Lietotājvārds
Parole
Protams, ka nav iespējams savākt superklases, kurās mācīsies tikai gudrīši! Mans dēls ļoti labi mācās, bet meitai atzīmes mazliet virs vidējā un matemātikā jau otro gadu mājskolotājs, jo es nevaru palīdzēt ar paskaidrojumiem. Varbūt tiešam izeja ir lielākā un konkurētspējigā atalgojumā, jo tad arī jaunie un talantīgie jaunie skolotāji vēlēsies nākt un mācīt citus un neies meklēt - kur maksā vairāk. Tad tie skolotāji, kuriem jau sen vajadzēja iet pelnītā atpūtā, to varēs darīt un netraucēs ieviest jaunas un progresīvas mācīšanas metodes - saku to no pieredzes!
piebildīšu iepriekšējam 21.11.2015. 17:47:23
Vidusskolas apjoms piemērots spējīgiem bērniem, kas var vilkt augstskolu bez maksāšanas. Arī pamatskolā apjoms ir liels. Ir klases, kur nolasās visi spējīgi- viss kārtībā, bet paralēlklasē, kur sastāvs pavisam savādāks, nesekmība sit augstu vilni. Vienas klases vecāki mani slavē, otras noniecina. Bet es esmu viena un tā pati. Starp citu, jau populāri kļuvusi VPD svārstība. Vienu gadu rezultāti visiem ļoti labi (secina, ka darbs daudz par vieglu), nākošajā gadā sataisīts tāds VPD, kur rezultāti katastrofāli. Nedomājat, ka mūs slavē par tiem pērnajiem rezultātiem, bet par tiem švakākiem gan peļ. Lai gūtu rezultātus, jābūt skolotājam, kas māca, bērniem, kas mācās un atbalstošiem, prasīgiem vecākiem. Ja viens posmiņš nav, čiks vien sanāks. Otra galējība, ja bērnam patstāvīgi no mazajām klasītēm neprasa gatavot mājas darbus ("nu, nāc, tagad mācīsimies"), vēlāk viņš arī vairs patstāvīgi strādāt negrib. Izvēlas vieglāko ceļu. Viss nav tik viennozīmīgi un katram sava taisnība.
Protams, ka ļoti daudzu profesiju pārstāvji vēlētos saņemt atbilstošu un pietiekamu atalgojumu. Bet jautājums skolotājiem - kāpēc man, un ņemot vērā "re.baltica" pētījumu arī citiem vecākiem, ir jāapmaksā saviem bērniem mājskolotāji, jo skolā nevar iemācīties. Paskatoties vidējo klases sekmju līmeni, pārņem šausmas un jāuzdod jautājums - vai tiešām lielākā daļa klases skolēnu ir muļķi?!!! Un tas notiek labā centra skolā. Es vēlētos, lai arī skolotājiem būtu novērtējums, ņemot vērā skolēnu sekmes, un attiecīgi arī atalgojums. Starptautiskos uzņēmumos Tavu darbu vērtē pēc sasniegtā. Valsts ierēdņiem katru gadu ir novērtējums. Protams, izglītības saturs skolās arī ir jāpārskata. Reformas, kuras sākās jau Padomju laikā, nav beigušās un nekā laba pagaidām arī nav devušas. Pati esmu mācījusies vidusskolā, tad koledžā un augstskolā un tagad mācās mani bērni.
Skolotājs 25+ 18.11.2015. 13:00:05
1991.g.,kad mācījos augstskolā, ar lāpstu strādājot varēja nopelnīt vairāk. Tagad 2015.g.jāsaka to pašu! Par izglītību nemaksā!
Skolotājs 25+ 18.11.2015. 12:50:10
,, Ja skolotājam maksā, kā apkopējam ,tad jau nav jēgas mācīties!" -no skolēna teiktā. Padomāsim 27.nov. par cieņu pret skolotāju.!
