Lietotājvārds
Parole
"Vēl aizvien sadarbības partneriem esot iebildumi par atsevišķiem modeļa punktiem, tomēr tie prasītu papildu līdzekļu piešķiršanu pie jau plānotajiem 27 miljoniem eiro." - Nez kas ir šie mistiskie Papules sadarbības partneri?
A kāpēc vēl izturēsim? Vai tad nav gana turēts? Tāpēc jau arī viss turpinās, ka turam! Vienmēr atradīsies kāda grupa, kam noņemt. Iepriekš tās bija mazās skolas, tagad pienākusi kārta lielajām, pēc tam sekos vidējās! Pacietieties, augšā laiki labāki būs!
Neuztraucaties kolēģi, gan jau izturēsim! Vai tad šī ir pirmā un pēdējā cūcība vērsta pret mums???
Konceptuāls atbalsts laikam nozīmē, ka principā tiek piekrists tam, ka izglītības sistēmā varētu būt izmaiņas algu modelī. J apar konkrēto modeļa variāciju, tad LIZDA mājas lapā ir informācija, ka LIZDA nepiekrīt patlaban publicētajai modeļa variācijai, un tam, ka IZM neņem vērā pārējo pušu iebildumus par modeli...
Uz to gan es necerētu! Jo lielākas algas, jo "cītīgāk" vecīši strādā. Gan Saieimā, ministrijās utt. Piedevām vēl izmaina sev labvēlīgus pensijas noteikumus, par ko visi draudzīgi nobalso, jo pašiem pēc brītiņa noderēs... Kā teica Iā-iā: "Visi jau nevar! Visiem jau nepienākas..." Mēs esam nodokļu maksāšanai, laim labumu strūkliņa neapraujas. Mums vajadzētu mācīties no, piem., Ķinas. Miljoni dzīvo bezierunu paklausībā... Ha! Tas gan mūsu varas vīriem patiktu! Bet Svētule varētu "ganīties" citur! Tāds slims cilvēciņš... Nedaēdis, nedabūjis, nesapratis utt.
taisnīgums mūsu valstī ir! 11.05.2016. 16:57:05
Visi, kam alga tūkstošos, atbalsta šo modeli, vienīgi šo algu saņēmēji neatbalsta. Nesauciet ciparu uz papīra! Sauciet, kas ieripos manā maciņā- cik saņemšu! Tie būs 300-500 robežās- kā kuram. Kam alga tūkstošos, var apvienot otru darbu, varbūt arī trešo- arī par tūkstošiem. Skolotājs to nevar, jo darbs tiešām reāli paņem ne tikai apmaksāto, bet lielu daļu brīvālaika. Skolotājam arī neļaus apvienot vairākas slodzes-> pārslodze. Tātad, lai pelnītu tūkstošus, parslodze nav, lai pelnītu 300-500, ir pārslodze! Šāda samaksa taisnīga tikai modeļa atbalstītājiem.
Daudzus neapmierina ,,vecmāmiņu,, darbs izglītības iestādēs...Tas arī ir VELKOŠAIS SPĒKS VISĀS IZGLĪTĪBAS SISTĒMAS PAKĀPĒS!!!Izglītības prestižs ir sasniedzis tādu līmeni,ka lielākā daļa jauno spēciālistu nevēlas sevi parādīt un pierādīt šajā nozarē(gan ar lielu algas paaugstinājumu,gan 8nedēļu garu atvaļinājumu,gan dažādiem citiem ,,bonusiem,,),sevišķi jau pirmsskolā.Uz priekšu ,,VECMĀMIŅAS,,-Jūs jaunie nepanāks un neapdzīs!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Lai to saprastu visa sabiedrība tuvākajā un tālākajā nākotnē!
