Lietotājvārds
Parole
MURGI =>>to komentārs 17.02.2016. 17:24 18.02.2016. 20:46:15
Jūs rakstījāt: "Savā darbā izmantoju bērnus, kuri labprāt to parāda manā vietā." Varu turpināt - mājturības skolotājai ir problēmas ar zeķes adīšanu - meklēsim bērnu, kas parādīs skolotājas vietā, kā jāada. Zīmēšanas skolotāja (pēc sekmīgi noklausītiem 72 stundu kursiem) tagad māca arī matemātiku 5.klasē, bet viņai ir problēmas ar teksta uzdevumu risināšanu, jo Mākslas Akadēmijā to nemācīja - meklēsim bērnu, kas parādīs skolotājas vietā, kā jārēķina. Un tā var turpināt šo absurdo apli līdz bezgalībai. Varbūt pietiek ar mutvārdu sporta skolotājiem-teorētiķiem!? Visu cieņu senioriem, bet, ja skolā apt. 1/2 skolotāju ir vecumā 55+, no kuriem 1/4 ir strādājošie pensionāri, vai tas ir normāli? Kurp ej, Latvija?!
Cien. sporta skolotāji! Malači ,ka esiet šo tēmu iekustinājuši! Saemā sēdošie saņem kompensācijas par pildspalvām un papīriem. Tikko jau gribējās arī ikmēneša kompensācijas par savu auto remontu!Kur vēl kompensācijas dzivokļa īrei! Bet mīļie! KO savā pieticība gaidiet jūs?Treniņtērpus, sporta apavus, ziemas kārtu slēpošanai pērciet no savas jau tā pieticīgās algas!Darba abģērbu nodrosina darba devējs! Kapēc visur citur tā ir bet ne pie mums?Cik tas maksā? Zinām ,ka gana daudz. . Mūsdienu skolēna priekšā nestāvēsiet ka nabaga radinieks- padilušās humpalu bikšelēs un ķīniešu lētākajās tenisčības.Ugunsdzēsējiem dod formu, medmāsām halātiņus,policistiem mundieri u.tt. Gribam pamatoti , prasām kompensācijas arī mēs. Tas nepieciešams mūsu tiešo darba pienākumu veikšanai! Nu grozies kā gribi -sporta skolotājiem ir šī īpašā specifika. Lūdzu saprotiet pareizi! Sporta skolotāji! Esam aktīvi un arī šajā jomā prasām no valsts sakartot šo manis pacelto problēmu. Prātā man jau nākošā-nopietna veselības apdrošināšanas polise. Atkal - specifika tikai sporta skolotājiem. Pārāk klusi , pieticīgi un mierīgi gaidoši esam! Varbūt tas viss liekas kā bērnišķīga fantazēšana. Ja ne šogad, nākošgad ,tad tomēr kaut kad!
Vai kāds zina, pēc kāda principa tiek izraudzīti gadi, pēc kuriem aprēķina pensiju? Kurā brīdī tos mainīs? Traki izdevīgi par pamatu ņemt valsts bada gadus... Arī izdienas pensiju samežģīs tāpat, un jēgas nebūs nekādas.
64 gados šobrīd ir visas tiesības baudīt atpūtu pensijā. Par šo likumu uztraucas tie, kam šis vecums liekas nesasniedzams. Jums izdienas pensija nedraud!
Izdegšanas sindroms draud ne tikai sporta skolotājiem, mēs esam kā nodzīti "zirgi". Vienīgais, kas neļauj sajukt prātā , ir vasara, bet arī par to daļai sabiedrības skauž...Žēl,dzīve ir tikai viena ,neredzu ne savus mazbērnus, ne bērnus ,kuļos pa skolu un katru dienu mēģinu kādam pierādīt, ka savos cienījamos gados vēl kaut kam deru.Līdz pensijai 9 gadi (pēc pašreizējie aprēķiniem). Atvainojos bērnu vecākiem, ka nevaru lekt līdzi jūsu bērniem kā jestra kaza...Gribu pensijā, un tūlīt!
