Lietotājvārds
Parole
iiiiijh,jfmxifzskfjfaarFQCGDYUFKSIVSGVJFJRKGOAKFHSVUVBXJMB20029HFBSJXJ BJB JNBDJJA
hhhhhhhhhhh
Kāds ārprāts, jāstrādā līdz bērnus autobuss aizved mājās...skolotāji, nekļūstiet smieklīgi, dažs labs vecāks strādā līdz pēdējais autobuss jau ir aizgājis un zinu Skolotājus, kas ziemā, gaidot autobusu vēl aizved bērnus līdz kalnam pašļūkt, nežēlojoties un nečīkstot. Lūk šādus Skolotājus mīl gan vecāki, gan bērni un tie arī varētu saņemt tūkstoti, ne šie mūžīgi neapmieriātie streikotāji, kas nereti savus pamatpienākumus nespēj/negrib veikt.
Streika stundas nav jāatstrādā, streika diena skolotājiem vasarā nav jāatstrādā, tāpēc jau tas ir streiks un nekādus bērnus nav jāpieskata skolotājiem, tāpēc jau ir aukles. Parodija ir tā, ka vecāki nu iedzīti izmisumā, kas pieskatīs viņu bērnus, jo sabiedrībā ir radies uzskats, ka skolotāji ir arī viņu bērnu aukles par velti.
Vai labāk ir vēl 10 gadus turpināt kā līdz šim? Kāpēc necirpt aitu, ja tai vilna vēl aug. Un vēl uz to kāds var nopelnīt!
Ko man darīt ja esmu gan skolotāja, gan mamma ? Man darbs ir no 7.00- 19.00, saņemu minimālo algu, protams ka esmu par streiku. Darbā man jābūt ja streikoju, bet algu nesaņemšu, kas segs manas izmaksas, kā vecākam ?
No tās 1 dienas nekas nemainīsies, bet, ja būs turpinājumā beztermiņa streiks, tad varētu uz kaut ko cerēt. Tikai mums visiem tas jāsaprot. Pretējē gadījumā kā ņirgājās, tā ņirgāsies.
Vai kaut kas mainīsies no šī streika? man liekas kad drīzāk nemainīsies nekas un skolotāji sevi par mulķiem pataisīsīs....
skolotājiem 22.11.2015. 11:14:47
ko ta sēžam tais skolās, ja jau tik maz maksā laipni lūgti citās darba vietās, tur jau miljonus maksā.
Mums pat 1. klasei ātrāk kā plkst 13:10 stundas nebeidzas. Turklāt daudzi bērni tiek vesti ar autobusu uz mājām un tādēļ viņi līdz noteiktajam autobusa atiešanas laikam vienalga jānodarbina skolā (bez samaksiņas). Esot pilsētā (ja kādreiz jābūt pie ārsta) gan redzu jau 12-tos un pat agrāk gan mazus un arī palielākus bērnus 'dodamies mājup.
Strādāju lauku skolā. Jūsu vispārinājums ir nekorekts un aivainojošs! Arī es mēdzu slimot un neierasties skolā! Brīvu dežūrskolotāju nav, kas mani varētu aizvietot. Ja kāda brīva stunda trāpās, slimības gadījumā kolēģis vienkārši jāaizvieto. Samaksa par to netiek paredzēta. Reizēm gadās vienlaicīgi atbildēt par 3 klasēm ar'. Mācību pārzine gan taisa stundu izmaiņas, lai bērniem nebūtu pa vidu brīva stunda. Lielajās skolās gan nav reāli šīs izmaiņas veikt. Ja kāds nav, = logs. Savas apmaksātās stundas nostrādāju dubultā. Brīvlaikos strādāju, tikai bez skolēniem. Atvaļinājums sākas pēc izlaiduma- ap jāņiem, pus augustā darbs atsākas.
