Lietotājvārds
Parole
Pajaur\tājiet straujymai, kas ir patriotisms!
es domāju.. 20.11.2015. 19:15:56
Patriotisms sākas ģimenē! Kāds noskaņojums ģimenē valda, to bērns jau uzsūc līdz 7 gadiņiem. Ja viņš ir pietiekmi labi audzināts, paklusēs, kur vajag, runās kā vajag. Skola tikai turpina, bet nepāraudzina.
Patritisms sākas ar lokālpatriotismu, arī ar ģimeni un īpaši - skolu.
Хватит голову людям дурить своим патриотизмом - наши политики за деньги не то что Латвию, мать родную продадут. Весь их патриотизм сразу виден по отношению к пенсионерам, учителям, детям.
Neko nesaderīgu neredzu. Bet deputāti attīsta pieņēmumus, kas nav balstīti uz faktiem. Varbūt skolēni grib apgūt cilvēktiesības visās nozīmēs - gan arī atbildību un pienākumus, gan aizstāvības un pārstāvības nozīmē, gan dažādības un tolerances aspektā. Bez tam valsts valoda ir viens no galvenajiem patriotisma elementiem... Patriotisms pliks un piederība skolai nav mācāma, tie veidosies paši, caur profesinālu darbu pasniedzot valsts valodu, brīvības un cilvēktiesību tēmas.
Patriotisms sākas ģ i m e n ē !
Pasniedzējs 19.11.2015. 17:37:35
Patriotisms ir laba lieta, bet kā lai to iemāca, ja kā vislielākos panākumus sasniegušos absolventus min un rāda tos, kuri ir iestājušies vai pabeiguši Kembridžu? Un tos, kuri turpina veidot karjeru augsti stāvošos amatos vai kā augsti kvalificēti speciālisti ārzemēs? Un pat parastais skolas skolotājs žēlojas par smago darbu Latvijas skolā, mazo atalgojumu un sapņo par zemeņu lasīšanu Anglijā. Ar šiem dažiem piemēriem top skaidrs, ka bērniem tiek iepotēts ik uz soļa - ja gribi būt veiksmīgs, atstāj Latviju. Latvijā neko nevar sasniegt.
Puķe - gan jau ir 19.11.2015. 15:32:55
Pilnīgi piekrītu! Paldies par šo viedokli!
Ventspilnieki lepojas ar Lembergu, Venstpili. Lembergu par premjeru - varbūt sanāks.
Kas fano par Porziņģi, kurš nolicis latviju? Jaunieši Tātad kāds patriotisms?
Visu atradējam jāmācās lasīt!
visu atradējs 19.11.2015. 10:08:55
Muļķigs apgalvojums, ka visu var atrast informācijas avotos ! Nevar atrast problēmu , uzdevumu risinājumus, tie jāizdomā pašiem!. Acīmredzot humanitārās nozarēs ir tikai savādāk.
Vai nav tā, ka tomēr sistēmā- šoreiz izglītības- nav kaut kas kārtībā. Skolotājs īsti nav pārliecināts par māc. priekšmeta saturu, jo eksāmens- visos līmeņos- ir VALSTS NOSLĒPUMS. Demagoģisks ir apgalvojums, ka skolēnam jāiemāca domāt un pamatot viedokli, jo mūsdienās visu var atrast un precizēt. Varbūt tad, ja skaidri būtu formulēts, kas katra vecumposma skolēnam būs jāzina valsts pārbaudījumā, skolotājam nebūtu tik daudz jāveltī uzmanības zināšanu ieguvei (iekalšanai), bet varētu veltīt laiku tam, lai, operējot ar konkrētām zināšanām, skolēns mācītos paust un argumentēt viedokli. Atvainojiet, protams, bet arī eksāmenu saturs- īpaši humanitārajā jomā- ar kvalitāti neizceļas, diemžēl!
gan jau ir >patriotisms IR 19.11.2015. 09:21:09
Jā, patriotisms ir lepnums par valsti. Bet VALSTS NAV TIKAI POLITIĶI UN VALDĪBA! Valsts - tā ir teritorija, un Dieviņš mums ir devis neparasti skaistu zemi . Valsts ir valoda, un mēs varam lepoties ar bagātu un ļoti senu valodu. Valsts ir cilvēki, un mums ir brīnišķīgi cilvēki - izcili pasaules līmeņa mūziķi, sportisti, gluži vienkārši sirsnīgi, pašaizliedzīgi, gaiši cilvēki . Pārtrauciet taču reiz nodarboties ar savu iemīļoto "vaimaniņsportu" un visās savās ķibelēs vainot "slikto valsti" (politiķus)! Patriotisms atradīsies.
