Lietotājvārds
Parole
Inese @"Viedais" 23.11.2016. 10:21:45
Es par ASV neprasu! Latviešu nacionālajos medijos VISUR lieto OECD. Ceru, ka pie tā arī paliks šeit un nemēģinās izlekt.
@par tām abreviatūrām. Latvijas radio es neesmu gan dzirdējis USA, bet ASV...( Organisation for Economic Co-operation and Development - OECD). Tā ir klaja necieņa pret Mūsu valodu !!! Lai turpmāk būtu ESAO !!! Lai pat mans suns saprot, ka runa ir par Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizāciju - ESAO.
Latviski OECD sauc saīsināti tieši tāpat OECD - vai tad nacionālajos plašsaziņas līdzekļos (Latvijas Radio, Latvijas Televīzija) neesiet dzirdējis?
Manuprāt... 22.11.2016. 07:53:40
Neviena salīdzināšana ar pasauli nekad ne pie kā laba nav novedusi. Jomas, kurās sabiedrība acīmredzami izjūt robus un genocīdu, publiski tiek izziņotas kā Latvijā izcilākās un visā pasaulē bezmaz vai stabilākās (piemēram, pensiju un nodokļu sistēma). Savukārt tur, kur viss puslīdz labi funkcionē, tiek domāts jauns velosipēds un iznīcinātas labas tradīcijas un sistēmas. Ja viedie palasītu psihologu ieteikumus, uzzinātu, ka bērnus un viņu attīstību nedrīkst salīdzināt jau vietējā mērogā, kur nu vēl pasaulē (ja vien tā nav apzināta pārbaude, cik labi vai slikti izdodas mūsdienu bērnus pakļaut kādai no ārzemēm patapinātai attīstības sistēmai).
Ķīmijas skolotājs 21.11.2016. 21:49:51
Man nospļauties par šādiem pētījumiem.
Vai tad OECD latviski nav ESAO?
Izdzeniet tos "pētniekus" strādāt kādā galdniecībā. Lai pelna algas skolotājiem. Būs kāda jēga.
Kā arī atvainojiet, ka komentārs izskatās kā izgāztuve. Aizmirsu, ka eklasei nav jaunu rindkopu funkcija.
@Andis;; es šaubos, ka virsmērķis ir papīru kalni, zinot to, ka visi par tiem sūdzās šobrīd, jūs kā dzīvs piemērs esat. Taču jauna perspektīva uz jebkurām problēmām nav mīnus, it īpaši tajā situācija, kad ir iespēja salīdzināt sacas kļūdas ar citām valstīm un skatīties, kā viņi tās risina. Salīdzināšana arī var rosīt attīstību, ja ir zemi rezultāti. @Inese;; lūdzu paskaties Google. Kā arī, Zviedrijā OECD ir palīdzējis pamanīt uz leju ejošos rezyltātus un izveidot apmēram rīcības plānu, kuru būtu labi īstenot, taču viņi arī saprot, ka ne visus sapņus var īstenot, kā galvā. Šobrīd viņi vnk dot datus Zviedrijai, lai viņi var saprast situāciju vienkāršāk. @Maija;; ir pārāk daudz dažādu cilvēku, lai padarītu sistēmu 'ideālu', lmao. Sistēma var būt ideāla vienam, bet galvassāpes kādam citam. @Viedais;; mirsim no slimībām un pašizraisītām klimata maiņām, ne? Cilvēku ir aiz vien vairāk - tāpēc ir jauni zinātnieki. Ja nepētītu mēs neko, gan jau joprojām ēstu arsēnu, lai pārdzīvotu sifilisu - labākajā gadījumā.
Par maz, par maz pētam. par maz pētnieku, par maz pētījumu. Nākošās paaudzes pētīs mūsu pētījumus... Mans suns arī sētā pēta un pēta katru dienu 3 reizes katru koku, un vienalga apčurā. tad darīsim arī mēs tāpat,- priekā !
Kur praktiski tiek pielietoti pētījumu rezultāti? Ja 18 gadus jau pēta, kāpēc mācību kvalitāte nav ideāla?
Inese @Valts 21.11.2016. 09:47:57
Varbūt variet dot piemēru no citām valstīm - kā OECD ir palīdzējus uzlabot skolu sistēmu valstīs, kur tā ir ieviesta jau vairākus gadus?
Andis @Valts 21.11.2016. 09:36:01
Bet vai tad mēs paši gana labi nezinām savas problēmas skolu sistēmā? vai birokrātiski papīru kalni palīdzēs to uzlabot (tāds taču ir virsmērķis, vai ne)?
Valts Re: Andis 21.11.2016. 09:29:25
Pašrefleksija ir slikta? Vismaz redzam, ar mazliet vairāk datiem, ka kaut kam ir jāmainās vai ka viss ir kārtībā. Tas ir tas, ko parējām valstīm OECD arī dod - iespēju salīdzināt savu sistēmu un tās augļus ar citām valstīm.
Gribēšu uzrunās dzirdēt, ko tad šis OECD līdz šim mums ir reāli devis. Pašrefleksiju?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5-4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.