Lietotājvārds
Parole
sporta atbalstītājam 26.04.2016. 22:54:54
Nav tik vienkārši. Bez veselības problēmām nevar iedot atbrīvojumu uz gadu, jo ambulatorajā kartiņā visam jābūt pamatotam.
sporta atbalstītājs 26.04.2016. 21:47:11
Pilnīgi piekritu ,jo daudziem audzēkņiem nemaz nav nekādu veselības problēmu , bet atbrīvojumu zīmes no ārsta iegūst uz veselu mācību gadu. Lai tikai varētu neko nedarīt .
HANTELĪTEI 25.04.2016. 15:31:12
Tad jau skolas sportam vispār nav jēgas, ja nevar pašu galveno izdarīt (sliktās stājas ir lielākā problēma skolās).
Lai kvalitatīvi izpildītu stāju noteicošās muskulatūras attīstīšanas vingrojumus, grupā var būt maksimums seši bērni,skolas sportā tas nav iespējams! Tie laiki, kad visi skaisti vingro ko skolotāja liek ir beigušies!Reti kurš pilda vingrojumus ievērojot skolotāja norādījumus.
Šodien ir nomiris izcils jaunais riteņbraucējs, dažas minūtes pēc finiša...Skaidrs, ka visi prasa rezultātus sportistiem (īpaši jau treneri). Bet - kādēļ šeit rakstu- jaunietim taču bija pārbaudīta veselība. Cenšoties sasniegt pēc iespējas labāku rezultātu un vietu, organisms neizturēja. Un, tas bija trenēts sportists...Vai kāds saprot, kas notiek ar regulāri netrenēta skolasbērna veselību, ja viņš pēdējiem spēkiem cenšas noskriet tik ātri, cik vēl joprojām normatīvus neatmetušie skolotāji pieprasa augstam vērtējumam? Tāpēc - mēs nevaram pārmest ārstiem, ka tie raksta nepamatotus atbrīvojumus. Pamatotus raksta, pat pārāk pamatotus! Līdzjūtība izcilā talanta tuviniekiem...
>ha 22.04.2016. 21:23 22.04.2016. 22:23:02
Es arī šito nesaprotu. Ja skolotājs sportā izdomā vingrinājumu un pasaka, ka tas ir jāizdara pareizi un noteiktā laikā, lai dabūtu, piem., 10 balles, bet 70 % vispār neprot to izdarīt, bet atlikušie, skolotājaprāt, var izdarīt uz 4,5,6 ballēm un kāds 1 vai 2 uz 7-8, tad kas tas par viņa izdomātu vingrinājumu? Kādā veidā tiek stimulēta skolēnu vēlme piedalīties sporta stundās un censties? Ja mums ir svarīgi, lai bērni un jaunieši aktīvi sportotu, tad tiem izdomātajiem vingrinājumiem jābūt tādiem, kurus lielākā klases daļa var izdarīt uz 10 vai vismaz uz 9 (nevis tā, ka neviens klasē to nevar iegūt), un tad pārējie redzēs motivāciju censties. Un, tādi izdomātie vingrinājumi atkal sanāk kā normatīvs, jo nevērtē katra skolēna individuālo sniegumu.
Normas nekur nav pazudušas. Tikai tagad,vismaz manu bērnu skolā, sekundes un cm slēpjas zem"prasmes un iemaņas" un e-klasē tiek likti neko neizsakoši punkti.
>>>Es 21.04.2016. 00:02 21.04.2016. 09:19:39
Nekādām normām jau sen skolu sportā nav jābūt. Ja ir - tā ir Jūsu skolas sporta skolotāju patvaļa. Ejiet uz skolu, vai sazinieties ar VISC par šīm nebūšanām.
Paņemiet nost normas (ГТО) kas vel atceras šo jedizenu, un bērni bus sportā... Iet uz stundu kur tu tiksi nicināts dēļ fizisku normu neispildināsanu, ir psihiska trauma. Es to pārdzīvoju PSRS laikā un manas meitas tagad. Dodiet bērniem ārstniecisko vingrošanu, Pilates, terētisku spēļju noteikinu zināšanu, nevis PSRS laika normu ispildīšanu.
