Lietotājvārds
Parole
Pakaļiņš 02.11.2015. 21:40:32
Pilnīgi piekrītu tev!!
Beidzat vienreiz dirst. Paši neko nedarat. Aunu bars pēdejais. Gudri braukt virsū cilvekam kurš vismaz kaut kā jūsu dzīves padarit labākas. Diez vai jūs varetu pārvaldit labāk par viņu. Get a life bananas. Peace
Seile - ATKĀPIES! 02.11.2015. 08:54:22
Vai tiešām tik grūti painteresēties kā mūsu brāļiem Lietuviešiem strādā skolotāju atalgojuma modelis vai Igaunijā? NEKAS CITS NEATLIEK KĀ - STREIKS
Ne tikai Mārīte, arī SAEMĀ tikušie drīz vien aizmirst, kāpēc tur gājuši, par ko gribējuši cīnīties. Pat savu sirdsapziņu gatavi pārdot velnam, imitējot labas gribas darbības! Nauda valda pār pasauli!!! Beidzot mums pašiem ar' būtu jāuzņemas atbildība par tiem, ko esam pieradinājuši!
vecmāmiņa, kurai rūp mazbērnu izglītība 01.11.2015. 14:08:24
Vai ministrei nevajadzētu atgriezties MAXIMā? Nevieš pārliecību par profesionalitāti viņas pedagoģiskā darbība. Dažas pārdomas šajā sakarā. * Nevar runāt par skolotāja profesijas prestižu, ja laiž klasē bez profesionālas izglītības. Domāju Iespējamo Misiju. Tas grauj šīs profesijas prestižu. Re, par skolotāju der visi! Vai mediķi pieļautu savā darbā ko tādu? Mums jau bija pieredze ar Miera Korpusa angļu valodas mācītājiem. * Ministrei vajadzētu masu medijos pastāstīt, kāpēc viņa pameta pedagoga darbu. * Matemātiķim nedara godu neorientēšanās ciparos. Domāju algu samazinājumu jaunajā modelī.
Jūs visi esat kaut kādi atpalikuši.
Tāds jau ir tālejošais plāns! Pirms 8 gadiem nogrieza algu uz pusi,=> liekot pusi darīt bez samaksiņas, cerot, ka tie muļķi nestrādās. Kaut kā nesanāca. Nu skolas nevarēs nokomplektēt kadrus,=> nevarēs nodrošināt mācību plāna izpildi,=> būs jāslēdz! Mērķis būs sasniegts !
Skolēnu vecāks 01.11.2015. 09:30:40
Baidos, ka Seile pazeminās izglītības kvalitāti neļaujot strādāt labajiem skolotājiem lielas slodzes. Ne jau tie, kas atnāks viņu vietā ( kaut daļēji ) varēs tik pat labi strādāt. Kur ņems ķimijas, fizikas , bioloģijas skolotājus, jo tie jau tagad pietrūkst. Seilei būtu jāatbild personīgi par nepareizām rīcībām, no kurām cietīs daudzi cilvēki. Lai viņa vienreiz beidz muldēt par kaut kādām izdegšanām, bet pasaka godīgi, ka jāatbrīvo vieta tiem skolotājiem, kuri reformas rezultātā paliks bez darba. Vislabākais, ko varētu Seile izdarīt ir atkāpties.
Ko aprobežotā Seile vispār saprot?
Nav jau nekas jauns. Katrs valdības "deklarētais"algu palielinājums skolotājiem beidzas ar reālu algas samazinajumu. Cik ilgi var muļķot skolotājus? Vai valdība tiešām domā, ka skolotāji ir tik dumji? Skolotāju kontingents noveco? Protams, jo jaunie skolotāji nav gatavi darbam apstākļos, kad bērniem ir tiesības, bet skolotājam tādu nav. Skolēniem ir visatļautība, bet skolotājam nav mehānisma kā pret šo bezkaunību cīnīties, jo neviens jau neanalizē situācijas, ar mūsu tiesībsargu sākot Tā vien liekas, ka viņā virmo naids pret skolu un skolotājiem. Ja tā turpināsies, valdības locekļi paši varēs strādāt skolās. Varbūt Jansona kungs varētu pastrādāt kādu nedēļu, kādas skolas , teiksim 7.klasē?
zz.diena.lv/vietejas-zinas/latvijas-zinas/seile-neizprot-lizda-vaditajas-izteikumus-par-algu-palielinasanu-bez-reformam-206390 ir ievietotas saites uz algu sarakstiem, ja kādam ļoti gribas zināt...neto algu rupji rēķina tā - bruto:3*2...
