Lietotājvārds
Parole
Vardarbība valda visur. Skolotājs nav dievs. Viens ar visu galā netiks.Apkārtējie tik paskatās un iet garām.
Nupat šajās dienās mūsu skolā bija tāds kautiņš, ka bija gan ātrie, gan policija. Direktore aizliedza par to runāt kā viņai izdevās pierunāt policiju? Skolotājas staigā un sačukstās pa stūriem un astes kājsarpēs iežmiegušas ložņā ap direktori un vaktē, ka tik kāds neuzdrošinātos kaut ko apsspriest - tā kā skolotājas pašas arī ir vainīgas, ka ir iztapoņas un pielīdējas. Var sisties, kauties var, bet ...vēl jau neviens nav nosists....Skolās situācija ar vardarbību ir briesmīgāk kā par to runā un skolu direktori visu to piesedz........
vardarbība pret skolēnu, kad skolotāja prasa, kur darbs un skolniece jautā: Jūs ko muļķe esat?
Tā nav vardarbība, kad viņķele apgalvo, ka pensionāri viņai uz kakla, bet Lattelekom priekšnieks 2015.gadā saņēmis ap pusmiljons eiro, izmantojot pensionāru celtnes, telfonu pieslēgšanas?
UN KĀ IR AR VARDARBĪBU PRET SKOLOTĀJU- NO IERĒDŅU,VECĀKU,NO,,BĒRNIŅU" PUSES?KUR IR TELEFONS SKOLOTĀJAM,KUR PIEZVANĪT UN MEKLĒT PALĪDZĪBU,KAD SKOLĒNS ATKLĀTI TERORIZĒ SKOLOTĀJU/
Lasot " Klāra "komentāru "Tiesībsargs vairākkārt ir norādījis, ka pašvaldībai jāizstrādā uzvedības sociālās korekcijas programma katram bērnam, kurš izdarījis prettiesiskas darbības vai tādas darbības, kas nākotnē var novest pie prettiesiskas rīcības."1.Kā viņš to iedomājas, kuram pašvaldības darbiniekam būtu pienākums izstrādāt tādu programmu?2.Kas un kā aizsargās skolotāju no bērnu agresijas? Nez, kurā skolā Jansona kungs ir mācījies?Droši vien tai laikā bija arī palīgskolas. Viņš laikam joprojām nespēj iejusties apsmietā, piekautā, nospārdītā cilvēka ādā.Nestādos priekšā kā pašvaldību darbinieki var izstrādāt programmas agresīviem bērniem? Bērniem, kuru nesodamība tikai pavairo noziedzīgās rindas nākotnē, par viņiem tiek rakstīti sējumi par kuriem tie tikai pasmejas. Skolotājam ir dota mute ar ko runāt, bet ne sodīt vai ierobežot skolēnu.
klasika 12.04.2016. 15:53 Bet kā tur bija - Cibiņam arī bija vardarbība no Buņģa? (Poruks) - UN? Ko gribējāt pateikt? Ka tas normāli?
Tiešām - bērni ir savu vecāku spogulis. Ir skolēni, kas uz skolu nāk lai traucētu stundas, piekautu kādu no vājākajiem bērniem, rupji izlamātu skolotājus, JO VIŅIEM IR TIESĪBAS.
Bet kā tur bija - Cibiņam arī bija vardarbība no Buņģa? (Poruks)
No kurienes vardarbība? No turienes: aptauja 8-9 gadus veciem skolēniem: "Ugunsgrēku", "Bez tabu" un "Degpunktā" skatās 100 procenti visa klase, "Kas te- es te" 6 skolēni, bet "Ķepa uz sirds' tikai 2 no 26. Kāpēc maziem bērniem tik saistošas visas tās attiecību šausmas "Ugunsgrēkā"- meli, krāpšana, indēšana, nodevība, blēdības utt. Un tad brīnāmies...
