Lietotājvārds
Parole
Cūka - sākumā satiksme... tad jau arī izglītība. Vot salika PRORITĀTES.
>>> piektdienei 08.02.2016. 14:53:41
Jums pašai tas pēc absurda neizklausās? Ne jau visi "speciālie" bērni ir integrējami. Bet atsēž un mocās paši un moca pārējos, pedagogus ieskaitot. Pēc dažiem gadiem attopas, ka nav normāli, bet tad jau daudz no attīstības iespējām ir nokavēts. Šajā valstī kaut ko sagrābsta no ārzemju pieredzes, izņam no konteksta un dragā tālāk. Bagātās valstis gandrīz katram tādam nosēdina blakus speciālo pedagogu, un tā lieta iet, bet mums uz visu skolu varbūt viens spec.ped. ir. Jums vajag skaitu vai rezultātu? Pilna ministrija jau ar tādām skaitītājām. PURVĀ LĪDZ AUSĪM. Nu nedzimst visi bērni veseli! Arī tie ir pelnījuši saņemt izglītību atbilstoši spējām!!!
lauku skolotāja >kkk 08.02.2016. 14:36:26
Ja Jūs kaut cik orientētos lauku dzīvē, tad zinātu, ka 2-5 km vienam otram jāiet līdz autobusam. Internātus ar vieglu roku nolikvidēja. Mums skolā bija 3- 4 daudzbērnu ģimenes, kuras aizgāja prom no dzimtas mājām, jo bērniem skolu blakus nolikvidēja
Visiem skolotājiem jānosaka tiesības pieprasīt izdienas pensijas. Tad paliks tie, kuri spēj un grib strādāt, bet pārējie dos vietu jaunajiem (ja tādi būs pie esošajām algām}.
es par pensijām laimiņai- pensiju taču sakrāj no algām ko skolotājs sapelnījis pa savu darba laiku , tikai valsts diez vai godīgi rīkojas
57-gadīga učene 08.02.2016. 12:44:26
Nu beidzot viens cilvēks sācis gudri runāt! Es par pensionēšanos... Nu kuram skolēnam patiks klases priekšā stāvošs vecs ķēms? Mēs esam gatavi iet pensijā un atbrīvot darba vietas jaunajiem, BET NELAIŽ!!!!! 55 gadi bija aprobēts un zinātniski pierādīts cilvēka vecums, kad laiks doties pelnītā atpūtā. Ļaujiet kaut nedaudz padzīvot arī priekš sevis un saviem mazbērniem! Vai tiešām mēs to neesam pelnījuši?...
Neekonomiski darbojas vakarskolas Rīgā. Tās jāoptimizē, jo klašu kompl. pilni ar mirušām dvēselēm ,kas nenāk. Rez. klases tukšas, nelietderīgi vakaros deg elektrība, skolotājs strādā ar 3, 4 cilvēkiem, gada beigās atzīmītes pievelk aiz matu galiem, jo pāri taču jātiek un tā taču ir vakarskola. Skolotāji tā piešāvušies strādāt- spēlēt "vakarskolās".
optimizēs, kamēr attapsies, ka skolu un skolotāju par maz. skolēnu skaits atkal sāk palielināties pat diezgan strauji. neviens valdībā nerunā par to, ka klasēs nevajadzētu būtvairāk par 16 skolēniem - vismaz 1.- 6.klasēs. nē, vajag labāk nolikvidēt skolas, visu sadzīt lielos baros pa 30 skolēniem klasē, un tad kliegt, ka zema izglītības kvalitāte.
atbilde kkk 07.02.2016. 19:30:51
Skolēni var aiziet vienu vai divus kilometrus. Bet, cienītais pilsētniek! Kāpēc, pēc Jūsu domām, skolēnu autobusu maršruts vienā dienā mēdz būt 150-180 km garš? Varbūt tāpēc, ka visi nedzīvo vienu vai divus kilometrus no skolas? Uz katra krustojuma varmāka tiešām nesēž, bet šur tur sēž vai stāv, un kāda tagad ir smago mašīnu kustība pa lauku ceļiem? Savu bērnu laistu? Lai gan Jums, visticamāk, bērnu nav.
