Lietotājvārds
Parole
tai, kura uzbrūk lauķiem un pāķenei 18.11.2015. 20:13:39
pati laikam strādā skolā, kura "ražo" mūsu ministrus un deputātus, tāpēc tik dedzīgi meties aizstāvēt ideju: vislabākās skolas ir lielie kombināti, vislielākie sasniegumi lielajās skolās.
"Jo tevis rakstītais "un tik tiešām zinu, ka laukos izglītības "kvalitātes" līmenis ir zem jeb kuras kritikas" ir faktiski vispārināts apgalvojums, ko tu nevari pierādīt.", " - VARU GAN PIERĀDĪT!!! Ja jau esi tik lecīga sasniegumiem bagāta, tad pasakai kurā mežmalas skolā (30km no apdzīvotas vietas) ir tik graujoši sasniegumi?! Vai gadījumā tante nav ieciklējusies uz sasniegumiem PSRS laikā? :D
tai, kas raksta PĀĶENEI 15.11.2015. 22:49:24
Par lielīšanos runājot- Tu pati iesāki lielīties un mani nepazīstot zākāt. Ja esi skolotāja pilsētā, tad jāpabrīnās, ka tik aprobežots cilvēks strādā skolā. citu nav ko piebilst. Jo tevis rakstītais "un tik tiešām zinu, ka laukos izglītības "kvalitātes" līmenis ir zem jeb kuras kritikas" ir faktiski vispārināts apgalvojums, ko tu nevari pierādīt." Mūsu skolas (un jāsaka arī citu lauku skolu) skolēni ir piedalījušies gan valsts olimpiādēs, gan ZPD skatēs, un esam varējuši skolu reitingā iekļūt. Redzi atkal lielos, bet man patīk palepoties, ka mani skolēni strādā labi atalgotos darbos, jo beiguši labas augstskolas, gan RSU, RTU,LU un citas. ka mani bijušie skolēni ir jau zinātņu doktori utt.
PĀĶENEI (labojums) 15.11.2015. 21:09:58
pēdējā teikumā - TELPIŅĀ
Inese - tu no kuras planētas esi nokritusi????!!!!! Ja jau te ir 21 stunda (apmēram 4 dienā) un raksti, ka jāstrādā divtik - vai nu tas liecina, ka esi sagābusies visas skolas brīvprātīgos darbus vai nu par totālu atpalicību. EJ STRĀDĀT CITUR, JA JAU SKOLĀ TIK SLIKTI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Savus sertifikātus un citas lapeles ar kurām tik ļoti lielies (ka tikai nepārsprāgsti!). No laukiem neesmu un tik tiešām zinu, ka laukos izglītības "kvalitātes" līmenis ir zem jeb kuras kritikas - ne materiālās bāzes, ļoti bieži zems sociālais stāvoklis un "vārīšanās savā sulā" - nav konkurences ne skolēnu ne skolotāju vidū - kā māku tā maunu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ar savām kursu apliecībām vari aplīmēt, kā pati teici, sienas (bet vēlams mazā tepiļā kurā reizēm dienā nākas ieet spiestas vajadzības dēļ).
vēl vairākman gribas pateikt ko citu. 21 skolotāja darba kontaktstunda ir 40 stundu darba nedēļa jau nez cik desmitgades, bet tikai mūsu valdībā kāds GUDRAIS izdomāja reformu un sāka savādas runas par moduļiem
Kāpēc neviens nepasaka, ka 1,52 skolotæja slodzes ir 31,92 stundas nedēļā. Un ne jau visas no tām ir kontaktstundas. Ja rēķina, ka vidēji Latvijā skolotājs strādā 1,11 likmes, tas ir tikai apmēram 23 stundas. Normāli cilvēkam darba nedēļa ir 40 stundas.
