Lietotājvārds
Parole
Ответ Mēle 11.02.2016. 00:12:27
" Ja valstī izbeigs finansēt mazākumtautību (lasi - krievu) skolas, tad naudas paliks vairāk latviešu skolām..." Но только налоги от латышского населения. А налоги от русскоговорящих в русские школы....... Вопрос: Кому от этого будет лучше? И у кого финансирование будет больше? В каких школах?
Pasaules kultūras un tautu attīstības kontekstā, minoritāšu valoda ir latviešu valoda. Ir nesaprātīgi neļaut arābiem runāt arābu valodā un krieviem runāt krievu valodā. Latvieši ir tik maza tautiņa, ar tik mazu īpatsvaru un ietekmi pat uz savas valsts ekonomiku, ka, manuprāt, šāda ierobežošana ir lieka. Ja iebraucējs aizbrauktu uz Ķīnu, viņam bez ķīniešu valodas nebūtu ko darīt. Ja aizbrauktu uz Nīderlandi, +- arī. Bet Latvijā jau nu gan var izdzīvot gan tikai ar krievu,gan tikai angļu valodu. Ja baigi šeftētos tikai uz LV orientētu tirgu, tad jau saprastu, ka jāmācās. Manuprāt, pilnīgi pietiek ar "kursu līmeni". Paši latvieši drīz nezinās latviešu valodu un nevienu tas neuztrauc! Manam bērnam ir vairāki brālēni, māsīcas, kuri latviski jau vairs nerunā, lai gan pat abi vecāki vai 1 ir latvietis.
Man jau šķita, ka jāsāk visiem pāriet uz angļu valodu, cik var paralēli divvalodīgi dzīvot. Visa info - zinātniskā un nezinātniskā- tā jau ir tikai angļu valodā. Visa nākotnes cerība saistīta ar angļu val. Priekš kam tad kultivēt "minotirāšu valodu" - bez dziļām kultūras saknēm (salīdzinoši ar lielajām tautām) utt. Drīzāk ir lietderīgi runāt krieviski un agliski. Vairs jau nedzīvojam senajos laikos, kur viens ciems dzīvo viena ciema ietvaros.
Otršķirīte 09.02.2016. 00:26:55
Es ari jutos ka otras skiras, jo pirmas skiras ir aboltina, kucinskis, sadurskis uc.
sko-jai latviešu skolā 09.02.2016. 00:22:22
Ej un pastrādā latviešu skolā ar "mazākumtautību programmu", lasi, krievu - vot tirgus babas vien redzēsi...vot russkij velikij, mogučij izjutīsi... Vobščim, davaj, pamegini
Sam tože budiš - vam takže i vas s tem že
Finaly! Zoļiku citādi var piskaitīt krievijai...
Ja krievu skolā mācās latviešu valodā, tad neceriet, ka viņi ļoti labi integrēsies. Viņos ir tā pretestība, kura bija visos latviešos agrāk. Mums kaimiņos ir latviešu skola, bet visi starpbrīžos runā krievu valodā, jo tajā skolā ir apmēram puse nelatviešu (ukraiņu, baltkrievu, krievu, lietuviešu) bērni. Ja uz latviešu skolu atnāk mācīties motivēts sveštautietis, tad pēc pāris gadiem viņa valoda ir tik latviska, ka neatšķirsi no latvieša
Бабайs 08.02.2016. 11:14:25
Скоро будете арабский учить - бараны
Ja valstī izbeigs finansēt mazākumtautību (lasi - krievu) skolas, tad naudas paliks vairāk latviešu skolām...
Es brīnos, kā tik daudzi it kā inteliģenti cilvēki iestājas par lingvistisku un etnokulturālu vardabību: grib veicināt asimilācijas procesus, likvidējot mazākumtautību skolas. Manuprāt, visas vietējās valodas (resp., to tautu, kas šeit ienākušas pirms vairākiem simtiem gadu, resp., tad, kad tāda Latvijas Republika nevienam pat sapņos nerādījās) ir mūsu visu bagātība un mums jābūt ieinteresētiem to saglabāšanā. Pie tam, ņemiet vērā, ka Latvijas teritorijā ir iekļautas arī zemes, kur tāda latviešu valoda vispār NEKAD nav skanējusi, resp., tā ir svešvaloda. Tāda, piemēram, ir visa Latgale. 20-jos gados bija latgaliešu skolas, kāpēc tagad nav? Nevis esošās mazākumtautību skolas jāslēdz, bet jaunas jāveido, tai skaitā jāatjauno skolas ar latgaliešu mācību valodu! Krāslavas rajonā, piemēram, ir pagasti, kuros vienmēr baltkrievu iedzīvotāju skaits ir bijis virs 90%. Viņi tādā Latvijā nonāca tikai tāpēc, ka frontes līnija novilkās vēl dziļāk baltkrievu apdzīvotajās teritorijās. Tā nebija viņu izvēle, tanī pat laikā viņi ir vietējie iedzīvotāji, vietējāki par vietējiem, un nevienam nav tiesību liegt viņiem izglītību dzimtajā valodā.
