Lietotājvārds
Parole
Cienījamā vai godājamais ar! Nezinu, vai mēs esam pazīstami, ka Jūs mani uzrunājat uz " tu", taču gribu atbildēt, ka es kopā ar saviem kolēģiem no ģimnāzijas pievienojos streikam nevis savas algas dēļ, bet lai beidzot valstī tiktu sakārtota skolotāju un pārējo izglītības darbinieku atalgojuma sistēma.
KAS ir mūsu arodbiedrība? Jau 32 gadus maksāju biedra naudu,nu un... Kas būtu, ja es nebūtu biedrs? Es savu biedra naudas daļu prastu apsaimniekot. Man vienu reizi stipri vajadzēja naudu veselībai, bet vēršoties pēc palīdzības, čiks vien bija. Pamācieties pie Zviedriem,- tur arodbiedrība strādā, ar tām rēķinās, pat baidās. Secinājums.... Jāveido arodbiedrības, kas nevis kunkst un sanem algas, brauc .....apmācību braucienos un plāpā semināros, bet STRĀDĀ par labu izglītības sistēmai.
Arodb-ba, iebraauc realitātē! 29.11.2015. 11:44:10
Arodbiedrībai vispirms jācīnās par pirmskrīzē nogriezto 60% atgūšanu! To jau griežot valdība solīja. Vieniem atcerējas izpildīt un bagātīgi pārpildīt solīto, citiem turpina krīzēt! Jācīnās pret netaisnīgo modeli "nauda seko skolēnam". Tas jau sen publiski atzīts par nepareizu un vērstu uz ne tikai lauku skolu, bet vispār lauku iznīcināšanu!
Paziņojumi, ka ministriem paceļ algas dienā, kad notiek skolotāju streiks tikai parāda to, ka valdībai ir nospļauties uz tiem, kas viņus tur ievēlējuši ( vai kā tas tur saucas). Runa jau tā kā var'tu būt par valdības atlaišanu.
Pārdomājot piektdienas notikumus secinu, ka pedagogu streikam nebija nekādas jēgas. Skolēni bija skolā, skolotāji strādāja, viss notika. Ja IZM darboņi būtu ieinteresēti kaut ko darīt reformas skatījumā, tad streiks vispār nebūtu jāorganizē. Kārtējais spļāviens pedagogu darbam un profesijai. Ko tur darīt? Paši vien vainīgi, ka esam pēc aicinājuma pedagogi kā Māte Terēze.
www.delfi.lv/news/comment/comment/daiga-kalnina-kapec-patiesiba-streiko-pedagogi.d?id=46770181 nekas no šajā rakstā teiktā nav LIZDA prasībās....
viena no vēlētājām 28.11.2015. 16:48:06
Lūdzu, izdarīsim arī attiecīgu izvēli vēlēšanās! Īpaši tiem pirmsvēlēšanu kampaņas dūšīgiem solītājiem, sava vārda neturētājiem, greizo likumu pieņēmējiem un savu pieņemto likumu nepildītājiem. Viņi ir tur un palielina savas aldziņas mūsu balstiņu ievēlēti! Viņi savu dubulto dabu sen atklājuši!
Niknais Kalašņikovs 28.11.2015. 06:44:28
Pirmkārt----streiku jāorganizē eksāmenu laikā, vismaz nedēļu. Otrkārt---jāveic reorganizācijas IZM sastāvā, t.i. jāatstāj tikai 10 domājoši darbinieki. Treškārt---Seiles kundzei ir jāatsakās no algas pielikuma ( 600 EUR), jo TV raidījumā bija izbrīnīta par šo faktu un notēloja nezinīti. Ceturtkārt --- Seiles kundzei un Papules kundzei jāsāk mācīties 36 stundu kursos "Kā iemācīties cienīt skolotāja darbu". Piektkārt---Seiles kundzei vajadzēja demisionēt jau dziesmu svētku laikā, jo dziesmu svētku gājiena dalībnieki šo "trako " lēmumu nav aizmirsuši. Sestkārt---Seiles kundzei jāiemācās cienīt pašai sevi, tad arī skolotāji cienīs ministri, jo TV raidījumā bija sajūta, ka ministre pati nesaprot ko runā.
Protams, paēdušais nesaprot neēdušo! JĀ, tiešām ļoti žēl, ka skolotājam alga tiešām ir mazāka nekā veikala pārdevējam. Bet žēl arī, ka algu paaugstinājumu saņems atkal atsevišķas valsts amatpersonas, bet skolotāji....... Jautājums ir gaužā vienkāršs,kad beidzot Latvijā beigs ņirgāties par izglītības sistēmu un pedagogiem!
s
Ļoti žēl, ka atkal tā ir cīņa ar vējdzirnavām, un rezultāts ??????
