Lietotājvārds
Parole
pārņem bailes par abiem diviem!
nocērt papeli!
Zinu tikai, ka atkal "bērnu tiesību" plakātiņi būs augstu jātur. Tagad, paldies Dievm, vismaz tāfeli dežurants atkal drīkst notīrīt, citādi vienu brīdi bija īsts murgs.Tagad beidzot kādus adekvātus pienākumus varētu vecākiem likt obligāti pildīt, citādi daži jūtas kā Zālamani - visu par visu zina labāk,tikai brāķē un meklē vainīgos. Tas par to baļķi savā acī... ,arī Šadurskim savu "baļķu kaudzi" derētu izrevidēt...
Vai kāds atceras, - kaut kad ir bijis IZM ministrs, kurš reāli bijis skolotājs un saprot, ko tas nozīmē jau pēdējos ? gadus un pats izgājis caur kvalitātes pakāpes iegūšanas murgu? Un reāli redzējis stundu vērtēšanas lapas ar prasībām mācību stundai? Paši rakstītāji varētu tādu stundu demonstrēt, - ar visu, ko tajā jāizdara? Ierosinu: lai IZM organizē paraugstundas reālā klasē ar IZM darboņiem skolotāju lomā un viņu saražotajiem kritērijiem skolotājiem - vērotājiem!!! Novērtēsim, kurai pakāpei der viņi. P.S. Kurās nozarēs vēl Šadurskis veicis dižas, labdabīgas reformas? Kāds zina?
Ja Šadurskis spēs IZM atbrīvot no Papules, tad to jau varēs uzskatīt par ministra ievērojamu panākumu. Ja ne, tad pats kļūs par Papules marioneti.....
Paldies par Tavām domām. Lasot rodas iespaids, ka Tev latviešu valodu derētu mācīties pamatīgāk. Kaut arī nevēlies kļūt valodniece. Nākotnes profesijai ļoti piemērota ir arodskola, taču arodskolas aptver visai ierobežotu darbības loku. Visām daudzajām citām nākotnes iespējām 21.gadsimtā ir vajadzīga krietna VISPĀRĒJĀ izglītība, ko piedāvā vidusskolas, ģinmāzijas, un pēc tam krietna augstākā izglītība, kur pirmajos semestros visai pamatīgi trenē smadzenes, nebūt ne šauri profesionālās jomās. Gadsimtu pieredze ir pierādījusi, ka tāds izglītības veids rada adekvāti un dziļi domājošus speciālistus visažādākajās jomās, kurās specializācija notiek tikai pēc pietiekami pamatīga vispārējā līmeņa sasniegšanas. Domāju, ka ne god.Šadurskis, ne cits izglītības ministrs Tavas cerības uz Tavuprāt "lieko" mācību priekšmetu likvidēšanu vispārējā vidējā izglītībā un arī augstākajā izglītībā neattaisnos, jo ticu, ka viņi nebūs kaitnieki savai valstij un tautai.
nu nav gluži tā... 04.02.2016. 16:16:02
w 04.02.2016. 11:48 pegagogi jau sen(kopš 2009.gada) dzīvo, nē, eksistē baiļu ēnā! Pedagogi baiļu ēnā bija visu laiku. Atceros, kā notika skolu pieņemšana 1.septembrim... visi gaida... uztraucas... kā nu būs... ierodas autobusiņš, izskrien arā vesels bars un kā t_r_k_n_ izklīda uz visām pusēm... Skats par rubli... Pēc tam akal kāda cita komisija vai pārbaude... tā nu dzīvojām no vienas komisijas līdz otrai....
Varbūt viņš mainīs macību sistēmu vieglāku un praktiskāku skolēniem, ka arī atvieglos skolotājiem darbu, jo pēc manām domām skola ir iestāde, kuru apgūstam nākotnes profesijai. Skolēniem, kam neinteresē kāds mācību priekšmets, vien atsēž stundu, un cenšās būt sekmīgi, kamēr ļoti cenšās būt teicamnieks matemātikā un fizikā. Ja pat skolēnam vajadzēs zināt par rozēm, kā viņas aug, kas viņām nepieciešams un tās orgānus, tad caur internetu ir pieejami materiāli sevis izglītošanai. Liekie mācību priekšmeti "apēd" laiku, kas būtu jāvelta MAN svarīgiem priekšmetiem.
