Lietotājvārds
Parole
Mīļā tauta, ta neizmaksātā nauda tāpat paliks pie jums, jo mērķdotācija jau ir skolai pārskaitīta, nu būs skolai ekonomija nākamgad, sadalīs pie algām!
Mani nesatrauc 18.11.2015. 18:43:16
...cik viņi nopelna- šoreiz ne par to, bet gan fakts, ka LIVA eleganti atturas! Ko tas nozīmē? Vai bailes no terminētajiem līgumiem direktoriem? Vai to, ka direktori ir stipri mierā ar reformu izstrādes gaitu un to saturu? Tātad-ko?
Skolotājs 25+ 18.11.2015. 12:31:32
ES, 27.nov. streikošu mājās! Netaisos tērēt trūcīgos grašus ceļam uz skolu, kurus neviens man neatmaksā !
27 nov. skolas direktori ir vienīgie ,kuri atrodās skolā. Pārējiem skolā nav jāatrodās!
Direktori strādā daudz, arī brīvdienās, bet paskatiet viņu amatpersonu deklarācijas! Lielākai daļai ap 1200 un vairāk € mēnesī alga un vēl ir sadaļa "citi ienākumi izglītības iestādē", kas gadā sastāda vairākus tūkstošus. Kas ir šie "citi ienākumi" un vai skolotājs arī varētu uz tādiem pieteikties??
Tam, kurš visu zina 16.11.2015. 13:34:58
Nu tad jau Jums ARĪ kopā ar mums jāstreiko! Nāc, gailīti, pie vistiņām! "Darba daudz, pāris stundu miega, visu biznesu pats savām rokām uzbūvēju, ar slinkajiem darbiniekiem kāda noņemšanās!" Tā apgalvo visi privātīpašnieki. Tikai, ja Jūsu bizness neiet, nešņukstiet uz skolotāju pleciem - mums tur nav vietas, jo uz tiem jau atrodas nasta - Jūsu skola ar visiem skolniekiem un LV ar savu pārgudro liekēžu baru.
Zinu, ko saku 16.11.2015. 09:00:40
Direktori vidējās un mazās skolās pelna MAZĀK KĀ SKOLOTĀJI, kas strādā it kā 40h!Turklāt viņiem nav brīvāki brīvlaki un normāls 8 nedēļu atvaļinājums, jo skolā ir jākoordinē gan remonti, gan iepirkumi, gan uzpasēšana utt.! Tik pat apdalīti ir Direktoru vietnieki! Kad būs streiks direktoram nebūs nekāda atpūta, ne arēs sēdēt un tarkštēt kā to dara skolotāji, sevišķi brīvlaikos!
Ja skolas direktors vēl ir arī deputāts , tad pasarg dievs, viņš un viņa skola streikot nedrīkst, jo tas apdraud direktora deputāta karjeru!
Nu re, skolu direktoriem galīgi nerūp skolotāju atalgojums. Ka tik vēl kādu papīru pieprasītu, kādu dežūru iešķiebtu, kādu papildus darbiņu piemeklētu!
SUPER =>>par direktores vietniecēm skolā (Rīga) 13.11.2015. 09:27 13.11.2015. 09:57:54
NEDĒĻAS CITĀTS: "Kad skolā bija izlaidums, administrācijas uz skatuves bija vairāk kā absolventu." Tāpēc vajadzīga reforma, lai samazinātu birokrātus skolās, izglītības pārvaldēs, ministrijā! Lato Lapsa pietiek.com rakstīja, ka Rīgas domes Administratīvajā komisijā uz 5 (pieciem) darbiniekiem ir 4 (četri) priekšnieki. MInistre pareizi teica - viena vietniece (cilvēks!, bet ne 1/4 cilvēka x 4) uz 200 bērniem, un direktorei arī 1/2 slodzi, ja nav 100 bērnu skolā. Var strādāt klasē, visas esam pedagoģiju studējušas!
