Lietotājvārds
Parole
grāmatvede 01.05.2016. 09:31:05
Šobrīd vidējā lieluma lauku skolām (15-18 bērni klasē) pēc jaunā modeļa algas iznāks MAZĀKAS! Par nedaudz eiro, bet tomēr MAZĀKAS! Ticiet vai nē, bet tas ir fakts. Vai tādi ir ilggaidītās algu reformas rezultāti? Kur tad paliks tie piešķirtie miljoni? Lielajām skolām? Vai ierēdņiem, kas šo reformu izcepināja savās galviņās?
Nesapratu? Bērnudārza audzinātājas ir IZM kompetence, bet skolēnu kultūrizglītība nav? Pareizi KM uztraucas - ja nebūs kultūrizglītības, tad veselas mākslas nozares ir bez nākotnes. Māksla, kā zināms, veicina radošumu, un tikai radoši cilvēki ir nākamie darbavietu radītāji. Un nevis tie, kas māk tikai likt formulu pie formulas.
Vilibalds - Andrim 30.04.2016. 17:36:19
Kas tas ir par pasākumu: "Viedās specializācijas jomu ekosistēmu analītisku aprakstu, kas ietver tautsaimniecības transformācijas virzienu un attīstības prioritāšu skaidrojumu, izstrāde ." ? Visdrīzāk tad būtu nosaucams vienā svešvārdā - Figņa un lai par to maksātu 42 kEur, ? nu nezinu gan
Nav skaidri definēta atšķirība starp interešu pulciņiem un profesionālās ievirzes izglītību !!!! Manuprāt, pulciņos var iet visu mūžu, bet profesionālā ievirzē ir jāapgūst ļoti konkrētas prasmes un zināšanas, konkrētā laika posmā.
Cien, lasītāj! Lūdzu paņem kalkulatoru un pats parēķini - 420 (algas likme eiro) dali ar stundu skaitu (slodzi) 21 ... Un tagad izdali 680 ar 30(stundu skaitu) ... Vai iegūtais tiešām ir 62 procenti? Un tas vēl pirms nodokļu nomaksas...
Andris. Janai S 29.04.2016. 09:53:43
Piekrītu, ka tas ir cits jautājums, tomēr jāatzīst, ja IZM paspārnē esoši "kantori" neaizrautos ar finansējuma "notrallināšanu", tad, domājams, arī mūzikas un mākslas skolām līdzekļu atrastos KRIETNI VAIRĀK.
Jana S. @Andris 29.04.2016. 09:46:19
Tas jau ir cits jautājums. Runājam par KULTŪRIZGLĪTĪBAS finansēšanu, tas nozīmē mūzikas skolām, mākslas skolām.
Tas būtu jāfinsnasē IZM. Labi, ne jau visi iespējamie pulciņi, bet kopumā. Arī interešu, kultūras izglītība ir nepieciešama valstī.
To, ka mūsu viszinošie ierēdņi Ministrijas un dažādu aģentūru veidā regulāri izglītībai paredzētos finansu līdzekļus nopludina citiem "cēlākiem" mērķiem, ļoti labi varam aplūkot brīvi pieejamajos VIIA (Valsts izglītības attīstības aģentūras) publiskotajos publisko iepirkumu Noslēgto Līgumu pārskatos par 2013, 2014, 2015, un 2016 gadiem. skatīt: " w w w . viaa. gov. lv /lat /viaa /valsts_ iepirkumi /noslegtie_ ligumi/" (adresē izdzēsiet atstarpes) (Vai skatīt VIIA lapā -> VIIA (lapas augšpusē)-> publiskie iepirkumi -> noslēgtie līgumi) Paskatoties uz cipariem "mati ceļas stāvus". Par ko tādas summas - piemēram: Kafijas paužu nodrošināšana 2016. gadā 41999.00 EUR, Literārās redakcijas un korektūras pakalpojumi 2016 gadā (ar privātpersonu) 20000.00 EUR Viedās specializācijas jomu ekosistēmu analītisku aprakstu, kas ietver tautsaimniecības transformācijas virzienu un attīstības prioritāšu skaidrojumu, izstrāde 2015. gadā 41999.00 EUR. Dienesta komandējumu un darba braucienu nodrošināšana 2015. gadā 125000.00 EUR Tūkstoši griežas, pa labi pa kreisi, aģentūras marta algu izmaksas lapā ap 100 darbinieku. Bet vispār ko reālu jūs esat no šīs aģentūras sajutuši?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6-5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.