Pirmsskola nav tikai sagatavošanas grupa,tā sākas jau no 1g.6 mēn(ne reti arī jaunākiem bērniem).Ar tiem ir jālec zaķiši, jāiet četrrāpus kaķīši, sunīši un jāātdarina visi pārējie četrkājainie,spārnainie un citi draugi.ja skolotāja nerādīs un nedarīs,mazie stāvēs atplestām mutītēm un brīnīsies.To var izdarīt Ziņģītei līdzīgās!Un kur vēl apģērbšanās un noģērbšanās rīta un pēcpusdienas cēlienā ārā iešanai,pastaigas,mantu kārtošana un en-tās citas padarīšanas šajā kopānijā(ik pa laikam raudošajā).To ilgus gadus var ,,turēt,, tiešām ļoti īpašas SKOLOTĀJAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nu protams, sākumskolas skolotājas var nākt klasē klibas, puskurlas un aktīvi ,rotaļīgi vadīt stundas. Nesaprotu ar ko atšķiras skolotāja darbs sagatavošanas grupā no skolotājas darba 1.,2. klasē? Arī šīs skolotājas ar savu klasi ir kopā visu dienu.
Pēdējos gados samazinās bērnu skaits skolās, samazinās skolotāju slodzes. Ja izdienas pensiju rēķina no pēdējiem gadiem, esmu 200% PAR, jo pēc 3 gadiem, labi, ja 1/2 slodzi skolā sagrabināšu. Stārķi lido uz citām zemēm ....
Vai IM, kāda cita valstiska vai nevalstiska institūcija ir veikušas kādas darbības,lai noskaidrotu,kas mācīs bērnus pēc gadiem desmit!Esam reālisti-pēc ,,padomjlaika,, likumiem lielākā daļa pašreiz strādājošo skolotāju būtu pelnītā atpūtā un godājamā statusā-Pensionārs.
manuprāt te nav par ko diskutēt . Jaunie puiši, vīrieši policijā aiziet ar cik gadiem pensijā? Stulbums! viņi turpinās darbu policijā, jo ir spēka pilni. Manu skolu, kā daudzas citas skolas likvidē,.pedagoga darba stāžs 40 gadi (nepārtraukts)., pati esmu 60 gadus jauna, bet kur lai dabūju darbu ār šādu "jaunību"? Pensija! Kuru tas interesē! Sāp ! jo mana valsts par mani nedomā, viņa mūs redz ejam nekā nākam. Kā būt tālāk? vēl nezinu, dzīvoju ar domu , ka es nebūšu vienīgā "izmestā", par ko ministriem galva nesāp. "Jaunās"- kam ne šis, ne tas, apvienosimies!
SKOLOTĀJA INTA 18.02.2016. 14:23:06
MĪĻIE SKOLOTĀJI! MĒS ESAM INTELIĢENCE- VISMAZ KĀDREIZ MŪS TĀ DĒVĒJA. LASU UN DOMĀJU , MŪSU AUGSTĀKIE PRĀTI MŪS ATKAL DALA, NAIDO NEUZKLAUSA. ES ESMU ARĪ SKOLOTĀJA AR 38 GADU DARBA STĀŽU ,UN ES VISUS JŪS NO SIRDS UN PRĀTA SAPROTU, TĀDĒĻ VARU SACĪT TIKAI VIENU.- MĒS VISI SKOLOTĀJI ESAM PELNĪJUŠI PENSIJĀ AIZIET AR VISMAZ 60 GADU VECUMU UN 30 GADU PEDAGOGA STĀŽU. SKOLĀ STRĀDĀT IR VISIEM VIENĀDI GAN VIEGLI, GAN GRŪTI, UN TĀDĒĻ NEŠĶIROSIM VIENS OTRU. SKOLOTĀJ UZLIEC ROKU UZ SIRDS UN PASAKI - MĒS - IKVIENS SKOLOTĀJS ESAM PELNĪJUŠI BŪT NOVĒRTĒTIEM, NEVIS ŠĶIROTIEM. MAN SĀP KA TĀ NOTIEK! KAS IZVĒRTĒ ŠO DARBA + UN -, LAI SPRIESTU. ES SKOLOTĀJS NESAŅEMŠU, TU SKOLOTĀJS SAŅEMSI. TAS IZSKATĀS PĒS CILVĒKU TIESĪBU PĀRKĀPUMU. LABU VESELĪBU, IZTURĪBU VĒLOT SKOLOTĀJA INTA
Zinu tādus vecākus, kuri izvēlas savu bērnu laist pie gados un darba pieredzējušas skolotājas, nevis pie jaunās un tik ļoti skaistas. Nenovērtējiet par zemu 60 gadīgo skolotāju. Sevi vajag parādīt ar darbu. Lai visiem veicas.