Māte 07.04.2016. 09:40<< 19.04.2016. 20:38:21
Tagad Sporta skolotājas zēniem neļauja mest ar vienu roku bumbu,ja pretiniekos ir tikai meitenes un meitenes rīkst ar vienu roku mest,vienvārd sekot,godīgi?Tagad pat par to,ja tu netīšām ielaid sitienu pa vārdiem,tevi saukās par l*hu,ka tu nemāki spēlēt,ej malā u.t.t un jūs domājat,ka ies ne?Izskatās,ka ministrs sacerējies zemenes ziemā ēst :D Vispirms tiekat galā ar uzvedību skolās,ja nē tu nosauc kādu kr*pli un tev neko neizdara..PAr šādu vārdu ar lineālu pa muti..
var piekrist hm (Rotkem) pilnībā. ja 3 stundas tad 1x 2stundas un 1 ta viena vienmēr ārā, ja nav lietus vai peldēt, ja ir baseins
Nu manu prãt būtu pat ideãli , ja būtu sports 3× nedēļã, tas būtu pat perfekti, jo kas var būt labãks par sporta stundu.
Sporta stundas skolā principiāli ir jāvelta bērnu labas veselības veicināšanai. Ar to saprotot - fizisku izkustēšanos (mērenu, nevis jaudīgu), lai atbrīvotos no sasprindzinājuma, kas rodas jebkuram organismam, kas sēž piespiedu pozās. Tatad - koriģējoša ārstnieciska vingrošana, izlocīšanās, izsatipīšanās. Visticamāk, ņemot vērā, ka bērni ir dažādi un aktivitātes līmenis tiem ir dažāds - grupiņa skrējēju (īpaši puiši, bet neizslēdzot iespēju meitenēm) ir jāļauj izskrieties. Tas atbrīvo gan no fiziska, gan emocionāla stresa, kas skolā netrūkst. Kādas vispār ir tradicionālas skolas stundas?! Sēdēt, mierā!, sēdēt un mierā. Jebkuram cilvēkam šāda piespiedu pozīcija, bet vēl vairāk bērniem, kam kustība ir nepieciešama kā gaiss, ir varmācīga un deģenerējoša... Un tad brīnās, ka divdesmitgadniekiem ir muguras deformāciju problēmas utt... Nemaz nerunājot, ka nopietnas sporta spēles parastā 40 min stundā ir bezjēdzība, ja ne noziegums - iesildīšanās, kas nepieciešama, bet nenotiek, higiēna utt... Visas šīs jaudas un spēka disciplīnas ir nepieciešamas, BET - atbilstoši orgabizētas = pēc stundām, pietiekami garās nodarbībās, lai organisms var iziet pilnu ciklu no miera stāvokļa, līdz saspringuma maksimumam un pēc tam atslābumam... Sporta stundas - vismaz 2x40 min sakārtotas, lai bērni var gūt ko no tās, nevis tikai formāli ierakstītas stundu sarakstā... Tādad vai nu 2x2 vai 3x2 nedeļā. PIE ABSOLŪTI KATEGORISKA NOSACĪJUMA = PĀRSKATĪT SPORTA STUNDAS SATURU!
mediķis mammai 12.04.2016. 23:29:50
Nu, nē, instrukcijas un noteikumi pastāv, bet, ja tie būs redzamā pretrunā ar bērnu veselības novērtēšanu, tos taču neviens nepieņems, jo - ARĪ POLITIĶIEM IR BĒRNI UN MAZBĒRNI! Ja ievieš trešo sporta stundu, tad tā jāvelta bērnu un jauniešu stājas problēmām.
Tikai nevajag. Ārstiem tāpat ir kaudzēm instrukciju un noteikumu, kurus jaievēro. Arī tiem,kuriem darbs ir aicinājums un sirdslieta. "Vajag panākt .." nav nekas jauns, tas jau ir dzirdēts ka tik ne no visiem ministriem. Nekas tāds, kas līdzinātos plānam, gan nav pat dzirdēts. Bet jautājums ir kā panākt. Trešā sporta stunda nav plāns, tai nav "seguma", jo jau esošajām divām stundām daudzviet trūkst atbilstošu telpu. Programmām (ne tikai sportā) tiek likti ielāpi, bet kompleksi pārstrādāt nevienam nav dūšas.
