Lietotājvārds
Parole
Valsts ieskaites varētu būt katru gadu un praktiski visos mācību priekšmetos. Tiem bērniem, kas mācās regulāri, tas nebūs nekāds apgrūtinājums.Pārbaudes dabs nav bubulis. Beigās šie vērtējumi varētu summēties un turpinot mācības citur, varētu ņemt vērā apgūstamajai profesijai vajadzīgos priekšmetus (mediķim- ķīmiju, māksliniekam, valodniekam pavisam ko citu). Kaut kādā mērā arī skolas parādītu savu seju!
Eksāmenu varētu kārtot 1. klasē.
Ja vidējā izglītība noslēdzas 12.klasē, tad arī noslēguma eksāmeni jāliek noslēguma klases noslēgumā. Ja LV pāriet uz 11.klašu izglītību, tad tā tas arī jāsauc. Un par to "atkārtošanu" 12.klasē piekrītu skolotājiem, kuri stāsta, ka neatkārto, bet mācās, jo daudziem nav (stabilu) pamatu un nevar paspēt atkārtot, jo tikai 2 st.nedēļā.
Eksāmenā pārbauda, vai skolēns ir apguvis standartā un programmā paredzēto? Tā? Tā. Tātad uz eksāmena kārtošanas brīdi programmai un standartam jābūt apgūtiem(izņemtiem, runājot prof. slengā). Tātad līdz tam jānonāk 11. klasē, jo tad būs CE. Un ko darīs pēc tam? Sitīs burbuļus? Tad loģiski, ka 12. klase vairs nav vajadzīga. Bet CE rezultātu gaidīšana nudien nav skolēnu un skolotāju problēma, ne viņi to radījuši, ne viņiem jārisina. Ja TĀ irmtā problēma - nu, IZM, iespringstiet un atrodiet racionālu risinājumu. Ne jau nu tas būs eksāmeni vēl pirms mācību standarta apgūšanas.
tiešām nezinu kuros mācību priekšmetos notiek tā atkārtošana. visiem sociālajiem priekšmetiem ir tik mazs studu skaits, ka knapi var vielu paspēt apgrābstīt, kur nu vēl atkārtot.Turklāt eksāmenā ir apmēram 50% tieši 12. klasē apgūstamās vielas.
mat skolotāja 23.11.2016. 17:07:38
Nu neteiktu gan, ka 12. klasē tikai atkārto. Arī es nestādos priekšā, kā 4 stundu programmās 2 gados var iemācīt CE vielu Protams, optimāli būtu, ja 10. -11. klasē būtu visiem 6 - 7 matemātikas, tad 12. klasē varētu būt 4, kurās mācīt matemātisko analīzi, tikai tiem, kas taisās uz tehniskām augstskolām.
murgi murgi 23.11.2016. 17:01:21
Matemātikā uzdevumus no reālās dzīves nav laika iemācīt pat 3 gados, jānositas ar pamatu iedzīšanu. Vienai daļai sēdošo matemātikas skolotājs runā svešvalodā. Ja eksāmens jāliek jau 11. klasē, tad standarta apjomu 4 stundās iemācīt var tikai ekstrasenss.
Jautājums Askoldam 23.11.2016. 17:00:31
Jau 15 gadus gatavoju skolēnus fizikas eksāmenam, bet to, ka 12. klasē stundu laikā varētu tikai atkārtot iepriekš mācīto un normāli nokārtot eksāmenu neesmu pamanījusi. Pēdējos gados aizvien lielāks īpatsvars ir tieši 12. klases tēmām.
Mamma mia..... Un ko darīs 12. klasē!? Tādam solim būtu jēga tad, ja 12. klasē paliktu tie, kas stājas augstskolās un apgūst jau tikai specialzācijas priekšmetus , angļu valodu un IT. Kas uz augstskolu neiet, pēc 11, klases pamet skolu un dodas darba un ģimenes dzīvē. Citādi 12. klase pārvērtīsies par kaut kādu parodiju.