Ja bērni redz, cik apdraudēti darba attiecībās ir viņu vecāki un runā, ka valstī nav nekādas cilvēk tiesību aizsardzības, tad to grib iemāc'ties skolā - kā aizstāvēt vecākus pret darba devēju patvaļu!
baigi gudri te spriež...cik tad ir tādu skolotāju, kuri neizmanto šīs aizvēsturiskās mācību grāmatas??? CIK ???
galvenā vērtība ir cilvēcība un cieņpilnas savstarpējās attecības. tad arī patriotisms nekur nepazudīs - ja valdības pārdomās un mainīs savu nostāju pret sabiedrību. cilvēks, tai skaitā bērns, jau nav nekāds muļķis vai robots. patriotisms ir ATBILDES REAKCIJA - ja valsts bērnu un viņa ģimenin novērtē, ciena, mīl - tad arī bērns to darīs pretī. ja būs otrādi - tad bērns arī atbildēs otrādi. PATRIOTISMU NEVAR IEMĀCĪT. TO IEAUDZINA APKĀRTĒJIE, UN VISPIRMĀM KĀRTĀM - VALSTS VADĪTĀJI, pieņemot likumus un noteikumus, kas ATBALSTA, CEĻ, STIMULĒ, ATTĪSTA ĢIMENI UN INDVĪDU, vai otrādi - PADZEN SVEŠUMĀ, NOLEMJ NABADZĪBAI, NESNIEDZ IESPĒJU IEGŪT IZGLĪTĪBU, NERŪPĀIJAS PAR VESELĪBU,...tikai piedzen nodokļus. Tā kā, mīļie kolēģi - ir labi, ka mēs saprotam patriotisma nozīmi. Tad cerēsim un ticēsim, ka arī VALSTS sapratīs to pašu un atbilstoši rīkosies, sagaidot savu pilsoņu patriotisku atbildes reakciju. Būtu interesanti dzirdēt - KĀ PATRIOTISMU SAPROT UN DEFINĒ mūsu valsts vadītāji, amatperonas, politiķi....To kaut kā nekur nedzird.
patriotisms IR 18.11.2015. 14:30:05
lepnums par valsti. Ja nav daudz ar ko lepoties, tad arī no patriotisma maz kas sanāks.
patriotisms ir cieši saistīts ar valsts reālo suverenitāti un neatkarību, kā Latvijai pietrūkst, un varas nesēju atbildīgu lēmumu pieņemšanu valsta iedzīvotāju interesēs, ne Briseles kungu direktīvu bezierunu izpilde. Tāpēc patriotisms sanāks tāds čaugans...
ES - pedagogiem 18.11.2015. 14:26:09
pedagogiem 17.11.2015. 18:32 Labaak rakstiet uz ministriju...lai beidzot izveertee maaciibu saturu...graamatas paarbaaztas ar nevajadziigaam lietaam,ko gruuzh beernu galvaaas...kad tas tiks sakaartots,tad arii atliks laika patriotismam un tikumiibai. NEVIS rakstīt, bet beidzot pašiem saprast - SKOLOTĀJS atbild par saturu un veido savu programmu, bet grāmatas ir tikai iespēja izvēlei. Neptīk viena grāmata - ņemiet citu, rakstiet savu, jo standarts ir gana plašs...
Patriotisms sākas ar lokālpatriotismu - savu māju, skolu, ģimeni. Ne tikai skolēniem - arī daudziem skolotājiem to jāaudzina sevī un arī apziņu, ka nauda (daži euro) nav galvenais - svarīgākais ir attieksme un pašu brīvības sajūta, drosme. Sanīcis un sabijies skolotājs un agresīva skolu vadība (gan ne visur) nevar nekādu patriotismu skolēniem dot...
Vienīgā vērtība skolā ir savstarpējā cieņa un cieņa pret skolotāju!
Labaak rakstiet uz ministriju...lai beidzot izveertee maaciibu saturu...graamatas paarbaaztas ar nevajadziigaam lietaam,ko gruuzh beernu galvaaas...kad tas tiks sakaartots,tad arii atliks laika patriotismam un tikumiibai.
Par patriotismu 17.11.2015. 16:19:42
Eh, svētkos es gan labāk nestāstīšu par saviem visiem piemēriem, ko daži neaudzinātie briesmonīši dara, bet sveikšu visus svētkos. Lai arī pasaulē pašlaik valda haoss, ieroči un ļaunums, meklēsim mīlestību savās sirdīs un būsim jauki viens pret otru. Uzsmaidīsim, novērtēsim un priecāsimies par cilvēkiem ,kas ir mums apkārt. Ja arī kāds tramvajā ne ttā paskatās... Tie tomēr ir savējie, cienīsim cits citu. Redzam, ka varētu būt krietni ļaunāk.
Oi, zinu vienu izcilu piemēru. :) Meitene atļaujas pilnīgi visu, gan klasesbiedrus pressingot, gan skolotājiem darbu traucēt. Bet atliek tikai pacelt balsi vai aizrādīt, kā noskaitīs visas savas tiesības pēc kārtas un deguna priekšā durvis aizcirtīs. 10. klase. Ko darīt tādos gadījumos?!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9+5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.