mammai 12.04.2016. 21:08 12.04.2016. 22:04:44
Neviens nepiežmiegs ārstus, jo ārstiem vienmēr un visur 1.vietā ir pacienta VESELĪBA! Mūsu bērniem apmēram 60 procentiem bez nekāda likuma pārkāpuma var iedot atbrīvojumu no skriešanām uz laiku (īpaši garās distances), no lekšanām tālumā, augstumā, ar lecamauklu - uz laiku un tā tālāk. Savukārt, ja programma tiek vienkāršota un sporta stundās tiek mācīts kā PAREIZI sportot, kā arī, ko darīt pirms un pēc tās sportošanas, tad ārsti nesaskatīs apdraudējumu viņu pacientu veselībai un atbrīvojumus dos mazāk. Visvienkāršāk būtu noņemt tos vērtējumus ballēs, lai netrenēts bērns neskrietu pakaļ klases sportistam, pārvērtējot savus personīgos spēkus (nu, piemēram, kā gadījumā ar N.Ušakovu Rīgas maratonā - arī viņš, pieaudzis cilvēks neprata novērtēt savas spējas, jo tas netika iemācīts jau skolas laikā). Vēlreiz atkārtoju - ārstus nevar piežmiegt un piespiest atteikties no atbildības par saviem pacientiem. Viņi strādā pēc aicinājuma, un viņu mērķis ir palīdzēt nevis kaitēt saviem pacientiem! Bērnu veselība joprojām ir ārstu nevis politiķu rokās!
Muļķīga mētāšanās ar vārdiem. Kas tad tiks mainīts? Ārstus piežmiegs, lai neraksta zīmes. Kurš atbildēs par sporta stundās mirušajiem bērniem? Nē,nebūs jau līķu kaudzes, tomēr katra bērna dzīvība ir vērtība. Normatīvi pastāv, lai arī tagad žurnālā tie tiek nosaukti par "prasmes un iemaņas", bet reāli atzīmes liek par m, cm, sekundēm utml. Nav svarīgi vai bērns ir resns,tievs,īss,garš,visus vērtē vienādi. Ir periodi,kad bērni strauji aug. Tādos brīžos var būt jāpiebremzē ar pārslodzi. Kas un kā pārbaudīs bērnu veselību? Pat sportojošajiem bērniem VSMC pārbaudes ar katru gadu kļūst formālākas, bet iespēju robežās pārbauda. Arī aktīvi sportojošajiem bērniem ir problēmas. Nudien saniknoja šī ministra pļāpāšana. Arī trešā sporta stunda ir absurds,jo daudzviet problēmas ar telpām jau esošajam divām.
>>>08.04.2016. 15:56 08.04.2016. 17:20:08
Vai tad no citiem priekšmetiem var atbrīvot ar ārsta zīmi? Nē, nevar, tikai no eksāmeniem var. Vai ir citi priekšmeti, bez kuriem cilvēks savā garajā mūžā (pēc skolas beigšanas) nevar iztikt? Atbilde - bez jebkura cita (garīgā) priekšmeta var iztikt, jo to kompensēs cits (garīgās attīstības priekšmets). Fiziskās kustības ir vienīgās, kas "pārstāv" cilvēka fizisko pusi. Tad nu ir jādara viss, lai no pašas mazotnes radītu prieku un patiku, un izpratni par fizisko veselību. Tad arī vēlāk būs fiziskā attīstība normālā līmenī un veselība pietiekami laba. Un, kā Jūs iedomājaties - kā vērtēt 10 ballu sistēmā prasmi pareizi iesildīties vai prasmi pareizi atsildīties vai ievērot pareizu higiēnu pēc sportošanas? Skolotāji paši saka, ka vieglāk būtu nelikt 10 ballu sistēmā. Varbūt stājas vingrinājumu apguvi un veikšanu varētu vērtēt ballēs...varbūt, ja prot, tad 10, ja neprot, tad 1 ?
patiesībā 08.04.2016. 16:15:51
Nevis sporta studu skaits jāpalielina, bet jāievieš koriģējošā vingrošana. Ir pat klases, kur neviens bērns sākumskolā nav bez kāda defekta. Šie faktori netiek ņemti vērā vispār! Jāsāk jau bērnudārzā!
Citam bērnam varbūt pazemojoša ir matemātika vai svešvaloda!
-----------------------------------> 08.04.2016. 15:56:21
Un tam, kam problēmas ar matemātiku, valodām arī ieviest bezatzīmju sistēmu? Visos priekšmetos tiek ņemts vērā ne tikai iedzimtais talants, bet arī ieguldītais darbs! Nereti tam netalantīgajam bērnam vērtējums ir augstāks, nekā talantīgam sliņķītim.
Nezinu ka' cita's skola's, bet musu skola' ir vaira'ku kategoriju skolnieki: Viena neliela dal'a skolenu klase' dara visu ko liek. Otra dal'a skolenu ir tadi, kas dara tikai to kas patik ,bet vismaz kaut ko dara.Tres'a' dal'a ,daz'i skole'ni vai ir sporta te'rps vai nav vienka'rs'i se'z' un neko nedara cauru gadu.