Nu, galīgas auzas!
Es piekrītu "slinkajai"! Tā ir, ka 12. klase ir pārsvarā visa atkārtošanai, kaut ko jaunu māca varbūt pašā sākumā tikai, pēc tam ir gatavošanās eksāmeniem. Un ja vēl eksāmenus reducētu gadu ātrāk uz 11. klasi... Nu tad jau arvien reālāk sāk likties par 12.klasi kā griežamu nost..
Eksāmenu kārto tad, kad beidz skolu. Kas tās par muļķībām- gadu pirms utt.? Jautājums - vai tad vispār eksāmenus vajag? Ja vajag, atjaunojam iestājeksāmenus. Tas pats vien būs. Kas neturpinās izglītību, dzīvos bez stresa, kam vajadzēs, mācīsies skolā, nevis uzturēsies. Nu dikti jauki šīs novitātes iet kopsolī ar pagarinātā mācību gada ideju. Tur tikai stress, nekā cita!
Tu to vari darīt jau tūlīt. Tici, tas nevienu nesatrauc mūsu valstī, varbūt tikai tavus vecākus.
Mamma valodniece 23.11.2016. 13:33:25
Iespējams, ka šāda iecere saistīta ar centralizēto eksāmenu rezultātu ilgo gaidīšanu, kas aizkavē iestāšanos augstskolās. Jo citas jēgas tam nav. Cits jautājums, kāds ir izglītības programmu saturs un mācību procesa organizācija. Kad es mācījos, vēl bija 11 klašu vidusskola. Un nebija nekādu izvēles priekšmetu. Un, vidusskolu beidzot, bija jākārto eksāmeni (visi bija obligāti) gan latviešu valodā un literatūrā, gan matemātikā, gan fizikā un ķīmijā, gan vēsturē. Varbūt kādu priekšmetu esmu piemirsusi nosaukt. Cik atceros, bailes no gala eksāmeniem man bija jau kopš pirmās klases, lai gan sekmes mācībās bija labas visos priekšmetos. Kā ikvienam arī man bija mīļāki un ne tik mīļi mācību priekšmeti. Bet eksāmenu rezultāti un atzīmes atestātā parāda, kurās jomās absolvents ir stiprāks, kurās - vājāks. Savu specializāciju jeb nākotnes profesiju katrs varēja izvēlēties, iestājoties vēlamajā augstskolā, tehnikumā (tagad - koledžas), profesionāli tehniskajā skolā. Kā tagad daudzi apgalvo, ka matemātika, ķīmija, fizika vai cits priekšmets viņam nekad nebūs dzīvē vajadzīgs, arī man reizēm likās, ka tie "nevajadzīgie" priekšmeti tiešām ir lieki. Bet, mīļie, nav vis lieki! Tie "nevajadzīgie", tie "grūtie" ir mūsu ikdienas dzīves pamatu pamats - dabaszinības, ģeometrija, fizika, ķīmija... Pat algebru es pēc daudziem gadiem sāku "ieraudzīt" dzīvē. Un esmu pateicīga tai izglītības sistēmai, kurā man bija lemts mācīties, ka ielika izpratni par lietu kārtību un vispusīgus zināšanu pamatus, uz kuriem tad vēlāk savu nākotni būvēt. Ticiet man, padsmit gados reti kurš var būt simtprocentīgi pārliecināts, ko viņš gribēs darīt visu atlikušo dzīvi. Un mūsdienās viss tik strauji mainās... Ja nebūs labi un vispusīgi izglītības pamati, vēlāk būs daudz grūtāk īstenot savus sapņus.