Nav vēl dzirdēts, KO Šadurskis taisās darīt.KO tad nu atkal reformēs?
Māri, nebaidies, turies. MĒS tevi Atbalstīsim...SĀKUMĀ...
Vispirms jāsāk ār to muļķību likvidēšanu, ko sastrādāja Papule , nopelnot sev milzu naudu. Likvidēt mapju pakāpes un izveidot loģisku izprotamu sistēmu skolotāju vērtēšanai, ja vispār tāda ir vajadzīga.
Sena dziesma jaunās skaņās...jeb nekas nemainīsies uz labo pusi - viss reiz bija.
Domāju, ka Šadurskis,ir labākais variants no piedāvātajiem variantiem. Ministrs , kam ir izpratne par Latvijas izglītības sistēmu un negrābstās pa mākoņiem, netēlo Oxfordā pabijušu pajoliņu.
vnk. skolotājs, Rīga 04.02.2016. 13:32:50
2000.gadā Latvijā skolas gaitas uzsāka 344822 bērni un jaunieši; 2015.gadā - tikai aptuveni 202000. Tas nozīmē, ka 15 gadu laikā esam zaudējuši 142822 potenciālos skolēnus - vairāk kā 40% no Latvijas nākotnes! Tajā pat laikā birokrātiskais administratīvais aparāts aug kā sēnes pēc lietus! Praktiski katru vakaru jāpilda kārtējā ciklogramma vai anketa, nav laika gatavoties stundām! Ja vēl pirms 10 gadiem, kad skolēnu skaits bija 3x lielāks, skolā pietika ar direktoru, 3 vietniecēm un informātiķi uz 1/2 slodzi, tad šogad ceturdaļ un pusslodzes vietnieču skaits 8. Vai pie mums nav Leiputrija? Un Šadurskis nebūs tas, kurš gribēs kaut ko reformēt un birokrātisko mašīnēriju apturēt!
Ne jau Šadurskis vadīs ministru! Cilvēks, kurš pieņemts darbā uz pāris gadiem, labākajā gadījumā uz četriem, veselu nozari nevar vadīt. Īstie nozares vadītāji ir un būs tādas personības kā Papule un Catlaks. Viņi ir īstie saimnieki! Atliek tikai paskatīties uz to cinismu un augstprātību, ar kādu viņi "reformē" izglītības sistēmu!
K. Šadurskis (citēju); Bērns nav Google lapa, kur jāieraksta informācija (..) Tas, kas mums jādara, ir jāpaskaidro bērnam, ka viņam būs jāmācās visu mūžu (..). (Latvijas Radio, 3.01.2016, plkst. 7.15) Nu ko, skolotāji, sākam?
pegagogi jau sen(kopš 2009.gada) dzīvo, nē, eksistē baiļu ēnā!
Neko progresīvu negaidiet no ministra kunga, bet tas tak nav vajadzīgs, galvenais, lai labs cilvēks
tāds nedadevies premjers: pats ārstējas pie burvjiem un pesteļiem, baidās no citiem kandidātiem u.tml.-bailes pārņem...
varbūt pietiek visu laiku gaidīt lielas pārmaiņas, bet atgriezties pie gadsimtiem ilgi pārbaudītām mācību metodēm. Teiksiet, ka bijušās metodes kaitē personības izaugsmei, brīvībai untt? Atbildēšu - IZDZĪVOS STIPRĀKIE, TĀ TEIKT DABĪGĀ ATLASE. Dabā tā ir iekārtots!!! Jau apnicis gaidīt mūsdienām atbilstošu izgl.sist. Dodiet vienkārši bērnam zināšanas - vienkārši MĀCIET STUNDĀS, BEZ VISĀDĀM PRĀTA VĒTRĀM, DISKUSIJĀM UTT.! Bērns, skolēns, students pats zinās, kā GŪTĀS ZINĀŠANAS mūsdienīgi izmantot (ja gribēs)
Mani arī pārņem bailes, reiz jau tas vīrelis tur bija, neko labu nebaudīju.
Sāk izskatīties, ka visa jaunā ministrija būs tie paši vecie vēži tikai jaunā kulītē. :/ Nevienas jaunas, progresīvas, pārmaiņām gatavas sejas.
Nu, par pašu Kučinski varētu teikt to pašu.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4+6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.