Tā kā tiesībsargs netiek galā ar emocionālo vardarbības izskatīšanu skolā. Tad iznāk, ka nebija jēga rakstīt un sūdzēties Tiesībsargam par centra skolā notiekošo vardarbību. Tiesībsargs vairākus mēnešus atpakaļ veica aptauju, bet..... noteikts skaits un ne visiem bija pieeja aizpildēt. Rakstīju privāti Tiesībsargam...izrādās,,,, darbs - ķeksīša pēc un šis raksts nepasaka neko. Kauns. Fuj.
vai esat lasījuši klasiķu darbus par skolu un skolēniem, tur savstarpējie kautiņi puikām ir gēnu līmenī, doti no dabas, vēlme aizstāvēt savas pozīcijas, sevi...un tie cilvēki karoja I un II pasaules karos! Tagad ir tā, ja kas skrien sūdzēties, sevi aizstāvēt nevari, kur nu vēl citus. Eiropā šis modelis ir novedis pie tā, ka cilvēku pūlī vienu sit pārējie iejaucas, bet meklē policiju, tas pats bija Ķelnē sievietes apgrābstīja,bet neviens vācietis pareizais nemetās aizstāvēt, jo šī dabas dotā tieksme ir nolīdzināta.
"Tiesībsargs vairākkārt ir norādījis, ka pašvaldībai jāizstrādā uzvedības sociālās korekcijas programma katram bērnam, kurš izdarījis prettiesiskas darbības vai tādas darbības, kas nākotnē var novest pie prettiesiskas rīcības." 1.Kā viņš to iedomājas, kuram pašvaldības darbiniekam būtu pienākums izstrādāt tādu programmu? 2.Kas un kā aizsargās skolotāju no bērnu agresijas?
Apzinigstevs 12.04.2016. 10:51:50
Un tad izaug visādi mīkstčauļi, kuri negrib iet armijā un grib stāties viendzimumu attiecībās. Skolas laikā ir jādabū pa muti un kādam jāiedod arī.
Viela pārdomām 12.04.2016. 10:05:06
Varbūt vajag divus amatus 1) Tiesībsargs - runātājs 2) Tiesībsargs - darītājs var tikai piebilst, ka ''ar muti - Rīgā, ar darbiem - aizkrāsnē '' diemžēl......
Jā, puķe, 12.04.2016. 09:52:40
bērni ir savu vecāku spogulis, sabiedrības spogulis.
Pldies Jnsona kungam par izra'dīto interesi interesi! Vispirms vajadzētu izskaust administrācijas tirānu,. Zivs pūst no galvas. kamēr nevadīs pedagogu vidū lojalitāte unn draudzīgums, nesagaidīsim to no bērniem. Mēs esam bērnu spogulis. Diemžēl!!!!!!~~~~
Veiksmīgu dienu, draugi!
pēc komentāriem, ka vienā otrā skolā ir direktori- tirāni. Es pēc savas pieredzes varu teikt, ka ļoti bieži vardarbīgi pret kolēģiem un skolēniem (un interesanti, ka pat saviem bērniem) ir dažreiz skolotājas, kolēģes. Pēc novērojumiem- mājās vīrs ne šāds ne tāds, alga maza un vairāki pašas skolas vecuma bērni, vēl mājās vai nu pašasmāte vai vīramāte, kura vienmēr sagaida ar pārmetumiem, ka kaut kas nav. Bet nevajadzētu visām vairāku bērnu māmiņām uztvert manis rakstīto kā pret viņām vērstu. Ir brīnišķīgas kolēģes, kurām pat 5 bērni netraucē būt koleģiālām un laipnām.
Mobings zeļ un plaukst, sastopams ik uz soļa. Administrācijas mobings ar smaidu sejā pret skolotājiem. Nebūsi tuvu stāvošs, piemaksu nedabūsi. Jā, un nedod Dievs, ja skolotājs gudrībā neatpaliek no vadības... Iestāstīs, lai paliec mierīgs.
