Lietotājvārds
Parole
no miestiņa 01.02.2016. 18:46:40
Tie diktāti ir apbrīnojami. Agrāk, kad mani bērni mācījās, visi bija apmierināti ar ēdienu skolā. 2-reiz nedēlā bija zupa (kā mājās) un saldais. 2-reiz nedēļā bija 2. un saldais. Tagad, kad mācās mani mazbērni, augšā kāds saka, ka zupu un saldo nevar dot. jādod zupa+otrais. Atvinojiet, vai mājās mēs arī "tik krietni" ēdam pusdienās? Mūsu miestiņā gan tā zupa , gan kartupeļi, griķi, makaroni vai rīsi bijuši neierobežotā daudzumā- un baudāmi! Bet- IR REGULAS!!!! Mūsu apkārtnē neesmu dzirdējusi par slikta ēdiena kvalitāti! Iespējams, ka lielajos monstros tas tā ir, bet tad arī tas jāredz attiecīgiem dienestiem!
divu skolnieku mamma 31.01.2016. 22:05:44
Man nepatīk jaunie noteikumi, jo šobrīd bulciņas drīkst pārdot tad, ja tās ir iekļautas ēdienkartē. Tāpēc aizvien biežāk no abiem saviem puišiem dzirdu: mums šodien saldajā bija bulciņa. Kaut arī viņi nav pārmērīgi bulku lietotāji, šādi pasniedzot, viņi, protams, to bulciņu paņems un apēdīs, ko darītu diezgan reti, ja par to bija jāmaksā kafejnīcā. Mans secinājums - īpaši saasinātās uzmanības dēļ visi bulciņas ēd 3 reizes biežāk nekā agrāk. Nupat jau tas sāk līdzināties tādiem "aizliegtajiem augļiem" kā cigaretes, alkohols u.t.t.
Varbūt komentētājiem nevajadzētu savas bērnības vai sava bērna skolas/bērnudārza negatīvo pieredzi ekstrapolēt uz visām skolu ēdnīcām un kafejnīcām? Atšķiras ēdināšanas firmas, pašvaldības, skolas vadības attieksme, ēdināšanas organizācija un - gandrīz galvenais! - pavāri! Ja jūsu bērnībā(kā manējā) jums riebās staipīgi sīpoli jēlā miltu mērcē, tas nenozīmē, ka visās skolās arī tagad tāda mērce tiek gatavota.
Ivita Zālīte 31.01.2016. 17:12:46
lai uzlabotu pārtikas kvalitati vispirms ir jābūt atbilstošam personālam , kurš savus pienākumus veic godprātīgi, otrkārt lai pēc iespējas samazinātu preču piegādes izdevumus, un spētu nodrošināt kvalitatīvas izejvielas JĀSADARBOJAS AR VIETĒJĀM ZEMNIEKU SAIMNIECĪBĀM, nelobējot pārpircējus, treškārt , lai ēdiens būtu baudāms veikt aptaujas(ne sociālos pētījumus)TIEŠI skolās un pirmsskolas izglītības iestādēs. Jo ne jau veselības vai izglītības ministrija spēj noteikt katra indivīda garšas sajūtas. ceturtkārt, pieņemt papildus personālu, kā palīgstradnieces, kus, lai nekavētu ēdiena sadali, kā rezultātā ēdiens ir auksts un nebaudāms. Šajā sakarā ir iespēja sadarboties ar VND tiem, kuru rindās bezdarbnieka pabalstus saņem ne viens vien pirmspensijas vecuma pilsonis(ar vienu ...divi zaķi). lai mums veseli bērni un zemniekiem aparti lauki.
Pirmkārt, jau skolas kafejnīcām vajadzētu būt ar skolu vienotai- bezpeļņas organizācijai, nevis, kā mums - direktores tuvam radiniekam piederoša uz peļņu orientēta kafejnīca. Jo bizness ir.. pēc iespējas lētāk iepirkt un pārdot pēc iespējas dārgāk.
50 $ bezmaksas Pokerstars nekustamo naudas nav nepieciešams depozīts šo saiti: goo.gl/l6MvGG !!!!
mamma kurzemē 30.01.2016. 10:52:13
Mūsu lauku vidusskolā ēdināšana ļoti laba,plus bezmaksas āboli un piens,paldies Ventspils novada domei un skolas direktorei!
Vai esat kādreiz manījuši aktivizējam diskusiju par izglītības kvalītāti?
