Lietotājvārds
Parole
Pasniedzējs 03.02.2016. 19:06:52
Angļu valoda ir ceļš uz izglītību - senos laikos tā bija latīņu, tad franču valoda. Angļu valodā ir sarakstītas visas programmēšanas rokasgrāmatas, lietotāju rokasgrāmatas. Angļu valodā ir maģistra studijas Zviedrijā un citās valstīs. Arī Latvijā maģistra studijas būs angļu valodā. Pagaidiet tikai, kad izmirs padomju laikos saražotie zinātņu doktori un pētnieki - tas sadārdzinās augstāko izglītību un zinātni, Eiropa ap to laiku mums nogriezīs savus "trūkumcietēju valsts statusa" grantus un mums maģistra studijas pēc kādiem 15 gadiem būs angļu valodā.
Nulle!!!
Varbūt kļūdos? 03.02.2016. 09:55:04
Vai tas nebija Šadurska iepriekšējās ministrēšanas laikā, kad no tehnikumiem un amatu skolām padzina visus amata praktiķus, meistarus, kuri mācīja praktiskās lietas, jo viņiem nebija pedagoga izglītības? Tas nekas, ka viņi bija sava aroda meistari (tapsētāji, kokgriezēji, restauratori) un skolēni no viņiem ieguva milzu prasmes... galvenais- nebija atbilstoša papīra! Un daudzi vecie, sirmie profesionāļi jau nu arī vairs negāja pārmācīties pedagoģiju, lai savu prasmi nodotu tālāk skolēniem. (Mums tie ministri mainās tik bieži, ka varbūt kļūdos, bet šķiet, ka šis bija Šadurska murgs.).
Nepūt nu, Pasniedzēj, pīlītes :) Nav matemātikas studijās atbirums 90%, pati tur mācījos. Un doma likt bērneļiem katru nedēļu izlasīt 2 grāmatas angļu valodā... kas tas par sviestu? Izklausās pēc uztraukuma vai skolas izmanto Tevis ziedotās grāmatas. Ceru, ka Tavi personiskie bērni lasa katru nedēļu vismaz 2 grāmatas angļu val,. 2 vācu un latviešu valodā vismaz piecas. Nez vai viņi vēl kaut ko dara?
godīgi atzīsim, kāpēc skolas jāslēdz un viss jāsamazina! Latvija no cilvēkiem kļūst tukša, nav kas un ko mācīt. Kāpēc jūs sabiedrību pucināt pret skolotājiem? Atbildiet- kur paliek Latvijas cilvēki?
To nu gan nedrīkst pieļaut!Vai viņš vispār ko sajēdz no reformām? Nu nav mums tādi ministri nepieciešami!
Pasniedzējs 02.02.2016. 19:30:30
Šadurskim ir Doktora grāds matemātikā. Lai viņš palūdz visus izglītības sistēmas ierēdņus sekmīgi nokārtot 1.kursu matemātikas bakalaura studiju programmā LU Fizikas un matemātikas fakultātē. Visus tos, kuri 1.kursu nevar pabeigt vajag no tiem ierēdņu amatiem izmest, jo tik un tā no viņiem nekādas jēgas nav un nebūs. Bet tos, kuri šos pārbaudījumus spēj izturēt, ir vērts paturēt. Atbiruma procents matemātikas studijās ir ap 90% - ar visiem olimpiāžu un ģimnāziju diplomiem.
Spējīga galva! Piekrītu! Bet tas ir teorētiski un teorija ir tālu, ļoti tālu no īstenības! Vai Rīgā sēdoš kungi un kundzes vispār ZIN, kas notiek bārpus Rīgas?
Atdot nozagto ,,treknajos gados"! Un,runājot par algu kā tādu- EIROPAS ALGU! SEPTEMBRĪ! UN NE VĒLĀK!Tagad notiek manipulēšana ar kaut kādām ,,kvalitātēm", amata ,,pienākumiem" un citiem pekstiņiem!Kad beigsies mūsu par muļķiem turēšana???Esat jau,ierēdņu banda,pietiekoši ņirgājušies par skolotāju visādos veidos- baudot,pārbaudot un atbaudot u.t.t.Cik ilgi vēl?Un,kad saņemsim Eiropas līmeņa algu par esošo darbu, tad variet taisīt tos moduļus un papuļu mapes uz nebēdu!