Jā, un ko tad bijusī ministre pati darīja tik ilgi būdama amatā (bez pucēšanās un mēles kulstīšanas), lai tiktāl nenonāktu?
Streiks ir tad, kad skola slēgta!!!
Streikotājiem drošākā forma ir,, zilā"darba nespējas lapa.
Mūsu skolā, kādu laiku arodbiedrības vadītāja nav. Paziņojuma dokumenti pie skolas direktora,kurš ir deputāts un iekšēji nekad nav streikotājs, jo streiks visticamāk var traucēt deputāta karjerai ! Viena daļa skolā ir vecmeitas un tādas, kurām bērni jau patstāvīgi.Tātad streikotājas būtu tikai jaunās ar bērniem un arī ne visas ,bet drosmīgākās.T
Par trūcīgajiem skolotājiem un viņu bērniem misionāriem !
par streiku 15.11.2015. 10:24:41
Laukos streiks- ja pagasta autobuss nekust no rīta ,tad arī bērni nav skolā! Ja 27 nov. autobuss atved skolniekus uz skolu ,tad, diemžēl, tas nav streiks un ar skolēniem jāstrādā un labāk tad visi skolotāji vienādi stundās. Arodbiedrību vadītājiem (gļēvajiem,jo viņiem algas lielas!) jāizlasa ,kas ir streiks!Un jāiepazīstina pārējos!
skolotājs ,gatavs streikam 15.11.2015. 10:13:58
Redziet, man jādomā par saviem bērniem,jo nevienam citam to labklājība nerūp! Skolotājiem jāstreiko savu bērnu labklājības dēļ!
Visiem jāstreiko!!
Bērniņ, tev gan tā pareizrakstība klibo! Es mazajiem mācu, ka teikumiņš vispirms jāizdomā un tad jāraksta.
Vai tiešām par bērniem vienalga? 13.11.2015. 18:13:03
Tiešām skolotājiem svarīgais ir tikai saba labklājība? Par kāu tautu tagad izaugs latvju bērni? Par pilnīgiem idiotiem, jo skolotāji negrib strādāt? Būtu labāk priecājušies,ka viņiem ir naua tūkstošiem cilvēku vispār ir bez darba. Un kā ar pensionāriem? Viņiem veciem cilvēkiem būs jaiet strādāt jo skolotājiem redz naudas ir par maz? Daudzi skolotāji gērbjas labak neka berni un ir paēušāki nekā bērni. PADOMĀJIET AR GALVU VIENREIZ.
mamma-tētim 13.11.2015. 15:10:25
Nez ko tavi svarīgie bērni skolā darīs bez nesvarīgajiem skolotājiem ?
Atnāc pastrādā par tādu algu mazā skoliņā un tad redzēsi kā izdzīvot, jeb labāk, lai tevi izspiež no vietas kāds mazās skolas skolotājs...
streika laikā sēdēšu klasē un neko nemācīšu, skolēni tikai priecāsies, kopīgi noskatīsimies kādu seriālu, vilks paēdis un kaza dzīva - darbā būšu, bērni arī stundā būs, bet jēgas no tā nekādas...
kā var salīdzināt skolotāja darbu ar 5 skolēniem klasē un 32 skolēniem klasē? Uzskatu, ka pašreizējā izglītības ministre iet pareizu ceļu- ne tikai algas ,bet arī skolu tīkla sakārtošanu. Druvietes kundzei jau sen to vajadzēja izdarīt , nevis mest akmeni citu dārziņā. Jāpadomā, ko pati neizdarīja.
pieļauj!? drīz jau skolotājs muti nedrīkstēs atvērt...kādi vecāki,tādi bērni un skolotājam to neizmainīt...