SEN jau bija LAIKS!Nav ko te krievoties,angļoties un citādi citvalodoties-pietiks te svešu valodeļu-te ir LATVIJA!!!
Vispirms uz latviešu valodu ir jāpāriet bērnudārziem un tad jau viss notiks automātiski. Nesaprotu, kāpēc Latvijā ir jāprot krievu valoda.
Nekā nevaru saprast, kaapeec tik psiholoģisks un pedagogisks jautaajums Latvijaa visu laiku ir stipri politiksks jautaajums? Valoda ir dabūjama dabiskaa celjaa, taapat kaa deguns, toties neviens neapspriesh paareju uz lielaakiem deguniem. Vaacieshi gan meeginaaja 40 gados visus paartaisiit par blondiem - apraavaas. Tagad kaut kas liidziigs.
Protams, ka jāpāriet. Jo krievi zinās latviešu valodu, krievu un angļu - un spēs atrast darbu visā pasaulē. Bet letiņi tikai valsts iestādēs spēs kontrolēt vai ES un ASV vēlmes piepildītas un sargāt savu darba datoru:)
Tas ir lieliski. Latvijai ir jābūt latviskai. Un liela daļa krievu valodīgo tieši ir lepni ar krievu valodu, un būtu laimīgi ja Latviju varētu pārkrievot, un mācīt tikai krievu. Protams daļa, bet tā ir liela.
skolotāja latviešu skolā 07.02.2016. 13:55:49
Žēl, ka latviešu bērni visi neapgūst krievu valodu. Tā tik ļoti nepieciešama darba tirgū. Paldies skolotājiem, kuri strādā un labi māca latviešu bērniem krievu valodu. Piekrītu, ka visi Latvijas bērni var mācīties vienotā skolu sistēmā. Tāpat jau tagad daudz krievu bērnu ir katrā klase. Un problēmu nekādu.
nu un?
Diemžēl lai kā visi teiktu ka krieviem skolā māca latviešu valodu, liela daļa krievu, kas dzīvo Latvijā, pēc manas pieredzes, to nemāk.
par mimioritāsu valodām 06.02.2016. 22:14:52
lieciet mierā krievu valodas skolas, latviešu valodu viņi tur mācās?, mācās! tātad viss, lai mācās arī savā dzimtajā valodā
Man gan liekas, ka civilizētie etnosi joprojām dzīvo savas valodas vidē un nav gan nekas peļams, ka par valsts naudu, un tā ir arī mana nodokļu nauda, visa obligātā izglītība (tātad pamatizglītība no 1.-9.klasei) notiek valsts valodā! Neiztur kritiku topošā premjera Kučinska kunga teiktais, ka līdz 2018.gadam ir tikai divi gadi un tik ātri šo jautājumu nevar sakārtot. Jautājums gan ir jāsaprot citādi-vai pa šiem 24 neatkarības gadiem nebija laiks visiem saprast, ka latviešu valodas vienīgā eksistence un izdzīvošana ir tikai un vienīgi zem saules šajā vietā te un tagad?
krievu valodai 06.02.2016. 14:05:16
vajag īpašu statusu (ne valsts valodas, protams) un latviešiem tā jāmāca jau no pirmās klases, tāpat kā krieviem - latviešu. Dzīvē noderēs...
jums ir tik ļoti ieciklējusies savā mērķtiecīgas propagandas uzturētajā pašizdomātajā latviskajā geto, ka nemaz neredz ka 90.tie sen beigušies un absolūti lielākā daļa krievu prot latviešu valodu. Jautājums tikai - vai viņi vēlas to lietot ikdienā, juzdamies te kā otrās šķiras iedzīvotāji?
tu Inga tu esi mulke vai troolllis
atbilde inga-i 06.02.2016. 08:56:10
Neviens nesaka, ka zināt vairākas valodas ir slikti. Tieši krievi jau ir tie, kuri nezin kāpēc runā tikai vienā valodā. Parādi man vienu latvieti, kurš zina tikai vienu valodu. Arī es uzskatu, ka, ņemot vērā Latvijas ģeogrāfisko stāvokli, krievu valoda ir jāmāca tikpat intensīvi kā angļu. Tikai man nav saprotams, kāpēc Latvijā tam būtu jānotiek kaut kādās krievu skolās, kur arī citas mācības tiek mācītas krievu valodā. P.s. angļu valodā runā ne tikai Amerikā. Paskaties vēlreiz to karti.
tikai runas 05.02.2016. 20:40:54
Šadurska vadībā tas nenotiks! Reiz jau savu pirkstu pielika!
