Lietotājvārds
Parole
Ministr, ej, padomā bik, pirms runā glupības.. 07.04.2016. 13:31:12
runāšana sudrabs, klusēšana - zelts... ir tāds teiciens. labāk paklusējis būtu, pirms nav pavisam par vēlu... muldoņa.
speciālā izglītība 07.04.2016. 10:47:42
Tad jau speciālās izglītības bērni arī nav iekļaujami visās skolās. Tā nav nekāda bērnu integrācija, tā ir kārtējā izglītības reformu kļūda.
man arī šķiet, ka es kā taksometra vadītāja nopelnītu vairāk nekā apmācot hormonu nomāktos pusaudžus lauku skolā! Ātrāk ieviesiet šo reformu... jo atbildība un stress būs daudz mazāks!
Mūsdienās laukos bērīšu ir tikpat maz , cik taksometru. Būs jāizmanto vislētākais līdzeklis 2K (divas kājas).
Un kur paliek doma, ka skolai j'ab'ut maksim'ali tuvu dz'ivesvietai, lai skol'ens patst'av';igi p'ec stund'am nok'l'ust m'aj'as. Tas , ka b'ernus atved un aizved no durv'im lidz durv'im veicina siltumn'icas efektu dom'a'san'a. Sie b'erni izaug k'utri, pas'ivi, slinki un neuz'n'em'igi, Man'a b'ern'ib'a ie'sana uz skolu k'aj'am bija norma - vesel'igs un jautrs pas'akums.
Es kā mamma tomēr nesaprotu, kāpēc tik ļoti tiek uzsvērta konkurences nepieciešamība jau no mazajām klasēm. Vai tiešām labi mācās tikai tie, kam konkurents jau elpo pakausī? Vai tas savā ziņā neveicina jau tā agresīvo vidi? Kāpēc bērns nedrīkst vienkārši mierīgi un bez satraukuma apgūt mācību vielu? Man šķiet, skolotājs taču zina, kas ir jāiemāca, un skolotājs arī jūt, cik daudz konkrētais bērns spēj, tad kāpēc jākultivē konkurence, kuras dēļ bērnam vēl papildus stress? Tieši tāpēc arī es priecājos, ka manam bērnam ir iespēja mierīgā un labestīgā vidē mācīties mazā skolā, nevis viņam jau no mazām dienām sevi jāpierāda diezgan nežēlīgā konkurencē. Un kāpēc viens Šadurskis grib manam bērnam to atņemt? Bērns jau nav vainīgs, ka valdošā kliķe naudu atrod tikai savām vajadzībām.
meitene no laukiem 06.04.2016. 20:31:24
Esmu mācījusies tādā skolā, un tas man nekad nav sagādājis nekādas grūtības. Mācību kvalitāte? Es pati par to varu teikt tikai to labāko! Labs skolotājs kvalitatīvi novadīs stundu pat četrām klasēm reizē, cits netiks galā arī ar vienu vidēja izmēra pilsētas klasi. Vienīgais jautājums ir, vai tas ir ekonomiski.
Kārlis izrādās baigā pļāpu taša! Uz tirgu - tur viņa īstā vieta! Kad beidzot "ministrs" sāks strādāt????? Ministriem algu maksā pēc parunātā!!! ;)
Un kā speciālajās skolās? Cik dažādas mācību programmas var "apvienot" vienā klasē? Ak, pareizi, viņiem tak' centralizētie eksāmeni nebūs jākārto, pa burzmu viss labi ....
Kuram nav normāls grupu darbs ar 12? Ideāli, imho. 4 grupas pa 3 skolēniem, visi strādā, neviens nelāpa sociālo slinkumu. Un konkurence vispār sākas jau no 2 personām. :D
Noteikt reālistisku minimālo skolēnu skaitu klasē 15, maksimālo 28. Punkts.
Cik naudas nelietderīgi izmeta par kursiem- kā strādāt apvienotajās klasēs. Ministrs grābstās pa gaisu, tāpat kā ar mācībām jūnijā- nu neesam tam gatavi! Kādas vēl būs "gudrās" reformas.
Skolotāja - bezdarbniece 06.04.2016. 15:44:55
Un skolotāji, kuri paliks bez darba varēs strādāt par taksometra vadītāju un vizināt skolēnus uz lielajām skolām. Taxim IM maksās???
Novadu izglītības pārvaldes, metodiķi, centri un tamlīdzīgas točkas - varbūt jums tas ir jaunums, bet JŪS ESAT ABSOLŪTI LIEKS VEIDOJUMS!!!
Šodien atkal ir 1.aprīlis?
jaa - iepriekšējiem 06.04.2016. 15:10:20
Nu nevajag saprast tieši, mūsu valsts nevar atļauties skolas, kur 7. - 9. klasē mācās 10 skolēni. Nu kāda mācību kvalitāte? Jābūt pārdomātam un organizētam skolas autobusu tīklam, lai var aizvest uz normāla izmēra skolām. Esmu strādājusi skolā, kur dažās klasēs bija pa 12 bērniem. Nu nav arī tur nedz normālas konkurences, ne grupu darba. Varbūt ir grūti strādāt klasēs, kur ir 27 - 34 skolēni, bet būtu optimāli, ka katrā klasē ir 15 - 20 skolēni. Tad kopā skolā vismaz 9x20 =180. Tā jau būtu normāla skola, nevis 25 skolēni 9 klasēs.
Ko nozīmē: "Tāpat plānots aizliegt pašvaldībām pārdalīt mērķdotāciju starp izglītības iestādēm." No kā tad pārtiks novadu izglītības pārvaldes, metodiskie centri un citas ar izglītību saitītas iestādes?! Vai tiešām viss finansējums gulsies uz novadu pašvaldību pleciem?! Daudz labāks bija modelis - nauda seko līdz novadam, tad varēja pārdalīt, lai pietiek visiem.
Dzīvoju tādā vietā, kur man 30 km rādiusā nekur nav takšu. Kā man nokļūt uz skolu?
Tad jau labāk pa vecai modei - lai iejūdz bērīti un tad! :) Kādus pāris skolēnus (šur tur tā arī būtu visa klase) varētu aizvizināt. Ne jau visur laukos ir takši!
Nu i laiki pienākuši 06.04.2016. 14:03:28
Tas tik būtu skats pa rubli! Skolēni uz skolu brauc taksometrā!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4+7=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.