Lietotājvārds
Parole
Sagatavojieties, muļķi, tam, kā tas viss ir organizēts Eiropā: katram bērnam, kam dzimtā valoda nav valsts valoda piedāvāsiet tulku katrā savā valsts skolā = skolotāja palīgu par saviem nodokļiem:))) Jo cik jūs negribētu diskriminēt citus cilvēkus nesanāks. Bedri rokat paši sev.
Vietējais krievs 25.02.2016. 12:47:30
skarbā dzīve - beidziet žēloties uz to jauko 50 gadu periodu. Jo jau pagāja 25 gadu neatkarības periods. Ja gribējāt kaut ko mainīt savā dzīvē - sen bija iespēja to izdarīt. Ko es redzu - latvieši, lai glābt savu nevienam nevajadzīgo valodu, uzbrūk uz izglītību krievu valodā. Manuprāt, ja gribat glābt valodu, jātulko pasaules literatūru uz šo valodu. Savādāk vietējie krievi informāciju meklēs krievu valodā, pāreje angļu valodā, un kādu informāciju latviski atrast nav iespējams, jo nepastāv. Bet par lieliem tulkošanās projektiem nez kāpēc neviens nerunā. Bet visi pārliecināti, ka ja slēgs krievu skolas, tad uzreiz latviski runājošo skaits ievērojami palielināsiet.
ed>>skarbā dzīve 24.02.2016. 11:54 24.02.2016. 15:10:24
200%!!!
skarbā dzīve 24.02.2016. 11:54:03
Brīnos par komentāriem! Tā vietā. lai aizstāvētu iznīkstošo latviešu valodu, tiek knābāts komentētājs, bet paraugieties kartē, salīdziniet Krievijas un Latvijas samērus un padomājiet!!! Mēs tagad nesēdētu "peļķē" un necīnītos latvietis pret latvieti, ja nebūtu bijuši tie "jaukie, saulainie" 50 padomju gadi, kas, sacēla mums tik derīgos silikāta dzīvokļus, bet paši cēlēji un iebraucēji tos ātri vien piepildīja. Bet aizrādot par saulspuķu spļaušanu uz ielas un pie katras izdevības , manus vecākus lamāja par fašistiem. Bet mani vecāki bija izglītoti cilvēki - tēvs ar augstāko tehnisko izglītību, zināja 2 + krievu valodas, bet māte , absolvējot vidusskolu, zināja 3 valodas (angļu, vācu, latīņu), bet ātri iemācījās 4. valodu - krievu. Mums vietējiem jau tie dzīvokļi nespīdēja - mēs dzīvojām 7 cilvēki divās mazās istabiņās bez siltā ūdens un vannas ar krāsns apkuri. Tomēr es nedzīvoju pagātnē, jo varu teikt, ka bērnība man bija jauka - labā ģimenē, labos draugos (starp citu arī krievos), mācījos nosacīti normālā skolā. Vēl tagad māku gan lasīt krievu grāmatas, gan lamāties visnešpetnākajiem krievu lamuvārdiem un mani "maisā neiebāzīs". Hā-ha! Ja jūs redzētu, kādi bija šie iebraucēji - visi vienādi ! - melnos plīša mēteļos, pelēkos kazas vilnas lakatos ar maisiem un brūniem koferiem. Tādi viņa dienām!!! nīka tirgos un stacijas laukumā. Tad nu viņiem arī pirmkārt piešķīra visus labumus. Viņi nebēga no kara, kā tagad sīrieši, - viņi meklēja Latvijas pirmskara labumus. Momentā tika atvērtas krievu skolas un krievu bērnudārzi. Man brālītis bija spiests iet krievu bērnudārzā, jo latviešu vienķārši nebija. Sakiet, kā var palikt labā atmiņā melīga, totalitāra iekārta, kas tautu noveda līdz talonu sistēmai un korupcijai un tračiem par desas luņķi.? Bet ar visu to, ieguvu gan pamata, gan augstāko izglītību. Vectētiņš un 2 vecmāmiņas pa to laiku nomira krievu pensiju nekad nesaņēmuši - strādājuši bija citā laikā ( atceros arī Viņķeles teikto !) Neslavēju arī pašreizējo valdību, jo ir grūti trāpīt uz īstā ceļa, ja domāšana ir kropļojusies 50 gadus. Dzīvoju uz priekšu kā māku - rakstu derīgus projektus (šādu iespēju dod tagadējā iekārta). Labums sabiedrībai, bet pašai prieks. Izglītoju mazbērnus un atbalstu latviešu valodu Latvijā. Bērni lai mācās valodas, tas jau nenozīmē, ka mūsu valstij jāapmāca savā mazajā valstī milzīgas tautas pārstāvjus par savu naudu svešā valodā. Visu cieņu.