Kučinskis tiešām domā, ko un kā darīt. Tā ir laba zīme. Nesaprotu, kāpēc bērni nevar aiziet kājām uz skolu. 1 vai 2 km. Nekas viņiem nenotiks. Nesēž uz katra krustojuma kāds varmāka. Bet pirmspensijas vecuma skolotāju armāda ir tiešām milzīga. Tie ir erudīti cilvēki. nevajadzētu viņus vienkārši "palaist " pensijā, bet valstiski pareizi izmantot, piemēram, pašvaldībās, veicot dažādu brīvprātīgo darbu. Tas ir jautājums, par kuru ļoti jādomā. Jo aizejot pensijā, un tas notiks tuvāko 10 gadu laikā, pēc šīs paaudzes skolās paliek pilnīgs tukšums- kā pedagoģiski , tā intelektuāli. Bet skolnieku skaits atkal ir pieaudzis. Pirmajās klasē ir 5 reizes lielāks skaits nekā 7.un 8.
Izlasiju, paanalizeeju, palika bail....tatad neka vairak Latvija nav ko darit kaa cepties ap bulcinjam un celju lidz skolai, skolotaju atlaishanu no darba ,a lai jau iet kur grib ,kad pabalsts bus beidzies un specialo skolenu skaita pieagums skolas norada uz sabiedriibas debilizaaciju, Jezus Marija, nu, ir dimbaaa ar viu to lielishanos ,ka esam lieli, stipri un vareni ...
mazajās lauku skolās tāpat kā pilsētu skolās dominējošie ir pensijas vai pirmspensijas vecuma skolotāji. Līdz ar to,ļaujot viņiem pensionēties priekšlaicīgi,bezdarba problēma neradīsies. Galu galā budžeta līdzekļi jātērē gan algām gan pabalstiem,gan pensijām-valstiski domājot,vienalga, no kuras kabatas. Skolēnu autobusus gan nedrīkst aizstāt ar sabiedrisko transportu laukos,tikai mācībām skolā jāsākas nevis 8,bet 10,kas arī psiholoģiski un fizioloģiski ir daudz piemērotāks laiks produktīvam garīgajam darbam. Tad visus pagūs savākt un atvest,nebūs jaceļas 6 no rīta,bet tie,kas ierodas agrāk,lai padarbojas sportiskās aktivitātēs rīta rosmei. Tas,ka skolēns jāpaņem un jāatved līdz mājas pastkastītei ir tikai normāli,ja ņem vērā,ka tagad visādi kretīni ar autiņiem dauzās apkārt.
Optimizē skolu skaitu nevis 100 gudro galvu skaitu. "Galvas"ir akmenī kaltas.
Jāstrādā pie TAISNĪGUMA Latvijas valstī, lai cilvēki šeit gribētu dzīvot, veidot ģimenes un skolot bērnus. Tad neko NEVAJADZĒS slēgt ciet, bet gan Attīstīties. JĀSTRĀDĀ PIE BŪTISKAJĀM PROBLĒMĀM.
normālās valstīs pat doma nav,ka mazo klašu skolēnu vienu laistu uz mājām vienu...pie mums lai brauc ar velo...ha,ha
Optimizēt vajag augstskolas, nevis mazās skoliņas, Igauņi spēja saglabāt 1.-4.kl. bērniem izglītību pēc iespējas tuvāk mājām, skolotājiem pamatalga ir virs 900 eiro. Kas viņi, divreiz bagātāki par mums? Augstākajā izglītībā idille- students tiek budžeta vietā, piemēram inženieros (tur vispār ir milzīgs budžeta vietu skaits, visus pusmuļķus uzņem), novelk divus gadus, valsts samaksā par viņu augstskolai. Tad trešajā kursā izstājas un neviens atbildību par izšķiesto valsts naudu neprasa. Var stāties nākošajā augstskolā.Un atkal nepabeigt. Ir zināmas fakultātes, kur no 180 studentiem- budžetniekiem ceturtajā kursā ir palikuši divi.Pie tam augstskola studentus atskaita tikai tad, kad naudiņa jau ir ieripojusi nākošajam gadam.
