Lietotājvārds
Parole
Nav pārliecības, ka tavas cerības piepildīties. Ja pareizi sapratu pēdējos materiālus par slodzēm, skolotājam ir 30 stundu slodze, bet tās sadalījumu nosaka skolas direktors un pašvaldība. Realitātē tas varētu arī nozīmēt, ka, lai saglabātu skolu, būs skolas (visticamāk - tās pašas, kur tagad ir 420 eiro par slodzi), kurās tās visas 30 būs kontaktstundas... Realitātē tas nozīmē, ka par tādu pašu darba apjomi saņemsi + / - tādu pašu samaksu, ja skola "neiekritīs" likvidējamo skaitā...
Kaut arī lielais vairākums par algu paaugstin. nepriecājas, es priecājos, jo domāju, ka man patiešām alga palielināsies par solītajiem 200 -300 eiro,. Man ir viena slodze, bez iespējām dabūt vairāk, uz rokas 360 eiro. Viens apgādājamais. Redzēsim, kā tas būs realitātē.
KOOO
Es par streiku!!!!!
Suņi (pedagogi) rej, karavāna (visas "augšas", t.sk.IZM,LIZDA utt) iet tālāk. Mēs kā tādi kaķēniņi ņaudam, bet paceļam ķepiņas un neko nedarām. Kad bija streika (apsmiekla) diena, valdība pasmīnēja, paņirgājās. NEKAS jau neapstājas sistēmā, ja vienu dienu bērniem nemāca,cik 6x7. Pat alga nebija todien mumsjāmaksā. Valdībai tikai prieks. Ietaupīja. Mēs kā tādimuļķi.Streiks ir tad,kad VISS - NESTRTĀDĀJAM KAUT VAI NEDĒĻU! NESĀKSIET MŪS UZKLAUSĪT?! NESTRĀDĀJAM VĒL NEDĒĻU! IGNORĒTJAT MŪS?! VĒL PA NEDĒĻAI! TAD SĀKS DOMĀT UN RĪKOTIES, LAI TIEŠĀM SKOLOTĀJS SĀKTU KAUT NEDAUDZ PĒC CILVĒKA JUSTIES! Bet mums jau bail- kā tad tas izskatīsies, ka mēs tiešām pieprasītu to samaksu, kas pienākas par to nervu bendes darbu? Ko sabiedrība padomās?! Labāk tēlot sabiedrībai, ka strādājam arī godam nopelnītajās dažās brīvajās pēcpusdienās, jo viņi jau vienkārši nesaprot, ka skolotāja darbs NAV tas pats, kas sēdēt birojā, sakārtot papīrus, dažas reizes svarīgi parunāt pa telefonu... Mums visu dienu troksnis, maksimāla atbildība, ka teorētiski pat pačurāt nav laika (lai gan cilvēka pamatvajadzība). Man nav kauns, ka mums ir 8 nedēļu atvaļinājums. Pat darba zirgam ir jāatguļas un jāievelk elpa. Bet mēs tik satraucamies -ko teiks,ko padomās...?
skolotājs DARBĀ 25+ 11.05.2016. 11:41:45
Varbūt Lauku skolotājam nav jāēd, nav jāģērbjās, nav jālaiž uz skolu savus bērnus, nav jālej degviela ,lai tiktu uz skolu,nav jāmaksā komunālie?!Tad nav ko runāt par izglītības kvalitāti, par skolotāju profesijas prestižu.
Arī skolotājs 11.05.2016. 10:27:41
Šis izglītības ministrs ir pašpārliecināts PĀVS, kurš atklāti ņirgājas par skolotājiem. Ir pietiekoši labi saprotams, ka šodien mūsu valsts ir atkal smagā krīzē. Liels naudas iztrūkums. sakarā ar Krievijas un Koalīcijas sankcijām, ko izraisīja ""maidans"". Dažādi atsevišķi ierēdņu izteicieni liecina par to. Valdība tikai sola un imitē darbību, kā var nesolīt, galvenais novilkt laiku. Varbūt kaut ko dabūsim no Eiropas, tad jau kaut kā izkulsimies. Diemžēl pašu valdība nav spējīga attīstīt valsti, tikai māk sadalīt Eiropas naudu, sev , saviem draugiem un sponsoriem. Skolotāji viņus neinteresē, galvenais iztapt tēvocim Semam un naudas devējiem Eiropā.
es dabuju 1 jo skolotaja pateica pilnīgi kautko citu kas bus kontroldarba
Bet Latvijā skolotājs nav cilvēks, tas jau ir sen zināms......
