Lietotājvārds
Parole
Un ar jauna gada (janvāra) sākumu- kā visiem!
no nelielas skolas 29.11.2015. 10:41:02
Atreformēt krīzē sareformēto. Atreformēja mums 60%. Sareformējiet to atpakaļ un jau būs daudz izdarīts. Tos miljonus, ko maksā n-tiem reformētājiem, arī novirz'īt izreformētām skolotāju algām. Jau 9 gadus dzīvojam krīzē un grimstam arvien dziļāk! Šis gājiens arī beidzot izsauca streiku! 9 gadu laiks ir pietiekošs, lai tas augonis plīstu! Lūk, manas- kā streikotājas prasības!
Ja IZM nav smadzeņu, tad zem stingras kontroles par līdzekļu izlietojumu- aizdoties uz tādām valstīm kā Zviedrija, Dānija,Somija u.t.t.Kā tur maksā skolotājiem- pēc kādiem kritērijiem! Nav dzirdēts, ka šajās valstīs skolotāji būtu neapmierināti ar darba samaksu.
arī skolotāja->skolotājai 26.11.2015. 13:11:29
Tieši tā- nauda reformām, nevis algām. Kādam atkal samaksās, lai kaut ko izdomātu (kādu kārtējo modeli)....kaut ko, kas nebūs atkal derīgs.....Tas taču ir drausmīgi, cik izgrūž naudu visādiem projektiem, modeļiem, nenotikušām izstādēm...cik soda naudas samaksāts, ka nepiedalās,neizdara laicīgi utt....................tie ir miljardi. Kas atbild par šo nesaimnieciskumu! Cienījamie valsts vīri/sievas beidziet gulēt, lasīt avīzes utt. savās sēdē, sākat strādāt!
Nost ar tādu ministri, kas tikai naudu tērē dažāda veida samudžinājumiem izglītībā, laikam jau viņai bieza āda, ka ne dzird, nedz saprot skolotājus, pati labi iekārtojusies. Cik līdzekļu iztērēts algu reformai???????????????????????.
Es priecājos, ka man ir darbs. Bet ar jēdzienu `darbs` mēs lielākoties saprotam ne tikai IESPĒJU labi un radoši veikt SAVUS AMATA PIENĀKUMUS izvēlētajā profesijā bet arī atbilstošu atalgojumu, lai var uzturēt ģimeni un NORMĀLI DZĪVOT NESKAITOT GRAŠUS. Jāpiezīmē, ka skolotājiem neviens neatmaksā ceļa izdevumus nokļūšanai darbā, neizsniedz kancelejas preces (kā tas ir valsts iestāžu ierēdņiem), regulāri tērējam savus līdzekļus neapzinīgo, aizmāršīgo skolēnu mācību atbalstam (rakstāmpiederumi, papīrs utml.) un savu brīvo laiku konsultācijām vai papildstundām, nerunājot par laiku kas paiet stundu sagatavošanai un darbu labošanai, dokumentācijai utt.
Jā,jā.....nākamajā gadsimtā....kā vienmēr!
Manuprāt, skolotājiem nav nekāda sakara streikot, būtu priecīgi ,ka vispār viņiem ir darbs un algu maksā..
Cik miljonus ministrija jau notērējusi, radot bezjēdzīgus un kaitīgus algu "modeļus"? Par ko vēl saņems līdz 1. septembrim 9 miljonus? Radot vēl sarežģītāku aprēķinu? Lai vispār neviens vairs nesaprastu, kā aprēķina algu? Kuram vēl valstī pēc līdzīga modeļa aprēķina algu? Tātad, skolotāja darbs ir tik diži komplicēts kā neviens cits - katrs solis jāaprēķina un katra kustība jāizsaka centos. Latos jau nesanāk. Ka nu prēmijām ministrijai pietiktu par tik sarežģīta modeļa izstrādi - kādas tur pūles pieliktas!!! Nu ļoti neparedzēts gadījums - kurš varēja zināt, ka būs jāpārstrādā sūri izstrādātais modelis un pedagogi negribēs mazākas algas? Parasti jau visi grib mazākas.
