Lietotājvārds
Parole
Kā var tik pārliecinoši melot! Labi pārņēmis vadlīnijas, paņēmienus, stilu, sēžot vienā no 100 krēsliem!
pasaki taisnību! 29.04.2016. 16:25:37
Vai , ja paredz darbu, par to arī nav jāparedz attiecīgā samaksa? Nu tad sakiet taisnību! Reāli arī pasakiet, cik es stundā nopelnu. apmaksātā stunda +neapmaksātā stunda ir 1,50 par reālo darba stundu! Pasaki, cik tiek samaksāts par nostrādātu stundu, nevis... par to maksā, par to, diemžēl nē! Par manu darba stundu gadiem tiek samaksāts mazāk kā minimālajam!
Pēc patreizējiem modeļiem nauda uz skolu atnāks vēl mazāk, tātad neapmaksātā darba daļa pieaugs! Skaisti skan- maksās par to, to, to, taču nauda nenosedz pat kontaktstundu apmaksu! Šī nav skola ar 50 bērniem!
Pirms runā, der parēķināt! Man par to pašu ko daru tagad, būs mazāk. Mūsu skolā nav 120-140 bērni! Nesprotu kur iebirs tas papildus finansējums un atkritumi no likvidētiem!
Saņems vairāk, bet arī jāstrādā attiecīgi vairāk. Nu kāds tad sanāk pielikums? Turklāt nodokļi celsies, degvielas cena celsies, viss būs dārgāks un še tev ragā, skolotājs atkal badā.
Atbilde skolotaja 25,042016. 15:13 Es arī esmu strādājusi dažādās klasēs ar dažādu skolēnu skaitu. Algu maksā par KONTAKTstundām. Kāda gan var būt kontaktēšanās, komunicēšana ar 32 personām 40 minūtēs? Katram labi ja minūte sanāk. Tieši tur jau tās grūtības sākas. Nerunāju par klasēm, kurās ir līdz 10 skolēnu, bet optimālais skolēnu skaits klasē ir no15 līdz 25, ne vairāk.
Pirmsskolā par tādu algi 310 uz rokas, tikai pieskatīšana.
Reālais pielikums 80 eiro. Jo pašreiz par 21 kontaktstundu (30 stundām kopā par sagatavošanos, burtnīcām u.c) mūsu alga ir 600 eiro (ja par 21 st. maksā 420). Vai Šadurskis domā, ka skolā neprot rēķināt pat skolotāji?
Diemžēl pakāpes nav kvalitātes rādītājs! Strādājot skolā, kurā ir vairāk kā 1000 skolēnu, spriedze ir nesalīdzināmi lielāka kā mazā skolā: komunikācija ar skolēniem, vecākiem, vecvecākiem ... Audzināšanai paredzētās 3 - 6 stundas (atkarībā no skolēnu skaita) bija nepieciešamais minimums, bet tagad... Kuram skolotājam piespiedīsim veikt audzinātāja pienākumus??? Zaudēt nedrīkst neviena skola!!! Ieguvējiem reāli jābūt visiem!!!!! Nedrīkst kādam atņemt, lai kādam iedotu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! IZM, Valsts vadība, lūdzu esiet godīgi, neatstājiet lielās skolas bez labajiem pedagogiem, jo misijas apziņai pienāk gals, pazemojumu algu samazinājuma ziņā pelnījis nav neviens no skolotājiem.
dusmu varā 25.04.2016. 23:08:12
Nav vērts arodbiedrībai algu maksāt. Par pirmsskolu necīnās. Es viņiem no savas mazās algas nedošu ne centu. Es stājos ārā!
NAV PELNĪJUŠI!
interesente 25.04.2016. 21:04:57
680- tas ir bruto vai neto? Ja tas ir bruto, tad paņemiet no tās summas 23%+9%= 32 %. Cik tad tīrais atlikums? Ka nesanāk kā vienmēr, paaugstināja algu presē, bet īstenībā, vai nu nekas nemainās vai samazinās. Ne jau pirmo reizi tā gadās.
Atkal jau muld. Ne nu būs, ne kā. Populisms tīrākais, tikai tracina sabiesrību.
MĒS STREIKOSIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
es neko nesaprotu...kaapeec nevar pa normaalo-kas cik maksaa...burtniicu labošana tik,gatavošanās tik utt...
