Lietotājvārds
Parole
ak par kruīzu 07.11.2015. 23:02:37
mēs braucām svētdienā un prom bijām tikai pirmdienā. pirms tam strādājām piektdienas nakti. bija nakts pasākums skolēniem. Un starp citu mums katram ir jāstrāda brīvlaikā tajās dienās, kad ir stundas, ja nestrādā pilnu slodzi, tad brīva ir vienmēr kāda diena nedēļā
no mūsu skolas arī braucam uz teātri,jo grupai lētākas izmaksas,bet tas nav darba/stundu laikā.Stundu laikā izrādes ir skolēniem un tad dodas kopā ar viņiem,ja tās ir bērniem domātās izrādes.Tas nav bieži.Arī mazpilsētu un lauku bērni ir jāievada teātra,koncertu u.c.kultūras pasākumu pasaulē.
.., par kruīziem 05.11.2015. 13:48:39
nebija stāsts par summas lielumu,bet par laiku-skolēnu brīvlaiku(skolotāju darba laiks),kad dodas kruīzos.
Par kruīziem 04.11.2015. 14:56:50
No mūsu skolas arī braucām kruīzā uz Stokholmu. Noformējoties grupai, tas izmaksāja "`šausmīgi lielu" naudu= 28 eiro,
Domāju, ka pārstrādāšanās bieži vien nav paša skolotāja izvēle. Skolotāju trūkst, tāpēc esošos pierunā, piespiež ( tiešāk vai mazāk tieši), spiediens "aizpildīt tukšumus" notiekti ir.
Kādēļ ministrs G. Belēvičs respektē ārstu privātprakses? Neviens nerunā par to, ka ārsti ir pārstrādājušies, neseko tam, cik laika viņi pavada valsts darbā, cik privātpraksēs. Un labi, ka tā. Tikai skolotāji kārtējo reizi tiek diskriminēti. Nu ko, paši jau laikam ļaujam sevi pazemot.
"Ar pedagogu darba samaksas jauno modeli IZM iecerējusi cīnīties ar pedagogu pārstrādāšanos." Jāsmejas! Pedagogi vienalga būs parstrādājušies, jo vajadzēs piepenīties... slodzes samazināšana nozīmēs arī algas samazināšanu.
pensionāre - skolotāja 04.11.2015. 09:19:34
Tāda situācija redzēta pilsētās, kur skolotājs var nostrādāt 10 stundas lielajās klasēs. Kāda tur kvalitāte? Ja kāds kaut ko nesaprot, lai meklē privātskolotāju vai citu skolu! Arodbiedrība skolotājus ar mazajām algām aizmirsusi. Cīnās tikai par to, lai skolotāji varētu haltūrēt.
Jā, tas atsevišķos laika posmos ir iespējams, jo, varu pateikt par sevi, ka bieži vien strādāju sestdienās un svētdienās. lidz 15 stundām dienā
tiem, kuri aizgājuši pensijā no 55 gadiem - maksājiet pensiju vai algu, kamēr 10 gadus neatsrādās! No 55 gadiem atļaujiet iet pensijā un saņemt tikai pensiju!
1) kā invalīds ar 30% darbanespēju drīkst dtrādāt virs 2 slodzēm?! - Sodiet ārstus, kuri piešķīruši invaliditāti vai ierobežojiet atļaujot strādāt 70%! 2) Beidziet maksāt slimības lapas tiem, kuri ārzemēs,3)bēgļiem, kuri aizmukuši - lai katru nedēļu atzīmējas!
Par pensijām 03.11.2015. 20:27:14
Ir tikai dīvaini, ka formulā, pēc kuras aprēķina vecuma pensiju, 18 vietā nevar ielikt, teiksim 20 vai 22. Jājautā, vai mūsu deputāti vispār zina, kā tiek aprēķinātas pensijas. Un pirmstermiņa pensionēšanās faktiski ir klaja ņirgāšanās par skolotājiem. Kaut gan - arī daudzi skolotāji no šodienas ekonomikas nekā nesaprot...
>> tam skolotājs 03.11.2015. 20:23:09
Es neņaudu, bet izsaku vēlmi doties pensijā, lai tādi kā Tu varētu sākt strādāt manā vietā. bērniem noteikti patiks....
lēnām par tiltu 03.11.2015. 18:57:36
Tam skolotājs 02.11.2015. 19:22 03.11.2015. 13:30 Nupat kolēģe, valodas skolotāja, noformēja pensiju. Visu darba mūžu uz vairākām slodzēm untt. pensija uz rokas 300 eiro........tā kā sapņojiet vien par tiem 700, sapņojiet vien un rēķiniet vien.