Nu jau publiski atzīst, ka tajā 12. klasē īsti nav ko darīt... kaut ko padziļinās, atkārtos, nostiprinās, pilnveidos... Vārdu sakot- tā klase tiešām ir lieka! Lai iet tālāk studē, mācās arodu. Gana pieauguši un lieli cilvēki. Mākslīgi radīja to 12. klasi, tagad nezin, kā ar godu tikt vaļā. Kā domā tos pieaugušos noturēt skolas solā ik dienu, ja eksāmeni un līmeņi jau kabatā...Tur jau stulbam jābūt, lai savu laiku nelietderīgi tērētu un vēl gadu deldētu skolas solu.
Vienkārši beidzot jāatmet tā 12. klase.
Varbūt ieviešam centralizētos eksāmenus jau 1. klasē? Pēc tam mazāk stresa mācību apguvē!
Fizika un ķīmija jākārto kā izvēle, nevis obligāta prasība.
Eksāmeni jākārto savā skolā un nav ko centralizēt pasākumu! naudas izšķērdēšana un neuzticība skolām!!
Neviens nav pārguris arī 12. klasē. Latviešu val., matemātikas, svešvalodas. eksāmens būtu kārtojams tikai 12. klasē. par stresu nav jāiespringst. Nabaga stresainie bērni!! Izvēles eksāmenu lai kārto, kad grib un ir tam gatavi!!
tā izglītības sistēma, pateicoties IZM bezatbildīgajiem darboņiem, ir galīgā TŪTĀ!
kādēļ tad jāmācās tie 12 gadi?!!!
Un tad 12.klasē nemācīsies vispār? Atkārtos? Ja kāds specializēsies, ko darīs pārējie, kam to nevajadzēs?
skolēns 12.klase 23.11.2016. 11:11:11
Tās ir šausmas, ja palielina obligāto eksāmenu skaitu. Labāk lai palielina izvēles eksāmenu skaitu. Nav taču cilvēkiem jāuzspiež visos mācību priekšmetos kārtot obligātu eksāmenu un bojāt vidējo vērtējumu. Nebūsim mēs visi vienādi! Citiem padosies ķīmija, fizika, matemātika, taču kāds būs izcils valodās un literatūrā, mūzikā, mākslā! Izvēle un koncentrēšanās uz SAVU jomu ir pareizas izglītības atslēga, kas mūsu valstī diemžēl trūkst, jo skolēni tiek vilkti uz visām pusēm, it īpaši vidusskolas gados. Un tad mēs uzrakstīsim to eksāmenu, nākamajā dienā aizmirsīsim lielāko daļu no mācītā, atviegloti nopūtīsimies, iziesim pa vidusskolas durvīm nemaz neuzzinājuši - kas tad īsti mums padodas, jo visos gados "iekalām" zināšanas vien vērtējumu dēļ.
Ja ķīmijas vai fizikas eksāmens būs jau 11. klasē, vai šos priekšmetus vairs nemācīs 12. klasē? Vai 10. un 11. klasē šiem priekšmetiem būs paredzētas vairāk stundas nedēļā, jo, piemēram, ķīmijā organisko ķīmiju pārsvarā māca 12. klasē!?
Deputātiem 23.11.2016. 09:53:17
Nepiekrītu domai, ka jāsamazina prasību līmenis, ja kādu eksāmenu ievieš kā obligāto! Teiksim, ja vēstures eks. ievieš kā obligāto - tie, kas pag. gad ieguva A līmeni, zinot 90% visas mācību vielas, tad nākamajā gadā, ja eksāmens būs obligāts, A līmeni saņems kāds, kurš to pārzina krienti sliktāk. Tas būtu ļoti negodīgi.
Ja man liks kārtot eksāmenu ķīmijā vai dabaszinībās OBLIGĀTI, tad viss, pārceļos uz Mozambiku.
Nebūtu slikta ideja. 11.klasē, ja nemaldos, eksāmens ir tikai informātikā. Noteikti var pielikt ko klāt, lai mazāks stress 12.kl. un var koncentrēties uz savas nākotnes galvenajiem priekšmetiem.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.