par direktores vietniecēm skolā (Rīga) 13.11.2015. 09:27:13
Kad skolā bija izlaidums, administrācijas uz skatuves bija vairāk kā absolventu. Neesam liela skola, bet direktorei vietnieču ir daudz. Jo katrai vietniecei ir īpašs uzdevums, lai skola noturētos virs ūdens un Rīgas kungi neizdomātu skolu slēgt! Skolā jābūt vietniecei (0,2 likmes vai 8 stundas nedēļā), kura dzimusi literāte - prot direktorei skaistu runu uzrakstīt, prot skaisti noformulēt vajadzīgos argumentus, atrakstoties par kārtējo sūdzību vai pieprasījumu. Skolā neiztikt bez vietnieces (0,25 likmes vai 10 stundas nedēļā), kura prot uzrakstīt projektu un "izbīdīt" caur neskaitāmām institūcijām, citādi skola nebūs iespējas uzlabot savu materiāli-tehnisko bāzi. Un skolēniem kopā ar skolotājām nebūs iespējas aizbraukt pieredzes apmaiņā uz kādu citu skolu Vācijā vai Spānijā. Skola nevar iztikt bez vietnieces (0,2 likmes vai 8 stundas nedēļā), kurai vīrs ir uzņēmējs ar sakariem biznesa vidē, lai kaut ko kaut ka priekš skolas dabūtu. Skolai neiztikt bez vietnieces ar skaļu un griezīgu balsi(0,25 likmes vai 10 stundas nedēļā) - filmās par CCCP tādi ir armijas praporščiki, kas uz visiem kliedz, kas ar balsi prot "zemē iedzīt" gan bērnus, gan skolotājas. Vēl jābūt uzticamam informātikas vietniekam (0,5 likmes vai 20 stundas nedēļā), kurš var skaisti sakārtot visus skolas dokumentus, prot Excelī kaut ko sarēķināt, atbild par skolas mājas lapu. Un tad ir "normālie" skolas direktores vietnieki - kādreizējās mācību pārzines. Un katrai vietniecei ir piemaksa par papildus darbu. 3 gadus strādāju "komandā", tagad ir cita projektu rakstītāja. Otrajā semestrī skolā vairāk nestrādāšu - kopā ar ģimeni pārceļamies uz citu valsti (vīram darbs).
kā gan savādāk.......................... Es jau sen saku, ka nevar būt vienā arodbiedrībā darba devējs un darba ņēmējs!
Jāformule pareizi streika uzdevums:jāpalielina mazo lauku skolu, pirmskolas izglītības iestāžu skolotāju atalgojums, jāsaglabā esošās algas lielo skolu skolotājiem.
Strādāju vidējā lauku skolā. Skola- liela vai maza, tai ir savas f-jas. Esmu pārliecināta, ka reizēm nelielo skolu direktori ir daudz pārslogotāki. Viņi atbild pilnīgi par visu- gan saimniecisko, gan mācību procesu utt. Nelielajās skolās direktors arī veic atbalsta personāla, bibliotekāra....... f-jas. Zinu tikai to, ka mūsu direktore skrien kā vāvere ritenī. (Varētu jau arī admintrēt, ja būtu štatiņi).Reizēm direktore arī bērnus ved mājās ar savu auto, kaut degviela viņai nepienākas. Brīnos par lasītajiem spriedumiem par direktorem. Mūsējo tajā maisā nebāziet. Turklāt viņai jau arī nav slodze. Arī mūsu vietnieces strādā uz nelielām slodzēm. Visu mūžu esmu strādājusi par skolotāju. Jūtos apbižota, pazemota gan no valdības, gan IM, bet to direktores vai vietnieču medus podiņu nekāroju, jo tas nebūt nav medutiņš. Ja kas, mūsējās ir arī ļoti cilvēcīgi saprotošas. Iespējams, ka kādās lielajās skolās direktori tiešām ir velni un raganas, es spriežu pēc mūsējām. Mūsējām- cepuri nost!
Direktori ar saviem vietniekiem parazitē uz skolotāju rēķina. Ko mana direktore dara? Pati nepārtraukti kafiju dzer un savu 8.kl. skolnieku baro no skolotāju pārpalikušajām dzimšanas dienām un vārda dienām. Sava kurkuļa varde.
arī skolotāja, Rīga 12.11.2015. 20:26:52
ATBILDE "kastas 12.11.2015. 13:52" un "pamatskolas skolotāja 12.11.2015. 13:07" - agrāk mūsu skolā bija 2 pilnas slodzes vietnieces, tagad 4 vietnieces uz 1/2 slodzi + 1/2 vietnieks- informātiķis un direktore. Skolēnu skaits - ap 200. Ko esam ieguvuši, palielinoties vietnieku skaitam - NEKO, tikai vairākas reizes pieaudzis anketu, vīziju u.c. dokumentu skaits, kas jāsagatavo katrai vietniecei. Tāda sajūta, ka viņas savā starpā nesarunājas un nepārzina, ko otra vietniece jau prasījusi. Kad ped.sēdē par to jautājām, vietnieces negribīgi paskaidroja, ka viņas regulāri apmeklē tālākizglītības kursus, un anketas esot iedotas kursos; tagad izmēģinot skolā. Un vispār - pieprasītās dokumentācijas apjoms no Rīgas izglītības departamenta esot tik liels, ka viņas 4 knapi tiekot galā.