Ķekavas vidusskolas sākumskola ir vēl viens labas ēdināšanas piemērs, turklāt uz galda ir ēdiens lielajos traukos - zupa terīnē, kartupeļi, griķi vai makaroni lielās bļodās, mērce atsevišķi, gaļa un salāti atsevišķi, saldais ēdiens, ja tāds paredzēts. Katrs bērns paņem un ieliek sev tik daudz un tādā kombinācijā, kā vēlas, skolotājas palīdz mazajiem. Līdz ar to ļoti maz ēdiena tiek izmests atkritumos, jo katrs pats var izvēlēties. Ēšanas starpbrīdis 30 minūtes, pēc 4.stundas ēd 1.-2. klases, pēc 5.stundas 3.-4.klases. Jā, var nopirkt arī našķus, bet tikai pēc stundām. No rītiem dzeram "Skolas pienu", pa starpbrīžiem ēdam "Skolas augļus", šogad ābolus vai bumbierus. Ja vēlas, bērni ņem līdzi kādas savas maizītes vai uzkodas kastītē, kam ir garāka darbdiena. Var ēst arī launagu, tas gan par maksu. Kas attiecas uz ēdiena garšu, būtu jau labi, ja vecākiem būtu iespēja aiziet uz skolu un ēdienu pagaršot, tad arī varētu spriest objektīvi.
dēla mamma 29.01.2016. 14:32:52
Mana dēla skolā ir laba tradīcija - ēšanas starpbrīdis 40 min.jeb vesela mācību stunda! Kad ēd un atpūšas visi - gan lieli, gan mazi. Par kvalitāti nezinu, bet sūdzējies nav. Protams visu neēd, jo miltu mērces neatzīst, salātus arī nē, labāk grauž stienīšos sagrieztus burkānus, papriku utml. Pie skolas netālu ir laba kafejnīca, kur pēcpusdienās skolēni ēd bulciņas uz urrā! Vai tās piedāvā skolā man info nav :-) Veiksmi darbā un veselību visiem!
--->Apnicis 29.01.2016. 14:11:00
Nu, lūk, ja skolā ir kompleksās pusdienas un uzklāts galds, tad šī problēma atkrīt. Atnāk, apsēžas un ēd. Bet nu jā, kompleksās jau ir sliktās.....
Pirmkārt, skolās vajadzētu nopietni apdomāt, kā organizēt pusdienas, lai pa to noteikto laiku skolēns paspētu izstāvēt rindas un paēstu vispār. Vakar meita atnāk no skolas sāpošu galvu. Prasu, ko skolā ēda? Izdzērusi to pienu, ko dod un nopirkusi kafejnīcā ābolu, jo rindu, lai nopirktu pusdienas, izstāvēt esot nereāli. Nu tad ieteicu tagad no rītiem pirms skolas nopirkt pusdienām siera bulciņas, lai ir VISPĀR ko apēst skolā. Par kādu veslīgu uzturu mēs te varam runāt? Pašai man ir kuņģa trūce no tās ātrās rīšanas skolās, kad bija jāpaspēj paēst pa nieka 15 minūtēm. Vai beidzot kāds līdz šai problēmai ir spējis aizdomāties tajās ministrijās? Nu tak lai aiziet un reāli iepazīstas, kas skolās darās ēšanas starpbrīžos un tad ķerās pie aizliegumiem, imitējot rūpes par bērnu veselīgu ēšanu.
Ediena kvalitātes piemērs varētu būt Rīgas 45.vidusskola un Rīgas Teikas vidusskola, šajās skolās bērni saka, ka ēdieni ir ļoti garšīgi. Aizejiet un paši pārliecinieties. Citas skolas varētu ņemt par piemēru šo vidusskolu ēdināšanu.
Pusdienu ēdiena kvalitāte skolā ir vienkārši briesmīga, gaļas un zivju produkti ir nepietiekami termiski apstrādāti - pusjēli, dārzeņi ieskābuši vai ar rūgtuma piegaršu. Vai kāds to kontrolē? Svaigos dārzeņus vajadzētu sarīvēt salātos, bet nevis šķēlēs samest uz šķivja. Nezinu vai gatavošana un kvalitāte ir saistīta ar firmu, bet ēdina Daily. Ēdieni ir vienkārši supernegaršīgi. PS: tas par 64.vidusskolu
Slava tam Cilvēkam, kas to izdomāja. Super!
MAn gan patīk šis MK veidojums.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5+9=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.