Ja nevēlas, ka skolās strādā pensionāri, tad vajag maksāt normālas pensijas, kā arī pieņemt likumu, ka pensionāri, ja grib strādāt tad jāizvēlas, vai saņemt algu vai arī pensiju, un tas pats būtu attiecināms uz Saeimumu un valsts pārvaldi, ja visi, tad visi vienādi.
Nekad neesmu par kādu bērnu ņirgājusies vai zākājusi un personīgi man sadarbībā ar vecākiem problēmu nav, es par jaunajiem kadriem runāju, kurus Jūs tik dedzīgi atbalstiet un par to, ka vecākie jau nevar tā vienkārši aiziet no darba, jo pensijas vecums tak ir pēc likuma. Man ir ļoti labi un atsaucīgi vecāki, ja nu kas, bet zinu dažādas situācijas citās klasēs. Atzīstu, ka arī neprecīzi izteicos - vispārinot, nav tā , ka visi vecāki tā rīkotos, nē- tikai daži.
Domāju,ka jaunais aizdzīs no skolas pēdējo profesionālo skolotāju. Netiek runāts par nostrādātiem gadiem, pieredzi ,nopelniem,izpratni. Netiek runāts par skolu direktoru pieredzi , viņu izpratni , cieņu pret pieredzējušiem skolotājiem. Agrāk skolotāja algu aizsargāja Valsts.Tagad tā ir atkarīga no skolas direktora , pašvaldības labvēlības. Zemo algu dēļ, lauku skolas pamet profesionāļi ,to vietas aizpilda citi,, gudri" cilvēki.
Svētule》to "es" 10.05.2016. 09:09:35
Atkal visi citi vainīgi, bet ne pašas. Vai vecāki tēlo gudros visziņus. NĒ . Skolotājas, tik pārgudras, ka nezin kur vēl to savu pārgudrību iebāzt, par elementāras cieņas nav ne pret bērniem, ne vecākiem, bet pret sevi pieprasa. Par ko cienīt, par zākāšanos, ņirgāšanos?
Man vēl zem 40, bet runājot par vecmāmiņu vaļā laišanu, jo jaunajiem nav vietas- skaidrs, ka skolā nestrādājiet vai arī runa par kādu vienu lauku skolu, jo realitātē vecmāmiņas tak nevar aiziet vienkārši no darba prom, līdz pensijai taču ir jānovelk, kaut skolotājiem pienāktos pirmslaika pensionēšanās iespēja. šo darbu ne psiholoģiski , ne fiziski nevar pavilkt tajā vecumā ( ir reti izņēmumi ). Savukārt, tie jaunie nemaz nespēj izturēt mūsdienu skolā, kur darba apjoms nežēlīgs, alga neatbilstoša, vecāku prasības ne tās pieticīgākās, jebkurš jūtas gudrāks par skolotāju. Regulāri atnāk kāds jaunais un tikpat ātri aiziet. Gada laikā nomwainās vairāki jaunie kadri.
Kur tad tās vecmāmiņas laidīs? E-skolā, piemēram, padsmit vakances matemātiķiem desmitiem vakanču sākumskolas skolotājiem - nav, kas strādā. Jaunie nemācās un uz skolu strādāt nenāk - kur tad tā maiņa aug? Man pašai arī šausmas. Jaunizcepta vecmāmiņa. Vecos laikos pēc 10 gaidem pensijā ietu, būtu 35 gadi nostrādāts. Tagad 25 aiz muguras, vēl vismaz 18 priekšā (gan jau visi 20+, jo cels jau pensijas vecumu). Tur jau tiešām pēc 45+ gadiem skolā jābrīnās, ka veselais saprāts turēsies un veselība ļaus līdz pensijai aizvilkt.
Gribu atkārtot vēlreiz.. Pagājušā gada skolotāju strikotāji Vācija prasīja, lai priek'šspensijas vecuma skolotājiem maksātu iepriekšējo algu par samazinātu slodzi. Tā ir reāla cieņa, nevis trādirīdis izlaiduma pasākumos un citos glamūros.