Eheeeej..... 12.04.2016. 08:43:13
Mūsu tiesībsargs ka īsts politiķis, paradās reiz mēnesī, pasāka kaut ko, lai pievērst savai personībai uzmanību un atpakaļ miegā, kamēr atalgojums nāk . Laikam tētukam bērniņš palīdz atrast kārtēja uzliesmojuma motīvu, jo dīvaini ir tas, ka, Jansons k-gs darbojas IKVD un IZM starpinstances līdzīgi. Jāiedomājas, -emocionāla vardarbība skolā ir mūsu sabiedrības aktuālāka problēma. Sabiedriska transporta laikam brauc par maz…
Anekdote: Izasuac direktore lapsa pie sevis vietnieku zakji un saka: Uzraksti eezelim raksturojumu, vinju grasaas paaugstinaat amataa. Zakijis izpildigs budams uzraksta arii: ka eezelis ir stulbs un sturgalviigs. Aiznes lapsai, shi sak audzinat zakji: kaa tu taa raksti , stulbs un sturgalviigs , vinju jau neviens darbaa nenjems, kur nu veel paaugstinat amataa?! Zakis sapuushas un saka: vai nu raksti pati, vai iemaci man to gara darbu rakstit. Lapsa saka: nu ka tu nesaproti , tur kur ir sturgalviigs , jaraksta - prasigs pret apkaarteejiem, tur kur stulbs, jaaraksta - noturiigs savos uzskatos. Moraale: Musu skolas vardarbiiba ir tad , kad precizos vardos ,turklat latviskos, nosauc nejedziibas un nemegina tas piekrasot ar ta saucamo ejropejisko pozitivismu. neviena nejeeziiba nepazud , ja par to runaa "skaisti".
Nosaukt muklji par mulkji ir vardariiba :))))))))))))))))))))))))))))liberastisma augstakais punkts
visa emocionālā vardarbība parasti sākas no skolas vadības, tā man šķiet.
Pilnībā piekrītu Quo vadis... Pataloģiskās integrācijas programmas diskriminē gan citus klases skolēnus (jo, kā likums, mācīšanās grūtības parasti ietver sevī arī uzvedības problēmas), gan ir kā ārprāta murgs skolotājiem, gan ir kā varmācība pret tiem bērniem, kuri nav spējīgi apgūt vispārizglītojošās skolas programmu. Bet kā likums, šādas programmas uzņemas "grimstošās" skolas. Līdz ar to pati skola par patiesajām grūtībām nerunā, izglītības pārvalde izliekas, ka viss ir ok, jo ir kur nosūtīt šos "problēmbērnus" , ministrija skaisti runā, cik tas ir cēli, cik individuālas programmas un pieejas vajag izstrādāt katram skolēnam individuāli un ka skolā taču ir palīgpersonāls (parasti 1 uz vismaz 100, ja ne visiem 200 bērniem) un skolotājiem vienās 40 minūtēs nepieciešams pareizi un racionāli plānot stundas darbu, paredzot atrast pieeju katram un ikvienam, uz minūtēm aprēķinot, kurā brīdī pie kura pieiet ar uzmundrinājuma vārdu, ar paskaidrojumu, ar pamudinājumu darboties, ar paslavēšanu (aizmirsts ir tikai tāds nieks, ka klasē ir vismaz ap 20 skolēniem, pa to starpu tā kā vajadzētu arī kaut ko iemācīt),bet statistiķi konstatē, ka mūsu valstī var slēgt palīgskolas, jo, raugi, mums vairs nav garīgi slimu bērnu, jo lietas jau arī vairs saukt īstā vārdā nedrīkst...
Vai mēs ar skolotāju 17.15 neesam kolēģes?? Vienīgi - mūsu direktore nesmēķē, bet pārējais mobings situ augstu vilni, kā rakstīts.
skolotāja, kas strādā vardarbīgā bērnudārzā. 11.04.2016. 18:19:16
Lūdzu nejaukt bērnu vecumposmu - ir pirmsskolas ļoti mazie bērni, kuri vēl neizdomā savas bailes, stostīšanos, urinēšanu gultās utt. Un ir skolas vecuma bērni, kuri jau māk manipulēt ar notikošiem faktiem. Šajā sarunā es runāju par bērnudārza 3 - 4 gadu veciem bērniem.
