Lietotājvārds
Parole
Tiek reorganizēta Dāvja Ozoliņa Apes vidusskola. Paziņojumu saņēma skolotāji mobilajos telefonos 26.02.2016.g. pl. 11.31.27. Sīkāk turpinājums ir Apollo portālā. Skolas direktore ir ieliktene, jo oficiāls konkurss uz direktora vietu nenotika. Skolas arodbiedrības priekšniece cenšas komentāros neiesaistīties, bet LIZDAs juristi ignorē telefonzvanus. ,,Direktore" Dina Meistere sola atriebties skolotājam. Varētu iesaistīties masu mediji.
Bet speciālās skolas audzinātājiem slodze būs 40 astronomiskās kontaktstundas!!! Pašlaik 30 nevar sagrabināt! Bet algu sola uz pusi mazāku kā dienas pedagogiem. Kā nu būs izdzīvot?
LIZDA beidzot sadzirdējusi, kas jāuzlabo, tikai tagad to uzdod par savu , alleluja, izdomājumu. "Pedagogam tiktu samaksāts par visiem viņa veiktajiem pienākumiem, tomēr vienlaikus tas būtu atkarīgs no skolēnu skaita. Jautāta par to, vai šāds variants nenozīmē jau esošā modeļa Nauda seko skolēnam palikšanu, LIZDA vadītāja Inga Vanaga atbildēja, ka patlaban pedagogiem netiek samaksāts par visiem darbiem, bet izstrādājamā kārtība to paredzētu" Paskatieties, kas bija modeļa projektā pagājušā gada vasarā, TIEŠI ŠIS arī bija. Bet, nē, tad nebija labi, ne bez LIZDA līdzdalības noraka.
Šeit vairs neiet runa par skaitļiem 21; 40 un citiem ,bet par to ,cik var pazemot ,ņirgāties par skolotāju, un par skolotāja profesiju.
Ko jums reāli tas psihologs, sociālais pedagogs vai cits šāds "specs" dod un palīdz - tā ir lieka štata vienība, kas vienkārši šad tad pamaisās pa skolu, savā kabinetā dzer kafiju un defilē uz ēdnīcu. LIEKA NAUDAS IZSVIEŠANA.
arī kāda skolotāja 24.02.2016. 17:45:36
Galīgi nepareizs uzstādījums "40 stundas nedēļā", ja to darbu nevar padarīt pat 70-80 stundās. Pilnīgi piekrītu kādai skolotājai - par 14-15-16 kontaktstundām varētu būt runa. Arī tad, ja nopietni strādā, gatavo skolēnus olimpiādēm, gatavo dažādus pasākumus, darbs nav paveicams 40 stundās. Nedrīkst aizmirst arī par klases audzināšanu. Psihologu un sociālo darbinieku atbalsts ir tikai lielajās skolās. Mazajās tas ir simbolisks, lai varētu teikt, ka ir. Psihologs vien spēj savā darba laikā nedaudz papētīt bērnu, aizpildīt savas tabulas. Pēc apmaksātā darba laika tas vairs nav pieejams. Nākas cīnīties pašām. Tāpat tas ir ar logopēda pakalpojumiem. Pagaidām tam visam apmaksātas 10-15 minūtes dienā.
Novērotājs 24.02.2016. 16:25:54
Tuvojas marta mēnesis. Kaķu mēnesis. Kaķi skraida apkārt un visur atstāj savu tēviņa būšanu-mīzeļus. Riesta laiks arī kaķenēm. Jautājums IZM- kāds īsti bija ieskaites mērķis? Varbūt par spļaušanas vietu varētu izvēlēties Vaļņu ielas jūsu ministriju.
Novērotājs 24.02.2016. 15:50:52
Šodien Latvijas skolās 6.kl. bija ieskaite latviešu valodā. Kāda valsts, tādi ieskaites jautājumi. Patriotiskais mācību gads. Kur tad parādījās patriotisms? Kaķu ģimene 2. darba daļā, kur kaķi spļaudās pie Daugavas. Paldies Dievam, ka diktora tekstā nebija minēts Brīvības piemineklis. Nenormālā IZM. Nejēgu bars. Man ir viens jautājums-IZM vēlas jauno paaudzi audzināt par stulbeņiem, kādi esat jūs IZM?
KĀDA SKOLOTĀJA 24.02.2016. 15:20:44
Bērnu skaitam klasē jābūt ne lielākam par 15 -18 bērniem. Un pat ar 15 bērniem skolotājs katram 40 minūšu stundā var veltīt ne vairāk kā 2 minūšu individuālo laiku, jo vismaz 10 minūtes no stundas aizņem kopējais vielas izklāsts visai klasei, demonstrējumi, stāstījumi, atbildes uz jautājumiem, pamatojumi. Katrai 40 minūšu stundai man iznāk gatavoties vismaz 30-040 minūtes. Tas ir minimālais laiks. Domāju, pagājušajā mācību gadā, kad tika uzskaitīts gatavošanās laiks daudzās skolās, tas viss tika piefiksēts. Arī darbu labošana man aizņem vismaz 8-10 minūtes katram skolēnam. Tātad vienai klasei vismaz 2 stundas. Vai tas tiks iekļauts apmaksājamajā laikā? Jeb arī tas neskaitās darbam patērētais laiks, bet gan atpūta? Ja to ierēķina apmaksājamajā darba laikā, tad kontaktstundu skaitam pie 40 stundu nedēļas slodzes tiešām maksimāli jābūt apmēram 14-15, ne vairāk.
Saprotu tā: algu par vienu likmi man maksās par 21 kontaktstundu nedēļā. Lai novadītu šo 21 kontaktstundu es skolā pavadu 40 darba stundas nedēļā- 19 stundas gatavojos, laboju darbus, konsultēju utt. Ja slodze lielāka, piem. 42 kontaktstundas, skolā pavadīšu 80 stundas nedēļā.
25-30 skolēni klasē ir degradējošs modelis. Kāpēc neviens nerunā par kvalitāti???? Kā var piesiet algu modeli skolēnu skaitam, kurš, turklāt samazina izglītības kvalitāti?!!!?
Waldis ---->> Sese 24.02.2016. 11:03 24.02.2016. 11:36:34
Skolotājām var sasolīt kaut 1500 EUR par 40 stundu darba nedēļu, nekas neuzlabosies, ja darbs būs tikai 9 stundas nedēļā vai mazāk (kā šobrīd Lietuvā). Bez ievērojama skolotāju skaita samazināšanas (Ķīlis ministrešanas laikā runāja par 5500 skolotājiem) nekas neuzlabosies. Paliek jautājums - kas notiks ar strādājošiem skolotājiem-pensionāriem un , vai zināšanas, ko piedāvā 72 stundu tālākizglītības kursi būs pietiekamas, lai sporta skolotāji pēc kursu beigšanas varētu pilnvērtīgi mācīt matemātiku 5.klasē (kā to piedāvāja IZM vadošie speciālisti)?!
Jaunā alga ir par 40 stundu darba nedēļu. Vai visiem skolotājiem sanāk strādāt 40 stundas? Kā būs ar speciālajiem pedagogiem? Vai viņiem arī turpmāk pilna slodze būs 40 st.?
Domāju, ja iekalusīsies arī šī pedagoga izstrādātajā modelī, kaut kād ieguvums no tā būs.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.