Nenodarbojaties ar demagoģiju un nejauciet atšķirīgas lietas! Viss Jūsu uzskaitītais NETIEK un arī NETIKS tarificēts kā 100 darba stundas. Rakstā minētais attiecas uz tām "superpersonām", kas pamanās 2-3 (vai pat vairāk) vietās strādāt vienlaicīgi kopsummā savācot šīs 100 tarificētās stundas. Iespējams tieši tālab Jums darba vietā prasības ir tādas kādas ir, jo kādam ir jāpaveic šo "pārcilvēku" neizpildītie pienākumi...
atkal jāatkārtojas... 03.11.2015. 18:22:45
ŠĪ "noziegumu" JEZGA = IR MĀKSLĪGI RADĪTA, LAI NOVĒRSTU UZMANĪBU NO TĀ, KAM JĀVELTA UZMANĪBA = skolotāju, mediķu atalgojums... IZM nezidarības 20 gadu laikā; dzimstibas un mirstības rādītāji un to patiesie iemesli (!!) Latvijā - vai "mīlētā Latvija" vispār vēl pastāvēs pēc 10 gadiem... par to, ļautiņi, labāk būtu domājuši!!!
100 stundas iznāk ļoi reāli dažās skolās skolā bieži iznāk pavadīt 12 stundas- fiziski (stundas, fakultatīvi, konsultācijas, sēdes, vecāku sapulces utml.) + burtnīcu labošana, pārbaudes darbu veidošana, tematisko plānu rakstīšana, gatavošanās stundām, vecāku sapulcēm (kur nu vēl visas ekskursijas, sporta dienas, muzeju dienas utml.)- papildus darbi par kuriem netiek maksāts 7x15= 105 stundas- man tas ik nedēļas darba grafiks- kā saka skolas direktors - negribi nestrādā - mums nepieciešami skolotāji, kuri visu laiku veltī skolai, kuriem nav savu bērnu, nav privātās dzīves, un ļoti minimāls laiks pašizglītošanai, jo ārpus darba laiks tikai gulēšanai paliek
paturpināšu 03.11.2015. 16:50:44
Strādāju pamatskolā. Skolā esmu 8:00, maksāt sāk no 9:00. Stundas beidzas 14:00-15:00. Esmu kā izgriezta lupata. Protams, ja nav kāda sēde vai kāds sabiedriskais pienākums, velkos mājās ar pilnu somu . Ienesu malku, piekārtoju mājas, izvāru vakariņas saviem bērniem un tad............... sākas 2. cēliens- apmēram tikpat garš, kā pirmais. Bieži tas beidzas ap 1_niem. Bet to jau jūs tiešām redzēt nevarat, jo esat redzējusi mani aizejot no skolas ap 15-tiem, 16:tiem.
iepriekšējam komentētājam 03.11.2015. 14:27:29
es arī gribu brīvlaikā ar kruīzu uz kuģiem,tikai kurā skolā tas ir ,pasakiet LŪDZU.Man skolēnu brīvlaikā obligātie kursi ,materiālu gatavošana stundām no materiāliem,ko iepirku par savu darba algu.Kur tā laimīgā,skolotājiem draudzīgā ,skola ir?
Skolotāji!!!! 03.11.2015. 13:38:01
Kaut 1 būtu pateicis, cik tad galu galā uz rokas saņem gada griezumā. Un tik apspriež savas ilgās stundas, darbu labošanu un sazin ko vēl,,,nez, bet pie mums 12 klašu skolā (pagastā) skolā skolotāju jau ap 15.00 lielākās daļas nav. Brīvlaikā skolotājas pa kuģiem dzīvojās - ekskursijā brauc - es to neizdomāju - realitāte - tad nu ej un saproti,,,,kas kam... Tik nesakiet man - skolotājs ar cilvēks,,,, nenoliedzami, bet pēc jūsu komentāriem var spriest, ka skolā vien dzīvojat acis nepacēluši. Varbūt tā arī ir - bet redzēts ir kas cits...
Tam skolotājs 02.11.2015. 19:22 03.11.2015. 13:30:05
Jums pensija būtu 700 EUR un Jūs vēl, piedodiet "ņaudat"' ????????
Nav gan kauna IZM darbonīšiem.Varbūt beidzot paši varētu ko sakarīgu izdarīt savā darbā,bet meklē to,kas visiem skaidrs.Sāciet ar valsts pārvaldi skaitīt stundas un pienākumus.Skolotājs jau tikai savu niecīgo samaksu plēstin izplēš.Kauns ,ka tāda ir šīs iestādes attieksme.