Ak tad lūk, kurš ir autors burvīgajai idejai, par ko šorīt LR1 runāja! Skolēnu autobusu reisi pārklājoties ar satiksmes autobusu reisiem, tie braucot pustukši, tāpēc skolēni lai turpmāk braucot ar satiksmes autobusiem, un pašvaldības sedzot biļešu cenu... Varot arī iet kājām un braukt ar velosipēdiem... Vispār trūkst vārdu. Droši vien ir vietas, kur to var un vajag, tad lai tur arī optimizē, nevis kārtējo reizi vispārināt kārtējo murgu un radīt vētrainas darbošanās ilūziju!
Vienreiz prātīgs vārds! Tikai kopā var kaut ko sasniegt un iesākto novest līdz galam. Lai M.Kučinskim veicas!
Pirmkārt, jālikvidē daudzās Rīgas pustukšās skolas, nevis skolas laukos, kur bērniem jāmēro milzīgi attālumi... Milzīgajā Rīgas Pļavnieku ģimnāzijā ar sporta kompleksu un peldbaseinu šogad mācās 192 skolēni (dati no www.e-skola.lv), ģimnāzija celta vismaz 800 skolēniem. Un tā nav vienīgā pustukšā skola Rīgā, kuras ekspluatācijas izmaksas nav samērojamas ar skolēnu skaitu. Otrkārt, bērnu ar speciālām vajadzībām integrācija vispārizglītojošajās skolās. Pēc kādā IZM seminārā dzirdētajiem datiem, 2012.gadā 32% bērnu ar īpašām vajadzībām apmeklēja vispārējo izglītības iestādi, 2013.gadā - 39,5%, bet 2014.gadā - 46,6%. Skolēnu skaitam, kas apmeklē parasto skolu ir tendence pieaugt, bet speciālo skolu skaits nesamazinās. Mācību gada sākuma daudzus šokēja vienas speciālās skolas direktora intervija NRA, kur mēs uzzinājām, ka šajā speciālajā skolā mācās 135 izglītojamo (viena no lielākajām valstī), pedagogu skaits skolā ir 115 un vēl tehniskie darbinieki. Vai tas nav tā kā par daudz? Varbūt pienācis laiks objektīvi paskatīties uz nepamatoti lielo speciālo skolu skaitu un nesamērīgo administratīvo aparātu tajās?
Jau tagad katrs grib un pieprasa, lai skolēnu autobuss viņu paņem no durvju priekšas. Un iznāk, ka maršruti ir tik gari, ka pirmajiem, lai nokļūtu skolā 8-os, jāsāk braukt jau 6.30. Un ir tie laimīgie, kuri no skolas dzīvo netālu, bet arī izmanto brīvo braukšanu un tas notiek pārdesmit minūšu pirms stundām.Kā to nevienlīdzību risinās, kad būs vēl plašāka braukšana un riņķošana pa nekoptajiem lauku ceļiem.Un fakts- skolēni kājām iet vairs vispār negrib, tuvu vai tālu. Autobusam jākursē no pastkastītes līdz skolas parādes durvīm.
Šādā veidā skolu tīkla optimizēšana un sakārtošana notiks vēl aptuveni 110 gadus. Skolotāji, varat nesatraukties.
Cik ilgi vēl turpinās optimizēt skolu skaitu? Līdz palikušas trīs skolas un tās pašas Rīgā?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6+8=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.