Visticamāk, ka neder tāpēc, ka IZM ierēdņi nav izpildījuši kādas formalitātes, lai to diplomu atzītu... Gan jau ir kaut kādas diplomu saskaņošanas procedūras un darbības, kas jāveic. Tikai tiem, kas tā jau visā saskata to, ka skolotāji ir visa ļaunuma sakne un nav pelnījuši pat esošo atalgojumu, tagad ir vēl viens "dzelžains arguments", kāpēc skolotāji strādā slikti...
Ministrija turpina graut Latvijas izglītības sistēmu. Daudzās Eiropas valstīs Latvijas diploms par izglītību nav derīgs. Latvija ir vienīgā valsts Eiropā kuras diploms neder daudzās augstākajās mācību iestādēs. Tas ir absurds!
Skolā vairs nestrādā, tāpēc jau arī nesaprot! Vai negrib saprast? Kas izdevīgāk? ATDOT 2008. GADĀ ATŅEMTO UN TAD SĀKT KALT KAUT KO JAUNU! Atņēma pusi, pieliks 8 eio (5 LS). Kas par cīņu un iestāšanos!
Ļoti sen arī Seile strādājusi skolā. Manuprāt viņa ir skaisti haltūrējusi, ja ar putām uz lūpām kādam grib iestāstīt, ka 24 kontaktstundas sagatavot, novadīt var 36 stundās!
Seilei ar visu IZM varzu laiks demisionēt. Cenšas uzspiest reformu,kas samazina atalgojumu. Aizvāciet iedomas par šo modeli.
Tad jāstreiko PRET šī modeļa ieviešanu. Tas jāizmet jau laicīgi atkritumos! Kā var cīnīties par to, ka lielākajai daļai samazinās atalgojums?
56% jutīs algas samazinājumu?! Un ko par to saka ministre? Vai tas nav pietiekams pamats, lai streikotu? Neesmu skolotājs, bet uzskatu, ja skolotāji tagad nestreikos, tad viņi ir pelnījuši, lai valdība un politiskie muļķi ( Seilei līdzīgie ) arī turpmāk viņiem kakātu uz galvas.
seilei jau sejā tas rakstīts - nesaprotu. ko tur vēl runāt, nevis ministre, bet tāds pats brāķis kā jaunais modelis
turpinot - redzot sekas, ka skolotājam nepietiek izdzīvošanai, man nav tālu jāmeklē, lai saprastu, ka objektīvi krītas un kritīsies kvalitāte, ko uz iztikas minimuma dzīvojošs cilvēks var radīt savā darbā (un tas ir visur - jebkurā jomā šī sakarība strādā) - no tā man paliek reāli bail par saviem bērniem un gribas mukt no šīs valsts... bet var jau norakstīt uz pilnmēnešiem vai visu ko citu. situācija ir kritiska.. bet kādi, kas spējīgi vai vismaz iesaistīts lemšanā, uzvedas kā atsaldēti. Palasiet dzimstības statistiku, izceļojošo statistiku un novērojiet, kas paliek. To nevar nekā citādi, kā par ĻAUNSPRĀTĪBU PRET NĀCIJU nosaukt.
Ministres sauklis - visiem par vienādu darbu, vienādu samaksu... Nekādi to nevaru ieraudzīt jaunajā atalgojuma aprēķināšanas kārtībā, kur skolotāji tiks sašķiroti 3 mācību priekšmetu grupās. Sociālo zinību stundu samaksa būs viszemākā, bet šobrīd sabiedrība visus neatrisinātos jautājumu atrisināšanu redz tikai caur sociālo zinību stundām - drošība, veselība, tikumība utt. Cik jāgatavojas stundai matemātikas skolotājam, cik sociālo zinību skolotājam. Vēl - visiem DZM bloka priekšmetiem tika tērēta milzīga nauda, lai sagatavotu visādus metodiskus materiālus, uzdevumus - ņem un strādā! Uzdevumi.lv mājas darbus salabo automātiski un vēl e-klasei nosūta. Kur taisnīgums??? Sadarbības pedagoģija - nākošā izglītības aktualitāte - kas sadarbosies, sašķeltie entuziasti? Cik ilgi var prasīt misijas apziņu sistēmā, kura tiks vēl vairāk sačakarēta?