Ha 02.11.2015. 17:18 Jā,jā ,,Bet kāpēc neviens neskaita stundas padomniekiem, valžu locekļiem un citādiem priviliģētiem ļaudīm?" 44 : 3 Vai tāpēc, ka viņi, liekas, saņem naudu par nekā nedarīšanu (Jūrmalā, piemēram, cik vitās Domes vedība ir pilnvarnieki???)
vnk. skolotāja 03.11.2015. 12:51:35
100 stundu darba nedēļu - to var tikai tie "pedagogi", kuriem nav kontaktstundas klasē. Organizatori, vietnieki u.c. ar 40 stundu darba nedēļu var vienlaicīgi sēdēt uz 2 vai pat 3 krēsliem. Lai pamēģina vienlaicīgi strādāt ar 2-3 klasēm! Tikai tad viņiem piemaksās 30%, bet ne 100% kā šajā gadījumā!
Tikai deputāti var būt 16 darba vietās un nevienu tas nesatrauc
Skolotāji tiešām pārstrādā savu darba laiku. Tie, kuriem tarificētas 40 stundas, reāli strādā 55 - 65 atkarībā no priekšmeta, pārprastas atbildības sajūtas un entuziasma. Saņem - tik, cik nu katrs savā novadā no priekšniekiem ir nopelnījis. Saņem pavisam maz finansiāli, atsevišku skolēnu (īpaši bijušo) cieņu un sirsnību, bet arvien biežāk nepamatotas pretenzijas no skolēniem, viņu vecākiem un dažreiz arī skolas administrācijas. Mēs visi to zinām jau gadiem un turpinām gaidīt uz kaut ko labāku...Saprotu, ka raksts ir pavisam par kaut ko citu - kā cilvēks vienā iestādē var būt vadītājs vai vietnieks, bet otrā iestādē strādāt pilnu skolotāja slodzi. Dīvaini? Bet tādi gadījumi nav ar uguni jāmeklē. Gan jau katrā pašvaldībā atradīsies. Var tikai pabrīnīties.
Ja skolotājs strādā vairākos amatos, tad sanāk, ka tagad vairs nevarēs būt, piemēram, deputāts+skolotājs, domes priekšsēdētājs+skolotājs... (jo domes priekšsēdētāja, piemēram, iet stundās, bet amatā tāpat ir tās 40 stundas, tātad - 40 (domes priekšsēdētja darbs) + 21 (slodze par skolotāju) + vēl kāds darbs komisijā... un te nu ir tie lielie darba stundu skaiti. Tātad - pie jaunā modeļa deputātiem, valdībai u.t.t. būs jāizvēlas būt skolotājam vai deputātam... Paskatoties pasniedzēju algas arī droši vien savelkot pa vairākām augstskolām kopā būtu liels stundu skaits (tikai augstskolu "gali ūdenī" LIZDA priekšlikums ir visnormālākais - atgriezt atpakaļ krīzes laikā noņemto un palielinot algu NEMAINĪT sistēmu!!!
Es arī strādāju divas slodzes,bet vēl joprojām ir zvana un piedāvā manā mācību priekšmetā darbu un ne vienu slodzi vien.Atsaku,jo esmu arī cilvēks,ne tikai misionārs,kuram par katru papildu darbu,kaut nepilnu slodzi valsts no samaksas atvelk no pirmā eiro.Mums bērnudārzā nav muzikālā,jo atteicu.Vieta brīva ,vari nākt.Nu ja,tikai arī prasības atbilstošas un slodze nepilna.Kaimiņu skola 2 gadus meklē skolotāju un NEVAR atrast,izlīdzas tie,kuri strādā vairākas slodzes,lai gan tas nav izdevīgi.Varbūt ne pārāk aktīvi meklē?
100 stundas - pilnīgi reāla situācija. Rīts sākas sešos...Izlasot nepieciešamo informāciju e pastā, jo daru papildus darbu, par ko, diemžēl, nemaksā...vai maksā grašus...Vēl jāpaskatās šis tas darbam. Pusastoņos jau skolā, jo bērni agri ierodas, nedrīkst būt nepieskatīti. Mācību stundas, pasākumi, klases pēcpusdienas, ekskursijas, burtnīcu labošana, scenāriju veidošana, gatavošanās stundām, sapulces, papīri, kursi... Ļoti bieži sestdienās, svētdienās darbs ar papīriem - nevajadzīgiem...Dažreiz līdz diviem naktī! Tāda ir skolotāja ikdiena, bet par to saņemam tikai nievas, ķengāšanu. Ja valdība tā dara, tad sabiedrība darīs citādi! Cik darbos paši strādā, miljonus pelna! Apģērbs, transports, nepieciešamais darbam - viss apmaksāts. Es savu pildspalvu pati pērku...Nu cik var. Kaut kādas muļķīgas kategorijas! Cik saņēma šī projekta rakstītāji un vērtētāji! Protams, skolās trešo kategoriju vērtējām un visu darījām par velti...