Bet vai jūs nevarat vienoties par tādu streika formu, kā, teiksim, ignorēt kādas konkrētas "atskaites un supervīzijas..." Vajadzētu būt efektīvai padarīšanai...
Vai ir kaut viena skolotāja, kura tic, ka Šadurskis ir ieinteresēts, lai kaut ko mainītu? Šorīt "900 sekundēs" K.Šadurskis lepni paziņoja, ka viņš nav nekāds reformators un revolucionāru ideju piekritējs un realizētājs. Tas nozīmē tikai vienu - ministrijā nekas nemainīsies, tiks veidotas jaunas komisijas un komitejas, kas gluži kā Suns-Funs "domās, domās un izdomās, ka vēl vajag padomāt". Un, lai būtu jautrāk, IZM izveidos vēl 2-3-4 "domātāju" (vadošo speciālistu, ekspertu, projektu vadītāju, koordinatoru u.tml.) kantorus. Un skolu valdēs būs tas pats! Tikai muļķa skolotāji strādās melnu muti 72 stundas nedēļā, pildot n-tās atskaites un supervīzijas, un gatavodamies savām 18 kontaktstundām.
Citāts no Šadurska: "nepieciešams virzīties uz mūsdienīga skolu tīkla ieviešanu" Vai tas nozīmē slēgt mazās lauku skolas un paliek kartē tikai Rīga un vēl daži lielāki centri?????????????????????????????
Aicinu steikot!!!!. Vai atlaist visu Izglītības ministriju. Būs ietaupīta nauda un skolotāju nervi.
Lai izvairītos no mazo skolu slēgšanas, iesaku valsts iestādes pārcelt uz laukiem. Piemēram, izglītības ministriju uz Rozēniem vai Lisu, Finanču ministriju varētu pārcelt uz Ēdoli, bet tieslietu ministriju kaut kur, kādu kilometru 50 rādiusā no Madonas. Darbinieki tur pārceltos ar visām ģimenēm, ar bvērniem utt. Atbrīvotos vietas gan pārblīvētajās Rīgas skolās, aizpildītos vietas mazajās laku skolās. Tas būtu ekonomisks izrāviens laukiem... Tieši tas par ko pirms vēlēšanām teju visas partijas runā... runā... runā... . Jā, un mazinātis netaisnīgais mājokļu cenu diapazons starp Rīgu, mazpilsētām un laukiem. Kā vienmēr - ironizēju. Bet tomēr - pārlieciniet mani, ka man nav taisnība... :)
ka Repše ar Šadurski nogrieza finansējumu skolu IT attīstībai līdz 0, kaut nebija nekāda krīze.
Vai šim cilvēkam nav problēmas ar alkoholu? Tā vismaz izskatās!
Piekrītu. Arī man toreiz par K.Šadurski kā izglītības ministru radās pozitīvs iespaids. Bet "rējēji" un nomelnotāji jau atradīsies vienmēr. Diemžēl tāda ir sabiedrība, kurā dzīvojam, strādājam un audzinām jauno paaudzi...
Kaut gan mana nostāja pret Vienotību un tās aktivitātēm ir izteikti negatīva, Šadurski kā izglītības ministru Repšes valdībā atceros ar labu- sakarā ar nekvalitatīvi sastādītiem un kļūdainiem CE materiāliem pamatīgi "izvētīja" IZM kabinetos sēdošos liekēdīšus. Atļaujos cerēt, ka cerība nebūs muļķa pēdējais mierinājums un izglītības sistēma tiks sakārtota pēc būtības, skolotāju algu jautājumu ieskaitot.
Par ko mums tas...... jau tā bija bezcers.bet tagad
Kādreiz jau bija IZ ministrs- tukša skaņa, tukša būs arī tagad
Nekas nebūs t.i.pārmaiņas.Vilciens ripos pa jau ieklātajām sliedēm.Uz kurieni?Uz nekurieni-IZM par sevi,skolas par sevi un skolotāji arī paši par sevi.IZM lokomotīve,tad dažadi VIP u.c .vagoni biznesa klasē.Paši pēdējie skolotaji šajā sastāvā ,-bet pa sliedēm nopakaļ...Kāds,iespējams, pieķēries pie pēdējā vagona.
Pie reizes vajadzētu proporcionāli samazināt Izglītības ministrijā , Izglītības pārvaldēs strādājošo skaitu ...
