēt, ko klasē runā. un??? kas kaut ko mainīs un kādā veidā?
ATBILDE @māte 06.05.2016. 14:15:08
Klases vēdināšana ar atvērtiem logiem ziemā nosaka to, ka nekādas energoefektivitātes nav, skolas kurināšana patiesībā kļūst par zemeslodes atmosfērnas sildīšanu. Proti, lai klasē atgrieztu skābekli pietiekamā daudzumā un izventilētu ogļskābo gāzi, gaisa temperatūra klasē nokrītas līdz 8–12 grādiem.
TAS PAR MŪSU SKOLU 06.05.2016. 14:13:05
APINIS RAKSTĪJA: "Vai iespējams noteikt– cik veselīgās telpās mācās Jūsu bērni? To pērn veica vairāku skolu skolēni savos zinātniski pētnieciskajos darbos, tiesa, pēc tam šos vidusskolēnus pārstāja mīlēt kā skolu direktori, tā pašvaldību vadītāji, jo bērnu pētījumi skaidri pateica– skolā mācīties ir neiespējami."
Ļoti savlaicīgs normatīvs. Ja mācību gadu pagarina par divām nedēļām,ļoti nopietni būs jāiespringst,lai nodrošinātu normālu temperatūras režīmu mācību telpās,ja jau tagad dienvidu puses kabinetos no karstuma saulainās dienās ģībiens nāk virsū.
Problēmām nevajadzētu būt - stunda beidzās, atveram pakešnieku un pavēdinām starpbrīža ietvaros u.t.t. visas dienas garumā, palūdzot skolēniem atstāt klasi.
atbalsta materiāli ==>> Tiem, kuri NELASA avīzes 06.05.2016. 11:28:57
Latvijas bērni telpās pavada 80– 95% dzīves laika, un tieši telpu gaiss ir izšķirošais faktors bērna veselībā. Tagad caur plastmasas logiem svaigs gaiss klasē neienāk nemaz un vecā ventilācija nedarbojas, bet jauna nav izveidota, vecās ventilācijas lūkas un šahtas aizmūrētas.
Nē, nu, ja nav kam laiku tērēt, tad nav... Es domāju, ka pieņemti grozījumi par bērniem drošu vidi no dažādiem psihiski nelīdzsvarotiem vienaudžiem u.tml., bet šis te tiešām tāds kārtīgs ''pufelis''. Beidzot vajadzētu sākt nodarboties ar svarīgām lietām, nevis ''tukšu gaisu dzenāt''. Nejēdzība!
Tiem, kuri lasa avīzes 06.05.2016. 11:13:51
Vai, kas par palagu... īsāku recenciju par to visu varētu?
lasu avīzes 06.05.2016. 11:01:38
Ārsts Pēteris Apinis "Latvijas Avīzē" nesen rakstīja: "Pēc skolu ēku siltināšanas šajā gadsimtā, veco skolas ēku telpas ziemas mēnešos ir neveselīgākā zināmā vide tieši aiz Getliņu izgāztuves. Mūsu rīcībā ir pierādījumi, ka siltinātas skolas klasē, kurā mācas 20 skolēni, stundas sākumā ogļskābās gāzes (CO2) blīvums ir nedaudz virs normas, bet stundas beigās 4 – 5 reizes pārsniedz normu. Gaisa sastāvs tiešā veidā iespaido cilvēka fiziskās un garīgās spējas, ietekmē smadzeņu darbību, apgrūtinot gan mācību procesu, gan darba ražīgumu. Skolu ēkās, kurās nav domāts par ventilācijas sistēmām, bērni ātri kļūst miegaini un viņiem ir grūti koncentrēties, bet pie četrkāršas CO2 koncentrācijas aizmieg un nedzird ne skolotāju, ne saprot matemātikas uzdevumu. Gandrīz visās skolās, kur veikta siltināšana, tā veikta pēc „lētākā piedāvājuma” principa. Būvniecības vai renovācijas darbu pasūtītājs, ekonomējot un plānojot izmaksas un nedomājot par ilgtspējīgu būvniecību, parasti atsakās no ventilācijas sistēmas ierīkošanas. Agrāk skolā pa logu šķirbām svaigs gaiss ieplūda klasē, tur sasila, cēlās augšup, aizplūda pa ventilāciju vai bēniņiem. Tagad caur plastmasas logiem svaigs gaiss klasē neienāk nemaz un vecā ventilācija nedarbojas, bet jauna nav izveidota, vecās ventilācijas lūkas un šahtas aizmūrētas. Kaut Latvijā ir saistošas gan Latvijas valsts standartu (LVS) būvniecības prasības, gan Eiropas normatīvu (EN) un ISSO standarti, tomēr to ievērošana paliek uz projektētāju, būvnieku un pasūtītāju