Es esmu piespiesta strādāt divās skolās lai nopelnītu sev uz dzīvi....Mikiškai tādu algu ka man, es paskatītos , ka viņa mainītu sev kostīmus ....man vajag protēzes likt un nav naudas, kronis maksā 200 eiro....kur naudu ņemt??????
Nesaprotu kāpēc skolotājs nedrīkst strādāt vairākās darba vietās? Man vajag dzīvot, vajag iegādāties dzīvokli, mēbeles, datoru, apģērbu, bet pēkšņi mani ierobežo, drīkst strādāt tikai 36 stundas, par kurām maksās tik , lai neko nevar nopirkt. Sāciet ar valdību, viņi lielākā daļa veiksmīgi strādā vairākos darbos, viņu tiesības neierobežo nekādi modeļi.
Vai tiešām padomju laikā politiķi bija tik aprobežoti,ka par skolotāja likmi pieņēma 18 māc./h nedēļā plus daži sabiedriskie pienākumi? Mācību stunda ir smags nervu darbs ar minimālu fizisko piepūli.Par to jābūt sakarīgam atalgojumam. Ja uzvarēs pārslodzes modelis ieguvējas būs tikai medikamentu lieltirgotavas.
Ja viena darba laikā pilda divus citus darbus, piemēram māc.pārzine vada stundas, audzina klasi
Abet kur problēma? Vai skolotāji švakāki kā politiķi, uzņēmumu vadītāji un citi darboņi? Truksnis Jūrmalā pārstāv pašvaldību n-tajos uzņēmumos (deviņos vai vairāk?), par katru šādu pārstāvēšanu saņemot minimālo algu. Un ne taču par nekā nedarīšanu šis kadrs saņem algu, vai ne? Kāpēc tad kārtējo reizi grauž tieši skolotājus?
Bērnu mammai Vari būt laimīga,ja nemācīšu tavus bērnus, jo nesakarīgiem vecākiem reti ir spē'jīgi bērni.
Varbūt ministrija var papētīt ari šādu lietu. Kā var vienā skolā strādājošie, viena priekšmeta skolotāji saņemt dažādu atalgojumu par vienu likmi. Vienam minimālā, otram pēc administrācijas ieskatiem.
Modelis Ir IZM vājprāta pazīme. Būtu jārūpējas, lai visiem skolotājie un visās skolās maksātu normālu algu, nevis atmestu grašus. Nav ko sapņot,ka pēc tāda modeļa ieviešanas kāds jauns skolotājs dosies strādāt skolā.
Var jau izklausīties "traģiski" 100 stundas nedēļā, bet... tā tiešām var būt arī vienkārša realitāte.... par kuru, diemžēl, neviens pat nemaksā.:( Un tas tiešām domāts septiņās dienās, ne piecās (tā bija arī tabulā, kurā skolotājiem bija eksperimenta laikā jāuzrāda savs reāli nostrādātais darba laiks). Noapaļojot... Ja skolotājam dienā 5 kontaktstundas, ja burtnīcas jālabo, ja sagadās PD nedēļa, kad visās klasēs PD, tas viss vēl e-klasē jāsavada, ja tuvojas svētki un skolā plānotie pasākumi - klases vakars vienu vakaru līdz 20:00, skolas balle otru līdz 21:00, kurā obligāti jābūt klāt, kolektīvu koncerts trešo, kurā arī jābūt klāt vismaz līdz 19:00, ja iekrīt vecāku sapulce līdz 21:00, ja vienīgā iespēja aiziet uz kursiem sestdien visu dienu no 09:00 - 18:00.... Nav iespējams atskaitīt starpbrīžus, jo tajos jāpieskata bērni un jābūt pie klases vai gaiteņos, nekāda gatavošanās stundām tur nesanāk. Skolā jābūt ne jau ar zvanu uz pirmo stundu, ja arī būtu jāsāk ar pirmo. Pat tad, ja jāsāk ar otro, jābūt skolā jau piecpadsmit minūtes pirms nullstundas, lai skolēniem klasi atslēgtu, lai redzētu, ka garderobē viss kārtībā... Jāatbild uz vecāku zvaniem jebkurā laikā, jābūt konsultācijā (un ne jau noteikto laiku pēc pulksteņa, bet "līdz pēdējam apmeklētājam", par ko atkal neviens nemaksā... un tā varētu uzskaitīt bezgalīgi...
Man ir 60 gadi. Skolā 35 gadi, laba lietotāja līmenis datoros, gribu iet pensijā. Aprēķināju savu pensiju - to arī protu - 700Eiro. Kā jau teicu, ietu pensijā ar saviem sačakarētajiem nerviem, bet nedrīkstu - valsts grib lai es nomirstu darbā vai nodzeros - tāda ir realitāte. Kam to vajag.....
Vakances Rīgā - trūkst 4 matemātikas skolotāju!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.