Pasniedzējs 02.02.2016. 11:57:57
Es, piemēram, Valda Zālīša pamatskolai noziedoju sekojošas grāmatas ar audio diskiem: “Number Magic”, “Meet Molly”, “Granny Fixit and the Ball”, “The Lion & the Mouse”, “Anna & the Dolphin”, “Little Red Riding Hood”, “Hansel & Gretel” “Lion King”, “Toy Story3”, “Chicken little”, “Aladin”, “Ratatouille”, “The Hunchback of Notre Dame”, “WALL-E”, “Wonderful Water”, “All about plants”, “All about Ocean Life”, “How to stay healthy” “Why we Recycle”, “Cells”, “The Daydreamer”, Journey to the Centre of the Earth, Blackbeard’s Treasure, Simon Decker & the Secret Formula, Robinson Crusoe, Swan Lake, The Last of the Mohicans, The Lost Ship, Lucky Number, The Long Tunnel, Little Women, Anna and the Fighter, The Beginning of Everything Else, Major Meltdown, Shifting into Overdrive, The Woman in Black, Michael Jackson: The King of Pop, Michael Jordan, Run For Your Life, Twenty Thousand Leagues Under the Sea, How to be an Alien, Rain Man, The Woman in White, Little Women, Kong – the 8th Wonder of the World, Help!, Un vēl 33 grāmatas bez šīm - arī ar diskiem. Ceru, ka bērni viņas izmanto.
Šadurskis: No skolu skaita samazināšanas izvairīties neizdosies. Izskatās, ka arī no Šadurska izvairīties neizdosies.
Pasniedzējs 02.02.2016. 11:26:25
Šadurskis man kādreiz lasīja lekcijas. Ja nemaldos programēšanu C++. Bet tas bija 90-tajos gados. Vajadzētu būt spējīgai galvai. Mans ieteikums - uzlabot Rīgas skolu angļu valodas līmeņus, atverot skolu bibliotēkās svešvalodu (angļu valodas) grāmatu nodaļu - ar visiem audio ierakstiem. Vajag, lai tie cilvēki, kuri ir sapirkušies šādus "Graded Reader" stāstus ar audio CD - un es domāju, ka tādu nav maz - nevis savas grāmatas ar diskiem izmet, bet ziedo tās savu bērnu skolām. Bērniem vajag uzdot mājas lasīšanu angļu valodā. Lai nedēļā izlasa divas grāmatas. Ko tur citādi klasē, pa vienam teikumam lasot, vispār var iemācīties.
Kārlis kļuvis apdomīgāks, runā jau Prātīgāk...REDZĒS VAI VARĒS KO IZDARĪT ARĪ...
Man Pietiek 02.02.2016. 10:06:37
Beidzot visiem kopā Tas ir jāizdara - jāizvirza ultimāts, skolotāju algu paaugstināšana, bez jebkādām atrunām, jau ar 2016. gada 1. septembri, Āmen, pretējā gadījumā, STREIKS skolēnu eksāmenu laikā!!! Cik tie "Gumijas Stiepēji" var pimpongu spēlēt!?! Beidzot FINĀLS ir klāt...
Vajag likvidēt daudzās Rīgas pustukšās skolas, nevis laukos, kur bērniem jāmēro milzīgi attālumi... Milzīgajā Rīgas Pļavnieku ģimnāzijā ar sporta kompleksu un peldbaseinu šogad mācās 192 skolēni (dati no www.e-skola.lv), ģimnāzija celta vismaz 800 skolēniem. Un tā nav vienīgā pustukša skola Rīgā, kuras ekspluatācijas izmaksas nav samērojamas ar skolēnu skaitu.
Šadurskis šorīt LNT "900 sekundēs"skaidri pateica - nekādas radikālas reformas no manis negaidiet. Tātad - nav ko cerēt uz IZM, skolu valžu, departamentu, skolu administrācijas birokrātiskā aparāta samazināšanu. Dod Dievs, lai pietiktu naudas jaunu krēslu un rakstāmgaldu iepirkšanai kārtējiem ekspertiem, speciālistiem, projektu vadītājiem ... Un skolās - katrai skolotājai pa mācību pārzinei!
Ir jāpaaugstina skolotāju algas bez kaut kādiem moduļiem,mapēm un pakāpēm,kas jau iedveš riebumu.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5+3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.