Cik tālu no izglitības sistēmas ir jābūt, lai nepamanītu loģisku un objektīvu bet - 22-24 kontaktstundas ir ok matemātikās, valodā (es teiktu - kā latviešu,tā svešvalodā) un viss??? Man, kā skolu pabeigušai un esot mammai tagad - tas ir acīmredzami. Tad kas ir mēŗkis?! - lai skolotājs apskrien lērumu savstarpēji tālu atrodošos skolu?! (laukos - jo taču skolas ir arvien retāk pieejamas, tās likvidē - nosakot minimālos klases atvēršnas standartus) utt. Kāda bezjēdzība! Padarīt šo amatu un kādu atbildību (!!) nesošo cilvēkus par iztikas minimuma izdzīvotājiem?!
administrācija 30.10.2015. 14:00:31
IZM aprēķinot algu likmes skolai piemēros samaksu par 40 minūšu kontaktstundu, t.i ,piemēram, 21x0,667=14, rezultātā skolas likmju skaits nepalielināsies vai kļūs mazāks. 760 EUR :36:4=5,27 EUR /stundā pirms nodokļu nomaksas. Šobrīd 420:21:4=5 EUR /stundā pirms nodokļu nomaksas. Nodrošināt ministres solītos 700 EUR mēnesī visiem pedagogiem - utopija. Ja nav vismaz 22-24 kontaktstundas, nav arī pietiekama atalgojuma.
Neizpratne pat viņiem.. 30.10.2015. 13:30:43
Atdodiet 2008.g. atņemto atlagojumu visiem pedagogiem. Tādas reformās kā 2008.g. Latviju glābjot no krīzes var veikt tikai viduslaikos. kad vieniem noņem un pat 8 gadu laikā necenšās atdot atpakaļ.
"Ideāla reforma"- vairāk nekā pusei skolotāju samazinās atalgojums. Kā šajā situācijā Seile var runāt par pedagogu ALGU PIELIKUMU. Nepiekrist jaunai algu reformai!
==>> VOLDEMĀRAM 30.10.2015. 12:30:12
Seile teica 100 stundas nedēļā, ne mēnesī! Mūsu dir.vietniece arī tuvojas šim rekordam!
KĀ VAR NEIZPRAST?! Neizpratne rodas gadījumā, ja notiek (ļoti negribētos domāt) problēmas apzināta risināšana uz skolotāju rēķina, lai ieguvēja būtu VALDĪBA, zaudētāji VISI SKOLOTĀJI_KATRS NO MUMS!!! "Nodzītus zirgus nošauj..."-M.Seiles moto? NESAGRAUJIET SISTĒMU (NEPIEŅEMIET BRĀĶI), NEĻAUJIET TO DARĪT BEZATBILDĪGI. PARŪPĒJIETIES PAR VISIEM SKOLOTĀJIEM - ALGAS SAMAZINĀT NEDRĪKST NEVIENAM, NOTEIKTI JĀROD PAPILDUS LĪDZEKĻI NELIELO SKOLU SKOLOTĀJU CIENĪGĀM ALGĀM!!! MODELIS BEZ TARIFIKĀCIJAS - SAMUDŽINĀŠANA, PASAKOT, KA TIEK SAMAKSĀTS PAR VISU, BET NEBŪS SKAIDRS KONKRĒTI NEKAS (būt skolā un strādāt vai būt skolā un pavadīt laiku, atsēdēt paredzētās darba stundas...) Nedrīkst notikt sistēmas sakārtošana ar milzīgu naudas pārdali pašā sistēmā.
Tas jau sen zināms ,kas neprot strādāt skolā dodas uz ministru! Tāpēc arī nesaprot,ko skolotāju aizstāvis grib iestāstīt! Ministrei liels kauns!
Voildemāram 30.10.2015. 12:02:17
Nez kāpēc neviens nesaskaita cik stundas strādā dažādie padomnieki dažādās valsts iestāžu pārvaldēs par tūkstošiem strādājot
Es arī tiešām nesaprotu, cik gadus var rēķināt skolotāju algas! Viena alga par slodzi ( un visiem vienādu - pirmsskolas pedagogiem slodze ir 30 astronomiskās stundas par kurām uz "papīra" ir 420 eiro, vispārizglītojošajās skolās slodze ir 21 kontaktstunda un arī ir 420 eiro, kaut kā nav godīgi) pēc tam klāt nāk burtnīcu labošana, audzināšana utt. !
Vakar "Rīta Panorāmā" ministre M.Seile minēja faktu, ka Latvijā ir pedagogs (vai tiešām skolotājs?), kurš, atbilstoši VISC datoiem, saņem 2300 eiro mēnesī un pagūst skolā (vai vairākās skolās?) nostrādāt 100 stundas mēnesī, t.i. 20 stundas katru darba dienu. Manuprāt, tas lieku reizi apliecina birokrātiskā-administratīvā-kontrolējošā aparāta (departamentu, izglītības pārvalžu) darba efektivitāti! Ja, piemēram, direktora vietnieks (40 stundu darba nedēļa) ir vienlaicīgi arī sporta darba organizators, varbūt arī sociālais vai speciālais pedagogs, varbūt arī metodiķis, tad 100 stundas uz papīra var sagrabināt. Vienkāršs skolotājs to nevar, viņam jānostrādā savas stundas (un arī starpbrīži!) un jāsteidz uz mājām labot burtnīcas un gatavoties nākamajai dienai! Secinājums viens - zivs pūst no galvas!