4.un 5. klasē , protams, skolotājs NAV tiešā kontaktā ar skolēniem, un nekādā gadījumā viņa darbs NAV saistīts ar izdegšanu. nez, cik lielasajēga par skolotāju darbu ir šo likumumu lēmējiem....
4.un 5. klasē , protams, skolotājs NAV tiešā kontaktā ar skolēniem, un nekādā gadījumā viņa darbs NAV saistīts ar izdegšanu. nez, cik lielasajēga par skolotāju darbu ir šo likumumu lēmējiem....
Strādāju par mūzikas skolotāju vairāk kā 30 gadus....balss saites pagalam (par to arī ir VDEĀK slēdziens par arodslimību un piešķirta invaliditāte), bet man līdz pensijai vismaz 12 gadi.....Pašai sajūta briesmīga, ka fiziski nevaru izdarīt to, ko protu. Es neesmu pelnījusi izdienas pensiju?
...un atkal viena sociālā darbiniece kā eksperte vērtēs skolotājus??? Visiem pedagogiem jābūt vienādām iespējām uz izdienas pensijām!!!
Jā, par skolotāju vēl var strādāt pēc 60 gadiem( ja protams veselība vēl velk), bet kā pēc 60 gadiem būt par audzinātāju? Labs audzinātājs iet pārgājienos, skrien līdzi, piedalās dažādos sporta pasākumos, ekskursijas........, kā to visu spēt 60 gadīgaiskolotājai ? un vai tas ir patīkami viņas audzēkņiem? Vai kāds par to ir padomājis? Skolēniem patīk jauni, veikli audzinātāji, kas vienmēr un visur ir kopā ar audzēkņiem.
tikai deģenerāti uzskata, ka smadzenes strādā bez skābekļa. Kā var atdalīt fizisko no garīgā!
Tu tikko salīdzināji skolotāju ar auklīti. Ķirurga darbs nav salīdzināms ar māsīņas darbu,BET abi smagi, par to nav runa. Bet lūdzu, pamato ar ko atšķiras katra priekšmeta skolotājs! Mazāk darba vai? Mazāk atbildības un mazāk nervu sistēmu sagrauj? KATRA skolotāja darbs ir smags. Nerunāju šeit par tiem-ka tik būtu darbs un, kuri strādā ar riebumu.
mūzikas skolotājiem jāpieliek gadiņi, jo diriģents ir viena no visveselīgākajām profesijām. Kādas balss saites? Hvorostovskis dzied un ne jau kaut kādas klasītes priekšā,...
>>Klavierskolotāja 18.02.2016. 08:00:55
ja tiešām ":..pamatā pēc algas 1996.-1999.g..", tad ar sūda dakšām šos Latvijas neliešus uz kūti nevis Saeimā! Ušakovs apgalvo, ka migranti nesaņēms vairāk par rīdziniekie. Latvijas valstī par bērnu 10eiro valstspiederīgajam un 75eiro migrantu bērnam! Jūs saprotat, ko ievēlējāt Latvijā?!
pirmspensijas skolotāja 18.02.2016. 07:57:23
Visām(iem) skolotājām()iem vai nu algu vai pensiju! Veidojam pirmspensiju biedrību!