par manu izglītību un aktivitātēm vismazāk vari čiepstēt. Dažādos lielākos pasākumos no Rīgas skolām vien čiks ir. Nezinot par otru neko vairāk, kā to, ka dzīvoju laukos, vari spļaut pa labi un kreisi, bet liekas, ka pašai ar tām aktivitātēm ir kā ir. izmukusi no mazpilsētas un nu lielīga Rīgas UČENE, kura sevi uzskata par gudrāku par citiem kolēģiem. kā lai cienām tādus kolēģus pilsētās, kas iedomājas, ka tikai viņiem vajag- vairāk, vēl vairāk utt. Esmu strādājusi, gan ar 34 skolēniem, gan arī apvienotās klasēs, kur kopā ir ap 20, gan arī ar bērniem, kur vairāk par 8 jau ir katastrofa. Esmu beigusi LU fizmatus, informātiķus. Kursu apliecības man ir tik daudz, ka sienu varētu noklāt un tās nav tikai Latvijā iegūtas, Tā kā nievāt lauķus vajag mazāk, jo pati no laukiem
ha> paklausies lauķi 12.11.2015. 21:58:12
nu protams Rīgā mūs gaida ar atplestām rokām, drīz varēsim pārsaukt Latviju pa Rīgiju, jo laukos jau vairs neviens nedzīvos '
paklausies lauķi 12.11.2015. 21:16:16
tā arī turpini bļaut ar abiem galiem vienlaicīgi. gribi lielāku algu, slodzi, sadzīves apstākļus - ej strādā pilsētā. tikai nezinu kura pilsētas skola, kas domā par attīstību pieņems darbā učeni no pāķiem kura pieradusi strādāt ar 3-6 skolēniem klasē, regulāri neiesaistās dažādu Rīgas projektu, kursu un cita veida aktivitātēs (jo dzīvo sazin kādā nostūrī - pēc rakstītā vispār liekas, ka apkārt nekā nav izņemot DUS). Tā kā ieteikums - samierinies vai beidz gaudot, izglītojies un ej strādāt uz normālu skolu APDZĪVOTĀ vietā!!!!!!!!!!!!!
Tam, kas LAUKOS 11.11.2015. 10:16 12.11.2015. 13:26:47
Nu ja un viens kurinātās kurina 30 dienas x 24 stundas
no laukiem- Rīgas meitenei no mazpilsētas 12.11.2015. 12:14:24
Zini, laukos bieži vispār veikals nav- jābrauc pēc maizītes. Jo mazāku ceļa posmu brauc ar satiksmes autobusu, jo tā salīdzinoši dārgāka. Ja tuvumā kāds veikals ir, lēts tur nekas daudz nav. Ja aizbrauc uz pilsētu, bieži iepērk par daudz. Ja uz pilsētu brauc ar autobusu, neko daudz nepārstiepsi!Atlaides- nekad. Darba vieta - 8 kolpmetri (man). Mums, piemēram, vienīgais veikals ir DUS- attiecīgas cenas. Citiem pēc degvielas jābrauc 30 un vairāk km. Zini, cik malka s sagāde izmaksā sezonai, ja par to jāmaksā (kā man).Man ir veca, remontējama māja- jumts tek, jāsiltina (kredītu šīm lietām var dabūt tikai...... . Alga 420 uz papīra. LĒTI!!!! VISUR, KUR PAŠI NEESAM, IR LABĀK! JA ES DZĪVOJU LAUKOS, TU RĪGĀ, NAV IEMESLS PATEIKT, KA PAR MANU DARBU VARĒTU MAKSĀT UZ PUSI MAZĀK. ARĪ MANIEM BĒRNIEM IZGLĪTĪBA NEPIENĀSKAS, VAI, NE? CIK MAKSĀ BĒRNAM DOT IZTIKŠANAS NAUDU UN ĪRĒT DZĪVOKLI PILSĒTĀ, VAI PABAROT NO KOPĪGĀ KATla. TĀ VARĒTU TURPINĀT UN TURPINĀT! BET STĀSTS PAR TO, KA ES NEESMU SLIKTĀKA PAR TEVI. MAN ARĪ PIENĀKAS ALGA PAR PADARĪTO.
dumjš lauķis 11.11.2015. 22:32:58
kā jau rakstīju, jūs saredzat komentāros to, ko gribat. Ja rakstīts ap 30 eiro, tad tas nenozīmē, ka apaļi 30, un bez tam par normālu iztiku jau bļauj citi, iet runa par to, ka arī laukos dzīve nav tik lēta kā viens otrs iztēlojas. Vai es Jums jebkuram prasu palīdzību un sūdzos, ka man ir slikti? Es vienkārši aprakstu situāciju, jo arī laukos jaunie skolotāji brauc pie vecākiem pēc kartupeļiem, tāpat kā pilsētnieki,
Ja jūs savos neapdzīvotajos lauku džungļos (kur veikals ir 30 km no skolas) varat maksāt kurinātājam "uz rokas" 418 euro mēnesī, bļaujat ar abiem galiem, ka skolotājiem pie jums nav iespējams nopelnīt normālu iztiku, tad tiešām derētu padomāt par ekonomikas pamatjautājumiem. Nevajag iedomāties, ka jūsu lauki ir kaut kāda globāla problēma un katastrofa.....