Hmm. Skolotājas pārdomas. 30.10.2015. 11:20:42
Turpināšu, SEILE! . . . . . . . . . IZM visu laiku grib par katru cenu grib uzspiest skolotājiem jauno "modeli" , kur slodze pieaugs, alga proporcionāli samazināsies. . . . . . Kāpēc nevar VIENKĀRŠOT atalgojuma sistēmu: 1) par kontaktstundām, konsultāciju stundām, visiem skolotājiem maksā vienu konstantu summu par stundu, teiksim 10 eiro. Par mājas darbu labošanu maksā atkarībā no skolēnu skaita, ko skolotājs māca, ar noteiktu koeficientu. Par gatavošanos stundām atkal maksā vienotu samaksu visiem, piemēram, 8 eiro par stundu, nosakot, ka uz vienu kontaktstundu ir vismaz 0.5 gatavošanās stundas. Vismaz. Par klases audzināšanu atkal - koeficients atkarībā no skolēnu skaita klasē. . . . . . . . . . . Tas būtu vienkārši un saprotami. KO TE VĒL SAREŽĢĪT?????? . . . . . Ko, Seile? Negribi maksāt? Jo taviem IZM klerkiem nebūs apķēzītu papīru kaudzītes, ko pārcilāt no viena galda stūra uz otru un tā pa kabinetiem pa apli, to darot gadiem un bez rezultātiem?
Mani interesē, kāpēc gadiem "strādā" un saņem milzīgu atalgojumu komisija, kura vel nekad nav izstrādājusi nevienu atalgojuma modeli. Vai ministrei nešķiet, ka tā ir naudas nelietderīga izmantošana un atskaitīties par savu darbu vajadzētu nevis pedagogiem, bet šai mistiskajai komisijai?
Hmm. Skolotājas pārdomas. 30.10.2015. 11:12:03
Kāpēc nav iespējams? . . . . . . . . . . . . . Vai tāpēc, ka TAD REĀLI VAJADZĒS PALIELINĀT SKOLOTĀJU ATALGOJUMU par slodzi, atdot to, ko tālajā 2008. gadā atņēma un vēl nav atdevuši nevienu eiro???? . . . . . . . . . . . Vai tāpēc, ka tad nevarēs samudžināt atalgojuma sistēmu, PALIELINĀT SLODZI, lai REZULTĀTĀ VARĒTU SAMAZINĀT ALGU??? . . . . . . . . . . . . Vai tāpēc, ka tad nevarēs 40% algas pielikumu piešķirt galvenajiem skolotāju vagariem - direktoriem, kam jau tagad ir pārspīlēti liels atalgojums salīdzinājumā ar ierindas skolotāju, kura reāli strādā? Vai tāpēc, ka IZM nevēlas samazināt ne savus simtos mērāmos ierēdņus, ne samazināt viņu atalgojumu, tāpēc IZDOMĀ ŠĶIETAMU nodarbošanos JAUNĀ"MODEĻA" IZSKATĀ, ar ko it kā "STRĀDĀJOT" IZM IERĒDŅU SIMTI JAU VAIRĀK KĀ GADU? . . . . . . . Ko, Seile, KĀPĒC?
Es arī nesaprotu, kā var priecāties, ja algas samazināsies. Kādu streiku? Es saprotu - streiks par godīgu attieksmi pret padarīto darbu. Bet ja streika lozungs ir par jauno atalgojuma modeli, tad nav ko brīnīties, ka tajā piedalīsies tikai daži laucinieki. Nu kā lai streiko lielas skolas pedagogs? Vai lai "cīnās par to", ka viņam algu samazinās?:(
Kā tā var būt! Seile visu laiku runā par pedagogu algu pieaugumu, bet patiesībā lielākai pusei algas saruks!!!!!!!!!! Nesanāks arī pilna slodze, jo vienkārši nebūs stundu.... Un reformu tikai tāpēc, ka ir jāizlien caur adatas aci ar veselu ādu??????????!!!!!!! Atbalstu LIZDA prasību - bez reformas (lasi - ministrijas murga) palielināt visiem algas - PROPORCIONĀLI!
Jā, tas ir ko vērts 30.10.2015. 10:50:31
Tad, kad spriež par deputātu algām, nav nekādu domstarpību, pieliek krietnu summu katram, -strādā labi vai slikti. Skolotājiem pacelt algas likmi kaut par 20 vai 30 eiro ir ļoti LIELA problēma.
Šito nekauņu! Reforma reformas pēc! Visu tā samudžināt, tā vietā, lai atdotu pirmskrīzē nogriezto! Streiku un Seiles demisiju!
Es arī nesaprotu Vanagas izteikumus... Miljonus taču vajag, lai algas samazinātu! :)

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4+8=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.