Protams, ka vajag visiem. Tas pa šiem gadiem nemaz nebūtu bijis grūti noskaidrot, cik būtu to, kuri pie attiecīgas pensijas lieluma vispār varētu atļauties aiziet pensijā. Tad vismaz varētu aiziet tie, kuriem tiešām veselība slikta (ne tikai skolā strādāšanas dēļ) un pašiem kauns no bērniem un vecākiem, ka tādam vēl jācenšas strādāt, kaut gan pēc labākās gribas viņš nevar izdarīt daudzas lietas. Bet jāstrādā, jo jāiztiek taču kaut kā ir!
ja būtu labas algas un skolotājs drīkstētu strādāt vienu slodzi, tad neviens nebūtu pārstrādājies un izdedzis, varēt strādāt ievērojam ilgāk, ja ir iespējas un vēlme. Sporta skolotājiem nav obligāti jārāda, ja rāda, tad jābūt perfekti, iemācīt var ar daudzām metodēm tehnoloģijas laikmetā - demonstrējums ir iespējams un vēl jāpaskaidro, ka kūleņus mest jebkurā vecumā nav ieteicams...bērniem jāpaskaidro - k'āpēc bērni nedrīgst celt lielussmagumus, un vecāki cilvēki arī un mest kūleņus utt
Bija jau arī runa par mūzikas skolotājiem.
Klavierskolotāja 17.02.2016. 22:01:00
Priekšlaicīga pensionēšanās iespēja skolotājiem ir nepieciešama. Cits jautājums , ka ar to eksistencei, tāpat ar vecuma pensiju, nepietiek. Tiem, kas šobrīd pensionējas, pensija tiek aprēķināta pamatā pēc algas 1996.-1999.g .....! Nav komentāru... Kāpēc manu pensiju pēc 43 pedagoģijā nostrādātiem gadiem ! pamatā nosaka tieši šie 4 gadi, kad nestrādāju kā vēlāk visus darba gadus -1,5 likmi, jo pašas bērni bija pirmsskolas vecumā? UN nevis visi nomaksātie nodokļi ? Ar interesi gaidu kolēģu komentārus
Viņi sen to ir pelnijuši!!!
Komentārs] 17.02.2016. 21:52:01
Priekšlaicīga pensionēšanās iespēja skolotājiem ir nepieciešama. Cits jautājums , ka ar to eksistencei, tāpat ar vecuma pensiju, nepietiek. Tiem, kas šobrīd pensionējas, pensija tiek aprēķināta pamatā pēc algas 1996.-1999.g .....! Nav komentāru...Kāpēc manu pensiju pēc 43 pedagoģijā nostrādātiem gadiem ! pamatā nosaka tieši šie 4 gadi, kad nestrādāju kā vēlāk 1,5 likmi, jo pašas bērni bija pirmsskolas vecumā? UN nevis nodokļi visu 43 nostrādāto gadu garumā ? Ar interesi gaidu kolēģu komentārus
Kāpēc nevar piešķit to visiem pedagogiem?Bet maskājot normāli nopelnītu pensiju. Policistiem gan pēc 20 nostrādātajiem gadiem maksā pensiju-večiem,kuri vēl var strādāt un strādāt......... Nav taisnības mūsu valstī. Man jau kā mūzikas skolotājai ar 24 darba gadu stāžu ir arodslimība,sakarā ar balss saitēm un dzirdi.
Nu ļoti dāsni, izdienas pensija 60 gados! Ļoti liela pretimnākšana! Atvieglojums par pāris gadiem... Kāda jēga no izdienas pensijas? Es vēl saprastu ja izdienas pensija būtu tad, ja pedagogs 30 gadus nostrādā konkrētā specialitātē, neņemot vērā fizisko vecumu.
Ar ko atškiras pirmskolas iestādes vecākās grupiņas audzinatājs no sākumskolas 1. klases skolotāja? Bērnudārzos vēl palīgos nāk auklītes , sākumskolā skolotājs ir viens pats. Un tad sāk vecāki škirot. Pie veca skolotāja bērnu nevedīsim. Bērnudārzos gados vecāks audzinātājs ir omītes vietā.
Vai kādam gudrajam ir arī plāns B, jo ir pilnīgi skaidrs, ka 60-70% skolotāju turpmākajos 10 gados dosies pensijā, ja tik ilgi nodzīvos, protams. Kurš strādās skolās?????