Līdz 2016gada 1.septembrim, es, diez vai izdzīvošu! Algas jāpalielina tūlīt! BEZ KĀDIEM MODEĻIEM! Tieši par tik ,cik samazināja krīzē! Skolotāja algu gaidu kopš 1991.gada. Es pat streikoju! Jūs, man un manai školotāja ģimenei piedāvājat,paredzat(varbūt) 2016gada 1. septembri!? STREIKU LĪDZ REZULTĀTAM.!!! JŪS PASAKAT ,KA SKOLOTĀJIEM JĀSTREIKO LĪDZ 2016.g. 1.SEPTEMBRIM?
Nevis atlaist, bet nodot kriminālvajāšanai! Kā to dara līdzīgi ar bomžiem, kuru vārdus valkā pa visām avīzēm par šnabja pudeles nočiepšanu lielveikalā!
JAUNAJAM MODELIM KATEGORSKS NĒ!! Diemžēl IZM un premjerei nav vēlēšanās rast risinājumu, bet pārdalīt sistēmā jau esošos līdzekļus pēc absolūti nesaprotamas formulas. Jaunajam modelim citādi nav iespējams pateikt NĒ kā vien izvēloties streika formu, jo premjere pie apaļā galda absolūti nevēlējās ieklausīties, iedziļināties problēmā, bet pauda absurdus izteikumus. Kā var kādam kaut ko noņemt, lai iedotu citiem (vai ir ārkārtas situācija valstī???) TARIFIKĀCIJA IR VIENS NO SAPROTAMIEM ATSKAITES SISTĒMAS PUNKTIEM, KĀPĒC KAUT KO MUŽINĀT UN SAMUŽINĀT TĀ, KA NEVIENS NEKO NESAPRATĪS!?
CIEN. DEPUTĀTI UN MINISTRI. PACELT PAR TO PAŠU SLODZI ALGU 800 (VISMAZ). TO TIK GRŪTI SAPRAST VAI?
Bet 9 miljoni būs atalgojuma reformai, neviss algām. Tātad atkal līdz skolotājiem neatnāks tā naudiņa. Lasi uzmanīgāk virsrakstu.
Streiks jābūt- ne jau par tukšiem solījumiem! Atdot nozagto!
Būs, būs, būs..... 25.11.2015. 15:32:37
Jau "IEZĪMĒJA" uz šā gada septembri! ! Kurš vairs tic? Visiem pieliek ar janvāri, kāpēc mums atkal 9 mēnešus vēlāk? Kad grieza, visiem grieza ar janvāri, mums jau ar septembri! Ar ko mēs atšķiramies? Septembrī atkal "neparedzēto gadījumu"naudiņu jau būs iztērējuši- un nekā! Un tā jau kuro gadu un kuro reizi! Man, piemēram katrs izbazūnētais algas paaugstinājums līdz šim bijis ar "-" zīmi! Vai šāda valdība uzskata, ka pelnījus manu uzticību?
Vai jūs saprotat arī to, ka tagad vairs nav pamata streikam - jo tajā izvirzītās prasības skaitās atrakstītas/apmierinātas pirms tā?! Un būs jums pa pilnu programmu - gan reformētās (mazākās) aldziņas, gan ministērijas dāmu un kungu prēmijas zem nosaukuma "izglītības sistēmas pilnveide". No atlikuma kādus centus atmetīs pirmsskolai un augstskolai - lai nevarētu teikt, ka NEKO nepalielina. Patiesi gudrs gājiens 2 d pirms streika.
Atlaist Papuli ! Kur palika nauda projekta skolas.lv 3 miljoni????? kad par to tiks pateikts??????
Piekrītu 100% par Papuli.
Visi pedagogi gribētu zināt- ko nozīmē "Neparedzētiem gadījumiem"? Vai skolotāju algu palielināšana ir "neparedzēts gadījums"? Streikojam un prasām - atdot to, ko atņēma!!!