Rada pārliecību- būs vēl trakāk! Nezinu gan, kā nākotnē šo putru izstrēbs!
varbūtība 29.04.2016. 16:05:01
1. septembrī algas nevis ceļ, bet griež- no pieredzes. Jāstreiko tagad un tūlīt, kamēr tie tiek čubināti! Eksāmenu laikā daudzu kolēģu sirdsapziņa to neļauj darīt. Klau, varbūt pirms eksāmeniem! Eksāmenu dienā atgriežamies!
Ko gribēja panākt" palielināt nepalielinot un pat samazinot"? Aizbāzt muti. Redz, visa sabiedrība jau zin, ka skolotājiem TĀ CELSIES ALGAS, KĀ NEVIENAM NEKAD! Scenārijs atkārtojas. Arī visas iepriekšējās reizes (man) palielinot ir samazinājies.
Tak vienreiz ieskatieties īstenībā! 29.04.2016. 14:51:19
Netarificē gan konsultācijas un daudzko citu, ja NAUDAS NAV! Ko nozīmē "nevar"? Tarifikācijas algoritmā tas iekšā, lai aizlietu acis tiem, kas formulās neiedziļinās un ar izglītības sistēmu nav saistīts!
attopieties! 29.04.2016. 14:46:29
1. septembrī jau streiks par vēlu- kā vienmēr. Tad solīs janvārī, tad septembrī. Jāstreiko tagad, kamēr tas modelis tiek ķirināts! Vai tad jau nesolīja streiku organizēt eksāmenu laikā????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!
Z''el, ka atkal mulko sabiedríbu!
Pilnígi pareizi apgalvo LIVA prezidente. (Vismaz ir viena gudra cilvéka domas pareizas par 'so daudzin'ato reformu )Jo tie's'am ir tikai lielás runas, jo reáli pedagogu algas samazinás. Kam dél tad jáísteno sáda reforma.
nikns vecāks LIZADAI 29.04.2016. 09:34:40
KAD BŪS PIETEIKTS STREIKS!?! Ko Jūs atļaujaties - Jums ir mandāts pārstāvēt skolotāju intereses, bet Jūs lienast uz vēdera IZM vadības priekšā un novilciniet visiem iespējamiem līdzekļiem skolotāju tiesību aizstāvēšanu. Nelietīgie krāpnieki! Kas vēl ir jāgaida?!! ja: ""Skolotāju algu pielikums ir skaista un aplama manipulācija ar skaitļiem!!! Vienkārša matemātika Vecā sistēma 420/(21x4)=5 eiro (bruto) ,bet 3.64 (neto)eiro stundā Jaunā sistēma 680/(30x4)=5.65 eiro (bruto), bet neto 4.04 (neto) eiro stundā Starpība starp jauno un veco modeli ir: 4.04 -3.64 =0.40 centi par stundu (!!!) Algas pielikums skolotājiem 0.40 centi par stundu, bet veikli tiek manipulēts ar sabiedrību un apgalvots ,ka pielikums ir 65%, lai gan patiesībā tie ir apmēram 8% ?!? Ja 2008.gadā par 21 stundu skolotāji saņēma 498 eiro jeb 350 latus, tad tagad par 21 stundu saņems 474 eiro. Tātad pēc šis reformas valdība vēl nebūs atdevusi ap 25 eiro no pimskrīzes laikā paņemtā."
ka to var nesapeast 29.04.2016. 09:31:10
Ja visi kolektivi neiet uz darbu...jus atlaist nevar...elemenrarii...ko raustaties muzdien? nedelju paliktu majas un miers..kapeikas nesanemsiet par to nedeelju? Un ? Bet sobrid jau laikam ir labak. Sez pa sturiem ka peles..
Lita skolotaja 28.04.2016. 19:31:17
Pareizi 1.septembrī visi uz streiku, skolas un bērnudārzi - ciet! Tā kā tādi trīceklīši tie skolotāji neko nevar, pat ne nostreikot kārtīgi. Kas tad mūsu vietā ies. Kas ?????????????? Šadurskim vajadzēs ātri izdomāt kādu jēdzīgu modeli. Un tad par izglītības satura pārskatīšanu arī vienu streiku. Riebjās tos grašus skaitīt un mācīt visādas nejēdzības, kas programmās. Kāpēc mēs nestreikojam??? KOOOO
Nepiešķirt stundas darbu labošanai, konsultācijām nemaz nevar, jo tās ir tarifikācijas algoritmā iekšā. Vai nu visiem skolā tarificē, vai nevienam(trūcīgās pašvaldībās un mazās skolās).