Racionālais saprāts 21.11.2015. 15:34:47
Tā manipulēšana ar tekstiem par bērnu drošību streika dienā ir smieklīga! Tieši rūpes par bērniem ir vienīgais, kas skolotājus notur skolā (lauku skolu situācija man ir sveša, runāju par situāciju pilsētā). Loģika ir pavisam vienkārša. Ja skolotāja amats ir mazsvarīgs, tad nav vajadzības pēc lielāka atalgojuma un streiks neērtības neradīs. Ja skolotāja amats ir svarīgs, tad visiem, kuriem streiks rada neērtības, vajadzētu nevis nosodīt, bet atbalstīt skolotājus un prasīt augšām, lai tak beidzot piešķir taisnīgu atalgojumu.
Pirmklasnieka māmiņa 21.11.2015. 13:55:18
Saprotu, ka streika dienas stundas pieliks klāt pa vienai nākamajās nedēļās, lai mācību viela netiktu iekavēta utt. Un streika diena skolotājiem vasarā būs jāatstrādā! Tad tomēr alga par šo dienu tiks saņemta, atšķirībā no ēdināšanas firmas darbiniekiem, kuriem ir piespiedu bezalgas brīvdiena (interesanti, kuri tad īsti streiko). To sauc par streiku? Manuprāt, precīzāks vārds ir - parodija! Ja jau streiks, tad skolas ciet un skolotāji ar plakātiem uz Rīgu pie Ministru kabineta, un nekā savādāk!
Ak nu izbeidziet, skolotāji pārstrādā normālā darba laika stundas, jo sevišķi lauku skolās, kur lielāko ties stundas, ko pasniedz skolotāji kuriem jāatbrauc no attālākām vietām, nemaz neierodas, vai divu reižu nedēļā labākajā gadījumā ierodas tikai vienu. Manām meitām regulāri nav vairāku stundu dienā, jo nebija skolotāju, un viņi ir vieni klasē. Algu saņem, bet aizmirst stundas novadīt. Nerunāsim par to, ka lauku skolās skolēnu brīvlaikā nav vispār neviena pedagoga, un viņiem vēl četri apmaksāti mēneši brīvi. Iesaku ierasties lauku skolās un pavērot mācību procesu. Tie skolotāji kuri nav nekam derīgi pasniedz lauku skolās, un lauku bērniem aizejot uz pilsētu skolām, ir vakars...
izglītības darbone 21.11.2015. 10:16:40
Bija smieklīgi, kad pedagogu auditorijai Papules k-dze lasīja lekciju par mūsdienīgo tehnoloģiju izmantošanas mācību procesā ietekmi uz izglītības kvalitāti, bet pati nemācēja darboties ar projektoru.
atbilde mammai 19.11.2015. 16:08 21.11.2015. 10:11:53
Pilnīgi pareizi, ka sistēma brēc pēc izmaiņām. Pedagogi to saprot un atzīst, BET...Skolu reorganizēšana un slēgšana ir dibinātāja (pašvaldības) pārziņā. Pirms pašvaldību vēlēšanām neviens nevēlas pieņemt nepopulārus lēmumus, lai neciestu politiķu popularitāte. Skolēnu skaita klasē noteikšana ir IZM ziņā. Kādreiz bija noteikts, ka minimālais skolēnu skaits ir 8. Tikai šogad noteica minimālo skaitu vidusskolas klasēs. Vidusskolas posmā nedrīkst būt apvienoto klašu, tāpēc arī eksistē šādas skolas, kur klasē ir 4, 5 skolēni. Mācību programmu licencēšana un akreditācija ir IKVD pārziņā. Ministrijas atbildīgajām personām neinteresē skolotāju - praktiķu ieteikumi. Ērtāk un izdevīgāk ir sēžot pie rakstāmgalda veikt visas "izmaiņas". Šobrīd sabiedrības uzmanība un skolotāju laiks tiek tērēts tikumībai. Pamatnostādņu vēl nav, bet skolotājiem jāstrādā un, nedod dievs, kļūdīties. Obligātie bērnu tiesību kursi - lektori saņem samaksu, bet patiesībā auditorijai tiek nolasīti visur pieejami dokumenti. Šādu nejēdzību ir daudz. Bet visur tiek vainoti skolotāji. Vai skolotājiem ir pašjālividējas? Vai skolotājiem ir jāslēdz skolas? Vai skolotāji stāda mācību programmas, kuras citur neatzīst? Vai skolotāji atbild par CE sastādīšanu? Atbildība, prasības izglītībai, darba stundas (modelēšanas stadijā taču tika uzskaitītas, konstatēja, ka ļoti tiek pārstrādāts normālais darba laiks) utt. Tāpēc arī streiks. Protests šīm bezjēdzībām.
