Lietotājvārds
Parole
Skolēnu skaitam samazinoties skolotāju algas samazinās ,bet iedzīvotāju skaitam Latvijā samazinoties deputātu algas palielinās!!??
Kauns! Vēl 2020.gadā nebūsim sasnieguši igauņu skolotāju šodienas algu!
"Algu grafiks ir svarīgs signāls pedagogiem", īpaši jaunajiem, ka skola nav tā vieta, kur būtu vērts strādāt...
Galvenais,lai "100 gudrās galvas" neaizmirst jau šogad pacelt sev algas atkal par ~500 eiro . Laikam jāliek portālā ""Mana balss" iniciatīva samazināt "gudrās galvas" uz pusi. Nu nav mūsu mazajā valstī vairs vajadzīga tik liela zagļu banda. Viss jau ir izzagts un izsaimniekots. Samazinot atradīsies nauda skolotāju algām, medmāsu un u.c.
Nav pirmais algas pacelšanas grafiks! Grafiki ir, tikai lielai daļai tie nepārtraukti apmet kūleni un slīd uz pretējo pusi!
Signāls pedagogiem!!! 16.03.2017. 22:27:32
Jā signāls pedagogiem, ka esam un būsim IZM darboņiem tikai tādi darba zirgi, kurus var pat nebarot, gan jau vilks to vezumu un vilks līdz kritīs 30 eiro pielikums uz papīra par likmi, ap 20 uz rokas. Ja likmes nav (ne velti pielika likmei stundas klāt), tad tas pielikums ir tik cik kaķis saraudās
Par kādiem 900 eiro pirms nodokļu nomaksas vispār drīkst būt runa. Skolotāja darbs nav vērtējams zemāk par , piemēram, Rīgas brīvostā strādājoša grāmatveža vai Eiropas projektu vadītāja darbu- gan izglītības, gan atbildības ziņā. Un nekas nav jāpierāda! Ja būs konkurētspējīgas algas, būs darba kvalitāte.
Strādāju par skolotāju jau vairāk kā 30 gadus, un pensija no manis kā attālinās, tā attālinās. Bet redzu to, ka pirmos 20 darba gadus (mācu nepolitisku priekšmetu - matemātiku), varēju strādāt ar iedvesmu, radoši, bet pēdējos 10 man visu laiku kādam jāpierāda, ka neesmu kamielis bet esmu zirgs?! Vispirms bija Eiropas mapes DZM priekšmetos, tas bija - mapju veidošanas pirmā prakse, bet vismaz rajonu skolu valdes darbiniekiem bija pārbaudīt prieks! Pēc tam mapes kvalitātes pakāpēm. Tematiskie plāni 100 lpp. apjomā. Audzināšanas plāni vesela mape. Sava darba ikgadējais portfolio skolā. Vērtēšanas kritēriji 20 lappuses (tikai neatkāpties ne soli!!!). Pārbaudes darbi pēc septembrī izstrādātā plāna, nevis pēc reālām tēmas pabeigšanām. Speciālo bērnu integrēšana parastā klasē. ....... Jautājums - vai tas viss ceļ skolotāja profesijas prestižu un veido labākas skolēnu zināšanas???
Labs plāns naudas taupīšanai un skolotāju muļķošanai.
Šadurska kungs, Vanagas kundze un citi iesaistītie kungi, dāmas! JŪSU (ĶĪĻA) IZGUDROTĀS KVALITĀTES PAKĀPES REALITĀTĒ NAV NEKĀDAS KVALITĀTES PAKĀPES! KAD VIENREIZ TO SAPRATĪSIET?! TĀS NEKĀDI NELIECINA PAR SKOLOTĀJA LABĀKU DARBU! IEVIESIET ŠĪS PAKĀPES PAŠI SEV!
Tas jau pirmsvēlēšanu tops, pēc tam visi sedziņu velk uz savu pusi....Es gaidu atkal teltis un ziedus!:):)
IZM tērē papīru un mēs arī tērēsim! Smieklīgi- IZM pat pilspalvas par brīvu, bet skolotājam jāpērk!
Kur var izlasīt kā vērtēs pakāpju pretendentus? Atkal būs mapes?!
Jaunā redakcijā 15.03.2017. 23:01:29
Pakāpes ir galīgākais murgs. Kā var novērtēt labākais pedagogs skolā, novadā vai valstī. Slima suņa murgi. Salīdzināt teiksim sporta skolotāju ar matemātiķi vai valodnieku ar mūzikas skolotāju. Un starp citu, dažreiz tieši tie skolotāji, kuri ar sirdi un dvēseli nododas darbam ar savas skolas skolēniem, neskraida pa novadu sevi reklamēdami.
Nupat jau apjāja. Vai būs vēl viens apjājiens?
Bet kā gan citādi (ja ne ar kvalitātes pakāpēm un murgainām kompetencēm) lai savu nepieciešamību un savu augsto atalgojumu lai pamato Papule un citi nekompetentie IZM tantuki......
Pakāpes īsti IM un Papules stilā ar vienu roku dod ar otru ņem-sak algas pielikums,bet pretī lūdzu pakāpes...