sirdsapziņas. Tomēr CO2 ir tikai viena bēda. Ziemas laikā klase būtu vēdināma, ja vien bērni laicīgi klasi atstātu. Savukārt klases vēdināšana ar atvērtiem logiem nosaka to, ka nekādas energoefektivitātes nav, skolas kurināšana patiesībā kļūst par zemeslodes atmosfērnas sildīšanu. Proti, lai klasē atgrieztu skābekli pietiekamā daudzumā un izventilētu ogļskābo gāzi, gaisa temperatūra nokrītas līdz 8–12 grādiem. Ieplūst aukstais gaiss ar zemu absolūto mitrumu. Stundas laikā gaiss uzsilst, gaisa relatīvais mitrums kļūst tik mazs, ka nopietni ietekmē elpošanas sistēmu, izžūst gļotādas, elpošanas ceļu katars garantēts. Trešā skolas gaisa problēma ir neticami augstais vispārējais gaisa piesārņojums skolas klases gaisā, ko veido formaldehīds, fenoli, piesārņojuma mikrodaļiņas un dažādi aromātiski gaistošie savienojumiem no mēbelēm, krāsām, lakām, tīrīšanas līdzekļiem u.c. Brīvdienās Jānīša tētis ar lētāko krāsu pārkrāso klases sienas un solus, atgriežas bērni skolā un to visu izlaiž caur savām plaušām. Veselības inspekcija pērn vairākās skolās, galvenokārt pagrabtelpās, atrada pietiekami augstu aspergillu līmeni. Šī sēnīte ir galvenais astmas iemesls bērniem tūlīt aiz vecāku smēķēšanas. Arī šī sēnīte iemājo galvenokārt tajās ēkās, kur neveiksmīgi risināta ventilācija. Vai iespējams noteikt– cik veselīgās telpās mācās Jūsu bērni? CO2 koncentrācijas, siltuma un mitruma monitorings ir lēts, to pērn veica vairāku skolu skolēni savos zinātniski pētnieciskajos darbos, tiesa, pēc tam šos vidusskolēnus pārstāja mīlēt kā skolu direktori, tā pašvaldību vadītāji, jo bērnu pētījumi skaidri pateica– skolā mācīties ir neiespējami."
Ierēdņiem ir jāparāda, ka viņi strādā. Un viņi tik pieņem un debatē par likumiem, kurus saprot un izdomā paši. Papīrus par to īstenošanu arī varētu rakstīt paši. Uz skolu ierēdņus prom ... ,un "basta".
Un kādā vidē bērniņš dzīvo savā ģimenē? Kas pārbaudīs to drošību un kas prasīs no vecākiem lai rūpējas par savu bērnu drošību? Tagad vecāks izgrūž bērnu no mājas un neliekas ne zinis, ko viņš dara pagalmā vai pie draugiem? Tā pīpēšana no 7 gadu vecuma ir droša?
Droša vide? Vai tad tas jau nebija citiem vārdiem citos likumos jau sen, sen rakstīts? Jeb galvenais tomēr ir, nosakot neizpildāmas prasības ierobežot privātprakses iespējas visus velkot zem lielā, viegli kontrolējamā jumta. Ja nu kāds, ar sirdsapziņu apveltīts skolotājs sadomā bērniem pastāstīt kaut ko, kas nesaskanētu ar valdošo noteiktajām ideoloģiskajām dogmām...
Hmm. Skolotājas pārdomas. 06.05.2016. 10:00:19
Kārtējais aprēķins. Iespējams, kādai valstij x radusies ideja, kā iedzīvoties uz skolu inspicēšanas rēķina, jo, būtu tik pants, pārkāpumu vienmēr varēs atrast. Pat, ja tāda nebūs. Un būs kārtējā izdevība apgalvot, ka šajā skolā y ir situācija, kas apdraud bērnu drošību, tāpēc steidzamības kārtā un bez komentāriem mēs, kontrole no xxxx to skolu slēdzam. Un viss. Likums nav pārkāpts, sods saņemts, skola slēgta, kas arī bija nepieciešams, lai.... ierēdņi, deputāti saņemtu kārtējos līdzekļus savam algu palielinājumam (bez nekādu kritēriju izstrādes) Skaisti?
Risinājums vienkāršs - katram aukli ar spilvenu blakus.
Drošības ziņā gan nekas neesmu novērojis nekādus briesmīgus pārkāpumus... Ja nu vienīgi tā durvju slēgšana stundu laikā tāda dīvaina padarīšana. Ja nu kas, tad skolēni tak netiek ārā.
Pieņemt jau var, jautājums, kā būs ar to izpildi...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.