Es kā skolotāja un arī KĀ DIREKTORA VIETNIECE jūtos slikti, jo streikot nevēlos, bet NĒ jaunajam modelim pateikt citādā formā nav iespējams... Jaunajam modelim - NĒ!!! Jaunais modelis BRĀĶIS vispārākajā pakāpē!!! Pilnīgi noteikti zaudēt nedrīkst neviens, jo valstī nav ārkārtas situācija. 9 miljoni pietiekoši, lai izlīdzinātu nevienlīdzību un piemērojot koeficientu palielinātu mazo skolu skolotāju algu! Sagraut sistēmu nedrīkst! Nekorekti likt kopā mērķdotāciju un pašvaldību piemaksas... Pateikt, ka 1000 euro pirms nodokļu nomaksas ir griesti vienkārši tāpēc, ka??? Paliksim bez labiem skolotājiem lielajās skolās!!! - tāds ir mērķis??? Vai konstruktīvs dialogs varēja novest līdz streikam, vai laika vilcināšana??? Dod, Dievs, veselo sapratni un vēlmi, neaizmālējot acis, sakārtot sistēmu nepārdalot tikai naudu sistēmas iekšienē!!!
Patīkami atkal dzirdēt Druvietes kundzi, kurai savlaik bija jāaiziet no ministres amata, jo nebija paklausīga Straujumai un nebija manipulējama, jo akadēmiskā un pedagoģiskā pieredze viņai nekad nav ļāvusi nodot nozares intereses. Tolaik bija iespējama arī tieša komunikācija ar ministri arī par diskutabliem un neērtiem jautājumiem. Šobrīd no IZM netiek saņemtas atbildes pat uz ierakstītām( tātad arī reģistrētām) vēstulēm. Arodbiedrības iniciatīva ir atbalstāma, jo I.Vanaga atšķirībā no M.Seiles prot rēķināt, nevis frāžaini atrunāties.
Vecākiem vajadzētu streikot ,lai I.D. turētu ļoti tālu no mūsu bērnu skolu lietām ,kuras viņa ir nejēdzīgi sabojājusi gan IZM,gan saeima velti izniekojot mūsu pašu naudu pat par viņas bagātīgo atalgojumu..
Visdīvainākais,ka it kā izglītoti cilvēki kuri māca mūsu bērnus ,nav spējuši it kā demokrātiskā valstī sakārtot sistēmu tā lai būtu apmierināti vecāki,bērni un paši skolotāji. Par pieaugošo vardarbību skolās ,ko pieļauj pedagogi,vispār jau sen vajadzēja ļoooti nopietnus sodus.
Druviete bija pirmā, kas atklāti pateica (pārteicās), ka skolā svarīgākais ir skolotājs!!!! Un es cerēju, ka bērni ....
Druviete savus sastrādātos netīrumus slauka otram pagaldē. Ui,cik nesmuki !!! Nokaunies gan !
Arī kas notiek 13.11.2015. 09:52:19
Ja situāciju nepārzinošā sabiedrības daļa uzskata, ka paaugstinot pedagogu algas arī jāpieaug kvalitātei, tad es saku, ka nevarēšu strādāt VĒL KVALITATĪVĀK, jo es jau tāpat daru visu iespējamo un bieži vien arī neiespējamo. Kur nu vēl!!! Un vai tie, kam ik pa laikam pieaug alga, jo valstī taču minimālā alga arī pieaug, vai visi par kripsīti strādā kvalitatīvāk??? Un vai tad, ja pēc jaunā modeļa alga saruks, vai tad oficiāli drīkstēšu strādāt par attiecīgajiem % nekvalitatīvāk???
Jānis Gannoss 13.11.2015. 09:01:20
Ir iespēja- nolikt Latvijas valdību, likumdevējus Dievam pie kājām tūlītējam norēķinam.. Lai notiek ne mans, ne citu, bet Dieva prāts ! Āmen. Jānis Gannoss
Все как всегда в этой стране закончится очередным пшиком,т.е. ничем. Один день побастуете и потом отработаете в субботу. И все. ПЛЕВАТЬ НА ВАС ГОСУДАРСТВУ - ЕМУ НАДО 80 МИЛЛИОНОВ ЕВРО В АЙР БОЛТИК. Бастовать надо минимум месяц - вы к этому готовы ? очередная говорильня. Про реформу зарплат говорили 3 года и пшик. В этом государстве никто ничего не делает - все только болтают попусту.