Hm_par sportu skolā 08.04.2016. 08:56:28
Tā nu sanāca, ka man nesportiskam cilvēkam bija jāiepazīstas ar jauniešu stājas problēmām. Un kā blakus "produkts" bija priekš manis jaunums, ka sporta veidi ir simetriskie un asimetriskie. Asimetriskie faktiski ir kaitīgi nenobriedušam augumam, ja nepievērš papildus uzmanību stājas korekcijai. Skolās faktiski tiek "kultivēti" lielākā daļa no asimetriskajiem - volejbols, basketbols, florbols. Praktiski mazākajās klasēs vajadzētu būt ritmikai, vingrošanai, stājas korekcijai veltītas nodarbības ar dažādu spēļu elementiem.
Dārgā, sk 8.30, pamēģiniet matemātikā atnākt uz stundu un uzreiz uzlikt pārbaudes darbu! Nē! Matemātikā vispirms ir 5 -6 vai vairāk stundas jāmāca viela, un tikai pēc tam var dot darbu uz atzīmi. (Tā piebilde - ja Jums dikti gribās šos priekšmetus salīdzināt.)
------------>sk 08.04.2016. 08:30 08.04.2016. 08:38:31
Nevaram salīdzināt matemātiku, latviešu valodu, ģeogrāfiju, vēsturi u.c. priekšmetus, kurus var iemācīties, ar talantu priekšmetiem. Sportā jāliek atzīmes par skolēna individuālo izaugsmi, nevis par iedzimtību. Tas jautājums ministrijā jau sen ir skaidrs.Vēl labāk būtu, ja pareizu izpratni par savām fiziskajām spējām un prasmēm vispār nevērtētu ar ballēm (kā mēs redzam no daudzajiem komentāriem), bet ar i un ni.
>uzmanīgajai lasītājai 08.04.2016. 07:56 08.04.2016. 08:32:46
Tādēļ jau ir skolas vadība, lai to noskaidrotu. Ejiet pie vadības un jautājiet, un tā lai risina skolas problēmu.
Ja ģimenē piekopj veselīgu dzīves veidu un kaut nedaudz aizraujas ar kaut kādām sportiskām aktivitātēm, bērni ļoti labprāt apmeklē sporta stundas un tajās piedalās. Tas, vai sporta stundas notiek kā tām jānotiek, vispirms kontrolē skolas vadība. Jāgriežas vispirms ar savām iebildēm tur, ja nelīdz, augstāk. Sportā tāpat kā jebkurā mācību priekšmetā ir savi standarti, programma. Arī matemātika vienam padodas labāk, otram sliktāk. Ne visiem būs tie 9 un 10.
uzmanīgajai lasītājai 08.04.2016. 07:56:03
Sporta stundās vērtē pēc normatīviem. Un tas tiek pamatīgi slēpts no skolotāju puses.
sportista mamma 08.04.2016. 07:54:10
varat likt man kaut 1000000 mīnusus. Sakārtojiet izglītības sistēmu un tad parunāsim. manam bērnam, šobrīd, mācoties 8. klasē, sporta stundās reāli nav iemācīts nekas. Visu, ko viņš prot paralēli savam izvēlētajam profes.sportam, ir iemācījuši viņa treneri. Nevis sporta skolotājs skolā! Punkts. Sporta stundās dzenā florbolu un viss. Un gaida, kad viņš kā izcilnieks ievadīs stundu, iesildīs klasi un izpildīs skolotāja norādes, kas citiem jāparāda...kas jādara stundā. Tā lūk mūsu skolā notiek! Ziniet ko, manam dēlam stundas nav jāvada. Tam ir domāts skolotājs!
sportista mamma 08.04.2016. 07:39:30
No nākamā gada dēls sporta stundas vairāk neapmeklēs. Viņam ir profesionālais sports 6 x ned. pa 2,5 h un paralēli braukā pa ārzemēm, Latvijai atvezdams medaļas! Punkts. Lai skolas zālē sporto tie, kuriem tas nepieciešams.
------>skolotāja 07.04.2016. 21:09 07.04.2016. 21:53:42
Bērnu un jauniešu veselība mūsdienās nav tā labākā (sākot jau ar piedzimšanas brīdi - agrāk puse no mūsdienās izglābtajiem bērniem nemaz nepiedzimtu, tālāk uzturs, gaiss utt.), tādēļ jebkurš ģimenes ārsts, nepārkāpjot nekādus noteikumus, no sporta varētu atbrīvot vismaz 50-60 % skolēnu (pie noteikuma, ka tiem skolēniem skolā ir normatīvi). Normatīvi nozīmē, ka bērns vai jaunietis vēloties iegūt pēc iespējas augstāku atzīmi, centīsies iet pāri saviem spēkiem, lai tikai panāktu, piem., Jānīti, un tādējādi bojāt vēl vairāk savu veselību. Savukārt, ja nav visiem vienādu normatīvu, bet bērni tiek vērtēti individuāli, un vēlams, ar i un ni, tad ģimenes ārstiem vairs nav pamatojuma atbrīvot no sporta.