Kāda jēga iet izdienas pensijā, ja ar to pensiju būs jāsprāgst badā? Tie skolotāji tāpat meklēs kur piepelnīties. Ne jau ielas viņi slaucīs, bet meklēs iespējas savā specialitātē.
Ko te daudz diskutēt! Strādāt skolā vajadzētu max līdz 60 gadiem, pēc tam visus ragaviņās un uz mežu. Tas mūsu valdīšanai būtu pa prātam.
To Zulu Izdienas pensijas tiek aprēķināta katram individuāli un sporta skolotāja pensija nemainīsies, ja to saņems arī matemātiķis. Nemaz nebūs tik daudz skolotāju, kas izvēlēsies saņemt izdienas pensiju,jo ar to iztikt tāpat nevarēs.
Sporta skolotāji 2 gadus atpakaļ sāka cīniņu ar IZM , Saeimu, deputātiem. Jā .... un vēl jau nekas nav zināms, kā viss beigsies. Tajā laikā un jau iepriekš citu mācību priekšmetu skolotāji, proti Pedagogu dome atbalstīja sportistus un visu mācību priekšmetu pedagogi bija vienisprātis- sporta skolotājiem ( tie kuri strādā, nevis iemet bumbu un nospiež hronometru) pienāktos izdienas pensija.Ja liktenis būs lēmis un izdotos izcīnīt to mazumiņu, ar laiku varētu sākt domāt mūzikas skolotāji utt. Vai Jūs ziniet cik būs šī izdienas pensija? Nē? Ticiet man, kad ieraudzīsiet reālos skaitļus ( izlasiet likumprojektu) no visiem bļāvējiem labi , ja pāris cilvēki dosies atpūsties- lielākā daļa gaidīs vecuma pensiju.
Un mūzikas skolotāji, arī tiem jau ap 50 gadiem ir problēmas ar balss saitēm,plecu dału (dirig'ēšana),parādās tā saucamais "vecuma tremolo".Iedomājietis tanti,onkuli,kuri trīcošā balsī dzied.Nu nav tas labākais paraugdemonstrējums.
MURGI =>>to komentārs 17.02.2016. 17:24 17.02.2016. 19:15:12
Jūs rakstījāt: "Savā darbā izmantoju bērnus, kuri labprāt to parāda manā vietā." Varu turpināt - mājturības skolotājai ir problēmas ar zeķes adīšanu - meklēsim bērnu, kas parādīs skolotājas vietā, kā jāada. Zīmēšanas skolotāja (pēc sekmīgi noklausītiem 72 stundu kursiem) tagad māca arī matemātiku 5.klasē, bet viņai ir problēmas ar teksta uzdevumu risināšanu, jo Mākslas Akadēmijā to nemācīja - meklēsim bērnu, kas parādīs skolotājas vietā, kā jārēķina. Un tā var turpināt šo absurdo apli līdz bezgalībai. Varbūt pietiek ar mutvārdu sporta skolotājiem-teorētiķiem!? Visu cieņu senioriem, bet, ja skolā apt. 1/2 skolotāju ir vecumā 55+, no kuriem 1/4 ir strādājošie pensionāri, vai tas ir normāli? Kurp ej, Latvija?!
Ziņa laba! "Izdeg" visi pedagogi, skolēniem gribas jaunus, enerģijas un radošu ideju pilnus skolotājus. Runāt tikai par atsevišķu specialitāšu pedagogiem nav pareizi. Bez tam, ja sakārtos darba samaksas jautājumus, varbūt skolā ienāks vairāk jauno. Vietas taču būtu jāatbrīvo. Jautājums tikai, vai ar izdienas pensiju būs iespējams izdzīvot?
Prieks par tiem, kam tas pienākas, bet jūtos aizskarta. Sākumskolā nav tiešs kontakts? Nav jāmāca, sportu, jāiet pārgājienos, jāpieliecas? Nav skolēnu ar speciālām vajadzībām, kuri nemaina skolu uz speciālo?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.