Kāds kauns skolotājam trūcīgā statuss! Druvietes kundze strādājot par ministri nesūdzējās par algu! Strādājot par pedagogu sāk trūkt naudas, bezkaunīga! Pati bija to ierēdņu rindās, kas savārīja šīs ziepes!
Anda, Lizdas piedavajumu var pateikt isi - neko nemainit, bet maksat vairak. Rezultata tie, kas sanem 2000 eiru, attiecigi sanems vel par simtus vairak, bet mazo algu sanemeji - pardesmit. Procentualais pieaugums vienads.
Kur tadas mulkibas Druviete var gvelzt! Vina visus sos sudus savarija, jo bija skaidrs, ka jaunais modelis pardala esoso naudu. Vairak naudas nebus. Tas nozime, ka kads sanems vairak, bet kads mazak.
Kur var izlasīt pēdējos labojumus algu reformas projektā un LIZDA iesniegtos priekšlikumus?
Ja ir streiks, tad skolai jābūt atslēgai priekšā. Ja streiko lidostas, tad reisi taču nenotiek. Ja skolotājiem jāatrodas darba vietā un jāpieskata bērni, tad tas nav nekāds streiks. skolotājiem ar plakātiem un lozungiem jāstāv kaut vai pie savas skolas vai izglītības pārvaldēm vai pilsētu domēm, kautkā sabiedrībai ir jāizprot streika būtība, nevis jāsēž skolās. Atsēdēšanu skolā es neatbalstu, tad labāk vadu stundas.
Ja skolotājs skolā streika dienā pieskata skolēnus, kuri atnākuši uz skolu, tad tas ir darbs un par to jāmaksā darba alga. Tas nav nekāds streiks.
AK priekšnieku vajag vienu visā novadā par visām skolām un algu saņem tika no AK. Tad vi'ņš b'ūs neitrāls. Ja direktors dod darbu, tad skolas AK nevar daudz protestēt par samaksām, jo direktoram liela vaļa. Direktori arī iebaidīti, tie it kā atbalsta streiku, bet īstenīb'ā nē
Kas notiek! 12.11.2015. 18:34:43
Tas jau laikam ir valdības mērķis-sarīdīt dažādu profesiju ļaudis. Vakar ziņās kāds vecāku pārstāvis iebilda skolot. algu paaugstināšanai, jo neesot kvalitāte. Mediķi izgāja piketēt pie saemas un uzreiz kāda dāma paziņoja, ka jūtot, ka esot sadzirdēti. Neviens neprasa, lai būtu kvalitāte! Vai ir mazinājusies saslimstība? Tāpat policisti prasa un tiek apmierināti, bet vai noziegumi mazinājušies? Protams, ka es nedomāju, ka pēc algu pielikšanas strādāšu labāk, bērni būs gudrāki. Es vienkārši prasu par pašreizējo darbu samaksāt adekvāti, nevis apkopējas algu! Man nav žēl nosauktajām profesijām algu pielikums, bet šausmina sabiedrības attieksme- par to jāstrādā labāk!!! Vai valdība pēc katra viņu algu pielikuma to dara?Nu ...skumji
Streika laikā darba vietā jābūt, bet nestrādājam. Ja pieskatām bērnus, tā jau ir alternatīva darba forma.
Kas tas par streiku, kur uz to atnaak tikai briivdienaas esoshie pedagogi?! Paareejie straadaa un baidaas no sankcijaam!!! Taa rezultaatu nesagaidiit! Ja streiko, tad taa, lai to juut!!! ;)
27 .nov .arodbiedrība izsludina kolektīvu sēdēšanu skolā ar skolēniem,kas saucās ,,streiks". Domāju ,ka novadu izglītības arodbiedrību vadītājus vajadzētu mainīt ar progresīvākiem , ar skolotājiem ,kas domā reāli!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.