Kalniņas k-dzei 12.11.2015. 19:36:47
Kādu skolas darba vadīšanu Kalniņas kundze domā? Ja skolotāji nestrādā, ko tad vadīt? Tā jau par jebkuru darba veicēju var teikt. Arī skolotāju pienākums ir izglītot skolēnus, nevis streikot. Stjuartu pienākums ir apkalpot pasažierus, nevis streikot utt. utjp. Streiks ir protesta forma, arī skolu direktori ir tiesīgi to darīt. Arī skolu direktori ir ne tikai LIVA, bet arī LIZDA biedri.
olimpiādei 12.11.2015. 18:35:41
Lai vecāki pavada savu bērnu uz olimpiādi. Izskaidrojiet apstākļus un normāli cilvēki sapratīs!
Pilnīgas muļķības! Kāda olimpiāde! Vai mēs tiešām esam pelnījuši situāciju,kādā esam šobrīd? Kad beidzot beigsim klanīties šī kantora bābām un ne tikai???? Lai uz šo vai citu pasākumu ved šīs līdz bezsamaņai izzvilnējušās!Nekādas olimpiādes, nekādas pieskatīšanas! Pilnīgas muļķības!
Nu, protams, viņiem tādās algas!!!! Ko streikot? bet man nav naudas samaksāt par zobu protēziem. Lai mikiška atdo man savu algu-es ielikšu protezes....
Kalniņas kundze, diemžēl, neko nepanāca, lai turpmāk vakara, neklātienes un tālmācības izglītojamos " nenormētu" ar koeficientu 0,75 un 0,5. Tad nav ko runāt par to, cik daudz ir darīts, ja rezultāta nav.
27.novembrī bioloģijas olimpiāde un streiks. Ko darīt? Jābrauc būs vien uz olimpiādi...nu tā sanāk.
este >>>> KUKA 12.11.2015. 16:26:55
Nu manējā nav ne tuvu 0000...tās nullītes laikam pilsētai vai dikti lielo skolu direktoriem.
Direktoru vietnieki arī ir cilvēki. Diemžēl skolotāji neredz un nevēlas saprast, ka tā dir.vietnieku maize nemaz tik salda nav. Gribu atgādināt, ka skolotājiem, strādājot savu pusotru un pat tuvu divāmm slodzēm, darba laiks beidzas daudz ātrāk nekā dir.vietn. ar vienu vai vēl labāk - pusslodzi. Par tām mapītēm -pakāpēm - direktoru vietnieki ir nu mazliet apdalīti, piemaksa tikai par kontaktstundu skaitu, pie tam - reālas kontakstundas tikai līdz 10, ieskaitot gan darbu labošanu, gan konsultācijas. Tas tā - lai neaizmirstu prakstisko darbu. Direktoru vietniekiem skolās ir visnepateicīgākā vieta - viņi tiek "presēti" gan no direktora, gan skolotāju puses, kaut patiesībā tieši viņi ir atbalsts un palīgs skolotājam. Kāpēc mums būtu jālasa šīs te negācijas portālos? Mīļie skolotāji, pasakiet to saviem direktoru vietniekiem acīs, nu nevajag savas nejaucības bez seguma izmētāt pa visu valsti. Jauku pēcpusdienu vai nākamo darba cēlienu!
Direktoru algas ir pari 0000 ,par ko lai streikotu un 2 vietnieki kā likumsko vēl var prasīt???????????
Bet, pa ko tad tie skolotāji taisās streikot ..??? Esot alga par mazu un darba apjomam neatbilstoša ...??? Nu nevajag taču uzreiz streikot par to... Rīgas ZVĢ direktores vietas aizņēmēja Inga Lange šo problēmu atrisinājusi vienkārši... samazinot skolotāju veicamā darba apjomu,... to piespiedu kārtā pārliekot uz mazgadīgo skolnieku pleciem ka skolnieku tiešo pienākumu. Tagad skolnieku mājas darbu izpildi veic nevis skolotāja, par ko tā saņem algu, bet gan citi tās pašas klases skolnieki rindas kārtībā.....!!!! Tas jau nekas, ka skolnieciņiem-11gadigiem bērniem nav ne specialās pedogoģiskās izglītības, pat ne pamatskolas izglītības... Un tas jau nekas, ka neviens LR normatīvais akts nepiešķir viņiem tiesības veikt attiecīgos skolotāja-pedagoga pienākumus...Tas jau nekas, ka LR Satversmē ierakstīts, ka piespiedu darbs ir aizliegts... Tas jau nekas, ka skolnieciņu vecāki strādā, maksā nodokļus no kuriem tiek apmaksāta arī skolotāju darba alga par konkrētu darba apjomu.... jo yā taču ir Inga Lange, kura tik veiksmīgi eskalē vienu skolnieku morālo teroru pret citiem skolniekiem to izcelsmes dēļ...kaut gan tajā pašā Satversmē ierakstīts ka tāda rīcība ir aizliegta...