Skolotājiem-jāgaida reformas,jā vēlas saņemt cilvēka cienīgu algu,kuru jau gaida,gaida,entos gadus.Valdībai ,ministriem-vienā sēdē nolemj algas pielikumu ar jauno gadu-600 euro .Kur mēs dzīvojam?Cik ilgi ,ņirgāsies par skolotājiem .SAEIMAS ATLAIŠANA-SKOLOTĀJIEM BEZTERMIŅA STREIKU,ŠODIEN PARĀDĪJĀM ,KA KOPĀ ESAM SPĒKS.NEATKĀPTIES!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja neceri, tad nedot stulbu cerību citiem. Miķe no Rīgas. Vai tad tev vēl algas nepietiek? Tevi šodien dzirdēju LR1.
Vecie profesiona'l,i aiziet ,jaunie skola' nena'k, vai ilgi nenotura's, par ta'du zemu algu ! Valstij un izgl.ministrijai tas neru'p! Un vienaldziba turpina's ... Ja'streiko li'dz rezulta'tiem.S'ODIEN S'AKUMS! VANADZIN,AM IZTURI'BU,NEATLAIDI'BU!
Ministres kundze liekas, ka nemaz nezin, ka Latvijā ir arī skolas īpašiem - speciāliem bērniem. Tiek runāts par vispārējās skolas skolēnu panākumiem, taču nekur nemin īpašo bērnu panākumus, kur skolotājs un audzinātājs iet soli solī ar īpašo bērnu un, beidzot skolu, šis bērns kaut daļēji spēj integrēties sabiedrībā.
Tā arī ir, kā saka "protams". Mana kā skolotāja pievienotā vērtība ir 60,- EUR, jo tieši tik liela ir starpība starp likmi (420,-) un sētnieka algu, kas saņem minimālo 360,-. Tāpēc ir jāstudē augstskolā (vai pat vairākās), regulāri jāiet kursos un vēl visādos "jautros" pasākumos par savu naudu, nemaz nerunājot par atbildību utt. Ja ceļ minimālo algu, tad proporcionāli ceļ visus atalgojumus.
Streikam jābūt ilgstošam, kamēr valdība iet uz dialogu, piekrīt skolotāju izvirzītajām prasībām. Cik var solīt? Paši sev tur augšā atkal pieliek pie algas, minimālo algu paaugstinās jau otro reizi, kamēr skolotājiem nav nekādu būtisku izmaiņu jau vairākus gadus. Piedodiet, bet 20 eiro ko pielika pagājšreiz (2014.laikam) neuzskatu ne par kādu pielikumu - visu jau nosaka, cik tev kontaktstundu; un ja pieliek pie likmes 20 jevrikus, bet skolas vadība noņem vienu stundu, tad alga atkal nemainīga. Tam likmes palielinājumam jābūt katru reizi vismaz 100 eiro. Ta atmet kaut kādus grašus un tad divus gadus neko nepieliek, smieklīgi, bet kladzina, ka skolotājiem esot paaugstinātas algas! Kas tas par pielikumu? Tad vismaz celtu kopā ar minimālo algo - cik pieliek veikala kasieriem un apkopējiem pie minimālās, pa tik paceļ skolotāju likmes. Pedagogi manuprāt, ir viena no gudrākajām un inteliģentākajām sabiedrības daļām, šai profesijai ir jābūt prestižai (lai sabiedrība to tā uzskatītu), lai jaunie studenti arī izvēlētos nākotnē kļūt par pedagogu un lai jaunajiem kā motivācija studēt pedagoģiju būtu profesijas prestižums un labs atalgojums. Caur skolotāja rokām ir izgājis katrs Saeimas deputāts, kurš pelna tūkstošus, katrs ministrs un ierēdnis, katrs labi atalgots mediķis, žurnālists un sportists! Un visa sākums ir bērnudārzs (ar vissmieklīgāko atalgojumu), tad sākumskola ar 30 bērniem klasē, pamatskola un vidusskola, kur skolotājam jābūt maksimāli erudītam, labam psihologam, reizēm jāiejūtas mammas un tēva lomā. Pati esmu beigusi 2 augstskolas, un varu droši teikt, ka pat augstskolai nav tik liela loma cilvēka personības veidošanā kā tiem pamatposmiņiem skolā. Skolotājam ir jāsaņem tāda pati alga kā Saeima deputātam - ja deputāti risina svarīgus valsts jautājumus, tad katrs skolotājs veido to cilvēku, kurš pēc tam strādā Valsts pārvaldē. Cik ļoti sāpina šī negodība un skolotāja darba necienīšana, skolotāja prasību nedzirdēšana un problēmas neredzēšana. Tā jau ir, ka paēdušais izsalkušo nesaprot!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3+6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.