Vai Maskavā dzīvojošie tadžiki un turkmēņi aicina Krievijas valsts valdību uz dialogu par mazākumtautību skolu atvēršanu (tie, kas skatās Krievijas televīzijas raidījumus, mani sapratīs)...
aiziet, aiziet mīnusotāji, saņemās! Kāpēc normālie komentāri vēl nav iemīnusoti dubļos??? Tikko kā redzat kaut ko labu, latviešu valodu aizstāvošu- MĪNUSOT tā, lai zemāk par zāli!! Ne jau par slinkošanu jums maksā!!!!
Krievu skolām ir jāpaliek, jo tad attīstīsies skolēni. Latvijā krievu ir daudz un tāpēc arī jadomā par viņiem
Nožēlojami 23.02.2016. 19:40:34
dzīvot visu laiku pagātnē.
Prieks par mīnusotāju centību, nekur neko nepalaiž garām............
Nav vajadzīgi iebraucēji, lai kaut ko uzceltu, esam cēluši un ne reizi vien. Latvieši celtu paši, varbūt lēnāk, varbūt mazāk, bet Latvijas formātam piemērotāk, nevis, lai samitinātu sasūtītos padomiju barojošo liekombinātu strādniekus/cēlājus.
Nekāds dialogs vairs nav nepieciešams. Latviešu skolas šajā pusē robežai, bet krievu skolas - tajā....
Pilnīgi piekrītu viedoklim, ka vispozitīvākais pirmais solis būtu krievu valodā runājošu bērnudārzu slēgšana! Bērniņi būtu tikai ieguvēji, - ļoti viegli un ātri visi runātu latviešu valodā, mājās tak tāpēc viņi varētu turpināt ar ģimenes locekļiem lietot savu dzimto valodu!. Un latviešu bērni varbūt skolā tad arī labprātāk mācītos krievu valodu kā svešvalodu... Visu cieņu krievu tautības vecākiem, kas jau tagad savus bērnus sūta latviešu dārziņos, un tādu nav maz
manai domai 23.02.2016. 15:02:43
Nu tad lai Valsti finansē tikai latvieši.....vēsture sakas ne jau 1918.g.....
V.V.F.godīgi izpelnīja savu pensiju, Kanadā :) Zinātnes grāds - "Latviešu tautas etnoloģija". Interesanti, kurš tad kanādietis spečuks viņai bija aizstāvēšanā oponentos? Nu un protams - vēja, vējo, vējš - ka mūsu galvena dabas resursi. (rūna nav par Vejoņ kunga amatu:)) EBIT tā sākot:)
skarbā dzīve, kad Erevānā gribēja sasūtīt cittautiešu ukraiņa brežņeva laikā 70.gados, tad armēņi no visas pasaules sabrauca, lai nebūtu vietas, bet Latvijā freibergi, streipi atvilkās uz izzlaupīšanu, Kur sarīkotas darbavietas par mūsu nodokļiem? Kā var Freibergai tikai par dzīvokli no mūsu nodokļiem katru mēnesi atdod viena - Latvijas bērna operācijas izmaksu, lai bērns dzirdētu,...?