Nepiekrītu i!!! Tas nav normāli, ja par 40 min saņem vienādu algu, strādājot ar 7 skolēniem vai 32. Esmu pāris gadus pastrādājusi ar 7, un zinu, kāds tas ir kūrorts - izsēdini pa vienam, viens variants darbos, nav kur grozīties. Kad stāsti jauno vielu 7 jau pretim nerunā. Bet pēc JEBKURAS stundas ar 32 bērniem esmu izsmēlusies un nogurusi. Tas jāņem vēra, nosakot algas.
Kārtējie ministra meli. Lai pasaka atklāti - klašu palielināšana(no 25 uz 35 skolēniem) , slodzes palielināšana, par to pašu algu. Tā tas būs - un ne citādi. Tas ir īstais reformas mērķis.
21 stunda nedēļā(kontaktstundas) x 4 nedēļas = 420 eiro. Latvijā algu nerēķina un nemaksā pa nedēļām.
Kā to panāks? Vienkārši - klases apvienos, bet pusi skolotāju atlaidīs. Tā kā mizu klases ar 60 skolniekiem esošajās telpās nesalīdzīs, tad nāksies nojaukt vairākas starpsienas. Tas prasa papildus izdevumus vairāku miljonu apmērā, tāpēc skolotājiem ar algām nāksies paciesties... Neticiet? Izlasiet nākošo rakstu šīs lapas ziņās... Process ir uzsākts...
Tad pirmsskolas pedagogi uz darbu ies no 2017. gada janvāra! Kas par nevienlīdzību ! Pirmsskolas pedagogi ir tādi paši pedagogi, kuri tagad jau saņem mazāk par skolu pedagogiem, TAD JAU VISPIRMS VAJAG PIRMSSKOLAS PEDAGOGIEM PIELIKT ALGAS, LAI IZLĪDZINĀS AR SKOLU PEDAGOGIEM!
Nu tad sauciet par bd audzinātājām oficiāli,uztaisiet mums atsevišķu likumu un MK not. par algām . Šobrīd nav nekādas loģikas, ka visiem skolotājiem no septembra, bet pirmsskolā no janvāra. Tad jau atkal būs jauns budžets, un kāda garantija, nauda būs??
1. Manuprāt, par nostrādātajām 40 minūtēm ir jāsaņem pilnīgi vienāda alga visiem skolotājiem, neatkarīgi no tā, vai šis skolotājs strādā Rīgā, Liepājā, Limbažos, Rūjienā, Anneniekos vai Stāmerienā. Atšķirībām (atkarībā no izglītojamo skaita) jābūt par burtnīcu labošanu, klases audzināšanu, konsultatīvo darbu. 2. Kādēļ skolotājam katru nedēļu tiek atņemta samaksa par 10 stundu darbu? Valstī taču ar likumu ir noteikta 40 (nevis 30 stundu darba nedēļa.) Kā 9 stundu laikā var paspēt sagatavoties 21 kontaktstundai, izlabot visus darbus, novadīt konsultācijas un veikt darbu ar vecākiem? Gatavošanās laikam katrai kontaktstundai ir jābūt VISMAZ 20 minūtēm, turklāt VISIEM vienādam (neatkarīgi no ģeogrāfiskās atrašanās vietas), pārējais, kā jau minēju, ir atkarīgs no skolēnu skaita.
mēnesī saņem 420 uz papīra, ja ir 21 stunda nedēļā! (4x21), ne jau katru nedāļu pa 420!!!! Būtu jau jauki, protams!
Vai kaut kur ir teikts, ka zonējums ir par labu laukiem , vai par sliktu? No tā, ko runā par godīgu nodokļu pārdali, laikam par sliktu laukiem. Ja jau vilciena biļetēm iztaisīja šitik "godīgo" zonējumu un vēl skolotāju algām tāds būs, tad atliek visiem pārvākties uz Rīgu un laukus pārdot citai valstij.
Man šķiet, ka apmaldījies ne tikai pēdējā rindkopā!! Es saprotu - tagad es (lielā skola, klasē 30 - 32 skolēni) saņemu ap 800 eur uz rokas, tad nākamgad saņemšu 1000 - 1100?? Jeb no manis tos 300 noņems nost, atstājot 500 un pieliks tam, kurš klasē ar 5 bērniem pašlaik saņem 420?