Skolotājai no bērnudārza 11.04.2016. 18:12:13
No manas pieredzes - tieši otrādi. Vienmēr tic bērnam, nevis skolotājam. Skolotājs jau apriori tiek uzskatīts par vainīgu.
skolotāja, kas strādā vardarbīgā bērnudārzā. 11.04.2016. 18:07:28
Vardarbība skolā ir turpinājums vardarbībai ģimenēs un, galvenokārt, emocionālai vardarbībai bērnudārzos. Iestādes vadītāji un vadītāju vietnieki mācību un audzināšanas darbā - t.s. metodiķi, izvairās runāt par to, kādas bļaušanas, kniebšanas, apsaukāšanās u.c. līdzīgas metodes tiek izmantotas ar bērniem grupā. Vainīgi esot vecāki, ka sūdzās par to, ka bērns ir pazemots, vainīgi esot paši izlaistie bērni, kas neklausa uz vārda, vainīgi ir arī pārējie kolēģi, kuri nespēj skatīties tos baurošanas seansus un runā par to. Vardarbība zels un plauks, līdz paši vecāki ticēs saviem bērniem un runās savā starpā, ja ir informācija, ka vismaz viens - divi bērni ir sūdzējušies, ka viņiem ir bail iet grupā. Vecāki, negaidiet risinājumus no administrācijas - runājiet savā starpā un kopīgi ejiet pie vadības.. Individuāla runāšana un pat Bāriņtiesas aicināšana neko nedos, jo ir bērna apgalvojumi pret pieaugušo apgalvojumu. No manas pedagoga pieredzes, tic jau tikai skolotājam.
Rīdziniecei uz varžacs uzkāpa? :D:D
Kāda sabiedrība, tādi bērni. Vecāki bērnu klātbūtnē neglīti, pat rupji runā, aprunā kaimiņus, vecmāmiņas, bijušos, kolēģus, priekšniekus, lamājas savā starpā, ir rupji pret pārdevējām, viesmīļiem - bērni mācās, ka tas ir normāli. "Kulta" seriāli, filmas un šovi - emocionālās vardarbības, melu, manipulāciju, arī fiziskas vardarbības paraugstundas. Internets ar savu šķietamo visatļautību un anonimitāti - vatsapā, āskā, komentāros - arī šeit!. Tad skolotājs nu būs tas Dons Kihots, kas izkaros ar šīm 21. gadsimta vējdzirnavām? Naivums.
Rīdziniece 11.04.2016. 17:26:21
@Kaķe, iedzeriet labāk baldriāņus! Kāda vardarbība, ko runājiet! Neviena konkrēta apvainojuma! Ja gribat komentāros patiešām lasīt personiskus apvainojumus un trīsstāvīgus mātes vārdus, dodieties uz citiem portāliem. Šeit tādus nesastapt.
Lūdzu! "/ 11.04.2016. 11:13 pret skolotājiem!!! Kur darbs? Jūs, ko muļķe esat?" - arī tipisks vardarbīgas komunikācijas piemērs. Kur skatās ši portāla admins?
Atbalstu komentētājus ļoti daudzos jautājumos un jo sevišķi komentārus, kuros ir rakstīts par skolu direktoru psiholoģisko vardarbību pret skolotājiem, Strādāju skolā, kurā skolas direktore ir sarīdījusi gandrīz visus skolotājus, jo tā ir vieglāk manipulēt: vienam kādu summiņu pie algas par ziņu pienešanu, otram par kopā uzpīpēšanu starpbrīžos skolas pagrabstāvā, trešajam par mutes turēšanu...Ja direktore pasveicina, tad viņai ar vīru mājās viss kārtībā, kad durvis sit pret stenderi, tad vīrs ir kaut ko mājas darbos neizdarījis. Mūsu skolas direktore ir kā hamelions-ārpus skolas gatava ielīst otram azotē, skolā šausmas. Visu laiku runājam par vardarbību pret skolniekiem, taču skolotājs ir vēl vairāk neaizsargāts pret skolas vadības reizēm pat atklāto ņirgāšanos pret padotajiem. Tieši mūsu skolas direktore tā kliedz un bļauj uz bērniem, ka skan visa skola, mācību daļas vadība neatpaliek ne par mata tiesu. Pēdējais laiks šajos jautājumos ir iesaistīties tiesībsargam.