Kā jums traucē mazākumtautību skolas? Latviešu valodu skolēni zina. Universitātēs mācās. Kur problēma?
Inginjai skauzh , ka mazakumtautibu skoleeni ir zinoshaki ,i latvieshu valodu labak neka latvieshi zina, (pierada iestajeksmeni augstskolas un tajaas pieprasitais procentinsh un centralizeeto eksamneu rezultati), skauzh krievu valodas zinashnas , oij, kaa niistas krievu valodas zinashanas, jo letis tak liels stiprs un varens, nost ar okuapntu pectechiem ( shtrunts par to, ka Latvijas vecakajam okupantam ir nule aptuveni 86 gdinji, bet mes veljoprojam nidisim valodas del ), darbu vieglak var dabut zinot tris valodas: latvieshu, kreivu ,anglju, jo, redz, Ingucis ir aizmirsis, kaa izskatas globuss un kur atrodas ASV un Krievija un kuras valodas zinashanai ir vajadzigaka tirgojoties, veidojot jau ta apmulsusho valsts ekonomiku) un, jaa, Latvijas ta saucamie masu meedeklji, ak , Dievs, cik kvalitativa latvieshu valoda, minimums velk uz kursa vai diplomdarbu kljudas LTV 3 , LNT un LTV3, par Sipeniecies rita aspratibam es vispar kluseeju...disertacijas verta etera laika izniekoshana. Kursh tad ir zaudeetjas zinot vienu valodu vai pusrata angleni vai pusrata vaceni - latvietis. Skaudiiba ta ir skaudiiba, un kadus pardesmit gadus atpakal ka udeni sktita atbilde ar bilingvals izglitibas ievieshanu latvietis ir uzkpis uz graabeklja un tagad tas bliezh riktigi pa pieri, jo bilingvals ir attistitaks un konkuretspejifaks neka monolingvlas,BET mes taksh iznidesim labu piemeeru me iznidesim , lai nav, jo, ja man nav ,tad, lai nav nevienam....
Kurš strādās mazākumtautību skolās ? Trūkst šodien kontroles par bilingvāli mācīšanu + aizsēdējušies ierēdņi kabinetos, neko nezina un nekādas pārbaudes par darbu skolās netiek veiktas ! Ministri mainās ik brīdi ! Spriest par skolas darbu panākumiem pēc rezultātiem eksāmenos un sacerētām atskaitēm -garām !
Vai mīnusotāji var man pastāstīt kāda jēga ir LV valsts pastāvēšanai, ja pilsonība tiek iedalīta katram, kam labpaticis atbraukt līdz Latvijai? Salkīdzināsim ar akciju sabiedrību, kuŗā akcijas tiek dāvinātas katram ka ienāk pa rūpnīcas vārtiem... Pēdējā laikā varētu pat teikt trakāk - pat ja pārkāpis pār žogu... Pie tam neatkarīgi no tā vai rūpnīcā nokļuvis ar mērķi zagt vai laupīt...
Nekādas vainas nav, ka mācības notiek arī krievu valodā (mazākumtautību skolas). Tas ir apsveicami, ka pie mums ir bilingvālā izglītība. Visi studējošie augstskolās zina un mācās valsts valodā. Tā ka arī krievu skolās labi māca latv. valodu.
Pilsonībai jābūt tikai mantojamai. Citādi valsts pastāvēšanai nav jēgas...
Brēku ceļ nevis skolēni un viņu vecāki, bet gan tie skolotāji, kuri IT KĀ zina latviešu valodu. Var jau pāriet uz latviešu valodu, bet skolotāji paliks tie paši - bet viņu valodas prasmes nemainīsies. Cietīs skolēni, jo viņus mācīs skolotāji, kuri runās velns viņu zina kādā kosmiskā valodā. Jau tagad tā ir. Varbūt sāksim ar skolotāju testēšanu?
He, drīzāk tad jāpievēršas tam, lai nostiprinātu valodas noteikumus likumā, ne obligāti tikai un vienīgi latviešu valodā, bet... jābūt uzmanīgiem, neko nedarot, pēc 10 gadiem mācīs arābu, latviešu un krievu valodās...
Piekrītu, drīzāk pūcei aste ziedēs, nekā pāries uz mācībām lv valodā.
Runā un runās vēl 30 gadus. Tas nenotiks, pāreja uz valsts valodu ir tikai balsu zvejošanai. Pārāk daudz ir mazākumtautību cilvēku,kuri kādu dienu pat būs "vairākumtautības". Jābeidz sapņot.
Sen jau vajadzēja tā noteikt! Tikai bezzobainības dēļ atliek gadu no gada.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5+1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.