Labāk nedzīvosim, bet visi domās, ka dzīvojam. Ko arī IZM un valdība gribēja panākt. Palielināt algas īstenībā tās nepalielinot.
apbrīnoju tavu nezinīša viedokli , vai arī tu fleitē ka strādā skolā- tas viedoklim
Kārtējais algas samzinājums, nevi modelis, būsim pret sevi godīgi
Bet žurnālisti šo informāciju ,,norija"un visiem pasniedz ,,Kā" sensāciju, Nu tik BŪS
PĀRSTĀJIET ŠEIT VIENREIZ BLĒT KĀ AITAS UN EJIET IELĀS !!! NU CIK VAR ???? ĀRĀ NO SKOLAS UN NESTRĀDĀT!
Māna sabiedrību!!!!!!!!!!! Jau tagad nākas dzirdēt, nu tik labi būs -pieliks 200-300 naudiņas...MURGS! Reāli skolotājiem alga samazināsies!!!!!!!!!!!!!!!!
Mēs taču uz priekšu atalgojuma ziņā vēl neesam gājuši, jo pat 2011.gadā bija paredzēts 833 euro par likmi jeb 585 Ls, līdz kam gan netikām krīzes dēļ, tagad tie ir 680 euro jeb 477, 91 Ls. Tā nekad nav skolotāji pazemoti, kā tagad. Jātrīc par 5 euro, ko varētu pielikt, bet arī tas vēl makā nekrīt. Cilvēki mīļie, patreizējie 420 euro ir tikai 295 lati!!!
Pasaulē pastāv vieds viedoklis par to, ka zināšanas jādod bez maksas... Cilvēkam pašam jāgrib mācīties un jāciena savu skolotāju= jāuztur ar viņu labas cieņpilnas attiecības un jāpasakās (kā nu kurš māk, arī ar naudu) par to, ka skolotājs nodot savas zināšanas viņam. Ja Latvijā skolotājs nav cieņā, jādomā par to, kā tas gadījās - nezinošs skolotājs? vai nepateicīgi audzēkņi (valdība)? Lai domā abi... Ja pielikt algu vai manipulēt ar naudu, vai tad pasniegto zināšanu kvalitāte uzlabosies? Radīsies viedāka un saprātīgāka kultūra? Nē. Uz skolu nāks pēc naudas.
Mūsu skolā reāli samazinājums ( pēc jaunajām formulām) 60 eiro likmē!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kam tad tos miljonus vajag! Kur paliek nauda. ja visu laiku notiek optimizācija??????????? Lai viens reāls žurnālists atbrauc uz reālu skolu un parunā, nevis pļāpā tukšu - 200 eiro pieliks - tikai sarīda sabiedrību.
Īsti gan nesaprotu par ko te jādusmojas, jo skolotāju aprēķini ir gana interesanti. Ja par slodzi (21 stunda) maksāja pilnu algu un pārējās stundas jau iet virs slodzes, tad tagad to normāli ierēķina iekšā slodzē un alga patiešām diži neatšķiras. Tikai lieta tāda, ka ne visiem pamanījās piešķirt stundas par darbu labošanu un sagatavošanu, tad tagad tas vismaz ir normāli ierēķināts slodzē. šis modelis nepatīk tiem, kas strādā divas slodzes, jo tā vairs nevarēs. Un nevajag stāstīt, ka skolotājs spēj novadīt kvalitatīvi nedēļā stundu skaitu virs 30. Kvalitatīva stundu sagatavošana un vadīšana prasa gana daudz enerģijas un spēka. Jau 21 kontakstunda ir diezgan daudz. Neesmu gan redzējusi ka skolotāji, kuriem ir viena slodze, katru dienu sēdētu darbā 8 stundas. Tā protams ir skolotāja priekšrocība, ka var gatavot mājās un neatrasties darba vietā. Bet tā nav 40 stundu darba nedēļa (runa par 1 pilnu slodzi). kā tas ir citu specialitāšu speciālistiem. Visvairāk protams šai situācijā ir žēl bērnudārzu darbinieku. Tieši viņiem pirmajiem vajadzēja pacelt algas, jo viņi nevar apvienot n-tos darbus un slodzes, kā to pamanās izdarīt skolotājs. Un viņiem ir vislielākā atbildība par bērnu. Piebildei, starp citu es arī strādāju skolā. Tas vienkārši ir mans viedoklis.