Kas notiek?? Visi aprēķina, ka būs mīnusā un punkts. Tā arī paliks? Un tas nav pāris pierīga skolās. ,
vecmāmiņa- skolotāja 09.05.2016. 20:36:12
Esmu 57 gadīga vecmāmiņa, man ir 34 gadu darba stāžs, labprāt dotu vietu jaunajiem censoņiem un palīdzētu saviem bērniem, bet... vēl jāstrādā un jāstrādā. Pēdējos 9 gadus esmu strādājusi par pusvelti, bet ar gana lielu slodzi. Solītais uzlabojums kārtējo reizi nāk ar "-" zīmi. Mana pensija sanāk mazāka, kā saņem patreizējie pensionāri, kas atjaunotā Latvijā vai nu vispār nav strādājuši, vai strādājuši pavism nedaudz. Man darbadevējs nekad nav apdrošinājis veselību'. Pat pansionātos strādājošajam apkalpojošam personālam ir polises!Tas ir pazemojums, tā ir iznīcība, tas ir murgs. Klausos, lasu tik tos nievājošos izteicienus par mana vecuma skolotājiem. Manā un apkārtējās skolās puse skolotāju ir manā vecumā, bet nezinu nevienu, kurš labprāt nedotos pensijā kaut rīt!
Es arī piederu pie vecmāmiņām. Labprāt dzīvotu kā pensionāre, bet pensionēšanās vecums ir tāds kā nolemts. Beidziet apsmiet vecus cilvēkus, paši arī nevarēsiet vecumā pensiju sagaidīt.
Kurā valstī tiek uzsvērti speciālista gadi?Par vārdu- vecmāmiņa vismaz man nav jākaunās!Un darba kodekss neparedz atlaist bez nopietna iemesla no darba! Nav jau svarīgi,cik gadu, bet KĀ STRĀDĀ.
KAD es uzzināšu, ka šis atalgojuma modelis stājas vai nestājas spēkā no 1.septembra?
Kāds ir iemesls ALGU SAMAZINĀJUMAM!?!... Valdībai ir izteikts ļoti saprātīgs piedāvājums: deputātu skaitu samazināt par 50% un, ja ir krīzes situācija valstī, algu paaugstinājumu saeimas deputātiem un ministriem atgriezt iepriekšējā līmenī vai par 10% samazināt. BEIGT ŅIRGĀTIES PAR SKOLOTĀJIEM! LABIE SKOLOTĀJI NO LIELAJĀM SKOLĀM AIZIES, VAI TĀDS IR MĒRĶIS!!!!!!!!!!!!!
Problēma jau nav tikai tā, ka vietas aizņemtas. Atnāk jaunais uz skolu, pastrādā... Tad nonāk pie secinājuma, ka ieguldot milzīgu darba apjomu (sākumā gatavošanās stundām prasa 2, 3 pat 5 reizes vairāk darba kā vecajiem skolotājiem), ka faktiski gandrīz nepaliek brīvā laika atpūtai un personīgajām interesēm, tiek saņemta neadekvāti maza alga, par kuru ar grūtībām izdodas "pavilkt kailo dzīvību"... Tad nu pie pirmās izdevības jaunais censonis meklē citu darbu. Skolā paliek tikai atsevišķi jaunie fanātiķi!
Laidiet brīvībā vecmāmiņas, kuras knapi kustās, būs darbs jaunajiem pedagogiem ar šodienas domu. Savādāk skatoties, reizēm liekas vai tiešām jaunatne pēc augstskolām nevarēs sākt darbu tepat, vietas aizņemtas, ko darīt, kur likt savu gudrību, gaidīt kad kādu iznesīs...
