Lietotājvārds
Parole
Pakāpes, tas vispār ir stulbums. Novadīt vienu nodarbību var jebkurš pedagogs, bet cik profesionālas tās ir ikdienā, pakāpe nespēj parādīt.
Tas nozīmē vien to, ka arī Č.B. modelis NAV līdz galam pārdomāts. Ne velti atsevišķos māc.priekšmetos jau vēsturiski notiek dalīšana grupàs vai tie tiek mācīti individuāli. Tā ir apmācības specifika, nevis tāpat vien izdomāts "atvieglojums" pedagogam. Piem., valodas mācīt mazākās grupās vai flautu -vienam bērnam, jo diez vai 35 vienlaikus to varētu profesionāli iemācīt. Tā vienkārši ir, nav tur ko skaitīt! Slapju muguru var dabūt gan vadot zīmēšanas, matemātikas vai ģeogrāfijas stundu, gan mācot vienu flautistu; jautājums - KĀ skolotājs strādā. Darbu labošanas skaits -tur gan varētu parēķināt un maksāt diferencēti. Kvalitātes pakāpes novākt! Piemaksa par stāžu, par skolēnu sekmēm u.c.
Tas pats arī svešvalodā!
Batņas kungs! Esmu neizpratnē! Mūzikas skolā tad algas vispār nebūs? Katrs audzēknis nāk uz individuālo nodarbību, bet ir arī mācību koncerti, ieskaites, atskaites koncerti... Nekad nav maksāts par gatavošanos stundām, nošu repertuāra meklēšanu, kopēšanu, sagatavošanu, sarunām ar vecākiem, par papildus laiku visiem koncertiem un ieskaitēm... Ja maksās pēc skolēnu skaita klasē, tad mums algā būs divciparu skaitlis??? Kā Maximai - "par visu padomāts"...
35 gadu garumā esmu saņēmusi smieklīgu algu par darbu pirmsskolā.Esmu nokārtojusi 4. kvalitātes pakāpi , bet...nožēlojami tikai tagad jūtu kautkādu novērtējumu.Tagad auklītei ar diviem apgādājamiem bērniem ir gandrīz tāda alga kā pirmsskolas skolotājai......vajadzīga vidusskolas izglītiba.Tas ir normāli....????
Iepriekšējam komentāram- var redzēt, ka jums no pirmsskolas darba nav nekādas saprašanas. Kā jums liekas 20 divgadniekus ir vieglāk mācīt un savāk nekā skolēnus???? Un pusdienas nav par velti, nav starpbrīžu un pastaigas nav atpūta, bet slapju muguru kamēr apģērb un pēc tam kamēr savāc lai kāds ārā nepazūd.
man ir tāds viedoklis 24.02.2016. 01:42:48
Uzskatu, ka pirmsskolas darbs ir tomēr nedaudz vieglāks par skolotāja darbu un vēl papildus labas puses ir ēdiens (cik saprotu bezmaksas, bet varbūt kļūdos...) un ikdienas āra pastaigas ar bērniem (vai nav veselīgi?)...Arī ārzemēs pirmsskolas skolotājiem maksā mazāk nekā piemērām pamatskolas skolotājiem u.t.t. atkarībā no izglītības segmenta. Tas ir saistīts ar mācību satura grūtības pakāpēm. Bet manuprāt, maksāt tik mazu aldziņu jebkurā gadījumā nav pareizi un pat pazeminoši! Skaitļus 420 uz papīra vajag vienkārši aizmirst un sākt maksāt vismaz 800 eiro uz papīra par pirmsskolas slodzi un ņēmt vērā pirmsskolas pedagogu kreativitāti, un to, ka darbs sākas 7.00 no rīta, u.c. Esmu sieviete un domāju, ka būt darbā 7.00 (ar make-up un sakoptiem matiem) ir ikdienas "mission impossible"! :-) Es piemēram gribētu kaut vai 100 eiro palielinājumu jau šomēness nevis kādus pasakainus skaitļus pēc kādiem 6 mēnešiem/ gadiem u.t.t.
pirmsskolas skolotāja 23.02.2016. 20:20:20
Vistiešākā pirmsskolas skolotāju diskriminācija!!! Ar ko atšķiras pirmsskolas un sākumskolas skolotājas darbs???? - ar atalgojumu?! Pirmsskolas skolotājs iemāca bērniem: lasīt, rakstīt - ar drukātiem un rakstiskiem burtiem, rēķināt apjomā līdz 10 u.tt. Bet algu par padarīto maksāt negrib ne pašvaldība, ne valsts :( Prasības pret pedagogiem lielas, atalgojums - smieklīgi mazs.