Skolēns - tagad. 11.04.2016. 17:09:07
Lielākā problēma ir tāda, ka tā saucamais "mobings" jeb vardarbība (gan fiziski, gan garīgi) nebeigsies. To vienkārši nav iespējams izskaust pilnīgi. Protams, arī skolotājus bieži vien pasūta d**** (jeb trīs mājas tālāk). Īsti godīgi jau nebūtu teikt, ka viss sākas ģimenē... piem. normālam bērnam visu dzīvi var sačakarēt "krutie un foršie" un tad arī tas pats normālais sāks mobingu pret citiem. Atcerēsimies vēl arī mobingu internetā - bieži vien vienaudži (klases vai skolasbiedri) apceļ un smejas cits par citu. Aizmirsu piebilst, visa šī mobinga lieta ir raksturīga gan meitenēm gan zēniem... piem. es zinu, ka manā rajonā policijas uzskaitē ir 17 meitenes un tikai 7 zēni... kaut kā izdzirdot neticās, taču tā ir..kaut kā. Labi, es esmu nedaudz novirzījies no tēmas (atvainojiet). Pats svarīgākais - lai ko jūs darītu - nevainojiet skolotājus. Pirms kāds kaut ko saka, ka vainīgi ir skolotāji, padomājiet un argumentējiet kāpēc. Mūsdienās vienkārši liels daudzums skolēnu ir izlaisti.
Vardarbība skolās atspoguļo skolēnu mājas dzīvi un skolotāji skolā cīnās ar sekām, kuru pamats ir bērnu vecāki.
Vardarbība skolā nāk no sabiedrības. Kam nauda, tam vara. Kas skaļāks, bezkaunīgāks, tam vairāk naudas. Neproti mānīties, sēdi mierīgs utt. Skola- utopiska saliņa, kurā nemāca mānīties. Jāmaina programma- hi, hi. Tad vecāki varbūt būs mierā. Skolotājs jau arī dikti aizrādīt nedrīkst, pārkāps bērnu tiesības. Tās problēmas jau nāk no mājām, apkārtējās vides. Viens paliek ļaunāks, cits ir iebiedēts. Un ja tu neesi noskaņots uz vardarbību, tad tāds "varonis"brauc tev virsū, un jēra dvēseles atbalsta "stiprāko varoni"- vardarbīgo. Bail. Jo tāds modelis ir viņu sabiedrībai. Un , jo vairāk mānies, tad arī pieaugušo sabiedrībā negatīvos varoņus nesoda, nepieprasa atbildību, viņi prot atrunāties. Bet skolā to nemāca. Un cieš normālie bērni.
Emocionālā vardarbība ir visur. Skola atspoguļo situāciju sabiedrībā. P.S. Pavērojiet Saeimas sēdes. Vai tur debatēs arī nepastāv emocionālā vardarbība?
Ar skumjām jāatzīst,ka bērnu ,,audzināšanā,, esam tikuši tik tālu,ka bērni zina un skandē tikai savas tiesības,kad viņiem tas ir izdevīgi,bet par pienākumiem klusē un izliekas,ka tas uz viņiem neattiecas.Visa sākums-ĢIMENE,VECĀKI.Daudzi jaunie vecāki netiek galā ar saviem mazajiem lolojumiem,kurus audzina mājās.Vēlāk ir vainīgi visi citi-bērnudārzs,skola, sabiedrība,u.t.t.
Un kas kontrolēs emocionālo vardarbību kas vērsta pret skolotājiem no direktoru puses jeb visatļautība un mūždien draudi, ka ņems nākamajā mācību gadā stundas nost un vēl nezin ko?Bet paši izsaimnieko skolas līdzekļus.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.