10. klases skolniece 07.04.2016. 21:19:44
Būtu jauki, ja arī padomātu par higiēnu. Labprāt skolā sportotu vairāk, bet man nepietiek ar 10 min starpbrīdi, lai ieietu dušā un saģērbtos, un laikus atrastos nākamās stundas solā.
Vēlos precizēt - atbrīvojumus no sporta raksta ĀRSTI, nevis skolotāji vai skolas direktori. Pamatotība ir jāmeklē ģimenes ārstu profesionalitātē.
ministrelis 07.04.2016. 18:52:17
vnk mētājas ar kaut kādām tukšām padomjlaiku lzungu frāzītēm - typa - "neviena atpalicēja līdzās"!!
>Vanna 07.04.2016. 16:02 07.04.2016. 17:48:36
Nu, bet daudzās parastajās skolās pat NETRENĒ , tikai uzreiz prasa REZULTĀTU. Tas ir sliktāk, un tieši tas atgrūž skolēnus no sporta.
Uzmanīga lasītāja. 07.04.2016. 17:33:37
Vai Jūs, komentētāji, rakstu lasījāt? Es izlasīju uzmanīgi. Ministrs taču nekur nesaka, ka neņems vērā mediķu viedokli, tieši otrādi, rakstā pat minēts mediķu viedoklis, cik vajag aktīvi kustēties. Ministrs runā par to, ko vajag izmainīt sporta stundās, lai to atbrīvojumu nebūtu tik daudz (paralēles ar centralizētajiem eksāmeniem to pirmsākumos). Tā kā ministrijā tiek veidoti jaunie standarti, pēc kuriem jau strādā daudzās skolās (t.i., nevērtē pēc padomju laika normatīviem), tad ministrs paskaidro, ka tādi būs. Skaidrs, ka vajag iemācīties pareizi fiziski darboties, vajag panākt, lai skolēns visam savam mūžam izveidotu pareizu izpratni par sava organisma fiziskās veselības saglabāšanu. Ja vērtējumi būtu i un ni, tad vieglāk būtu gan skolotājam, gan skolēnam, un mazāk iespēju ārstam dot atbrīvojumus. Bērnam un jaunietim jāiemāca saprast, ko spēj viņa organisms, un kā gadu no gada viņa fiziskās spējas uzlabojas. Rakstā ministrs arī piemin faktu, ka vairāk jādomā par tiem, kas nav dabas dota talanta apveltītie un trenējas sporta skolā, bet par pārējiem. Un, lai pārējos no pirmajām klasēm iesaistītu fiziskajās aktivitātēs, jārada pietiekama motivācija, jo, atšķirībā no citiem mācību priekšmetiem, sportā, iztrūkstot motivācijai, sākas psihosomatiskas un fiziskas vainas, kas dot "zaļo gaismu" mediķiem izrakstīt atbrīvojumus no sporta.
Neliekam vispār nekur nekādus vērtējumus, ko? Uz skolu nākam, kad gribam, mājās arī ejam, kad sagribas. Mācāmies tik to, kas patīk, vai arī kur skolotājs ļauj stundā darīt, kas ienāk prātā. Ideālā skola daudzu komentētāju vērtējumā. Grūtību pārvarēšana, attīstība, rakstura veidošana, zināšanas, jaunas prasmes? Muļķības kādas, priekš kam.
Tikai nestāstiet man, ka sporta skolā māca aktīvu dzīvesveidu. Tur trenē uz rezultātu, ne vienmēr pievēršot uzmanību vispārējai fiziskajai sagatavotībai.
HM_interesanti 07.04.2016. 14:39:29
Skolā nomainījās skolotājs sportā, pēkšņi visi slimotāji palika veseli. Izrādījās, ka skolotājs prata vadīt stundas tā, ka pat visstīvākajiem, tusnītājiem utt bija interesanti- ko atkal mums mācīs darīt.
Sportā, tāpat kā mākslā vai mūzikā atzīmes nav jāliek. Tas tikai visu sabojā. Mūsu skolā sporta skolotājs ar saviem komentāriem ne tik fiziski attīstītajiem, totāli nosit vēlēšanos iet uz to stundu. Sporta stundai nav jābūt pazemošanas stundai.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.