Ir reali fakst ,ka vesela ministrija ar visam shatat vieniibam sezh un gadu gadiem domaa, kaa lai tiem skolotajiem nesamaksaatu ,vienkarshi ir jaizdomaa kaa nesamaksaat cilveka cieniigu algu ...Kaut vienreiz ta sisteema sabruktu bez minjas un parstatu kalpot tai saujinaji Latvijas izzadzeeju, kuriem tagad ir labi. Tachu nee vinji veel pieprasis shaja valsti macit patriotismu? Lai deputati un oligarhi nak un stasta kaa vinji ruupesjas par tautu.
nu ko lai dara 09.05.2016. 14:22:07
Ir panākts konceptuāls lēmums par atlūgumu...smagi, īsti nezinu ko un kur, bet droši zinu, izglītībā pēc 30 gadiem vairs nē!!!!!!
Kur tad atkal pirmsskolas pedagogi? Tie taču arī ir pedagogi, kāpēc viņiem jāgaida janvāris, viņi jau tagad strādā 30 astranomiskās stundas, saņem mazāk kā vispārizglītojošo skolu pedagogi un vēl viņiem nepaaugstina algas!
maija ārprāc 09.05.2016. 13:05:58
Vārās pa lielam tikai skolotāji,pārējie visu atbalsta.Mūsu nelielajā paš'valdībā pēc jaunajiem provizoriskajiem aprēķiniem zaudēs visi pedagogi.Pieļauju,ka līdzīga situācija varētu būt arī daudzās citās pašvaldībās(pat lielākajā daļā).Sanāk,ka zaudētāju būs vairāk nekā ieguvēju,tātad,IEGUVĒJI(mazākā daļa)IEGŪS uz ZAUDĒTĀJU(lielākā daļa) rēķina,nekas papildus nav jāmeklē.Cik elementāri vienkārši!!!Tādas ir tās jaunās IZM ,,REFORMAS"...
Vīrs vārdā Uve 09.05.2016. 12:53:13
Kāpēc pamatojat ar kaut kādiem aprēķiniem! Tas viss, kas notiek ir BLEFS! Bet laiks iet uz priekšu!
Secinātāja 09.05.2016. 12:13:45
Mīļie kolēģi, neesat naivi! Kārtējo reizi mūs apkrāps!
tikai skolotāja 09.05.2016. 11:53:37
Ja mūsu skolā praktiski visas skolotājas strādā nepilnu slodzi, dažas skolotājas pat mazāk kā 1/2 slodzi (nav klašu komplektu); ja 1/5 mūsu skolas skolotāju ir strādājošās pensionāres, kuras tuvāko 5 gadu laikā neplāno doties pelnītā atpūtā, nekādi "dižie" ieguvumi mūs negaida. Solītos 13% "direktora fonda" sadalīs tāpat kā Ziemassvētku prēmiju (piemaksu, naudas balvu u.tml.) - vispirms vietniecēm, tad skaļākajām direktores slavinātājām, atlikušo vienlīdzīgi uz "galviņām". P.S. Pēdējā "jaunā skolotāja" (līdz 25 gadiem), kas palika strādāt mūsu skolā, atnāca 2011. gadā, tagad dekrētā, runā, ka atpakaļ varam negaidīt.
Kam vajadzīgi miljoni šai algu reformai un skolu tīkla optimizācijai, ja slo'dzu skaits samazināts skolām sakarā ar skolēnu skaita palielin uz uz slodzi, slodzes defenīcija nomainīta-santīmi paredzēti uz stundu palielinājumā. Skolas daudzas slēdz? Lielām skolām noteikta latiņa algai, kas atkarīga no skolēnu skaita skolā - tātad arī samazinājums Kam vajadzīgi miljoni- bez ironijas jautāju?
Vīrs vardā UVE 09.05.2016. 10:48:27
Mēs visi esam par. Kurš pretī? - nav. Kurš atturas - nav. Vienbalsīgi.
Ņemot vērā atkal sabiedriskajā telpā dzirdamo kritisko attieksmi, liekas dīvainai, ka sociālie partneri varētu koneptuāli piekrist. Ko tad kritizē?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1+6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.