Izteikt neuzticību un atlaist Papuli, kuru darbojas pretēji loģikai, skolotāju un izglītības uzlabošanas ineresēm. Sākot ar neloģiskajām pakāpēm, kuras mēra ar papīra daudzumu
KAD vienreiz LIZDA izvirzīs PAREIZĀS PRASĪBAS????????? 25.11.2015. 14:06:43
Prasības IZM: Atjaunot 2008. gadā skolotājiem atņemto atalgojumu un sākt realizēt jau 2007. gadā izstrādāto, apstiprināto un pieņemto algu paaugstinājuma grafiku!!! NEKĀDUS JAUNUS "modeļus"!!!!! Atlaist vismaz PUSI IZM KLERKU, kas par bezdarbību saņem 5x lielāku atalgojumu kā skolotāji. Bez klerkiem izglītības nozare iztiks, neapstāsies!
Skolotājiem? NĒ, ierēdņiem! 25.11.2015. 14:02:24
9 miljoni būs paredzēti pilnveidei? Tātad - ne jau skolotājiem, bet lai IZM klerki savos kabinetos starp kafijas pauzēm varētu iedrukāt kādu aplamu rīkojumu un par to saņemt šo dižo izglītības nozarei pielikto naudu! Varēs tālāk muļķoties izstrādājot nekam nederīgus, dzīvē nekad neieviešamus "modeļus", kas nav ne pieņemami, ne realizējami! Bet NAUDA TA NĀK! lAIKS TA IET! Un ierēdņiem par savu brāķi, bezdarbību kvalitāti vis neprasa, algu atmaksāt nevajag (5x lielāku, kā saņem skolotājs par vienu slodzi!!!!!!!!!!!!!!!!!)
Lūdzu, paskaidrojiet, kas ir NEPAREDZĒTI GADIJUMI? 25.11.2015. 13:59:53
Nākamgad paredzēs deviņus miljonus eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem pedagogu atalgojuma reformai
Jā, gan padomju laikos, gan jaunajā brīvajā Latvijā uz svētkiem saņēmām kādu prēmiju,- taču bija kāds mazs prieciņš, -"nu cik tādai pieticīgai tautiņai daudz vajag"- tad nāca krīze, visu nogrieza... Kāpēc mēs klusējam kā tādas mazas, salijušas, pelēkas peles un grimstam arvien dziļāk bezcerībā... nu darām taču beidzot kaut ko-o-o-o!!! Visās normālās darba vietās cilvēkus iepriecina ar naudas balvām- tad kāpēc mēs par to pat ieminēties nedrīkstam?- ak, fui, kā nu tā drīkst?! Meitenes, cīnamies paer savu eksistenci, par kaut ko vairāk, - mūžs būs pagājis, bet kur mūsu iekrājumi, vai mēs varam palīdzēt saviem bērniem?- ha, drīzāk otrādi, pat jaunu tapeti neuzlīmēsi...
Tas modelis nekur neder. Lielākajai daļai skolotāju algas paliks vēl zemākas. Mēs cīnāmies pret šī modeļa ieviešanu. Atdodiet pirmskrīzes algas un atgrieziet pirmskrīzes samaksas modeli!!!!
Interesanti: no 1.janvāra jau 2.reizi tiek celta minimālā darba alga. Tikai pedagogi jau šajā gadā strādāja bez likmes algas celšanas un strādās vēl nākamajā gadā 9 mēnešus par to pašu "iesaldēto" likmes algu....
...ak tad atradās gan, gandrīz streika priekšvakarā! Lielākā daļa saprot, ka tas modelis ir galīgi garām. nekas būtiski tāpat nemainīsies. Nav tur tie likmju skaitļi jaunajā modelī nekādi "waau" lai priecātos tagad par 9 miljoniem. Vajadzēja vienkārši likmi palielināt līdz 600-700 eiro un lai viss paliek kā bijis!
...tikai paredz, bet nav jau teikts, ka noteikti būs. Kā var nesolīt??? Neuzķersimies uz tukšiem solījumiem!!!
Ko šie 9 milj.atrisinās? Es varēsu strādat 8 stundas, es varēšu nestrādat sestdienās un svētdienās un saņemt normālu algu, ne 420 uz rokas par 12-14 stundu darba dienu????? Ko darīs ar šiem 9000000????
Tā pēkšņi, ja'? Tas tāpat neko nemainīs, tur 9 miljoni un vairākiem simtiem tūkstošu skolotāju ir pilnīgi nekas.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9+3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.