manos komentāros neviens neiedziļinās, ka mazpilsēta un lauki ir divas dažādas lietas. alga 600 mums būtu pietiekoša, lai izdzīvota, jo nodokļos jau aiziet 1/3 nost, ja tā būtu tāda, bet mums ir 420 par slodzi un uz rokas kas iznāk? Apkārt zemes ir privatizētas, man piemēram kaimiņiene atvēlēja savā zemē apmēram 15x20 m zemes stūri, Un kartupeļus nudien tur neizaudzēšu, lai arī kā gribētu. Pērku tos tāpat Maximā kā pilsētnieki, sevišķi kad tur ir atlaides. Un neiešu jau reklamēt savu dzīves vietu, bet varu pateikt, ka tie, kas atbrauc pie mums pirmo reizi ir pārsteigti, ka skolā ir tik daudz bērnu, kaut esam gandrīz vai mežā.
Tam, kas kasās ar laukiem 11.11.2015. 11:30:16
Nevajag aizmirst, ka tajos 720 eiro ietilpst gan grāmatveža daļiņa, gan darba devēja nodokļi. Pat, atmetot grāmatvedi, 720 eiro no darba devēja viedokļa sanākvien 582,28 eiro papīra alga no darba ņēmēja viedokļa. Uz rokas paliek ap 418 (atkarīgs no apgādājamiem utt.). Pirms drukāt, ir vērts iepazīties ar ekonomikas pamatiem.
Tam, kas LAUKOS 11.11.2015. 10:16:43
Tādā gadījumā, ja katru mēnesi iedzīvotāji maksā par kurinātāja darbu 30 euro, mājā ir 24 dzīvokļi, sanāk, ka kurinātājs saņem 720 euro. Vai tajos Jūsu unikālajos laukos, kur veikali ir gadsimta problēma (bet skola vienalga ir - tātad tā IR APDZĪVOTA VIETA) gadījumā nav brīva kurinātāja vieta par tādu atalgojumu. Mans ieteikums - beidziet vaimanāt un nīdēt, izgudrot visādas neesošas problēmas, bet, ja nelīdz tad EJIET UN STRĀDĀJIET PILSĒTĀ UN DZĪVOJIET AR TO PAŠU ALGU - paskatīsimies kā varēsiet savilkt galus.
Vēlreiz "laukiem" 11.11.2015. 09:46:42
Esiet reāli. Neviens nesaka, ka skolotājs laukos nav pelnījis normālu un adekvātu atalgojumu! Lasiet, lūdzu, ko katram skolotājam aizstāv! Bet nelejiet muļķības un nesmīdiniet apgalvojot, ka - dzīve mazpilsētās, ir tikpat dārga, kā lielajās pilsētās. Protams, ar šādu apgalvojumu par Jums tikai iesmīn. Jā - Rīgā dzīvojot, ar 800 uz rokas ir tas pats, kas mazpilsētās - ar 600 eur. Paskatieties sadzīvei nepieciešamos rēķinus... un tad paskatieties skolēnu (ģimenēm ar bērniem) pulciņu izmaksas... paskatieties uz saviem mazdārziņiem, uz kuriem brauc Jūsu pieaugušie bērni, jo uz Rīgas bruģa tiem nav, kur kartupeli stādīt un uz palodzes ar bik par īsu... Paskatieties uz skolēnu skaitu klasē - Rīgā nekomplektē klasi vidusmērā bez 30 bērniem klasē. mazpilsētās (objektīvi - dēļ lielā aizbraukušo skaita), mēģina salasīt klasei 15-20, lai atvērtu 2 klases un 2 klases audzinātājām būtu darbs, nevis vienai nebūtu ko tarificēt pie tā jau mazās priekšmeta algas. Paskatieties tālāk par saviem deguniem! ES nesaku, ka tas ir normāli. Tomēr arī apelsīnus ar bumbieriem ma mācīja nesaskaitīt kopā... Paļaujos uz saviem skolotājiem.
Esmu kļūdijies. Ir manāmi " uzlabojumi" Par stundu gatavošanu tiešām ir izmaiņas! Tagad tikai var sanākt 1,5 minūtes par vienu mācību stundu! " Izcils uzlabojums" darba smaksā !!! Gaisma tik garā laika sprīdī veic 27 000 000 km attālumu! Vaj nevajadzētu vēl samazināt laiku?
ir tādas daudzdzīvokļu mājas, kurās ir autonomi apkures katli, malku jāsagādā visai sezonai atkarībā no dzīvokļa lieluma . līdz 14 kubiem. izmaksā apmēram 300 eiro. nezinu kā citur pie mums kubmetrs maksā ap 28-30 eiro atkarībā no malkas kvalitātes. un kā jūs domājat, vai 24 dzīvokļu māju iet kurināt katrs iedzīvotājs. par veikalu- rakstīju, ka tuvumā ir mazs veikaliņš, bet arī līdz tam ir jābrauc. Un jāsaka man noslēgumā, ka ja jau Jums pilsētas skolotājai liekas, ka mums dzīve ir vieglāka,, nav brīnums, ka lauku skolotāji neatbalsta Jūsu prasības un Jūs neatbalstat mūsējās. Ja jau pat pilsētas skolotājam liekas, ka laukos nevajag normālu algu.