??????????????????????????? 20.11.2015. 18:34:02
?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
kas pieskatīs bērnus skolas brīvlaikos un vasarā?Pedagogi?Vai vecāki ņems garos atvaļinājumus?
to Monta tētim 19.11.2015. 22:03 Bet b/d audzinātājas streika prasībās neiekļauj punktu par klusuma un miera nodrošināšanu grupiņā. Skolās un b/d šobrīd vispār strādā gandrīz tikai tie, kam darbs ar bērniem ir sirdslieta. Streikojot pedagogi neprasa paklausīgākus bērnus, bet izglītībai un atbildībai atbilstošu atalgojumu. Skolas apkopēja, vakarā divās stundās izbraucot ar mitru lupatu grīdas, saņem gandrīz tikpat daudz kā skolotājs par ikdienas darbu klasē un mājās. Skolotāji vismaz var strādāt vairāk kā slodzi un saņemt kaut nedaudz vairāk par tiem 420 eiro, bet b/d audzinātājas vairāk par slodzi strādāt nedrīkst.
''Vai tad, kad Rietumeiropā streiko, piem., stjuarti vai piloti, arī tiek pieprasīts, lai kāds nodrošinātu pasažieru labsajūtu un nokļūšanu pareizajā vietā pareizajā laikā? Galu galā ( kā jau te teica)- streika būtība ir RADĪT NEĒRTĪBAS, lai piespiestu iedziļināties problēmā un dot risinājumu. '' nu - demagoģija. Te ir runa par bērniem!!! Pie kā ir vainīgi vecāki??? Pie kā ir vainīgas ģimenes? Kuriem nav kur likt bērnus... Pie kā ir vainīgi vecāki, kuri saņem vēl mazākas algas par pedagogiem (īpaši laukos, kur vispār skolotāji ir vieni no nodrošinātākajiem cilvēkiem pēc Domes darbiniekiem un tml.) Jā, malači, ka streiko. Patiesi. Jo ir kaut kas jādara šajā valstī, lai izbeigtos absolūta valdības un ministriju nespēja redzēt tālāk par savu degunu. Bet...es nezinu kā organizēt to dienu, jo man ir bērni un darbs, kurā nestreikoju. Patiešām esmu pārdomās. Koks ar 2 galiem. Vienmēr ir +/-
niks skaidrībai 19.11.2015. 22:57:00
Streiku likuma 17.pantā nekur nav minēts, ka izglītības iestādes būtu sabiedrībai nepieciešamais dienests.
Monta tētim 19.11.2015. 22:03:30
Zinu, ko nozīmē strādāt bērnu dārzā. Man prieks, ka Jums ir paveicies ar audzinātāju. Bet man sāp sirds par savējo bērnu. Atkārtoju, audzinātāja darbā stājoties zināja uz ko parakstās- kņada, troksnis, utt.
tiri teoretiski virtuve jau var uztaisit, BET taa kaa pedagogi, to paligo streiko , est neviens nedos. tapec jau tas ir streiks.
Prasība, ne tikai atdot krīzē atņemto, bet arī ministrijas reorganizāciju!
tētis Montai 19.11.2015. 21:06:28
Lūdzu esi tik jauka un pamēģini nostrādāt vienu dienu bērnudārza grupiņā! Kad es eju pakaļ savam puikam, tad nevaru izturēt to kņadu, rosību, troksni u.t.t. ilgāk par laiku, kamēr dēlēns apģērbjas. Visu cieņu bērnudārzu "audzītēm" (tā audzinātājas sauc mans puika)
skolotājs ,gatavs streikam 19.11.2015. 21:05:53
Kuram interesē mani bērni un to labklājība streika laikā?Skolotāju labklājība Latvijā nav interesējusi nevienam kopš 1991gada!Skolotāju bērni jau taču ir misionāri!!
