Lietotājvārds
Parole
Hmm, intereranti, kādēļ no 1000 absolventiem tikai 200 uzsak darbu specialitātē, vai tad ir vainojama "ZINĀTNISKĀ BĀZE utt", algu politiku IZM nemēģināja mainīt", ta arī pateiktu atklati - naudas pedagogu izglītošanai nav, tādēl skolu slēdzam, CINIĶI!!!
RPIVA: Izglītības ministrija melo sabiedrībai un tracina esošos un topošos studentus Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) paziņojums par to, ka it kā pieņemts lēmums par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) reorganizāciju, pievienojot to Latvijas Universitātei, ir klaji maldinošs un atgādina apzinātu nomelnošanas kampaņu augstskolas reputācijas graušanai. Lēmumu par augstskolas reorganizāciju atbilstoši Latvijas Republikas likumiem ir tiesības pieņemt tikai Ministru kabinetam. IZM nekādā veidā nav brīdinājusi RPIVA par šāda lēmuma gatavošanu un nav konsultējusies par iespējamajiem reorganizācijas modeļiem, lai gan jau ir sākusies studējošo ziemas uzņemšana. Demokrātiskā sabiedrībā šāda rīcība ir klaji nepieņemama. IZM šādi tracina gan topošos, gan esošos augstskolas studentus, gan pasniedzējus, gan visas tās Latvijas novadu pašvaldības, kuru iedzīvotājiem ir iespēja apgūt profesiju RPIVA filiālēs. Akadēmija sagatavo vairāk skolotāju, nekā visas pārējās Latvijas augstskolas kopā, turklāt studējošo skaits pēdējo gadu laikā ir strauji pieaudzis. Praktiski visu RPIVA studiju programmu absolventiem ir valstī viens no augstākajiem nodarbinātības īpatsvariem, akadēmijas pamatprogrammu – „Pirmsskolas un sākumskolas skolotājs” un „Sākumskolas skolotājs ar tiesībām mācīt vienu mācību priekšmetu pamatskolā” absolventu vidū sasniedzot pat 100%! Visi RPIVA studiju virzieni ir akreditēti uz maksimālo termiņu – 6 gadiem, turklāt augstskola ir ieguvusi Latvijā augstāko kopvērtējumu sociālajās zinātnēs Technopolis starptautiskajā zinātnisko institūciju izvērtējumā, apsteidzot Latvijas Universitāti. No RPIVA pasniedzējiem 78% ir ar doktora grādu! Nav saprotams arī IZM arguments par valsts budžeta līdzekļu taupīšanu. RPIVA, būdama pēc studentu skaita trešā lielākā IZM finansētā augstskola Latvijā, patērē ievērojami mazāk valsts budžeta līdzekļus, nekā citas augstskolas. 2015. gadā no visiem RPIVA studentiem tikai 17.8% studēja valsts finansētajās studiju vietās, bet pārējās IZM finansētajās augstskolās šis īpatsvars ir no 30% līdz 77%. Gan nemitīgi paaugstinot akadēmisko un profesionālo līmeni, gan ietaupot valsts budžeta līdzekļus, RPIVA ir vienlaikus spējusi kļūt par studentiem pieejamāko Latvijas augstskolu. RPIVA mācību maksa pamatprogrammās ir līdz 50% zemāka, nekā atbilstošās programmās Latvijas Universitātē. RPIVA ir filiāles astoņās Latvijas pilsētās, un tieši tajās, kurās nav reģionālo augstskolu, kas realizē tādas pašas vai līdzīgas studiju programmas. Rodas iespaids, ka IZM patiesais mērķis ir iznīcināt konkurenci un dažu gadu laikā radīt monopolu ar visām no tā izrietošām sekām: ar augstu studiju maksu un papildu izmaksām, nekonkurētspējīgu saturu, formālo praksi un rezultātā – Latvijas iedzīvotāju zemāku izglītības līmeni.
IESAKU IZLASĪT 05.01.2017. 08:27:16
Patika publikācija LSM.LV "Augstskolu pretdarbība reformām būs ļoti stipra - kaut vai tāpēc, ka augstskolu vadība nav ieinteresēta pārmaiņās. Rektori saņem trīs četras reizes lielāku algu nekā ministrs. Tagad vairs nevar noslēpt faktu, ka studentu vienkārši pietrūkst."
Gan RPIVA, gan LU ir gan izcili, gan arī vāji docētāji. Tāpat ir arī ar studentiem un secīgi - absolventiem. Nu nevar pēc dažiem eksemplāriem spriest par augstskolu....
Es par RPIVA. Esmu pateicīga, ka esmu beigusi šo augstskolu, jo apguvu daudz tāda, ko universitātē studējošie nezināja. Tādu izglītību nevar apgūt Latvijas Universitātē. Jāizsaka pateicība Zentai Anspokai, Aijai Kalvei un citiem docētājiem par man dotajām zināšanām.