Kad sāku strādāt skolā 1968.gadā, tad pēc kaut kāda nolikuma viena diena nedēļā skolotājiem skaitījās metodiskā diena- metodisko apvienību sanāksmes, bibliotēku, izstāžu, muzeju apmeklēšanai, kvalifikācijas celšanai. Tad gan bija 6 dienu nedēļa, bet tomēr tā diena bija ļoti vērtīga skolotājiem. Pat pie ārsta varēja aiziet bez kreņķa, ka darbs jākavē. Tagad tik daudz viss ir jāpadara, ko nekur neuzskata par darbu. Kursi atvaļinājuma laikā un vēl par savu naudu
Nu, protams, kad vajadzēja mācīties, tad pirmsskolas skolotāji ir -Skolotāji, bet kad maksāt, tad kā apkopējām(gan jau arī tām lielākas algas). Kauns un negods mūsu valdībai!!!!!!!!!!!!!!!
Nav arī skaidrs par internātskolu audzinātājiem! Ja slodze būs 40 astronomiskās stundas un alga uz pusi mazāka kā dienas skolotājam(pēc projekta), tad fiziski tas nav iespējams, ja stundas beidzas ap 15tiem . 30 jau bija grūti sadalīt. tas nozīmē, ka jau ieplāno viņiem ap350 uz papīra! būs zem minimālās, bet mājās tāpat ap 22.30, 23.00.Normāli?
Un kā būs ar mūzikas skolām? Tur nemaksā ne par gatavošanos, ne par citām opcijām. Audzēkņu vakari utt,, viss jādara par velti.
pa nopietno. Liekas, ka jēdzīgi būtu skolēnu skaitam pielikt kaut kādu keficentu(pilsētai un laukiem atškirīgi) par stundu, lai kaut kā diferencētu darbu par to pašu 15 un 30 skolēnu klasēs. viena daļa darba būs vienāda kā vieniem, tā otriem, bet nu tomēr atšķirības ir.
Česim ???? Viņš izstrādā????? Dīvaini.
maksā ragā!!!!!!!!!!!!!!!!! 23.02.2016. 14:28:29
Par 8 stundās padarāmu slodzi- ar visu gatavošanos un labošanu!!! Vai tiešām 1 kontroldarbu kāds spēj izlabot nepilnā minūtē?????Klases audzināšana arī ir darbs- nu ne jau 15 minūtes dienā- bet tā maksā!!!
Vai tad pirmsskolas skolotājs nav skolotājs?Kāpēc visiem nevar noteikt vienādi?Ko var ņemties?
Darbs ir ar konkrētām prasībām. Nevar būt izvēle to darīt 1.pakāpes līmenī vai 5.pakāpes līmenī.
100% pievienojos "Par Lietuvas skolotāju streiku un algu modeli 23.02.2016. 10:06" un "Jāsaprot 23.02.2016. 10:22" ! Ja skolotājai jāskrien pa 3 skolām, lai sagrabinātu 24 kontaktstundas, tas nav normāli. Bet vienā pamatskolā vairāk nav un nebūs tuvāko 9 gadu laikā! Kad sporta skolotāji sāka runāt par izdienas pensiju, IZM "eksperti" piedāvāja sporta skolotājiem 55-60 gadu vecumā apmeklēt 72 stundu kursus, lai varētu 5.klasēs mācīt matemātiku. Šie 72 stundu "B līmeņa" kursi, kas dod tiesības mācīt kādu mācību priekšmetu vai strādāt par speciālo pedagogu, ir vairāk ne kā smieklīgi! Mēs mācījāmies 5 gadus, tagad pietiek ar 72 stundām! Kādam bijušajam kolēģim (aizmuka uz citu skolu), augstskolas diplomā bija rakstīts, ka viņš ir 5 dažādu mācību priekšmetu un vēl interešu izglītības skolotājs! Kā kolēģe rakstīja - "ciceronveidīgais cilvēks-orķestris". Iespējams, tā ir skaudība, bet es labāk mācu vienu mācību priekšmetu, ko perfekti pārzinu un protu mācīt tā, lai bērniem un arī man ir interesanti un patīk! Un, lai kāds no bijušajiem skolēniem katru gadu izvēlas studēt šo jomu kādā Latvijas vai ārzemju augstskolā.
Algu visiem skolotājiem nosaka vienādu, pēc vidējā skolēnu skaita klasē (skolas skolēnu skaits, dalīts ar klašu komplektu skaitu. Tātad skola cenšas veidot maksimāli lielas klases). Tā tas ir jaunajā modelī un, domājams, arī šajā, ko tagad paralēli veido. Rezultātā es, matemātiķis, strādāju ar 30 bērniem, un saņemu to pašu lagu, ko informātiķis par darbu ar 15 bērniem vai svešvalodnieks par darbu ar 10 bērniem... Laikam jau nepareizo profesiju esmu izvēlējusies. Ak jā, svešvalodniekiem darbu labošanai apmaksa arī tāda pati kā matemātiķim vai latviešu valodas skolotājam. Labojam 10 vai 30 darbus (ok, svešvalodniekiemmēdz būt arī lielākas grupas par 10, bet zinu daudz gadījumu, kur lielās klases dala nevis 2, bet 3 grupās).