jau nav skolotāji un ar direktoru algām viss ir kārtībā, tāpēc šiem po.
Administratori attopieties! Skolā ir pedagogi, ja sevi par pedagogu neuzskatiet, administrējiet kādu citu iestādi!
Interesanti , cik ilgi par mums ņirgāsies....??????
atbilde pamatskolas skolotājai 12.11.2015. 14:05:08
Es uzskatu ka labāk vadīt skolu par PUSSLODZI nekā palikt bez darba.
pamatskolas skolotājai 12.11.2015. 13:59:07
jūs esat gatava vadīt to mazo skolu par pusslodzi?
Vai tas viedoklis, ka direktoram 5 vietnieki ar lielām algām nav tomēr kaut kur tirgū sagrābstīts. Ir noteikts % no skolotāju kopējām naudām, ko nedrīkst pārsniegt administrācijas algām. Ja tā nav, tad pie vainas pašvaldība, kas to apstiprina. Ja 5 vietniekiem katram ir 0,2 slodzes, tad kopā ir 1 vietnieks.
STREIKLAUŽI!
LŪDZU NENOSTĀDIET DIREKTORUS PRET SKOLOTĀJIEM! Es kā skolotāja un arī KĀ DIREKTORA VIETNIECE jūtos slikti, jo streikot nevēlos, bet NĒ jaunajam modelim pateikt citādā formā nav iespējams... Jaunajam modelim - NĒ!!! Jaunais modelis BRĀĶIS vispārākajā pakāpē!!! Pilnīgi noteikti zaudēt nedrīkst neviens, jo valstī nav ārkārtas situācija. 9 miljoni pietiekoši, lai izlīdzinātu nevienlīdzību un piemērojot koeficientu palielinātu mazo skolu skolotāju algu! Sagraut sistēmu nedrīkst! Nekorekti likt skolā mērķdotāciju un pašvaldību piemaksas... Pateikt, ka 1000 euro pirms nodokļu nomaksas ir griesti vienkārši tāpēc, ka??? Paliksim bez labiem skolotājiem lielajās skolās!!! - tāds ir mērķis??? Vai konstruktīvs dialogs varēja novest līdz streikam, vai laika vilcināšana??? Dod, Dievs, veselo sapratni un vēlmi, neaizmālējot acis, sakārtot sistēmu nepārdalot tikai naudu sistēmas iekšienē!!!
pamatskolas skolotāja 12.11.2015. 13:07:42
Atbalstu pedagogu algu jauno modeli, kur paredzēts samazināt skolu administratīvo aparātu - viena skolas direktores vietniece uz 200 skolēniem, un, ja skolēnu mazāk par 100, tad direktorei 1/2 slodze (vai arī skolu pārveido par filiāli). Lai nav tā kā šobrīd - skolā mazāk par 100 bērniem, bet direktorei 5 vietnieces! Un visām algas un piemaksas uz nebēdu, nav salīdzināmas ar skolotāju algām! Kā agrāk bija komentāros rakstīts - vai tiešām katrai skolas "ģenerālienei" vajadzīgs savs "karsējmeiteņu" pulciņš, kas visur seko skolas direktorei un skaļi atbalsta direktores "ukazus"????
Taatad direktori nav pedagogi, tatad vinjiem ir cita nostaja shaja jautaajumaa, tatad IZM klausas direktorus nevis tos paglupos stradniekus ,tjipa skolotajus,taa tada citada kasta , kas redz talak , vairak un dziljak, bet tie melnstradnieki nav spejigi ceelo augsto un izcilo pat saprast , kur nu vel suukstiities....vai vinjiem ir kaut kas cits piesoliits...pec tada pazinjojuma rodas jautajumu vairak neka saprashanas , kaada tad isti ir ta skolu vadiitaju nostaja: es jau neko , lai tas buobas pashumejas pie ministrijas ....shitas gan nav saprotams...
Ļoti labi tad viņi pieskatīs bērnus....

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6+2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.