Kvalitātes pakāpe ir maģistra grāds un ilgu gadu pieredze.
Nu vai tad vienreiz arodbiedrība neko nedarīs? 30 eiro nākamo mācību gadu pieliks, nu tak smieklīgi. STREIKU AR NĀKAMĀ MĀCĪBU GADA 1. SEPTEMBRI- JA NAV ALGAS, NAV DARBA.
un cenas uz pārtiku pieaugs par tik pat
Piecu gadu laikā?????? varbūt tomēr pedagogi ir pelnījuši arī vismaz uz papīra 1000? jau tagad,kas tika jau pagājuša gada murgos solīts. Un pakāpes,bet ,kas tad maksās tiem pedagogiem,kuriem augustā pakāpēs beidzās? Nekur netika minēts ,ka būs pauze un tad atkal maksās? Tā jau liela Latvijas daļa pedagogu savus 50 - 70 eiro zaudēja katru mēnesi?????
Vispār kāds dzird,ko saka skolotāji? Pakāpes un nekam nevajadzīgas mapes nedrīkst noteikt algu.Ir grāds,kursi un darba stāžs!
Īlenu maisā nenoslēpsi!Pēc 5-6 gadiem Šadurska paaudze aiziet pensijā un lielie algu pielikumi spīd Oliņietes Misionāriem,kuri kompetentēs ar planšetēm ,mobilajiem būs visādi atraktīvi,bērniem patiks...un Latvijā izglītības un tautsaimniecības sasniegumi būs kā Somijā un Igaunijā.
pieredzejusais 15.03.2017. 13:57:01
Tas ir smieklīgi.Pēc gada 30 euro. Visi būs bezgala laimigi.
Mana pieredze rāda, ka šis grafiks ir signāls kārtējam skolotāju piekrāpšanas mēģinājumam no valdības puses.
Tak lūdzu atceliet kvalitātes pakāpes!
tiešām??? 15.03.2017. 13:03:44
Pedagogiem algas pakāpeniski pieaugs piecu gadu laikā??? Piecu gadu?! Kas to zina, kas vispār būs pēc pieciem gadiem?! Diemžēl daudzi no pašlaik strādājošiem skolotājiem pēc pieciem gadiem būs jau pensijā, tā arī nesagaidījuši cilvēka cienīgu algu...citi atraduši labāk apmaksātu specialitāti...Deputātiem gan nevajag piecus gadus, lai paceltu savas algas.
kolēģe Ievai 11:45 15.03.2017. 12:20:21
Principā stundas var vērtēt arī jebkurš cilvēks no ielas, jo stundas vērtēšanas kritēriji ir pietiekami smalki un skaidri doti. Atliek tikai ievilkt vērtēšanas lapā pareizā vietā krustiņu. Stundu vērošanas lapu ir sastādījuši eksperti ar labāku izglītību un stāžu. Tā kā būs vien jāsamierinās ar kvalitātes pakāpju esamību. Algu paaugstināšanai gan neticu, vēl jo vairāk kaut kādiem konkrētiem datumiem. NEKAD tas nav piepildījies.
Svarīgs signāls - sākas kārtējā pavasara rožaino cerību došanas kampaņa, kas beigsies rudenī, kā parasti, ar neko.
Kāpēc netiek atceltas kvalitātes pakāpes? Kad tas stulbums beigsies? Lai tie eksperti, kuri vērtēs skolotājus paši parāda 8 ideālas stundas, mēs gribam tās redzēt!!! Kā viņi kļuvuši par ekspertiem - vai izglītība labāka, stāžs lielāks?
makšķernieks 15.03.2017. 11:01:20
Kad pirms pāris gadiem pēc IZM pasūtījuma skolās tika hospitēts skolotāju darba laiks - cik stundas dienā nepieciešams, lai sagatavotos nākamās dienas stundām, cik laika jāveltī darbam ar talantīgiem skolēniem un tiem, kam ir problēmas (it īpaši, ja klasē mācās viens vai vairāki skolēni ar speciālām vajadzībām, kam jāgatavo īpaši uzdevumi, jāvienkāršo vieglajā valodā uzdevuma teksts u.tml.), daudzi skolotāji atklāti rakstīja, ka nepieciešams 120-160 min., lai sagatavotos vienai stundai. Bet šobrīd skolas administrācija uzskata, ka mums pietiek ar vienu stundu nedēļā! Arguments neapstrīdams - skolai vairāk nav naudas! Iespējams, tas ir bērnībā lasīto pasaku, piemēram, "Pēc līdakas pavēles" iespaidā - pietiek pateikt burvju vārdus, un viss notiek! Velkot paralēles - varbūt skolu direktori un vietnieki, Izglītības pārvalžu, departamentu un IZM speciālisti un eksperti ("Pēc līdakas pavēles") arī katrs ar savu darbu sekmīgi varētu tikt galā 5 vai 10 stundu laikā nedēļā? Valstiski tā būtu ļoti ļoti ievērojama naudas resursu ekonomija
Nezinu, kas vēl ppar signāliem būtu vajadzīgi, lai varētu uzticēties, būs diži labāk šogad.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4+5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.