Diez 10.11.2015. 07:03 Diez, rēķinātāji visu šo arī lasa. Vai tikai pēc reizrēķina dod vaļā. - Tak viņi citādi nemāk, ekselē tik....
Lauku skolotājam - uzrakstiet to kur atrodas tā interesantā vieta, kur ir Jūsu lauku skola, nav neviena veikala (jo uz tuvāko jābrauc 30 km un ikdienā jāiepērkas autoveikalā). Malkas izmaksas pēc Jūsu rakstītā sanāk apmēram 55 euro mēnesī (tikai nav saprotams kam Jūs maksājat par kurināšanu vēl 30 euro - ģimenes locekļiem vai???) Rēķiniet kā gribiet, bet, ja pilsētā ir jāmaksā īre par dzīvokli (ārpus Rīgas vismaz 100 - 150 euro mēnesī + komunālie 100 euro + sabiedriskais transports katru dienu 2 reizes), tad nu nekādi neiznāk tas pats. Laukos izdevumi dzīvošanai vienalga ir mazāki!!! Nemaz nerunāju par to, ka laukos katrs cilveks kam rokas aug no pareizās vietas var sevi nodrošināt kaut ar nelielu daudzumu lauksaimniecības produktiem - izaudzēt kaut ko - pilsētā visu to pērkam to par dārgu naudu. Tā kā nav ko pielīdzināt lauku skolotāju pilsētas skolotājam!!!!!
Lauku skolotājs 10.11.2015. 15:14:09
Kāpēc man Jūs jāšauj, varu ieteikt pārcelties uz mazpilsētu, būs lētājka dzīve! Jūsu vecāki dzīvo mazpilsētā, tur arī ir tā kļūda, ko Jūs negribat saskatīt. Laukos, kuri ir no mazpilsētas 20-30 km pēc visa jābrauc. Ja nav sava auto, tad ir grūti. Tadd mēs iepērkamies autoveikalā, kurš atbrauc 1 reizi nedēļā, un tur nu lētāk nav nemaz,, bez tam izvēles nekādas. Līdz tuvākajam veikalam ir jābrauc un arī tas ir ar ļoti nabadzīgu sortimentu. Novada centrs ap 30 km, biļetes cena 1,80 un tad nu par komunālajiem maksājumiem laukos mēs varam labi spriest, ja tas ir attālināti no Jums.. Malku jāpērk un tas izmaksā no 300 lidz 360 eiro par sezonu, plus par kurināšanu katru mēnesi ap 30 eiro, arī ūdens un kanalizācija par pilsētas cenu. Protams varam nest ūdeni no akas tualetes skalošanai, varam pa senai "modei" pie akas skalot veļu utt. tad maksāsim lētāk, bet tā pēc skaitītāja tāpat kā pilsētās. Arī atkritumus nevaram pie stūra izbērt, kā Jums varbūt liekas.
vecāks atbilde Lauku skolotājai 09.11.2015. 15:18 10.11.2015. 13:55 - Nu jūs vēl kāds uzrakstiet, ka laukos komunālos maksājumus pieņem naturālijās. Bet ideja nav slikta... lauku skolotājs maksā Latvenergo ar savas saimniecības produkciju. :D
turpinu - tie, kas uzcepa šo relīzi - nav saprotams - e-klases "štati" vai vēl kāds studentiņš, tad šī relžie ir brāķis. tāds brāķis, ka riebj! 1,1 slodze... izglītības sistēmā = smieklīgi. neko neizsakošāku un maldinošāku vispār nevar iedomāties!