Ministrs ir apmaldījies pēdējā rindkopā. Kas vairs nav aktuāls? Kur ir atklātas vairākas problēmas? Pirmo reizi dzirdu par teritoriālo disproporciju.Ko negribētu virzīt tālāk? Tā ir aktīva, pavisam ārišķīga pedāļu mīšana, paliekot uz vietas. Brīnums kā izmietes spējušas apmest kažokus un pēkšņi ieraudzīt teritoriālo disproporciju. Labāk būtu pavērojušas administratīvo disproporciju!
"nu, moins! 25.04.2016. 12:13 Paga, es pareizi sapratu? Patreiz skolotājs par 21 stundu nedēļā saņem 420 eiro? Tātad mēnesī ap 1700?" 21 stunda nedēļā - 420 eiro mēnesi (t.i. 48 stundas) uz papīra!
Paga, es pareizi sapratu? Patreiz skolotājs par 21 stundu nedēļā saņem 420 eiro? Tātad mēnesī ap 1700?
Ko nozīmē: `teritoriju iedalīšana piecos dažādos koeficientos`. Vai to, ka "5. teritorijas" koeficients rezultātā dos minimālo algu?
Es arī gribu par 300 eiro vairāk!
Nespēlējies ar pedagogiem, kāpēc mums algas joprojām uz pusi zemākas kā kaimiņvalstīs?
Piekrītu, ka lielajām skolām atņems un mazajām pieliks. Neļaus atvērt grupas valodu mācīšanai. Tagad es saņemu vairāk nekā pēc jaunā modeļa, būs arī daudz zaudētāju, tāpēc ministram nevajadzētu šādus ciparus minēt kā tikai pieaugumu, jo man, piemēram, būs ap 100 - 150 eiro mazāk nekā varu šobrīd nopelnīt.
Pēdējā stunda 25.04.2016. 11:33:17
Es tām bābu pļāpām sen vairs neticu.
Nu palielam kaut kādam pielikumam jābūt, jo visi zin, kā lietuvieši cīnījās, nedēļu! citādi jau labi nebūs. bet tie cipari - pārāk lieli, lai noticētu.................
Pirmsskolām par šādu netaisnību jāstreiko. Bērnudārzi ciet un vecāki, lai atbalsta un sūdzās augstākām personăm, ka nav kur bērnus vest!!! Lai ir ciet uz vairākām dienām. Tas nav godīgi. Arodbiedrība tak ne ko radikālu neuzsāks. Priecājas par iznākumu , kāds ir!!! Ne viens par mums pirmsskolu nekritīs!!
Jauki!!Skolotājām jau tā ir lielākas algas par pirmsskolas skolotājām! Mēs pirmsskolas streikojām un mums atkal ne kā. Kāpēc no mums prasa to pašu, ko no skolas gala? Bet maksāt mums nemaksā. Tiešām liela sāpe! Apskrienās dūšu sevi pilnībā atdod darbam! Un kāpēc vecākiem jāņem nost ēdināšanas maksu? Tagad atkal to pašvaldībām uzgrūdīs. Netaisni. Nevajag tik daudz skolas galam celt algas. Visiem līdzīgi sadalīt. Mēs arī savu atbildību par bērna izglītošanu nesam un daram. Mums arī ir tādas pašas augstākās izglītības papīrs... Netaisni. Tiešām, ļoti sabojāja darba prieku...
Tukši solījumi, vai kāda cita smadzeņu apčakarēšana.
Esmu skolā nostrādājusi pietiekami ilgi, lai saprastu - kaut kas te nav īsti kārtībā. Vai tik nav tukšas runas, lai aiztaisītu mutes skolotājiem? Nevienam taču nerāda šos slepenos aprēķinus. Varbūt es viena nevaru atrast dokumentus, lai varētu iepazīties ar savu nākamo algu. Pieļauju, ka nākamgad skolotājs, kura klasē ir 6 skolēni saņems vairāk, bet man ar 30 skolēniem algu noņems...
36 !
Atgrieziet bērnudārzu audzinātājām viņu veco nosaukumu, jo tās nekad neuztvers kā skolotājas. nebūs jāpaceļ algas...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6+2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.