Sen jau vajadzēja, jo līmenis PRIVA ir tāds, kāds ir. Pērn bija 2 praktikantes vērošanas praksē. Viena manā stundā vīlēja nagus, otra "sēdēja telefonā". Man bija kauns no maniem skolēniem, bet neuzdrošinājos jaunkundzēm publiski aizrādīt.
pedagoga cerība 04.01.2017. 19:59:48
Būtu jauki, ja pārmaiņu ietvaros varētu noorganizēt nākamo pedagogu mācību filiāli Rīgas centrā.
jau sen tā bodīte bija jāslēdz ciet!
Esmu mācījusies abās augstskolās un par RPIVA saku tikai labus vārdus, jo LU pasniedzēji ir teorētiķi, kuri paši baidās strādāt klasē.
info no LSM.LV 04.01.2017. 16:47:53
RPIVA reorganizāciju "... var vērtēt kā signālu, ka rūpīgi jāseko studiju kvalitātei, nevis, tā teikt, jāīsteno apmaiņa – diploms pret naudu," stāstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Augstākās izglītības departamenta direktora vietniece Diāna Laipniece. (info no LSM.LV)
vnk. skolotāja 04.01.2017. 16:45:35
RPIVA reorganizācija - lakmusa tests IZM Augstākās izglītības pārmaiņu vadībai. Ja rūpīgi gatavots&argumentēts, tad aizies. Ja iegriba - apstādinās uz ilgu laiku.
"Pedagogs", bet nu kļūdu pilnu tekstu gan uzrakstījis.....
Esmu beigusi RPIVA un varu teokt,ka labākie pedagogi sagatavoti šajā augstskolă,LU pedagoģijas katedras līmenis ir zem katras kritikas,ne par kādu naudu tur nemācītos!Ja,man būtu jămăcās,tad reāli nav kur mācīties pedagoģijas jomu.Visu cieņu RPIVA un tas pasniedzējiem,LV ministri jūk prātā.RPIVA lielākā daļa studeē par savu naudu.
Jaunie optimistiski noskaņotie studenti uzsāk studijas pedagoģijas programmās, bet tad kad iziet pedagoģisko praksi, iepazīstas ar skarbajiem nākošajiem darba apstākļiem, skolēniem, prasīgajiem vecākiem, inspekcijām, atalgojumu, tad visa vēlme un optimisms pāriet un, ja vien ir iespēja, dodas citā profesijas virzienā, kur var vairāk nopelnīt un nav tik milzīga atbildība un stresa. Skolotājs laikam ir vienīgā profesija, kur nekad nesaņem prēmijas, tikai algas samazinājumus un slodzes palielinājumus! Ļoti žēl!
Mūsu jāunā direktore (atnāca no citas skolas, bija māc.pārzine) beigusi RPIVU. Esam gatavi piemaksāt, lai likvidē skolvadību kā škiru! Lasīt prot, bet nesaprot, ko lasa! Un cilvēcīguma nekāda
Juta =>> @Elza 04.01.2017. 14:14:00
PIRMAIS LABUMS: Studenti saņems Latvijas Universitātes diplomus. OTRAIS LABUMS: Nākamie skolotāji tiks sagatavoti plānveidīgāk (Internetā var sameklēt IZM veidotu diagrammu, ka ļoti tuvā nākotnē ievērojami (līdz apt.350 gadā) samazināsies pedagogu profesijās uzņemto studentu skaits. TREŠAIS LABUMS: Budžeta vietas (vai arī iespēja automātiski dzēst kredītu pēc 5 skolā nostrādātiem gadiem).
"Līdz ar to IZM ieskatā ir jāveic nepieciešamo speciālistu sagatavošanas līdzsvarošana. Pedagoģijas studijas ir jākoncentrē tādās augstākās izglītības iestādēs, kas spēj nodrošināt augsta līmeņa zinātnisko bāzi, akadēmisko personālu un infrastruktūru visu mācību priekšmetu skolotāju studijām." Pilnīgs BULŠITS!!!!!! Izglītība ir ļoti augstā līmenī! Jaunie pedagogi neiet strādāt, jo pedaogu attalgojums ir pilnīgs sūds! Ar to nevar paēdināt ģimeni un nodrošināt personisko izaugsmi! Tāpēc lielākā daļa, tai skaitā es, dodas privātā sektorā vai arī dodās uz ārzemēm tie, kas ir visgudrākie, šeit paliek pārpalikums vai citādu iemeslu dēļ spiesti palikt! Kurš asprātis izdomāja to tekstu? Tas, ka apvienojās, tas ir labi, bet tas, ka pedagogi nav vergi, to nu gan jāsāk saprast!
RPIVA tur ļoti paaugstina vērtējumus neobjektīvi
Arī augstskolu tīkls ir jāsakārto. Protams, pārmaiņas nevienam nav ērtas, bet mūžīgi gumiju nevilks.
Visa tā skolu un augstskolu reorganizācija - nezinu, ko labu tā nesīs... Drīzāk tikai izdevumu samazināšanu. Bet vai studentiem no tā kāds labums - ļoti šaubos.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2+8=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.