Kā maksās informātikas skolotājam? Viņam 30 sk. klase nāk 2 grupās, jo nav vairāk datoru?
netaisnība 23.02.2016. 10:31:53
Maksāt par 40 stundām-netaisnība! Kur lai tās rauj pat normālā vidusskolā ...
Ka skolotājs, kurš strādā 9 kontaktstundas jau arī neprasa sev tūkstoti, bet no otras puses pamatskolās fizikā nekādi nesalasīt pilnu likmi, jo pat ar 2 paralēlklasēm nesanāk vairāk kā 8 stundas, tāpat bioloģijā, ķīmijā. Protams, citai skolai laimējas un skolā strādā Ciceronveidīgie- tie var pasniegt visu un vienmēr, bet vai kvalitatīvi. Tad jau labāk skolotājs, kurš atbrauc uz 2 dienām, bet savu priekšmetu pārzina kā 5 pirkstus
Par Lietuvas skolotāju streiku un algu modeli 23.02.2016. 10:06:39
Citējot VOLDEMĀRU: "Lietuvas Statistikas departamenta dati liecina, ka trešdaļa skolotāju nestrādā pilnu slodzi, bet apmēram desmitajai daļai skolotāju slodze ir mazāka par deviņām stundām." Kad Ķīlis vēl bija IZM ministrs, viņš nepārprotami ļāva saprast, ka nesamazinot Latvijā nesamazinot skolotāju skaitu apt. par 5500, nebūs iespējams palielināt skolotāju algas, jo būs nenormāli mazas slodzes. Ko tas līdz, ka vidējā skolotāju alga Lietuvā pirms nodokļu nomaksas ir 823,4 eiro mēnesī, bet skolotāju slodze ir mazāka par 9 stundām nedēļā!? Latvijā ir tāpat - ja dažā labā skolā skolēnu un pedagogu (ieskaitot administrāciju, atbalsta personālu u.tml) skaits ir praktiski vienāds, par kādu algas pieaugumu var sapņot. Ķīlis var patikt vai nepatikt, bet, nesakārtojot skolu tīku un pedagogu skaitu, algas pieaugums "nespīd" ne lietuviešiem, ne mums.
Tādas pakāpes vispār nav vajadzīgas. Ir jābūt normālai algai bez visādas ākstīšanās. Dos, nedos,kalkulē,ar vienu roku dos,ar otru ņems...nemitīgi jāpierāda sevi kaut kādās nevajadzīgās pakāpēs un mapēs....apriebies jau-galu galā man ir izglītība,stāžs un kursi.ko vēl gribat?????
Jautājums izstrādātājiem 23.02.2016. 09:39:56
Ja vienā klasē ir 15 skolēni, bet citā - 28, vai samaksa par šīm stundām atšķirsies?
Izdomāja tomēr, ka skolotājam jāstrādā 40 stundas. Tomēr gribētos izlasīt, cik no tām paredzētas kā kontaktstundas.
Man nevajag modeli, ar kuru es būšu zaudētājos. Vajag ieviest pirmskrīzes algu aprēķinu un tad tiks katram pēc nopelniem/
Unkā jūs domājiet tie pedagogiem ir viegli kad septembrī atved 18 bērnus 1,5 gadu vecus.Kas notiek grupās, kurls var palikt, bet tas nevienu neinteresē. Tikai kāpēc neviens šajās grupās negrib strādāt. Un kad paliek vēss, nāc saģērbt viņus visus.
Izrunāsies, izspriedīsies un beigās piemetīs 30 eiras pie pašreizējiem 420. Ar to viss beigsies.
Pedagogu algas ar jaunā modeļa ieviešanu palielināsies............/ Varbūt daļai, bet vai ir izpētīts cik procentiem pedagogu algas samazināsies. Ja ievieš jauno modeļi cietēji nedrīkst būt!
Kā var 'vispār būt neskaidrības par pirmsskolas pedagogiem. Viņi tā jau saņem maz. Pirmsskolas pedagogam slodze ir 30 astronomiskās stundas ', skolas pedagogam slodze 21 - kontakstunda, bet alga par slodzi vienāda 420,00. Kur taisnība? Pirmsskolas pedagogs ir ar tādu pašu izglītību ( augstāko, un pat vairākām). Apmeklē kursus, kārto kvalitātes pakāpes utt. Pirmsskolas pedagogam arī ir jāsaņem tāds pats atalgojums kā visiem pedagogiem, un no valsts, nevis pašvaldības!!!
Jābeidz beidzot modeļot un jāatgriež pirmskrīzes algu aprēķins!!! Skolotājiem viss bija skaidrs. Un jāatceļ kvalitātes pakāpes - kā tas nākas, ka ik pēc 5 gadiem skolotājs zaudē kvalitāti???
J.J. @Rūdolfs 23.02.2016. 00:09:49
Vai esat iedziļinājies abos modeļos? Vai kritizējat defoltā, tikai tādēļ, ka pirmais ir ministrijas veidotais?
Nu un, tāpat būs labāk par IZM veidoto.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4+1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.