Valsts grib redzēt izglītotus bērnus, bet ko viņi dara tā labā? - nogalina pēdējo cerību skolotājiem. Ir aizdomas, ka sākas cilvēku pārzombēšana - jo mazāk izglītoti, jo izdevīgāk būs kādu kapeiku savā kabatā ielikt. Un kas skatīsies šos komentārus? - mēs paši. Visi savā starpā tā un vārīsimies. Skolotāju algas sagroza tā kā pašiem izdevīgāk! Valstī viss ir pagriezts tā, ka nabadzīgākie uztur augstākstāvošo vēderus. Ko es varu secināt - Latvija nav tā vieta, kur palikt dzīvot, te atņems pēdējo. :) vienā vārdā - pretekļi
PASKAIDROJIET LŪDZU, 27.04.2016. 22:32:25
Ja likme jeb zemākais pedagoga atalgojums no 1.septembra būs 680 EUR, bet pirmsskolas pedagogiem turpinās maksāt 420 EUR, lai nu tā būtu, bet.......Vai tad viņi vairs nestrādās slodzi jeb likmi. Ja ceļ visiem, tad visiem. Tur taču norādīts vārdiņš - ZEMĀKAIS. Vai bērnudārzniekiem būs zemāks par zemāku? Vai arī viņi strādās mazāk stundu skaitu un tad tā naudiņa un slodze izlīdzināsies? Ja ceļ minimālo algu, tad taču nesaka - šogad pacelsim pārdevējiem, nākošgad celtniekiem, bet gan visiem uzreiz. Minimums ir minimums. Kā teica Sprīdīša pamāte, ja nauda nopelnīta, tad - trīs pūri naudas...un nekādu kuļķeni!
Meitai kāzas. Atļāvos pie šuvējas kleitiņu uzšūt. Šuvēja prasa - Jums kvīti izrakstīt? Darba vieta apmaksās 1 darba tērpu gadā? Man pilnīgi smiekli uznāca - Es taču SKOLOTĀJA
Mīļie kolēģi, cerēt mēs varam tikai uz to, lai alga nesamazinās. Nu, reālā alga jau samazināšies šā kā tā,. Bet dažam arī tas skaitlis algu lapiņā var palikt mazāks.
Skolotāju algu pielikums ir skaista un aplama manipulācija ar skaitļiem!!! Vienkārša matemātika Vecā sistēma 420/(21x4)=5 eiro (bruto) ,bet 3.64 (neto)eiro stundā Jaunā sistēma 680/(30x4)=5.65 eiro (bruto), bet neto 4.04 (neto) eiro stundā Starpība starp jauno un veco modeli ir: 4.04 -3.64 =0.40 centi par stundu Algas pielikums skolotājiem 0.40 centi par stundu , bet veikli tiek manipulēts ar sabiedrību un apgalvots ,ka pielikums ir 65 %, lai gan patiesībā tie ir apmēram 8% ? Ja 2008 gadā par 21 stundu skolotāji saņēma 498 eiro jeb 350 latus, tad tagad par 21 stundu saņems 474 eiro. Tātad pēc šis reformas valdība vēl nebūs atdevusi ap 25 eiro no pimskrīzes laikā paņemtā Ja valstī pasludinās ,ka minimālā alga būs 500 eiro , bet tikai jāstrādā nevis 40 , bet 50 stundas, tad kas tas būs???Pēc mūsu valdības saprašanas- MINIMĀLĀS ALGAS PAAUGSTINĀŠANA!!!
arī nesapratu! 27.04.2016. 16:02:00
Mums skolā ir 42 skolotāji un 600 bērni. 600:42 = 14,3. Bet! Starp tiem 42 skolotājiem ir 8, kuri strādā 2 skolās, katrā uz nepilnu slodzi, bet statistikā viņi parādās kā 2 skolotāji?
Vīrs vārdā Uve 27.04.2016. 15:11:21
Te ir tāpat, kā ar sviestu pirms vairākiem gadiem. Palika lētāks! bet paciņā 180 grami! Sviesta taisītāju līmenis!!!
Vai es tagad varēšu aizbraukt uz Kanāriju salām? Man taču arī gribas...
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 27.04.2016. 14:02:15
Zaudēs lielās skolas un mazās skolas. Iegūs tikai skolas, kurās ir130-140 bērni. Un tādas nav daudz. Tur aizies tie 9 moljoni? Strādāju lauku skolā ar 92 bērniem. Pēc formulu formulām, mūsu skola atkal zaudē 1-2 slodzes. Tātad darbs saglabāsies iepriekšējais, samaksa atkal brauks uz leju. Jau tagad maksā par kontaktstundu un + 0,....., Tā vien šķiet, ka pat to kontaktstundu vairs nevarēs apmaksāt. Neatlaidīgi šī politika tiek piekopta jau 9 gadus, nu nocirtīs. Atvainojos, ja laukos likvidē skolas ar 90 bērniem, tas ir pilnīgs genocīts!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.