skarbajai dzīvei 23.02.2016. 13:06:50
Tā skarbā okupācija bija gļēva kapitulācija no latvju tautā karsti mīlētā Valsts un Ministru Prezidenta Dr. Kārļa Ulmaņa puse. Bet kapitulācijām vienmēr ir skarbas sekas pakļautajiem. Somi pretojās, faktiski uzvarēja Ziemas karā, ja salīdznām abu pušu militāro potenciālu, un dabūja godpilnu miera līgumu un respektu no Padomijas. Bet tagad kaut ko pārmest šeit Padomijas laikā atbraukušajiem dzīvojošajiem krieviem un viņu bērniem ir vienkāŗši muļķīgi. Galu galā viņi ar savu miermīlību mums ļāva iegūt neatkarību.
aizejiet uz fizikas eksāmenu- tur krievi rēķina latviešu valodā, bet latvieši kaut kādā vieglā eksāmenā
skarbā dzīve , Ko Jūs un Jums līdzīgie ... dara, lai okupanti neizvarotu Latviju kā Ķelnē? Ka tik paši nedzīvojat krievu okupantu saceltajos dzīvokļus?
skarbā dzīve 23.02.2016. 11:09:47
Latvija ir valsts, kurā valsts valoda ir latviešu valoda. Un atcerietie, ka tikai un vienīgi brutālas okupācijas rezultātā mūsu valstī ir milzīgs krievu un citvalodīgo pulks, kuri pieņēmuši krievu valodu par savējo, jo padomju laikā viens no valsts uzdevumiem bija okpēto valstu pārkrievošana! Pēc neatkarības atgūšanas 1. uzdevms izglītības jomā bija tūlītēja latviešu valodas ieviešaa bērnudārzos, Kāmēr, tā saucamā, interfrote nebija nostiprinājusies ar savu demagoģiju. TAS NETIKA IZDARĪTS! JA TO IVIESTU PROBLĒMAS ATKRISTU. Bērniem tā nav nekāda trauma,, jo visiem zināms, ka bērni ĻOTI VIEGLI APGŪST VALODAS. Vai tiešam krieviem tik grūti ievērot valsts likumus. Neviens taču neliedz mājās un savstarpēji sarunāties dzimtajā valodā, bet valsts izglītībs iestādēm jābūt tikai valsts valodā ar mūsu valstī apstiprinātām programām. Viss! Nesaprotami (bet varbūt, ka tīri saprotami...), kāpēc Latvija valdība ir tk amorfa un tuvredzīga - jau 26 gadus! Pēc kara latvieši bija citās zemēs un viņu berni UN PAŠI ARĪ izglītojās attiecīgās valsts valodā, bet savu valou neaizmirsa svētdienas skolās.Neko darīt tagad ir pienākusi kārta pēctečiem izpirkt tēvu grēkus.
No valsts finansētas skolas tikai latviešu valodā. Punkts. Starp citu- krievu jaunatne daudz labāk runā latviski,kā latviešu- krieviski. Ar to es gribu pateikt,ka neviena valoda, ko cilvēks zina, nav lieka.
Saskaitiet, cik to plānu jau ir bijis! Uzdodiet J.Plineram izstrādāt pēdējo plānu!
Arī mazākumtautību skolās jāmācās latviešu valoda tādā līmenī, lai var saprast ko stāsta ziņās latviešu valodā. Vismaz tik daudz. Bērni ir gudri, ja māca - tad mācās.
Latvijā ir tikai VIENA krievu skola, pārējas saucas mazākumtautību, protams, ka Rīgā tas izskan dīvaini - mazākumtautību skolu pārsvarums, bet nu tomēr, jābut korektiem!
Salīdziniet - uz 1.klasi atnāk bērns no latviešu ģimenes, tātad sarunvaloda jau šim bērnam ir, un atnāk bērns no cittautībnieku ģimenes, kur latviešu valodā ir dzirdēti pāris vārdi. Kā viņus mācīt ????????????????????Gudrinieki, vienreiz atnāciet uz skolu, tā teikt - reālo dzīvi apskatiet..........................
Nedomāju, ka viņš pat iedziļinās tematikā. Dzirdot vārdus "latviešu valoda" automātiski saviebjas un sāk rīkot protestus.
Oi, Pliners pavisam noteikti ir gatavs veselīgam dialogam...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.