Ja skolotāji streiko, tad viņi par to dienu nesaņem algu.Ja gadījumā bērni ierodas skolā, tad bērnu drošības nodrošināšanai darba devējs - direktors uzliek par pienākumu pieskatīt bērnus un par to maksā pilnu vai daļēju algu. Streika lik 17. pants 2. punkts, 3 dienas iepriekš noslēdzot vienošanos par to 17.3. pts. Der visiem pirms bļaustīšanās palasīt likumus.
Algas visi grib lielākas, bet par ko lai paaugstina algu bērnu dārza audzinātājai, kuras grupiņā bērni staigā ar netīrām mutēm, pusapģērbti. Stājoties darbā, alga ir zināma, parakstījies- strādā! Un godprātīgi!
Nebūtu skolotāji un bērnudārzu audzinātājas Jums, cienītā, nebūtu iespējas strādāt algotu darbu! Un savus bērnus būtu spiesta pieskatīt ub izglītot VISĀS mācību disciplīnās. Protams, ja jūs to spējat.
Ja streiks ir organizēts un pieteikts, tad darbojas citi likumi !
Pilnībā atbalstu pedagogu vēlmi streikot, kaut tas sagādās zināmas neērtības man kā vecākam. Kad problēma ir tik samilzusi, ka vienīgais risinājums ir streiks, manuprāt, ministrijas pārstāvjiem tomēr vajadzētu pārskatīt savu kompetenci un neatbilstības gadījumā doties cita amata meklējumos.
Nu tad gan streiks-izsmiekls. B/D audzinātājām bērnus tik un tā vedīs kaut arī streiko, jo nedrīkst neņemt. Visu dienu jāstrādā un par to vēl nemaksās. Super valsts ietaupīs uz mūsu algām
Ceru, ka par šo dienu pedagogi, kas piedalīsies streikā darba algu nesaņems, jo no juridiskā viedokļa viņi neatrodas darbā, un izglītojamie ar netiek mācīti. Ja algu nesaņem, tad lai streiko uz nebēdu. Bet ja saņem, tad juristiem ir darbiņš.
15.30 jau nemaz nav agri. Ja IZM nav paredzejuši, ka skolas vecuma bērnus kādam JāPIESKATA līdz vecāku darba dienas beigām (un nevienam par so pieskatīšanu nemaksā), tad kur skolotāju vaina?
Būtu mums darbā tāda "haļava" kādu skolotāji/-as atļaujas!!! Kur tas redzēts, ka ikdienā bērns no skolas jāizņem ne vēlāk kā 15:30??? Kurā amatā tas iespējams???? Turklāt tas nav vienīgais piemērs!!! Nebūtu mūsu, skolotājiem vispār darba nebūtu!
"Pedagogu streiks" vai "skolotāju streiks"? Kad raksta par "pedagogu algām, kas lielākas par 1500 eiro/mēnesī", tikai skolotājas saprot, ka raksta par lielo skolu direktoriem, bet ne pamatskolas skolotājām.
mamma, skolotāja 19.11.2015. 17:57:20
Runāsim atklāti, tas nav streiks, bet IZSMIEKLS. Ja streikot, tad nedēļas, mēnesi no vietas un visi ( kā citās valstīs). Bērnus skolās, bērnudārzos nepieņemt. No šāda vienas dienas streika jēgas nebūs. Valdība tikai paņirgs sejā un viss paliks pa vecam.
Jūs vispār zināt, par ko ir streikt? Izskatās, ka liela daļa runā lieku! Noskaidrojiet un tad runājiet! Nav streiks par skolotāju algu celšanu ... Atkal sabiedrības informētība ir ... un tik gudru runā!
Par bērnu drošību un pieskatīšanu šai dienā atbild paši vecāki. Bet ēdināšanas firmām tik un tā jāatbalsta pedagogi un skolu direktori sreikā, jo, ja nebūs skolu, arī vini būs bez darba!
Plānots, ka mācības 1.klasē tiks piedāvātas no sešu gadu vecuma, šodien, runājot par aktualitātēm vispārējās izglītības saturā un virzīšanos uz kompetenču pieejā balstītu izglītību, republikas pilsētu un novadu izglītības pārvalžu vadītāju un izglītības speciālistu seminārā sacīja Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietniece, Izglītības departamenta direktore Evija Papule.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4+1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.