vecāks atbilde Lauku skolotājai 09.11.2015. 15:18 10.11.2015. 13:55:04
Es savā ierakstā "LIZDA ir musinātāji 09.11.2015. 15:18" runāju ne no pilsētas skolotāja viedokļa - neesmu ne tuvu saistīta ar skolu - bet no iedzīvotāja, kas dzīvo Rīgā un kura vecāki dzīvo mazpilsētā. Nevajag demagoģiju liet - Rīgas ire ir no 250 + komunālie (ap 100); nošaujiet, mazpilsētā 100 + 80.... par identiskām vērtībām. Lielveikala cena = identiski - mazpilsētā arī lielaqjos tīklos cena ir lētāka, kā tai pašia precei Rīgā. Mazpilsētā Jums nevajag 1h braukt pa 1,20 eur 2reizes dienā, jo no mājas līdz skolai jūs tiekat 30 min augstākais un ar kājām... Nevajag mālēt acis ciet!
tētim - vēl viena IZM sagudrota vārdu spēle 10.11.2015. 11:15:00
Kad runā par "jauno pedagogu algu modeli", nesaprotu, kas notiks ar ne tik jaunajiem
Nepatīkama un aizvainojoša vārdu spēle (joprojām naivi cerot, ka tiešām vārdu spēle, nevis nezināšana par jēdzieniem)
oponēju espati 10.11.2015. 10:39:03
laikam jau strādājat bankas sektorā, ja ziniet, kas skolotājam labāk...
Skolotāji "vidēji" strādā ... kāpēc ne "labi" vai "izcili"?
Visu pavelkam tikai uz naudu, algām... Izvēloties pedagoga profesiju, katram ir skaidrs, ka tas nebūs naudas, bet sirds darbs- ja vēlas tikai naudu, jāorientējas uz kādu banku sektoru vai, ja prāta gana, uz IT jomu... Man ir ļoti žēl, ka tik ilgi netiek ieviests jaunais algu modelis- ja tas ir labi izstudēts, tad pie esošās slodzes alga būs ievērojami lielāka, pie esošās algas- slodze ievērojami mazāka... Neļaujiet sevi musināt, it sevišķi tādam Serzham, kurš izteikties joprojām spēj tikai svešvalodā...
Nu re, skaitliski pierādīts, ka skolotāja alga ir dažus eiro virs apkopējas vai minimālās algas. Darbs milzīgs, atbildība, stress. Vajadzēja 3 mēnešus, lai pie tādiem cipariem tiktu????Atšķirība no mediķa un viņa iespējām ir, jo slimnieks ir 24 h slims, arī naktī. Skolotājam bērns ne.
Dažiem liekas diezgan, bet citiem nepietiek.... Laikam viņi strādā par mani, jo man ir tikai 0.0657 slodzes un vairāk dabūt es nevaru pie labākās gribas! Bet jāuztur 5 bērni! Dzīvo kā gribi. Vari izstiepties, vari būt vislabākais, bet nevienam neesi vajadzīgs šajā sistēmā. Jo neesi savējais un viss.
Mums esot lielākais skolotāju skaits uz skolēnu skaitu. Bet aprēķinu metodika nekur par skolotāju neskaita direktoru, direktora vietnieka slodzi, bibliotekāru, sociālo darbinieku utt. Mums viņi visi ir pedagogi, kaut arī veic cita rakstura darbu. Viņus par pedagogiem varētu skaitīt tikai par tik, cik pasniedz atļautās 9 stundas. Brīnums, ka apkopēja vel nav pedagogs.
Diez, rēķinātāji visu šo arī lasa. Vai tikai pēc reizrēķina dod vaļā. Saskaitīja, izdalīja, pateica. Nu nevra taču tā dalīt! Pārslodze ir noteiktos priekšmetos. Citos atkal stundu trūkums. Vai tad tagad zīmēšanas skolotājam mācīt fiziku? Vai dziedāšanas ķimiju? Ir ļoti vājš resursu izpētes darbs. Praktiski tā nav. Šāda rēķināšana neko nedod.
Njā.
Brace yourselves - butthurt teachers are coming.
koļītājs 09.11.2015. 21:14:35
Labi kā ne 6.66 slodzes vai 666 slodzes! :D
Ko nozīmē , ka skolotāji 1 skolā vidēji strādā 1,1 1,4 vai1, 5 u.tt slodzes?? Vienam ir 2.5 otram pat puses nav un jāskraida pa 3 skolām, lai savāktu sev slodzi... Un- jauki, ka kāds mani beidzot atbrīvos no pārslodzes. Līdz šim nezināju, cik ļooti par mums rūpējas ministre. Labs piemērs varētu būt arī vienlaikus dažādās Valsts iestāžu Valdēs strādājošie vai Ministrijās sēdošie. Kāpēc arī viņus neatbrīvot no pārslodzes, samazinot algas? Būtu labi ieņēmumi Valsts kasei!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9-9=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.